mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
torek, 10.09.2024 : 07:41:12

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 2  |  Tema: Bernardinec
Strani: 1 ... 34 35 36 37 38 [39] 40 41 42 43 44 ... 69   Dol
Natisni
Avtor Tema: Bernardinec  (Prebrano 207614 krat)
0 članov in 27 gostov pregleduje to temo.
kaja
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.951


Če ni ves moker in slinast ni pravi poljub! Wuf


« Odgovor #570 : nedelja, 05.06.2005 : 09:49:29 »

Te kepice so pa res z vsakimi novimi slikami lepse! Kiss In veliko vecje! Cheesy

Citat
Malo sicer sumim, da Bini zmanjkuje mleka, tako da bodo že v nedeljo dobili prvi obrok čokolina ali nekaj podobnega.

Cokolino pa raje zamenjaj za rizolino. Rizolino nima dodanega sladkorja in je bolj primeren za mladicke. lp
Logiran

Lilit
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.364


« Odgovor #571 : nedelja, 05.06.2005 : 09:54:00 »

Joj, saj so ze pravi cmoki Cheesy

Bina, kako pa tvoje spanje? Se pozna pomanjkanje? Wink
Logiran
bina
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.790


« Odgovor #572 : nedelja, 05.06.2005 : 10:54:12 »

Kaja, saj čokolina itak ne bodo imeli dolgo.Samo toliko, da se naučijo sami jesti iz krožnička. Kar jim je sedaj še zelo zelo težko. In prava umetnost. Sem pa zmešala včeraj čokolino in rižolino Wink

Lilit: a veš, da sploh ni tako hudo Wink Mladički so se skotili v petek zvečer in prve dni je bilo hudo, ker sem bila stalno zraven. Pa tudi spala sem na enem stolu zraven in jih hranila na 2 uri. Tisto je bila groza. In prvič me je zvilo v sredo (prva sreda po kotitvi). Potem sem nekaj dni zapored šla popoldne spat in spet je bilo vse ok. Sedaj pa mladina dobi zadnji obrok ob dveh zjutraj, potem je pa do sestih ali sedmih mir (odvisno, kdaj me starša zbudita Grin Wink). Tako da sedaj spim od polnoči do enih, pa od dveh do sedmih. In je kar dovolj. Sem mislila, da bo huje Undecided

LP Jana

Logiran
Botticelli
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 494


« Odgovor #573 : nedelja, 05.06.2005 : 11:21:29 »

A res maš še fraj kratkodlako samičko??? SmileySmileySmiley  Katera pa je to, na slikah?

Ej veš kaj sem razmišljala, da bi bilo mogoče fajn prej ali slej dati pariti mojo Lady, zaradi tega ker je boljše da ma psica vsaj enkrat mladiče. Samo ni šans da ratajo rodovniški mladički, ker jaz z njo nebi nikoli vzrejnega naredila, zaradi vedenja, ker je ful zaščitniška in rada laja. Glede na to da maš ti malo več izkušenj z tem, maš mogoče kak nasvet?

Aja še to, ko smo mi imeli doma mladičke, to je bilo trikrat (1xnemški ovčarji, 2x mešančki) smo jih na začetku dohranjevali z grisom. A je to vredu?

Ja še nekaj, Jana z katerimi briketki hraniš Bino in z čim boš hranila mladičke? Moje obe sta še vedno na Royalu in se ful dobro obnese, dlaka pri Lady je res fenomenalna Smiley

Logiran
bina
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.790


« Odgovor #574 : nedelja, 05.06.2005 : 11:50:25 »

Botticelli, v bistvu so še vse psičke frej, ker čakamo še dokončno na dolžino dlake. Naslednji vikend jih pridejo prvi pogledat Wink

Citat
Ej veš kaj sem razmišljala, da bi bilo mogoče fajn prej ali slej dati pariti mojo Lady, zaradi tega ker je boljše da ma psica vsaj enkrat mladiče.
Joj, joj, samo tega ne Lips Sealed Glej, sama praviš, da vzrejnega ne bi naredila. Zakaj bi jo potem parila Huh Huh Če ne narediš vzrejnega, to pomeni, da nekaj s psico ni v redu. In sama veš, kaj je narobe z Lady. Zakaj bi povzročala, da koti mladičke, ki bi imeli veliko možnosti, da imajo iste probleme kot ona? A si mešančki ne zaslužijo biti zdravi? Vedno več psic se sterilizira še pred prvo gonitvijo. In ni z njimi nič narobe. Ti pari svojo yorkico, Lady pa pusti pri miru. Vsaj to bi jaz naredila Wink

Citat
Aja še to, ko smo mi imeli doma mladičke, to je bilo trikrat (1xnemški ovčarji, 2x mešančki) smo jih na začetku dohranjevali z grisom. A je to vredu?
Jap, nič narobe Wink Eni uporabljajo gres, eni čokolino, eni samo umetno mleko. Eni grejo kar direkt na brikete...

Mi imamo oba psa na Nutro in tudi mladički bodo imeli Nutro.

LP jana
Logiran
nadja
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 894


« Odgovor #575 : nedelja, 05.06.2005 : 12:10:22 »

Bina, tele "male" kepice so vedno bolj srčkane  Kiss. Upam, da mi jih uspe enkrat priti pogledat.

Botticelli, za psice sploh ni nujno, da imajo enkrat mladičke  Wink. To je star mit, ki so ga že davno ovrgli.

lp
Logiran
Botticelli
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 494


« Odgovor #576 : nedelja, 05.06.2005 : 12:13:57 »

Glede paritve je tak, da ima ona lahko težave, koliko sem jaz slišala, če ne bo imela mladičkov. Recimo da mam kake težave z maternico oz kaj podobnega. tega pa nočem, ker je imela Botticelli podobne težave in vem kak je to, in se bom temu izognila.
Z Lady je narobe samo to, da ni bila socializirana, izključno zaradi kao nasvetov vzreditelja, Jaz točno vem kje so bile narejene napake. In lahko bi jih odpravila sedaj, problem je da me ni doma in ni drugega ki bi se ukvarjal z njo.
Saj maš prav, nebi je parila že zaradi kolkov. Samo res nočem da bo imela težave.

Aja glede Tare, tudi ona ne bo imela mladiček, ker je premala, sedaj je stara 17 mescev in tehta 1,2 kg. tako da je ful velika možnost za komlikacije in.... Čeprav je povpraševanje po njenih mladičkih ogromno:) Smiley Samo kogarkoli sem vprašala, mi je to odsvetoval, tako da Tara bo ostala samska Smiley Me pa tudi skrbi, kako bo to vplivalo na njo, če nebo imela mladičkov.

Tako da Lady bo hišni čuvaj, Tara bo mala potujoča damica. in takoj ko se preselim iz študenta v svoje stanovanje, bo prišel še en potujoči velikan:) Za mojo dušo, ker tara je zakon, samo jaz rabim enega za laufanje in sprehode in da ga lahko močno oblameš in stisneš Smiley
Zato me pa tudi zanima kako se obnesejo kratkodlaki bernardinci v stanovanju, mislim glede dlake pa to. Ampak to je še v prihodnosti Smiley  

Havala za nasvet Jana!
Logiran
Botticelli
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 494


« Odgovor #577 : nedelja, 05.06.2005 : 12:14:57 »

A res? No saj itak ni nujno da ima vsak težave, jaz sem samo mislila da je večja možnost da bo imela kake težave.
Logiran
Olly
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 273


« Odgovor #578 : nedelja, 05.06.2005 : 18:45:58 »

Bina: Sem slišala na radiu Belvi, med oglasi, da se oddajajo rodovniški bernardinci, pa sem takoj pomislila na vas! Napnem ušesa in res....
Mladički so mi full cukerčki. Ene slikice so mi full hude...npr. tista z zajčkom Bobby-jem in tista, ki je na strani pod starost sedem dni, "tadruga"!
Kako pa se kaj Bero drži?
Logiran
retrieverka
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 734


« Odgovor #579 : ponedeljek, 06.06.2005 : 14:27:40 »

A nima Ajša rod. ime (RonRaj) An Affair To Remember?? Huh Grin


Ahhh..ma ravno sem dodaja slike male Atre in razbojnikov iz male sole na stran (saj en da mi dela Sad) pa sem bila z mislimi malo okrog... Ja ja An Affair To Remember..a to je tezko? ful zakomplicirano? Smiley

Bina...kako papajo tamali?? Smiley
Logiran
ARIEB
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.110


« Odgovor #580 : torek, 07.06.2005 : 15:59:53 »

Bina, kako so zlati... ampak meni je največji frajer Bina - kakšna zlata mamica (vsaj na slikicah tako deluje), jaz tega pri moji Iri nisem bila vajena...
Logiran
bina
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.790


« Odgovor #581 : torek, 07.06.2005 : 21:51:58 »

Arieb, česa nisi bila vajena pri Iri? Kako ti Bina deluje Huh Saj drugače je mladiči ne zanimajo preveč Wink Prve dni je bila res malo panična, če smo kakšnega mladiča odnesli stran, ampak ona jih je pa komot zapuščala. Brez problema Smiley Wink

Botticelli: ce te je strah, da bi Lady imela probleme z maternico, potem jo daj sterilizirat. To, da morajo imeti samičke eno leglo, je pa res star mit. Tako kot tisti, da v leglu samo določeno št. mladičev dobo rodovnik. Seveda se lahko pojavijo težave, ampak ko zaradi gonitev. Najbolj "zaščitiš" psico pred tumori na maternici, če se jo sterilizira pred prvo gonitvijo Wink Ko maternica še nikoli ni bila "uporabljena".

Kako se obnese v hiši? Hja, dlake imaš seveda. Ampak imaš kratke dlake. Ki se zapičijo vsepovsod Roll Eyes Ampak je pa vsekakor lažje, ker tudi notri prinesejo manj svinjarije. In krtačenja ni vsakodnevnega. Ko menja dlako, je seveda več krtačenja ampak je manj dlake kot pri dolgodlakem.

A prideš potem pogledat Binine mladičke Wink Smiley

LP Jana
Logiran
Botticelli
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 494


« Odgovor #582 : sreda, 08.06.2005 : 10:54:25 »

Jana saj to vem da je najbolje sterilizirati psico pred prvo gonitvijo, samo to meni pri nobeni ne pride več v poštev.  Sad 
No saj jazu upam da nebo večjih težav z nobeno.

Ja definitivno pridem gledati mladičke!!!!!! Ker to mi je pa res nekaj neverjetnega, tolko bernardinčkov na enem kupu Cheesy Cheesy  Ti mi samo povej kdaj lahko pridem  Grin 
No javi mi čim prej!
Uživaj!
Logiran
bina
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.790


« Odgovor #583 : sreda, 08.06.2005 : 10:59:57 »

Ja definitivno pridem gledati mladičke!!!!!! Ker to mi je pa res nekaj neverjetnega, tolko bernardinčkov na enem kupu Cheesy Cheesy Ti mi samo povej kdaj lahko pridem Grin
No javi mi čim prej!
Pridi kadar želiš, samo prej mi sporoči, da ne bom imela ravno gužve z obiski Wink

LP Jana
Logiran
ARIEB
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.110


« Odgovor #584 : sreda, 08.06.2005 : 15:30:47 »

Kako mi izgleda Bina? In česa nisem bila vajena pri Iri? Da jih tako crtla, objema in je do njih nežna, nežna (tako mi deluje) Wink. Iri sploh ni bil problem zarenčat na katerega, iz kotišča je prav z veseljem šla, nekako ni bila preveč nežna z njimi, le z enim malo bolj. Smo jo pa res tudi malček »poforsirali«, da jih je čimveč časa dojila. In je bila pridna (kljub vsemu jaz rečem in mislim, da je bila zelo pridna mama Roll Eyes).
Logiran
Strani: 1 ... 34 35 36 37 38 [39] 40 41 42 43 44 ... 69   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 2  |  Tema: Bernardinec
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines