mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sobota, 17.08.2024 : 01:07:45

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Zajedalci, paraziti, nalezljive bolezni  |  Tema: Juhuhu - klopi so spet tu!
Strani: 1 ... 9 10 11 12 13 [14] 15 16 17 18 19 ... 32   Dol
Natisni
Avtor Tema: Juhuhu - klopi so spet tu!  (Prebrano 82956 krat)
0 članov in 20 gostov pregleduje to temo.
ARIEB
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.110


« Odgovor #195 : četrtek, 03.05.2007 : 17:58:31 »

Felina, kje ga pa kupiš? Pri vet.? Jaz sem že obupala nad vsem... Roll Eyes Ta Razzia pa mi je nova stvar Huh
Logiran
Felina
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 450


« Odgovor #196 : četrtek, 03.05.2007 : 19:38:36 »

Mah, meni jo je ena prijazna gospa v živalski trgovini naročila....ker sem preveč čvekala in se pritoževala nad vsem in mi je to priporočila, sem pa dobila to v Mb-ju, v točno določeni trgovini, drugje še nisem zasledila in tudi nikoli prej slišala za to.....in ker sem tako obupana sem sprejela izziv in zaenkrat se 100% obnese, vsaj pri nas (ker se trenutno zdravimo proti erlihiji, smo še kako navdušeni, da deluje). Uvoznik je Zoo Market Preis...tako da če se njih kontaktira morejo vedet kje se to dobi...je pa izdelano v Franciji, Laboratories Veterinaries ICC...če to komu kaj več pove.
Logiran
aska2005
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.672


« Odgovor #197 : četrtek, 03.05.2007 : 20:47:36 »

Oj močno sedaj trkam ob les, a pri Aski še vedno delujejo ampule Advantix Smiley.Ne bi bilo pa slabo še ta spej Razzia imeti in še dodatno jo zaščititi.
Logiran
Christjan
rad pišem
****
Sporočil: 465


« Odgovor #198 : četrtek, 03.05.2007 : 21:25:55 »

Felina a si z MBja? Kje pa je ta trgovina ko si kupila, je možno, da meni kupiš če si z MBja pa se potem kdaj dobima?

Lp
Logiran
tjas
rad pišem
****
Sporočil: 392


« Odgovor #199 : četrtek, 03.05.2007 : 21:36:58 »

Jaz pa uporabljam frontline, vendar ga bom prenehala, saj opažam, da vedno ko mu ga dam dobi rdeče fleke, tako da je postal alergičen nanj.  Undecided
Se pa strinjam s tem, da je najboljše pregledati psa, takoj po sprehodu in tej mali golazni preprečiti, da se zapiči. Saj če je klop okužen in piči, ne pomaga nobena zaščita.
Logiran
Christjan
rad pišem
****
Sporočil: 465


« Odgovor #200 : četrtek, 03.05.2007 : 21:47:48 »

tjas jaz uporabljam frontline pa je do sedaj mel samo 1× reakcijo, mu pa davam na različne kraje tekočino je večji zato imamo tudi večje ampulce pa lahko lepo porazdelimo Wink
Bi pa rad videl koga ko bo mojga psa na hrbet spravo pa ga za klope pregledal  Grin
Logiran
Felina
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 450


« Odgovor #201 : četrtek, 03.05.2007 : 21:53:12 »

Christjan...ta trgovinica je na križišču kardeljeve in proletarskih brigad....nad malim trgom.

Saj, full mi je bilo čudno, ker itak sploh nisem mogla verjet, da dejansko stvar deluje in sem skozi folk spraševala kak je letos s klopi, če jih sploh je kaj.....tak da držim pesti, da bo vsaj nekaj časa delovalo, potem pa se ta golazen spet navadi na nekaj novega in ovo na novo....

Pri mojih je frontline kot da nimata nič, po advantixu pa se neumorno čohata...očitno jima ne paše.
Logiran
Christjan
rad pišem
****
Sporočil: 465


« Odgovor #202 : četrtek, 03.05.2007 : 21:57:58 »

Moj po frontlinu ima vseeno klope, ampak pred ampulami kakih 7,8 na sprehodu po ampulah pa kakšna 2,3.
Logiran
Christjan
rad pišem
****
Sporočil: 465


« Odgovor #203 : četrtek, 03.05.2007 : 22:02:44 »

Aja mam še pa eno zanimivo izkušnjo z klopi sicer je offtopic ampak bom zapisal sem.
Nekega jutra sem ugotovil, da se rdeč madež spodaj pri organu zelo širi, naslednji dan je nastala bula in potem v ponedeljek smo šli k vetu, kateri je ugotovil da je klopova samica verjetno jajčeca izlegla tam kjer je bla nafopana ali pa je še kakšen spodaj. Psa sem peljal na drugo kliniko, kjer so delali operacije in so bulo pod narkozo odprli. Našli so klopa pa še nekaj črnih pikic, ki so jih poimenovali tujki. Dobil je še neka zdravila, je bil baje to prvi takšen primer, huh meni je slabo skoraj postalo ko so mu zarezali v kožo, pa začne kri tečt, spodaj pa nagravžen klop...Yucky
Logiran
lovethor
odvisnež
*****
Sporočil: 516


« Odgovor #204 : petek, 04.05.2007 : 08:46:19 »

Uf... Meni je kar slabo, ko samo mislim na to golazen.

Psička je majhna in bele barve in jo lahko takoj pregledam, Thor pa jih je kljub Frontlineu kar nekaj že pokasiral. Če mu dam ovratnico, ki jo je veterinar priporočal v kombinaciji s Frontlineom, pa bruha. Bom šla še jaz pogledat za ta izdelek, ki si gi priporočila, Felina. Upam, da bo kaj zaleglo.
 
Logiran
popo
odvisnež
*****
Spol: Moški
Sporočil: 748


« Odgovor #205 : petek, 04.05.2007 : 09:59:14 »

Jah, blago vam ki imate pse s svetlo, pa tudi s temno dlako gre. Jaz klopa opazim sele ko je lepo okrogel. Imam to sreco, da imam psa, ki je bolj ali manj identicne barve kot klop oz. malo bolj temen, in ni sanse da ga opazis.  Angry

Drugace pa se eno vprasanje...moja mala je dobila neko bakterijo in ima tezave z kozo. Vglavnem, na dva dni jo posteno skopam s antibakterijskim samponom. V tem casu vseeno veselo skace po travnikih, pa kljub temu nisem opazil nobenega klopa. A je mozno, da zaradi sampona - da deluje kot repelent, ali jih enostavno "sperem" dol?

LP
Logiran
Christjan
rad pišem
****
Sporočil: 465


« Odgovor #206 : petek, 04.05.2007 : 13:20:13 »

Popo a ti imaš labija (labradorka) ne?  To glede bakterije pa...amm...moj zadnja 2 dni več nič ne je tako z veseljem pa tudi giba se več ne kot se je prej, to se je pa zgodilo na travniku in mu tudi nisem našel klopa. Mogoče je spet lizal gnojšnico, ko nisem bil pozoren. Sem ga včeraj zvečer skopal pa ni nič boljše... Pazi, da nebo jedla gnoja z tal, ker eni pravijo, da je to dobro za psa eni pa da se lahko zaradi tega zastrupi. Moj je k sreči malo boljši bil sedaj, ko sem prišel domov, ampak še vedno ga vidim da ni to to. Huh Verjetno ga bom danes peljal k vetu.
Kako bi bil svet lep brez klopov in ostale golazni


Lp
Logiran
tjas
rad pišem
****
Sporočil: 392


« Odgovor #207 : petek, 04.05.2007 : 14:58:26 »

Drugace pa se eno vprasanje...moja mala je dobila neko bakterijo in ima tezave z kozo. Vglavnem, na dva dni jo posteno skopam s antibakterijskim samponom. V tem casu vseeno veselo skace po travnikih, pa kljub temu nisem opazil nobenega klopa. A je mozno, da zaradi sampona - da deluje kot repelent, ali jih enostavno "sperem" dol?

Pri meni je tako, psu sem dala frontline zaradi bolh + klopov, vendar ne enih ne drugih ni bilo videti na njemu.
To da psičko kopaš na dva dni je tudi možno, da jih spereš. Jaz opazim ko psa skrtačim po sprehodu, da mu tudi kakšen klop pade dol. Imaš pa predele ali so to travniki, gozd, jasa,.. kjer ni veliko klopov, nekje pa jih imaš ogromno.
Je pa znano da gredo klopi rajši na svetlo barvo kot na temno.Sem opazila, da moj pes, ki je črn ima v primerjavi z ostalimi psi, ki so svetlejše barve manj klopov. (beri: tistih seveda, ki jih opaziš!)
To pa da bi antibakteriski šampon deloval kot replent pa težko verjamem. Možno pa je da jim smrdi, saj jo zelo pogosto umivaš. Undecided
Logiran
tjas
rad pišem
****
Sporočil: 392


« Odgovor #208 : petek, 04.05.2007 : 15:02:59 »

ker eni pravijo, da je to dobro za psa eni pa da se lahko zaradi tega zastrupi.

Nisem še slišala, da bi se kateri pes zastrupil z gnojnico. Undecided Je pa res da kmetje škropijo z raznimi škodljivimi škropivi, ki so lahko nevarni za psa in za človeka če jih neposredno zaužijemo.
Pa tudi tega nisem slišala, da je dobro za psa. Huh Kako si to mislil dobro?
Ja je res da se bo vsak pes povaljal v gnoj na travniku, saj jim to ZELO diši.  Tongue Wink Potem pa moramo lepo oprati našega kužka, ker nam ZELO smrdi,a ne? Grin
Logiran
Christjan
rad pišem
****
Sporočil: 465


« Odgovor #209 : petek, 04.05.2007 : 15:08:32 »

tjas točno tako je bilo včeraj pri meni, da se je zvaljal. Angry Koristno bi naj baje bilo, ker bi naj primanjkovalo nekih vitaminov, ki so v gnojnici, ampak o tem ni nobene kaj preveč povedal!  Huh
Logiran
Strani: 1 ... 9 10 11 12 13 [14] 15 16 17 18 19 ... 32   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Zajedalci, paraziti, nalezljive bolezni  |  Tema: Juhuhu - klopi so spet tu!
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines