mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sreda, 17.07.2024 : 21:33:17

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Zajedalci, paraziti, nalezljive bolezni  |  Tema: Juhuhu - klopi so spet tu!
Strani: 1 ... 18 19 20 21 22 [23] 24 25 26 27 28 ... 32   Dol
Natisni
Avtor Tema: Juhuhu - klopi so spet tu!  (Prebrano 81692 krat)
0 članov in 22 gostov pregleduje to temo.
nezzek
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.483


« Odgovor #330 : nedelja, 16.03.2008 : 10:28:19 »

Ja saj vem samo potem ko je bilo ponovno uvneto uho je veterinarka pogledala uho,. pa sem pač še to mal omenila pa je rekla da ni nč videt kt da bi mela borelijo. je pa zdej že skor 10 mescov od tega pa ni nč vidt. mogoče se je pa sam vet zmotu.. Sad
Logiran
aska2005
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.672


« Odgovor #331 : nedelja, 16.03.2008 : 14:32:04 »

nezzek tudi jaz ti predlagam tako kot takoda, da greste naredit teste.
Logiran
Stefi
novinec
*
Sporočil: 10



« Odgovor #332 : torek, 18.03.2008 : 15:03:55 »

Frontline ima že od lani nov proizvod - Fronline Combo, ki deluje tudi proti klopom. In po mojih izkušnjah res deluje.
Okrog Frontlina je očitno neka fama. Vsaka oblika F vedno deluje proti klopom. Razlika je le v tem, da FC deluje tudi v razmnoževalnem ciklusu bolh.  Prilagam copy/paste iz navodil za uporabo za Veliko Britanijo.

Frontline Combo Spot-On Dog:
To be used against infestations with fleas, ticks and/or biting lice.
- Elimination of fleas (Ctenocephalides spp.) and insecticidal efficacy against new infestations with adult fleas persists for 8 weeks.
- Prevention of the multiplication of fleas by inhibiting the development of eggs (ovicidal activity) and larvae and pupae (larvicidal activity) originating from eggs laid by adult fleas for 8 weeks after application.
- Elimination of ticks (Ixodes ricinus, Dermacentor variabilis, Rhipicephalus sanguineus). The product has persistent acaricidal efficacy for up to 4 weeks against ticks.
- Elimination of biting lice (Trichodectes canis).
The product can be used as part of a treatment strategy for the control of Flea Allergy Dermatitis (FAD).

Frontline Spot On Dog:
The treatment and prevention of infestations by fleas (Ctenocephalides spp.) and ticks (Rhipicephalus spp., Dermacentor spp. and Ixodes spp.) and as part of a treatment strategy for Flea Allergy Dermatitis, where this has been previously diagnosed by a veterinary surgeon. The product controls infestations with Trichodectes canis biting lice on dogs. FRONTLINE Spot On Dog can be used in puppies from 8 weeks of age and weighing over 2kg.
FRONTLINE Spot On Dog is effective against flea infestation for approximately two months and against tick infestation for up to one month, depending on the level of environmental challenge. Newly arriving fleas are killed within 24 hours of landing on the animal. Re-treatment may safely be carried out at one month intervals.

Žal tudi nekateri veterinarji ne razumejo tega in veselo razlagajo, kako je FC nova verzija, ker F ne "prime več".

Lp, Stefi
Logiran
nezzek
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.483


« Odgovor #333 : torek, 18.03.2008 : 15:35:08 »

Žal tudi nekateri veterinarji ne razumejo tega in veselo razlagajo, kako je FC nova verzija, ker F ne "prime več".

Lp, Stefi

Ja take sem tudi že slišala od naše veterinarke Undecided Undecided...
Logiran
rastalove
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 70


« Odgovor #334 : sobota, 10.05.2008 : 17:15:50 »

NA POMOČ!

Ker primerne pincete za odstranjevanje klopov še nimam, sem se nad njega spravila z navadno pinceto. Ker pa se je prasiček mali tako držal, se mi je odtrgal in je glava ostala notri. Kaj lahko storim? Kuža že tako cvili, ko samo vidi pinceto. Ne morem ga obdržati pri miru, da bi ga lahko spravila ven. Lahko s čim namažem, da bo prišel ven? Ali pa karkoli drugega...

Še enkrat, na pomoč!

Hvala, Nina
Logiran
takoda
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.324


« Odgovor #335 : sobota, 10.05.2008 : 17:28:24 »

Če imaš kakšno antibiotično mazilo,lahko namažeš da se ne vname, sicer pa se oničajno malo zagnoji, naredi se nekakšen mozoljček in gre glava ven. Pincete za odstranjevanje klopov so kar nekakšna obvezna oprema. Jaz imam tako, s katero primeš klopa, jo zavrtiš in se klop sm sputi da ti ga ni treba puliti ven. Bolj varno, glava ne more ostati notri in tudi manj boleče.
Logiran
rastalove
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 70


« Odgovor #336 : sobota, 10.05.2008 : 17:35:14 »

Pozdravljena!

Ravnokar sem po spletu naročila pinceto, prav tako, na princip vrtenja, da se mi slučajno še kdaj kaj takšnega ne ponovi! Sicer sem bla presenečena nad klopom, ker je prejšnji teden dobil ampulo proti bolham in klopom.
Joj, čist nič takšnega primernega nimam, ja priznam, slabo založeno domačo lekarno imam Sad Kaj pa kakšen domač zvarek?

Hvala za hiter odgovor, saj sva oba zelo v skrbeh. (prvi klop v življenju)
Logiran
takoda
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.324


« Odgovor #337 : sobota, 10.05.2008 : 17:47:58 »

Nič panike, prvi že, zadnji pa čisto sigurno ne. Se je treba kar navaditi na to mrgolazen. Pusti na miru in opazuj, če se bo fajn vnelo pa v lekarno po kakšno mazilo ali k vetu. To je po mojih izkušnjah, jih je Čip včasih tudi po 10 prinesel iz gozda. Na srečo je bel in klopa kar hitro opazim, razen samcev ki so majčkeni kot drobtinice. Sem mu ga ravno včeraj iz čela pulila Undecided.
Logiran
rastalove
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 70


« Odgovor #338 : sobota, 10.05.2008 : 17:56:45 »

Verjamem, da ni zadnji ja.. na žalost.
Tud Tosh je bel, tko da sem ga prec opazla. Ampak zgleda, da prepozno, ko se je že vsesal.. Prvega sem opazla, ko je še lezel, na srečo. Ta pa se mi je zmuznil...
Bom počakala in upam, da bo vse ok. Kdaj pa lohk pričakujem, da bo glavca šla ven? Dan, dva? (da vem pravočasno ukrepat Smiley )

Hvala še 1x in lep vikend!

rasta
Logiran
takoda
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.324


« Odgovor #339 : sobota, 10.05.2008 : 18:48:58 »

Ker dalj čas traja.
Lep vikend nazaj
Logiran
nezzek
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.483


« Odgovor #340 : sobota, 10.05.2008 : 19:07:02 »

rekla si da je dobil ampulo, katero pa?? Huh
Logiran
rastalove
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 70


« Odgovor #341 : sobota, 10.05.2008 : 19:19:45 »

Frontline
Logiran
nezzek
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.483


« Odgovor #342 : sobota, 10.05.2008 : 19:25:33 »

Ja na frontline je tudi Bella dobila klope zato sem ga zamenjala z advantix-om. In (moram potrkat na les) še ni dobila nobenega klopa.
Ja saj jaz sem tudi zagnala veliko paniko glede prvega klopa (ki ga je dobila na frontlinu) Grin

Je pa res da vsake ampule delujejo drugače. Npr. advantix preprečuje da bi se klop sploh prijel, frontline pa ga zastrupi šele po temu ko se prime. (naj me kdo popravi če sem zamešala sram)
So pa tudi ampule stronghold ki pa niso za klope ampak za notranje zajedalce. Je pa še veliko drugih seveda..
Logiran
rastalove
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 70


« Odgovor #343 : sobota, 10.05.2008 : 19:47:22 »

Torej, bom poskusila zamenjat ampuli. ampak moram zdaj počakat cel mesec (da se ta steče) ali jo lahko kar dam (seveda, ko jo nabavim Smiley )?
Tut stronghold poznam, ki pa seveda ni za klope.

Hvala za pomoč in nasvete!
Logiran
takoda
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.324


« Odgovor #344 : sobota, 10.05.2008 : 19:50:21 »

Počakaj en mesec, da ga ne boš preveč obremenjevala z arcnijami.
Logiran
Strani: 1 ... 18 19 20 21 22 [23] 24 25 26 27 28 ... 32   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Zajedalci, paraziti, nalezljive bolezni  |  Tema: Juhuhu - klopi so spet tu!
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines