mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sreda, 14.08.2024 : 23:34:29

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 1  |  Tema: briard - čvek
Strani: 1 ... 3 4 5 6 7 [8] 9 10 11 12 13 ... 18   Dol
Natisni
Avtor Tema: briard - čvek  (Prebrano 55447 krat)
0 članov in 2 gostov pregleduje to temo.
Babalu
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.214


« Odgovor #105 : sobota, 23.04.2005 : 11:01:56 »

Zakaj pa se jih ne sme krtacit tako na suho,kaj se lomi pol dlaka?Hi hi z mojo lenobo se dobro da nisem vzela Briarda,bi sla kar po angleskih poteh:)
Logiran
Ozzy
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 545


WWW
« Odgovor #106 : sobota, 23.04.2005 : 12:48:20 »

Ja dlaka se zelo lomi. Drugace pa Balu...sej je res potrebna nega, sam ko mine to obdobje se ga cese samo 1x na teden...ni nek problematicen pes za nego res ne...
Logiran
Ozzy
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 545


WWW
« Odgovor #107 : sreda, 27.04.2005 : 11:03:37 »

Midva pa sva opravila malo solo Smiley
Bil je zelo zelo priden in sem ponosna, da je tako lepo ubogal na izpitu. Dobil je vse tocke za ubogljivost, malo pa je bojecek, tak da je zugbil tocke pri sedenju ob motenju...ampak...priden Ozzy! Wink
Logiran
DC_girL
gost
« Odgovor #108 : nedelja, 01.05.2005 : 15:32:35 »

jaz pa bi prosila za nasvet.....doma imam okoli 10 let staro birardinjo, ki ni ravno igriva in je dosti plasna...domov pa naj bi kmalu prisel mladic pa nevem kako naj ju soocim, ce je sploh dobro da jih???
Logiran
Ozzy
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 545


WWW
« Odgovor #109 : nedelja, 01.05.2005 : 21:02:55 »

kaksen mladic? tudi briardek? joj sem prav radovedna
Mislim, da ne bo problema. Ce psica ni prevec dominantna ga bo hitro sprejela. Samo potem morate pazit, da mladic ne bo dobival vec pozornosti kot odrasla psica, ker lahko pride do agresije iz ljubosumja, ali pa se ti bo psica totalno zaprla vase. Drugace pa ju lepo sooci. AL pa povej se kaj vec o psici...iz kje pa jo imas? Je plasna do vseh psov, ljudi. Kaksne reakcije ima...
Logiran
DC_girL
gost
« Odgovor #110 : nedelja, 01.05.2005 : 22:44:10 »

jah ce bo vse po sreci bo mladic bullterier....psica sicer ni napadalna do mladicev vendar nevem kako ga bo sprejela glede na to da je ze kar nekaj casa njen terirorij...je plasna do vseh, ljudi in psov, predsem pa ne prenese boksarjev...pripeljali smo jo iz Murske Sobote in je bila zadnji mladic v leglu in najbolj plasna...imeli smo rezerviranega sicer samcka pa ga je lastnica kar oddala, sestra pa ko je zagledala se zadnjega mladica se pac ni hotela lociti od nje.....boji pa se tudi igrac predvsem okroglih.... sram tako da ni ravno igriva....
Logiran
Ozzy
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 545


WWW
« Odgovor #111 : ponedeljek, 02.05.2005 : 00:03:34 »

Teritorij je eno, novi clan krdela pa drugo. Mladicka bo pocasi sprejela kot novega clana krdela. Seveda pa res mocno pazit na to, da ne bo zapostavljena. Ce se poboza malega, naj se se njo, ce se hvali malega naj se se njo...in podobno. Mogoce naj ima na zacetku celo malo vec pozornosti od svojega gospodarja, pa naj se drugi clani druzine ukvarjajo z nladickom.
Tudi mi mislimo kmalu nabavit se enega mladicka, pa kolikor berem od forumovcev, so se tako napadalni kuzki novega clana lepo sprejeli.
Pazi samo na to, ker se mladicki ucijo od odraslih kuzkov, da se ne bo naucul mali kaksnih slabih navad ali plasnosti...
Logiran
DC_girL
gost
« Odgovor #112 : ponedeljek, 02.05.2005 : 09:56:11 »

jah svetovali so mi ze naj ju seznanim na nevtralnem obmocju....upam da bo mladica brez tezav sprejela....sicer ce se slucajno to ne bo obneslo ju imam lahko brez problema loceno vendar pa bi vsekakor rajsi videla da se bosta razumela Smiley
Logiran
Ozzy
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 545


WWW
« Odgovor #113 : ponedeljek, 02.05.2005 : 11:52:39 »

ok hehe pa porocaj kako je slo... sam to ste pa zamenjali stil pasme hehe...kako to?
Logiran
DC_girL
gost
« Odgovor #114 : ponedeljek, 02.05.2005 : 13:06:42 »

nevem...saj pravim da smo meli rezerviranega zivahnega samcka pa ga je lastnica kar oddala! Angry do druzinskih clanov je seveda prijazna in se vcasih ce ma dan tudi poigra drugace pa cele dneve prezivi na svojem "tepihu"!
pred kratkim sem zvedela da bo mladic verjetno prisel sele januarja tako da je se dolgo do soocenja...jo lahko na to mogoce pripravim ze kaj prej???
Logiran
Ozzy
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 545


WWW
« Odgovor #115 : ponedeljek, 02.05.2005 : 18:36:58 »

hehe v mislih kot stil pasem sem imela, da greste z briarda na bullterierja hehe
Ja glej, moj tudi ni full zivahen. Zunaj se igra, ampak doma je tudi on na svojem tepihu in aha in se carta.
Pripravis pa jo lahko tako, da na dom vabis prijatelje, znance s kuzki...mirnimi, mladicki in nenapadalnimi kuzki. tako bo vsaj malo navajena, da ni vedno edini gazda v bajti Wink
Logiran
DC_girL
gost
« Odgovor #116 : ponedeljek, 02.05.2005 : 20:03:45 »

aja...opa..potem sem pa malo narobe razumela:) ja drugace je tko da je ubistu briardinja od sestre jaz pa naj bi kupila bullterierja...je pa tako da vec ali manj za njenega psa skrbim jaz...tako da nevem kako bo...bom poskusila da se navadi psou tudi doma Smiley
Logiran
Babalu
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.214


« Odgovor #117 : torek, 03.05.2005 : 13:44:03 »

Hm,jaz pa mislim da ce pride na dom mladicek ali odrasel pes reakcija na bo enaka.Pomoje z mladickom sploh ne bo problema:ona bo ze vedla da je mladic in po rangu nizje od nje,zato ji ne bo predstavljal nobene groznje.Tuj vsiljivec na njenem teritoriju pa je nekaj povsem drugega.
DC_girl mislim da se glede sprejema mladicka ni nic za bat.Ko bosta odrascala skupaj bo pa mogoce tudi ona zgubila kaj strahu pred drugimi psi.Samo pazi pri socializaciji, da se mlado bitje ne bo od nje navadlo strahu.
Lp
Logiran
DC_girL
gost
« Odgovor #118 : torek, 03.05.2005 : 14:54:41 »

aha...no poskusila bom tako narediti pa se kasneje oglasim kako je slo....
zaenkrat pa hvala za pomoc!
LP Jeruša
Logiran
sana
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 231


« Odgovor #119 : torek, 03.05.2005 : 15:07:11 »

Sem napisala tako lep in dolg odgovor pa sem ga ocitno zbrisala namesto poslala Angry
V glavnem hotela sem povedati to, da je bil moj briard star dve leti in pol, ko je k nam prisel se mladi avstralcek. Pa sta se cisto lepo navadila. Zdaj sta nerazdruzljiva in ves cas se igrata in podita naokrog Smiley Soocili pa jih nismo na nevtralnem terenu, ampak kar lepo doma. Da je Maco takoj ugotovil, da je Nero prav tako nas kot on in nic manj. Tako ni bilo nobenih tezav. Moras pa upostevati pravila hierarhije, ki veljajo pri psih in tisti kuza, ki je glavni mora dobiti vse prvi.

Ozzy, bos dobila ze kmalu malega briardka? Sem mislila, da bos se nekaj casa pocakala Wink Aja pa cestitam za uspesno opravljeno malo solo! Sicer malo pozno, ampak zares od srca Smiley Sem prav vesela, da se je tako izkazal v poslusnosti.
lp Smiley
Logiran
Strani: 1 ... 3 4 5 6 7 [8] 9 10 11 12 13 ... 18   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 1  |  Tema: briard - čvek
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines