mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 18.07.2024 : 05:42:23

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Zajedalci, paraziti, nalezljive bolezni  |  Tema: Juhuhu - klopi so spet tu!
Strani: 1 2 [3] 4 5 6 7 8 ... 32   Dol
Natisni
Avtor Tema: Juhuhu - klopi so spet tu!  (Prebrano 81969 krat)
0 članov in 15 gostov pregleduje to temo.
toby
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 135


« Odgovor #30 : četrtek, 17.04.2003 : 15:21:44 »

Kirka : poskusi z biokil-om,tistim za domače živali(pse in mačke...)!!
Pošpricaj ga tik preden gresta,pa še s sabo ga vzami.
Baje pa je dober tudi navaden biokil...
Logiran
mandelj
gost
« Odgovor #31 : sobota, 19.04.2003 : 17:57:58 »

lep pozdrav, prebiram vase tezave s klopi, in vidim da ste ze pravi strokovnjaki. s klopi se borim s frontline kapljicami, kljub temu pa sem nasla klopa in ga zelo nespretno odstranila - takorekoc obglavila ... skrbi me, ce obstaja nevarnost zagnojitve... prosim za nasvet kako najlazje odstraniti celega klopa. ja, psicka najdencka imam od novega leta, zato taka nespretnost. hvala za vsak nasvet!
Logiran
Luks
gost
« Odgovor #32 : nedelja, 20.04.2003 : 20:01:21 »

Pozdravljeni!

Upam da sem se obrnila na pravo stran foruma...
Moj 15 mesecev star Luks je bil pri 7 mesecih operiran zaradi dispalzije komolca.
Do sedaj se mi je zdelo vse ok. Trenutno ima pa že nekaj dni ovratnico priti klopom in bolham, ki močno smrdi, no vsaj meni. In dobivam občutek da ga rahlo zanaša, včasih malo čudno stopi. Seveda sem zopet v strahu da z njim in z njegovimi nogami ni ok, ker res ne vem kako bi šla ponovno skozi to. Zato vas sprašujem, če je možno da je zaradi te ovratnice oz. vonja bolj "čuden".
Saj veste v takih trenutkih oz. v strahu vsako znanje, izkušnje in nasvet pride prav. Drugače sem mu danes ovratnico dala dol, da vidim kaj bo, oz. če je to, to!

Lep pozdrav od mene in Luksa!
Logiran
Floki
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 131


« Odgovor #33 : ponedeljek, 21.04.2003 : 17:57:37 »

Nitya, v pasjih trgovinah in pri veterinarjih se dobijo zelo priročne pincete za odstranjevanja klopov. Narejene so tako, da klopa pri glavi z njimi stisneš, potem pa ga pinceta drži, medtem ko jo ti vrtiš proti smeri urinega kazalca. Klop se spusti in gre ven cel z glavo vred. Priporočam!
Logiran
Alien
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 117


« Odgovor #34 : torek, 22.04.2003 : 09:59:41 »

Angry Angry Angry
Pri meni pa letos tudi Frontline ne pomaga!!!! Groza, vsakdan samo še klope pobiram s psov, tok jih pa še res nisem doživela.
Včeraj zvečer sem jih Maksu spet pobrala 6 dol, od tega so bili trije sicer suhi, ampak še zmeraj ful prisesani, tko da sami zihr ne bi odpadli. Pa še vseeno zjutraj kak "fižol" najdem po tleh.
Pri meni se je res najbolj obnesel Biokill do sedaj, ampak kaj ko sem ga včeraj hotela kupit pa ga nimajo niti v največjem sparu v Lj. Zato grem dons na lov....
Je pa kriza ker se spere z vodo in jih moram nonstop špricat  Sad
LP
Logiran
Pia
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 156



« Odgovor #35 : torek, 22.04.2003 : 13:14:16 »

Jaz sem tudi kupla danes biokill vet, stal je 1229 mislim da. Majo jih pa v dm drogerijah zdaj v akciji. Sej ne vem če je to blo poceni, drugje pač nisem šla niti gledat. Od staršev borzojka jih je mela včeraj 9  Shocked . Bomo pa zdaj sprobali to zadevo. Kako pogosto naj špricam psa s tem? Na embalaži piše da deluje več tednov?
Lp, Pia
Logiran
Pia
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 156



« Odgovor #36 : torek, 22.04.2003 : 13:40:37 »

Še nekaj sem pozabla. V eni temi je to že pisalo ampak ne najdem zdaj. S čim lahko namažemo območje kjer se je klop držal in je po odstranitvi ostala rdečina? Pa na katerih območjih so klopi "nevarni"?
Lp, Pia
Logiran
Alien
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 117


« Odgovor #37 : četrtek, 24.04.2003 : 12:31:42 »

Psa celega našpricaš in res deluje 4 tedne. Pri meni je problem ker so psi skoraj vsak dan v vodi tko da moram vsak dan pred sprehodom špricat... Sad
Pri meni deluje edino ta varianta....
LP
Logiran
muca
še malo sramežljiv
**
Spol: Ženska
Sporočil: 99


« Odgovor #38 : petek, 25.04.2003 : 07:21:55 »

Živ

Pri psih, ki so vsak dan v vodi Frontlain ne more učinkovati. V navodilih piše, da deluje 8-9 tednov, če pes ni kopan, v nasprotnem se učinkovitost zmanjša. Moja gre vsakdan v vodo do trebuha in tam ima klope drugot pa ne.

LP
Logiran
toby
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 135


« Odgovor #39 : sobota, 26.04.2003 : 22:29:36 »

Hej hov!

Danes sem se pošteno namatrala z enim klopom,ki se je držal Tobyja dobesedno kot klop...
Niti pinceta ni pomagala,pa sem ga prijela čisto pri koži.Glava je ostala noter...
Ugotovila sem že najmanj tri vrste klopov,ki žrejo naše pse tukaj na obali.Tiste navadne,rjave,ki kar sami dol padejo,če jih grdo pogledaš Grin,sive,ki so ogromni,ko se ga napijejo in čudne rdeče..ti pa so tisti,ki ne grejo dol niti s pinceto.Sicer se potem glava posuši in čez nekaj dni jo z lahkoto spraskam iz kože.Ampak vseeno se bojim,da se ne bi kdaj mesto ugriza vnelo.
Letos je noro glede klopov.Toby je včeraj imel kar celo družinico na vratu,fotra,mamo pa tri male,ki še niso niti dobro not zlezli.Vsi so se drenjali na 1cm kože.Fuj! Tongue
V ponedeljek grem po Verminex,upam,da bo pomagal.
Logiran
Tara
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 227


« Odgovor #40 : nedelja, 27.04.2003 : 20:32:04 »

A pol Frontline ne deluje, če je pes v vodi? Groza no, kaj nam pa pol preostane... Huh
Logiran
Tosa
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 309


« Odgovor #41 : ponedeljek, 28.04.2003 : 08:58:07 »

Pri moji dami je Frontline deloval vedno (včasih pač bolj in kakšno leto grozno slabo Sad). Deluje tudi, ko poleti redno hodimo k nekemu jezeru namakat svoje pregrete glave Grin. Edino kar je pa ne pustim pesike v vodo vsaj en dan po tistem, ko ji dam vsebino ampule na kožo! Drugače pa nimam pripomb na Frontline! Pa PINCETO za odstranjevanje klopov tudi toplo PRIPOROČAM!!Vsem veeeliiiikoooo uspeha v boju proti tem groznim nadlogam!!! LP
Logiran
KARMEN
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 350


« Odgovor #42 : torek, 29.04.2003 : 08:44:36 »

Na veterinarski postaji v Kopru Verminexa nimajo. Moja dva prihajata vsak dan s sprehoda polna klopov, ki kar lezejo po njiju. Kar najdem, poberem takoj, kar se prisesa, odpade veliko kot grah. Sploh ne vem več, kaj naj naredim, saj imam klope tudi v hiši, našli smo jih že na sebi. Psa sta pošpricana s Frontline oz. psica, ki je lažja, ima ampulo. Pri samcu se ampula ni obnesla, zato ga spricam enkrat na mesec, ker je kratkodlak in se lažje našprica. Vsa ležišča v hiši so našpricana z Biokillom, sedaj bom šla v lekarno po Desektin, ker je učinkovitejši.
Logiran
kaja
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.951


Če ni ves moker in slinast ni pravi poljub! Wuf


« Odgovor #43 : torek, 29.04.2003 : 10:21:55 »

Verminex imajo (samo?) v Galiju v Ljubljani, Linhartova ne vem koliko! lp
Logiran

Tara
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 227


« Odgovor #44 : torek, 29.04.2003 : 11:06:57 »

Ja, jaz se tudi držim tega, da ne pustim psa v vodo 2 dni potem, ko je dobil ampulo. Drugače pa je Tara koraj vsak dan v vodi in Frontline kljub temu kar deluje. Redko najdem kakšnega klopa, ki pleza po njej.  Smiley  Mi gremo tudi že po drugo ampulo letos, ker se ravnokar izteka en mesec od prejšnje...
Lp
Logiran
Strani: 1 2 [3] 4 5 6 7 8 ... 32   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Zajedalci, paraziti, nalezljive bolezni  |  Tema: Juhuhu - klopi so spet tu!
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines