mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sreda, 21.08.2024 : 01:21:28

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Horjulčki se javljajo iz novih domov (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul)  |  Tema: Pega copatarica
Strani: 1 ... 4 5 6 7 8 [9] 10 11 12 13 14 ... 70   Dol
Natisni
Avtor Tema: Pega copatarica  (Prebrano 183037 krat)
0 članov in 2 gostov pregleduje to temo.
majas
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.324


« Odgovor #120 : četrtek, 27.11.2008 : 10:24:18 »

muvi star Pegica!  Cheesy Cheesy Cheesy
pridna mama, boš še mene podučila kako se stvari streže? da moji ne bodo trpeli, ker nimajo video-materiala... Roll Eyes

Lp, maja Smiley
Logiran
miskica
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.338


« Odgovor #121 : četrtek, 27.11.2008 : 10:39:01 »

muvi star Pegica!  Cheesy Cheesy Cheesy
pridna mama, boš še mene podučila kako se stvari streže? da moji ne bodo trpeli, ker nimajo video-materiala... Roll Eyes

Lp, maja Smiley

Batofkors. Naredimo šnelkurs ob naslednji kavi Grin
Logiran
moonbeam
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.289


« Odgovor #122 : četrtek, 27.11.2008 : 11:35:23 »

Pegica je pa tko k en velik Felix  Roll Eyes Pa ne vem zakaj  Tongue.
Logiran
miskica
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.338


« Odgovor #123 : petek, 28.11.2008 : 20:55:13 »

Neki me zanima. Kako ravnate, če majo vaši otroci vnete učke. A svoje vseeno vozite ven ali ne?
Pega ima vneto eno oko, stalno ima kroglico gostega lepljivega gnoja v kotu učka. Zdravimo s kloramfenikolom (mi je uspelo nafehtat eno lekarnarko. majas, razložili so mi, da acidi bori pa res ni več za dobit Wink ), in spiramo s kamilicami.
Pa res ne vem, al je bolje jo not držat al gremo lahko ven na sneg noret....

 
Logiran
Sasenka
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.023


« Odgovor #124 : petek, 28.11.2008 : 21:40:48 »

Ko je imela Biba vnete učke nam je veterinar rekel, da lahko normalno hodi na sprehode edino na vetru in preveč mrzlem zraku ni smela biti. Je bila pa takrat jesen.
Logiran
vis in nox
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.797


« Odgovor #125 : sobota, 29.11.2008 : 05:44:12 »

Ja Pegica, si taka občutljiva rožica.  Roll Eyes Pocajtaj se.  Kiss (Mi še nismo imeli vnetih oči-ali pa nismo opazili. Tongue)
Logiran
moonbeam
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.289


« Odgovor #126 : sobota, 29.11.2008 : 08:38:14 »

O Pega, ti bo morala tvoja sefica dodatno opremo nabavit. Kaksne naocnike, ko bo pihal veter, za tvoje nezne ocke. Hitro se zrihtaj biba  Kiss
Logiran
miskica
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.338


« Odgovor #127 : sobota, 29.11.2008 : 08:51:37 »

Naša mimozica je imela včeraj nočno divjanje. Več kot eno uro je sneg preganjala, preskakovala kupčke odkidanega snega, delala kroge v frišnem snegu (na sosedovem travniku, upajmo, da ne bo jezen, če mu je mal sneg na kup spravila Tongue ), danes pa nadaljujemo s pucanjem učka.

Ja Pegica, si taka občutljiva rožica.  Roll Eyes

Ampak res Grin Grin Grin
Logiran
majas
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.324


« Odgovor #128 : sobota, 29.11.2008 : 09:48:04 »

heehe... norčica velika pasja.  Smiley dobro uček pucajte naprej, pa se vidimo jutri v šoli - prinesem "mašino"!

Lp, Maja
Logiran
miskica
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.338


« Odgovor #129 : četrtek, 04.12.2008 : 16:37:51 »

Ugotavljam, da je Pega pasme Veliki Klopni Pes Smiley
Dve noči me ni bilo doma, včeraj, ko me je moj pripeljal nazaj domov, se mi je naš veliki klop zalimal na rit in se ne odlima več. Sem na bolniški, malce zdelana, čeprav ni hudega. No, jaz krevsam po bajti kot en kup nesreče, moj klop pa za mano... Se matram obrnit v postelji tako, da bi me čim manj bolelo, je že zraven in nadzoruje. Se vlečem proti kuhinji, takoj za mano, da slučajno ne bom nalila vode v kozarec brez njenega nadzora Grin Ko sem v postelji, bi seveda rada ležala tudi ona z mano in se pritožuje, jokca, fehta, recitira... (Oj spusti me že gor, na mehko posteljo....  Grin )
Sem imela dopoldne preblisk, da bom kopalnico pucala (sej mi je bilo takoj žal, še školjke nisem pošteno spucala, me je že špikalo in oblivalo, pa sem dala mir  sram ), Pega je ta čas stala pred vrati in brenčala. Sem priznala poraz v bitki proti vodnemu kamnu in se zavlekla na stol, eto jo, že zraven mene.
U glavnem, res, v Horjulu vzgajajo eno posebno linijo Velikih Klopnih Psov. Skupno jim je, da tudi če najbolj globoko spijo, ko ti zavzdihneš, pridejo zraven pogledat, če lahko pomagajo pri vzdihovanju  Roll Eyes Wink Grin

Fino je imet enega takega klopa doma, sploh ko si sam en kup nesreče  Tongue
Logiran
Pepsi
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.033



« Odgovor #130 : četrtek, 04.12.2008 : 16:52:47 »

Miškica, kako lepo napisano! Malo sem se smejala, malo mi je šlo na jok.
Hitro okrevanje ti želimo malo manjši klopni pes (ampak z vsemi zgoraj opisanimi lastnostmi), njeni dve osebni kosmati bolhi  in Fata od vseh treh. Wink

p.s. Predlog za Slovar slovenskega knjižnega jezika: ženska oblika besede klop = klopka; podvarianta klopca  Cheesy
Logiran

A home without a dog is just a house.
(Anonymous)
moonbeam
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.289


« Odgovor #131 : četrtek, 04.12.2008 : 17:07:36 »

He he. Miskica, a ti se tud se nisi cepila proti klopom  Grin. Jaz niti zbolet ne upam  Roll Eyes. Upam, da ni kaj hudega, da bo kmalu spet ok. Pegolinka, ti pa kr pridno klopiraj za bolnico  Wink
Logiran
Luvanna
rad pišem
****
Sporočil: 308


« Odgovor #132 : četrtek, 04.12.2008 : 17:55:11 »

Pri nas imamo pa srednjega klopnega levorokega človeka. Vanna je zbolela in je nikakor ne morem spustiti z oči, ker se nikoli ne ve, kaj bo.  Smiley
Sicer pa
...razložili so mi, da acidi bori pa res ni veè za dobit Wink ), in spiramo s kamilicami.
... se dobi 3% borova vodica pri naših sosedih - ali v It ali na Hr. Jaz s kamilicami ne spiram, ker potem črna dlaka ni več tako zelo črna (bog ne daj, da se nam spremenijo v blondinke Wink), sem pa zadnjič videla v eni pasji trgovini robčke za čiščenje pasjih učk.
Želimo - vsi ljudje in 3 kužki -  hitro okrevanje in prijetno simbiozo z veliko klopno kužico. Mogoče bi se jo pa dalo uporabit kot termofor? Cheesy
Logiran
vis in nox
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.797


« Odgovor #133 : četrtek, 04.12.2008 : 18:18:31 »

Miskica, tako kot dela tvoja Pega, dela Aja že ves čas, kar je pri nas-ves čas za petami, za mano v posteljo, dol pa samo, če je prevroče.

Za čiščenje oči imamo pri nas Optiseptyl, dobili pri vetu za Miška, ki ima vedno izcedek (zaradi pasemske deformacije). Ampak ne uporabljam, ker ga kar s prstom očistim (pa tudi jezik ima tako dolg, da ga uporablja kot brisalce).
To tekočino ti lahko tudi dam, če bo kaj pomagalo?

Pozdravi se čimprej, pa saj se boš, ko imaš tako prizadevno negovalko ob sebi. Pa ne ga srat s čiščenje-počaka! Wink
Logiran
Zala_
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.180


« Odgovor #134 : četrtek, 04.12.2008 : 18:25:27 »

Mislim, da sploh ni debate, kdo je najbolj klopast horjulc ever - ja, točno tist, ki je bil tudi poimenovan zaradi te svoje lastnosti Wink

miskica, hitro se pozdravi. Ob taki terapiji gotovo ne bo trajalo dolgo Smiley
Logiran
Strani: 1 ... 4 5 6 7 8 [9] 10 11 12 13 14 ... 70   Gor
Natisni
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Horjulčki se javljajo iz novih domov (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul)  |  Tema: Pega copatarica
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines