mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 18.07.2024 : 05:29:29

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Zajedalci, paraziti, nalezljive bolezni  |  Tema: Juhuhu - klopi so spet tu!
Strani: 1 2 3 [4] 5 6 7 8 9 ... 32   Dol
Natisni
Avtor Tema: Juhuhu - klopi so spet tu!  (Prebrano 81940 krat)
0 članov in 13 gostov pregleduje to temo.
enya
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 168


« Odgovor #45 : torek, 29.04.2003 : 19:47:37 »

saj sem vedela!!!!!!!!!!!
preveč sem se hvalila, kak imamo mir pred klopi, zdaj pa imam!! Roll Eyes Roll Eyes Roll Eyes
moja mala je prejšnjii teden imela 5 klopov!!no, ne naenkrat, vse skupaj.dobila je frontline pred enim mesecem in do zdaj ni bilo težav, zdaj pa je zgleda spustil....pa še tik ob gozdu smo doma, tak da tak ni čudno...
Logiran
erika
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 504


« Odgovor #46 : torek, 29.04.2003 : 20:58:56 »


Ja tudi pri nas so klopi, prav nesramno veliko jih je.
Ampak, po nanosu ampul frontline se klopi ne primejo prav radi pač pa lezejo gor in dol po psu, tako ,da ga lahko kar poberem dol. Seveda pa to deluje kak mesec mogoče malo dlje, več pa ne, vsaj jaz imam take izkušnje.

           lp erika
Logiran
kirka
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 75



« Odgovor #47 : sreda, 30.04.2003 : 09:38:39 »

Sprobala biokill-vet- zadeva deluje Grin (toby hvala za nasvet!)Ne le, da kuža ni več skoraj požrt zaradi tistih skrajno nadležnih (in očitno tudi skrajno lačnih) mušic, ampak se ga izogibajo celo klopi. Prej sem morala po vsakem sprehodu pobrati z njega manjše 'krdelo' klopov (ti so veselo lezli po dlaki kljub frontlinu, kakšen pa se je tudi uspel pritrditi), zdaj pa jim kuža očitno ne diši več tako zelo in se je njihovo število (na psu seveda) občutno zmanjšalo. Je pa res, da toliko klopov, kot jih je letos, še nisem videla. LP
Logiran
Tara
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 227


« Odgovor #48 : sreda, 30.04.2003 : 12:02:58 »

Jp, je že tako, da je Fronline proti klopom učinkovit le kakšen mesec, potem pa stara pesem... Roll Eyes Enya, mislim, da ti ne prostane drugega, kot, da greš po novo dozo. Sama počnem enako...
Lp
Logiran
Pia
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 156



« Odgovor #49 : sreda, 30.04.2003 : 20:55:18 »

Jaz morem tut povedat da pri nas biokill pomaga.  Cheesy  Hvala bogu. Je pa res da sem ju pošteno namazala po in med dlako (torej ne samo našpricala). Res super stvar.
Lp, Pia
Logiran
LIZA
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.939


« Odgovor #50 : petek, 02.05.2003 : 20:12:04 »

Mogoce kdo ve,kako se zavaruje psa pred klopi,ki je alergicen na vse mogoce sprejev proti klopom,pa ampule Frontline ne pomagajo dovolj?
Logiran
Dani
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.194


« Odgovor #51 : sobota, 03.05.2003 : 08:36:31 »

Kombiniraj z bio kapljicami Verminex.
Logiran
bezi
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 43


« Odgovor #52 : sobota, 03.05.2003 : 15:17:41 »

Halo!
Ce pospricate psa z biokilom,mu to ne skodi,mislim ce bi se potem lizal po dlaki.Je to navadni biokil ali kaksen posebni za pse  Huh.
lp
Logiran
LIZA
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.939


« Odgovor #53 : sobota, 03.05.2003 : 20:12:34 »

Zivjo!
Sem poskusila s kapljicami in deluje!!!!!Dani,najlepsa hvala Kiss Kiss Kiss Kiss Kiss Kiss Kiss Kiss
Jaz sem mojo psicko kar z navadnim biokilom,samo ni dobro ucinkovalo,moji prijateljici je pa to pomagalo pri njenem psu
Logiran
Pia
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 156



« Odgovor #54 : sobota, 03.05.2003 : 23:30:14 »

Bezi:
Biokill vet je to. Za toplokrvne živali ni strupen samo za hladnokrvne oz. mrzlokrvne al kak se pač to reče.  Roll Eyes
Logiran
Bela01
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 706


« Odgovor #55 : nedelja, 04.05.2003 : 11:54:54 »

Zgleda da jaz nimam ravno sreče s temi ampulami. Ko bi še naj ampula držala te je imela "samo" po 5 klopov na dan (nekateri so se celo posušili) - s tem da sem jo pošpricala pred sprehodom z avtanom. Zaj ko pa je mesec mimo pa jim prinese revca tudi po 10  Sad kom. tak mimogrede. Zanima me če ma kdo izkušnje s temi ovratnicami proti bolham in klopom. Ena mi je svetovala ravno to ovratnico (ni vedla točno ime - mislim da od Royala - cena ok. 2k) in baje da sedaj njen kuža ne prinese več klopov domov. Ovratnica pa bi naj držala ok. pol leta Huh - hm. mogoče. Torej prosim za kakšen predlog glede teh klopov in bolh - kak jih naj prepričam da moja Bela ni "tapravo" gnezdo za njih  Wink.
Pa še nekaj glede ampul, ne zdijo se mi ravno praktične (vsaj za mlade kužke), ko recimo moraš okopati psa in pol seveda ampula izgubi moč. Tak se je namreč zgodilo pri moji kosmatinki, ki se je šla igrat z enim (totalno zaljubljenim) kužkom v gnojšnico!!! mater sta bla lepa Grin - vsaj tolko sta bla obzirna da se nista not še povalala.


LP
Logiran
LIZA
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.939


« Odgovor #56 : nedelja, 04.05.2003 : 12:55:08 »

Jaz sem imela nekaj casa eno tako crno ovratvnico od Vitakrafta in je super delovala.Liza ni mela nobene bolhen,nobenga klopa...Samo slaba stran teh ovratnic je,da psa potem,ce jo ima gor ne smes v dezju ven pelat,ker drugace neha delovat.
Logiran
Bela01
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 706


« Odgovor #57 : nedelja, 04.05.2003 : 21:47:48 »

Pa še nekaj, kaj ta ovratnica mora biti skos gor? Ali jo naj dam samo pred sprehodom gor?
Logiran
Tosa
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 309


« Odgovor #58 : ponedeljek, 05.05.2003 : 21:35:36 »

Jaz sem pustila moji psički ovratnico skoz gor. Ampak jo ne kupim nikoli več... Poskusili smo z vsemi mogočimi "firmami", pa so vse delovale prva dva tedna fajn, potem pa so delovale le LOKALNO-okrog vratu Angry Sad. Pa tudi tej informaciji se pridružujem, da odpove, če jo ima pes gor, ko pada dež! Tko, da... jaz prisegam na Frontline (trkam na les Grin). Pa Frontline ampule NE izgubijo "moči", če psa kopaš!! Razen 2 dni PRED in 2 dni PO nanosu ne smeš kopat psa!! Drugače pa sigurno deluje tudi, če se pes kopa-govorim iz lastnih izkušenj, ker naša psička poleti vsaj enkrat na teden hladi razgreto telo v bližnjem jezeru.
Logiran
Bela01
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 706


« Odgovor #59 : torek, 06.05.2003 : 11:23:52 »

hm, zaj pa sem res v dilemi. No sej enih 14 dni je bilo skoro mir pri Beli pol pa se je postopno začelo nazaj. Kaj če ji zaj dam po dobrem mescu novo ampulo a bo kaj narobe, ker v bistvu za bolhe pa držijo 3 mesce? (stara je 4 mesece). Vsaj ta čas zaj ko je norišnica. Sicer pa se mi zdi da se je mal ponehalo, zadnjič z vikenda je prinesla "samo" 6 klopov, kr drgač jih je po 10. Res sva zanimiv "par" midve z Belo - na mene so nori komarji (če sem jaz poleg so ostali varni - pol pa vidiš ko vsi govorijo: sej pa komarjev ni tukaj, jaz pa cela opikana  Angry), na Belo pa klopi.  Sad
Logiran
Strani: 1 2 3 [4] 5 6 7 8 9 ... 32   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Zajedalci, paraziti, nalezljive bolezni  |  Tema: Juhuhu - klopi so spet tu!
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines