mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 19.07.2024 : 13:34:05

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Tema: Uspavanje - kdaj?
Strani: 1 ... 9 10 11 12 13 [14] 15 16 17 18 19 20   Dol
Natisni
Avtor Tema: Uspavanje - kdaj?  (Prebrano 86076 krat)
0 članov in 39 gostov pregleduje to temo.
Speedy
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.334


« Odgovor #195 : torek, 08.06.2010 : 20:45:17 »

PikaPoka, sožalje.  Cry Belči, naj ti bo lepo na mavrici. Kiss
Logiran
oaza88
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.748


WWW
« Odgovor #196 : torek, 08.06.2010 : 22:54:33 »

omg, a že... Cry
Belči  Kiss
Sožalje vsem, ki ste jo imeli radi!
Logiran
LooNee
odvisnež
*****
Sporočil: 916


« Odgovor #197 : torek, 08.06.2010 : 23:52:53 »


Sozalje  Cry Cry Cry

Logiran
Yo
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.836


« Odgovor #198 : sobota, 12.06.2010 : 11:32:52 »

Tudi pri nas gredo zadeve drastično na slabše... Habibi že skoraj popolnoma odklanja hrano, ne zmore več sprehodov oz. so ti omejeni le na manj kot 5 minut, domov ga moram nest (stopnice). Če kaj spravim vanj, je rezultat večdnevno zaprtje in potem sledi kakšen dan driske... Že ves čas je bil suh... Zdaj je grozljivo suh. Torej, kako veš, kdaj res ni več pomoči...
Logiran
enaNika
rad pišem
****
Sporočil: 312


« Odgovor #199 : sobota, 12.06.2010 : 11:46:49 »

Tisti dan, ko tako čutiš. Dokler se sprašuješ, so še dnevi pred tabo. Potem pa naenkrat veš, da se je tehtnica prevesila od dobrega k slabemu in da je nadaljevanje samo muka. In kupiš velik sendvič, da ne gre lačen na pot, in potem gresta... Ko prideš domov, je grozno, je prazno, nimaš pa slabe vesti. Ja, takrat je pravi čas.
Logiran
Yo
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.836


« Odgovor #200 : sobota, 12.06.2010 : 11:49:48 »

Sprašujem zato, ker se zaradi starosti od psa še nisem poslavljala, mi je to prvič...
Kako je potem, vem...
Ko bi le pojedel sendvič, potem bi celo verjela, da bo bolje...
Drek, no!
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #201 : sobota, 12.06.2010 : 11:57:30 »

Kaj pa vem. Naša Alica je prav taka. Sama ne je že več kot dva meseca, vzroka organskega ni nobenega. Posledica kapi verjetno. Pač pa brez problemov poje tisto, kar je pasirano in se ji da z brizgo. Če ji je všeč seveda, konzerve in namočeni briketi na mojo žalost odpadejo. Proti zaprtju dobiva lan in nobčasno surova jetra. Shujšala je zelo, a odkar dobiva hrano po brizgi ne hujša več, tudi driske nima. Težko vstane, občasno ne ve čisto točno, kaj delajo noge, ampak ko je postaviš pokonci, pa kar gre. Po stopnicah (saj jih ni veliko) se pusti nositi, čeprav bi lahko šla sama, če bi se potrudila seveda. Ni pa videti, da bi jo karkoli kjerkoli bolelo, tako da bo verjetno ostala toliko časa, dokler ji noge povsem ne odpovedo. tako kot so toliko časa ostale druge psice, ki so šle od starosti in ne od bolezni.


Logiran
Yo
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.836


« Odgovor #202 : sobota, 12.06.2010 : 12:04:33 »

Hvala, Lanabela. No, pri nas je tako, da hujša še naprej in res je že prav grozljivo. Organskega vzroka prav tako ni, noče pa jest. Ne briketov, ne konzerv, ne kuhane in ne surove hrane. OK, ga prepričam, da poje čisto malo, to je pa tudi vse... Ja, noge tudi njega ne ubogajo, ko želi na veliko potrebo, ga moram večkrat prijet/držat, ker sicer pade... Nosim ga, ker je precej stopnic (2. nadstropje) in jih res ne zmore več. Boli ga ne nič razen pač kolkov... To vem že odkar je prišel sem. Ostalo, če ga pretipam itd. je OK.
Saj ne vem, kaj naredit. Upam, da je tole poslabšanje posledica vročine in da bo spet bolje... Čeprav malo izgubljam upanje...
Logiran
branka
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 8.174


« Odgovor #203 : sobota, 12.06.2010 : 12:10:35 »

Yo zate  Kiss in za Habibija  Kiss da bi šlo na boljše.
Logiran
PikaPoka
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.073


« Odgovor #204 : sobota, 12.06.2010 : 12:11:36 »

Pri naši Belči je bilo popolnoma enako. Ko ni več pustila, da se je dotaknemo in ji repek niti ob glasu ni več pomigal, se je Maja odločila, da je čas, da se poslovi. Nikdar ne bo lahko, vsi pa vemo, da nas to žal čaka.
Drži se, Yo.
Logiran
Yo
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.836


« Odgovor #205 : sobota, 12.06.2010 : 12:12:48 »

Hvala vsem...
Logiran
enaNika
rad pišem
****
Sporočil: 312


« Odgovor #206 : sobota, 12.06.2010 : 12:14:31 »

Čisto razumem, kako se počutiš.  sram

Jaz sem se tudi morala samo enkrat sama odločiti. Drugače se šli ali naravno, ali pa tako, da ni bilo kaj razmišljat. Sem pa temu enemu v zadnjih dneh sfutrala res vse neumnosti, ki bi jih rad, pa jih nikoli prej ni dobil. Res da mu niso prav direktno škodile, na dolgoročno pa res nisem več gledala.

Svetovati v bistvu nimam kaj. Lahko samo zaželim mirne zadnje dni in čim manj boleče slovo.

Odločila se boš pa pravilno, ne skrbi.
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #207 : sobota, 12.06.2010 : 12:16:27 »

Si ga poskusila hraniti z bizgo ? Naša sama ne požre niti požirka. Z brigo brez problema 3 - 4 skodelice dnevno. Drugače pa - psi, ki jih pobere starost vsi na koncu zelo shujšajo, tudi zato, ker izgubljajo mišično maso, tako da jih je prav grdo za pogledat. Tako pač je. Če pa psa očitno nekaj boli, pa ne čakam več.
Logiran
Yo
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.836


« Odgovor #208 : sobota, 12.06.2010 : 12:20:50 »

Si ga poskusila hraniti z bizgo ? Naša sama ne požre niti požirka. Z brigo brez problema 3 - 4 skodelice dnevno. Drugače pa - psi, ki jih pobere starost vsi na koncu zelo shujšajo, tudi zato, ker izgubljajo mišično maso, tako da jih je prav grdo za pogledat. Tako pač je. Če pa psa očitno nekaj boli, pa ne čakam več.

Sem poskusila z brizgo, pa ne je. Oziroma isto malo kot sicer.
Da je hujšanje tudi posledica izgube mišične mase, mi je jasno, ja, saj že kakšna 2 meseca ne hodi oz. se ne giba več kot par minut na dan... Zadnja 2 tedna pa po max 10 minut na dan. Ostalo preleži.
Poleg vsega je nehal nadzorovat izločanje urina, očitno, ker sem ga že 2x našla zapacanega od urina, ko sem prišla domov. Enostavno se polula in se potem po možnosti še uleže noter...

Pika, kdo je prišel k vam? Je možen tudi pregled na domu ali le evtanazija?
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #209 : sobota, 12.06.2010 : 12:33:07 »

V takem primeru sama ne bi več prav dolgo odlašala. dršta se.
Logiran
Strani: 1 ... 9 10 11 12 13 [14] 15 16 17 18 19 20   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Tema: Uspavanje - kdaj?
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines