mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 18.07.2024 : 01:18:33

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Zajedalci, paraziti, nalezljive bolezni  |  Tema: Juhuhu - klopi so spet tu!
Strani: 1 ... 6 7 8 9 10 [11] 12 13 14 15 16 ... 32   Dol
Natisni
Avtor Tema: Juhuhu - klopi so spet tu!  (Prebrano 81828 krat)
0 članov in 4 gostov pregleduje to temo.
TinaZ
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.533


« Odgovor #150 : ponedeljek, 15.03.2004 : 12:46:27 »

Škoda  Sad
Program se mi je zdel kar fajn zadeva, uporabljali smo ga pri naših mačkah več kot uspešno in bili brez bolh več let. Mačkam ni škodil (življenjska doba dveh nad 10 let in ene 16 let)  Wink Se bom pa pozanimala, zakaj in če sploh ni dorbo za pse. "Špricanje" za raznimi zadevami pa za nas en bo ravno dobro  Wink Skratka, zadevo bo treba raziskat...
Lp,
Tina
Logiran
MISSA
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 813


« Odgovor #151 : ponedeljek, 15.03.2004 : 12:53:09 »

LP!
Če se lahko še jaz vključim v debato. Pred razstavo smo obiskali našega veta in želeli aktivno zaščito proti bolham in klopom. Prva ampula pred tremi meseci je bila programova, sedanja pa od Frontlinea.Vetijeva razlaga je sledeča: program preprečuje bolham nadaljne razmnoževanja ( jih pa ne odpravlja), Frontline pa bolho oz.klopa ubije. Na škatlici piše, da je primeren za preprečevanje bolhavosti,,klopavosti in preprečevanju  alergijskih dermatitisov, ki jih povzroča bolhavost( vendar mora biti pes očiščen vsega pred prvim nanosom). Frontline naj bi bil samo na recept,oziroma samo za ambulantno prodajo.So pa vsa sredstva(ovratnice,spreji,šamponi) delane na isti bazi, kar naj bi pomenilo, da so enako učinkovita(ali neučinkovita) 100% zaščita pred tovrstno nadlego je po mojem mnenju učinkovita preventiva. V prvi vrsti to zame pomeni, da se strogo izogibam potkam za nabiranje klopov ( na žalost jih imamo tudi pri nas na dvorišču v angleški travci in pesku) ter rednemu doziranju frontlinea.
LP, Miša
Logiran
Lilit
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.364


« Odgovor #152 : ponedeljek, 15.03.2004 : 13:42:52 »

Ja ma če laziš po gozdu, se klopom skorajda ne moreš izognit Roll Eyes (ne ti ne pes...)
Sprehodi po asfaltu pa so takoooo dolgočasni (in za človeka in za psa Wink)
Logiran
Dani
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.194


« Odgovor #153 : ponedeljek, 15.03.2004 : 13:49:11 »

Kaja: pri Verminexu je zdaj formula malo spremenjena, se vedno ga sicer sestavljajo samo etericna olja, toda vonj je "boljsi". Ni vec tako drazec za obcutljive nosove Grin. Enako kot Verminex ucinkuje tudi Petvital bio insect shocker, ki je v obliki prsila. Tudi tu je nekaj spremembe, kajti zdaj ima malo vonja, prej ga ni bilo. Vonj etericnih olj je zato, da se vecji procent krvosesov na "disece" telo sploh ne spusti.
Logiran
maja01
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.095


« Odgovor #154 : ponedeljek, 15.03.2004 : 13:52:40 »

ja, frontline naj bi s eprodajal samo v ambulantah, ampak se ga dobi tudi izpod pulta (ponekod)
Jaz sem ga vzela za Spelo, za Kuno in za macjo druzino. Spela je ok, Kuno moram se namazat - je problem, ker se je potem ne sme nekih 12 ur meckat, je pa fajn, da je pod nadzorom, ce se slucajno polize (rec je precej gumijasta in doseze vsak koscek sebe), macke pa moram tudi se zbobnat na kup. Mislim, da se bomo mazali ta teden.
Logiran
bina
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.790


« Odgovor #155 : ponedeljek, 15.03.2004 : 14:12:08 »

Mi smo Berotu dali Frontline, ko je imel pes kakšno leto. Takrat je prvič in zadnjič dobil bolhe  Shocked  Angry Skupaj z njim pa tudi zajec in celotna hiša pa tudi vikend. Od takrat naprej smo mu dajali neko ovratnico, ki smo jo kupili v trgovini Gali, ampak je na žalost sedaj nimajo več.  Od takrat ima navadne ovratnice.

Proti klopom pa jaz še nisem odkrila uspešne kemije. Pa tudi sprehodom v gozd se ne bomo zaradi tega odpovedali, ker klopa pes dobi na travniku. Ga pa poleti skoraj vsak dan pogledamo in odstanimo klope.

Lp jana
Logiran
Petra
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 786


« Odgovor #156 : ponedeljek, 15.03.2004 : 14:27:29 »

oj Toby kolikor vem klopi na obali naj ne bi bili okuženi  Roll Eyes (tudi sama jih nabiram pridno celo leto, to mi je zdravnica povedala) Največ okuženih klopov naj bi bilo na krasu, na Gorenjskem in Pohorju...baje no to še ne pomeni, da tudi pri nas na obali ne moreš imet te sreče, da naletiš lih na kakšnega ki je slučajno okužen.

Frontline pa sploh nič ne pomaga (Blu ima klopov še in še pa al mu dam frontline al ne, vedno ostane ročno odstranjevanje) s čim si pa vi pomagate? Kakšna alternativa? Verminex? Ga imajo v kakšnem zoo-shopu al kako?

Logiran
kaja
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.951


Če ni ves moker in slinast ni pravi poljub! Wuf


« Odgovor #157 : ponedeljek, 15.03.2004 : 15:45:30 »

Mi smo po nasvetu vzrediteljice kupili ekstra gost glavnik in ga bomo ob prvem navalu klopov preizkusili. Dani, pridemo pa tudi povohat novi Verminex. Grin
Se danes pa bodo vsi dobili frontline, ker smo bili na obmocju kjer je veliko klopov. Sigurno so ze prilezli ven ko je tako toplo. Angry Bljak Tongue lp
Logiran

Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #158 : ponedeljek, 15.03.2004 : 15:56:22 »

Na racunalniku imam dva clanka, eden je o Frontlinu in podobnih zadevah, drugi pa o bolhah nasplosno (zascita, kaj sploh je bolha itd.). Vem, da sem oba nasla nekje na internetu, ampak ne najdem strani. Ce kdo zeli, lahko posljem na mail (ca. 350-400kB).
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
maja01
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.095


« Odgovor #159 : ponedeljek, 15.03.2004 : 16:13:05 »

se priporocam
Logiran
toby
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 135


« Odgovor #160 : ponedeljek, 15.03.2004 : 16:41:08 »

thx Petra! Smiley
malček sem se potolažila....sem tudi po netu pobrskala in ugotovila,da na Obali ni alarmantno glede okužb!
vseeno pa se že cel dan praskam po glavi,kjer sem si včeraj našla prisesano malo ogabo - no,ni bil ravno majhen....tak,kot vsi ostali,ki sem jih našla na našem Tobeku in Nexu.
danes bosta dobila frontline,da bodo klopi vsaj pocrkali takoj,ko se jima prilepijo...
sebe bom pa z biokilom špricala,ko grem na sprehode... Cheesy Tongue
Logiran
TinaZ
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.533


« Odgovor #161 : torek, 16.03.2004 : 10:18:28 »

Nanook,
se priporpčam za mail o bolhah  Smiley
Lp,
Tina
Logiran
oks
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 673


« Odgovor #162 : torek, 25.05.2004 : 10:08:37 »

No, midva sva do zdaj uporabljala frontline ampule in sprej, zdaj pa bi rada preklopila na verminex. Ker mi je Linhartova zelo od rok, me zanima, kjev centru ali okolici BTC-ja se ga dobi. Je strupen, če ga kuža liže in ali se lahko kombinira z kakšnimi ampulami. Se opravičujem če podvajam vprašanja! Grin
Logiran
Dani
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.194


« Odgovor #163 : torek, 25.05.2004 : 19:45:28 »

Verminex ni prav nic strupen, pes ali macka se lahko lizeta, tudi mali otroci, ki psa ali macka bozajo, niso prav nic ogrozeni. Nobenih posledic ni, ce kaksna kapljica zaide celo v usta, mogoce je samo neprijeten okus. Verminex se lahko kombinira z vsemi drugimi sredstvi in ne prihaja do nobenih iznicujocih ali kontra ucinkov.
Telefon uvoznika: (01) 432 82 92. Povedali bodo, v katere trgovine ga dostavljajo.
Logiran
oks
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 673


« Odgovor #164 : sreda, 26.05.2004 : 07:54:51 »

Dani!
Hvala za odgovor. Sem včeraj klicala uvoznika, pa ga do nadaljnega ni in je tam samo njegova računovodkinja, ki o tem nima pojma! Rekla je samo, da ve, da so uvozniki in, da se ji zdi, da ga dostavljajo v Galija in v Alerja! Za Galija sem se tudi sama pozanimala samo mi je malo od rok! Grin
Logiran
Strani: 1 ... 6 7 8 9 10 [11] 12 13 14 15 16 ... 32   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Zajedalci, paraziti, nalezljive bolezni  |  Tema: Juhuhu - klopi so spet tu!
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines