mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
torek, 16.07.2024 : 13:11:20

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 3  |  Tema: Škotski terier - čvek
Strani: 1 2 3 4 [5] 6 7 8 9   Dol
Natisni
Avtor Tema: Škotski terier - čvek  (Prebrano 27174 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
scottie
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 66


« Odgovor #60 : četrtek, 11.01.2007 : 22:46:46 »

Ja tudi naši travi se zelo slabo piše. Sicer smo pa dali skozi že tudi počitnice na snegu,kjer je bil pa naš princ tudi zelo zadovoljen-malo manj pa borderji in sankači, ker je vse nadiral in poskušal teči za njimi, pa mu je to preprečeval flexi. Čeprav je bil v mali šoli pri odpoklicu zelo priden,jo je v našem gozdu, kjer so srne vsakodnevni gostje, enkrat zbrisal je od takrat tudi tam na povodcu. Me je kar oblilo in sedaj mu ne verjamem več. En dan, najbrž v nedeljo bom sigurno šla pogledat če bo kaj škotov.
Lep pozdrav tebi in kosmatincem.
Logiran
tincat
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 136


« Odgovor #61 : ponedeljek, 15.01.2007 : 14:55:23 »

Živjo, na tej temi se danes oglašam prvič... pa še to z malo nenavadnim razlogom. Doma imam irskega terierja, in v prihodnosti načrtujem nakup še enega irca in v teh mojih razislavah in iskanju vzrediteljev, sem ugotovila, da ima veliko ljudi poleg irca, doma, če že ima še eno psamo tudi škota, no in tu se je moja radovednost začela širit. Tongue Poleg tega je to veliko naključje, saj sem tudi jaz, ko smem se odločala za psa, imela v prvem planu škota, vendar je bila pred 8 leti v Slovenijim nekakšna suša  Angry ali kaj... Potem pa je prišel moj Atos Smiley , in mi ni žal , da sem izbrala to pasmo, še vedno pa se včasih vprašam tisto vprašanje:Kako bi bilo, če... Zato se mi zdi zelo veliko naključje, da ima veliko ljudi ravno ti dve pasmi  Cheesy , zato sem tudi tu, da mi poveste malo o karakterju oz. norčijah te pasme, ki jo še vedno zelo cenim in občudujem. Lep pozdrav Tina in Atos
Logiran
terier
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 136


« Odgovor #62 : ponedeljek, 15.01.2007 : 19:50:00 »

TINCAT ,odgovor je enostaven - Škoti so psi ki se "dvignejo" nad ostale pse.  Cool 8)To ponavadi speljejo na vec nacinov ,vendar vedno zelo elegantno. Imam Airedalce in Škote.Moj Škotica Queenie naredi to na neverjeten nacin in vedno uspe - stoji kot kip nepremicno in vsi ,ki rinejo vanjo se umirijo in umaknejo - in gospa odkoraka gosposko naprej Shocked Shocked. Kadar pa se ji zahoče pa po drugi strani spravi vsakega psa v igro .Pri dirkanju pa itak vedno zmagata ,posebno Villi dirka kot raketa Grin.Njemu je itak dovoljeno vse: Airedalca vleče za rep,Airedalko grize v noge in vsi to prenasajo ,razen Queenie seveda!!!  Ko sem dolgo iskala drugo pasno in se odlocila za Škotke sem potem ugotovila da je tudi kombinacija Airedalec in Škot ZELO pogosta. Cheesy Sedaj poznam kar nekaj ljudi po Evropi, ki imajo ali so vzreditelji teh dveh pasem.
Škotski terier je neverjeten pes ,je pa res ,da je vcasih do tujih psov - posebno samci  - zelo nezaupljiv in postane zelo oster. Angry Moj Škot Villi je izredno nagajiv in prijazen pes v svojem kardelu - je pa izredno mocan samec in to rad pokaze pri srecanju z drugimi samci - neglede na velikost....!!! Angry

Škoda da se nisva srecali v Ljubljani na Cacibu Undecided - bila sem na obeh in  razstavila oba moja Škotka.Villi je v soboto bojkotiral - se sploh ni premaknil v ringu  Undecided- celo sodnici je bil tako všeč da se je potrudila da bi "shodil" - brez uspeha . Pokazal je daje pravi Škot.....!!! ;DPa sva odstopila. No pa sva se malo "pogovorila" popoldan in zvecer ,pa zjutraj v ringu pred razstavo - pa sem zmagala. Roll Eyes Rezultat: Vilči se je predstavil kot pravi Škot in dobil odličen opis močnega samca odličnega tipa. Cheesy Cheesy Cheesy Seveda sem bila zelo vesela - pa še on zraven Ja Škot je Škot. Je pa enkraten pes !!!

Upam ,da sem vsaj malo razjasnila značaj Škotskega terierja . Sem prepričana da ti ne bi bilo žal če bi ti delal družbo
 Cheesy Cheesy
Neva in Ginger & Black terierji Wink
Logiran
tincat
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 136


« Odgovor #63 : ponedeljek, 15.01.2007 : 22:12:56 »

Najprej, hvala za odgovor, vendar sem nekje v sebi vedela, kakšen je ta njihov značaj, potrebovala sem le nekakšno potrdilo.  Wink Mogoče , se ti Škotki tako ujemajo z Irci tudi zato, ker sem v opisu tvojega Vilija videla in to skoraj 100% svojega Atosa, tudi midva sva imela v ringu težave, vendar moram z zelo težkim srcem priznati Cry , da sva potem dokončno odnehala, pa ne zaradi njega, kajti Atos je pes rojen za v ring  Grin , to pokaže ob vsaki priložnosti, bolj zaradi mene same, ki mi je takrat enostavno primanjkovalo časa za razstave... Cry In sem si obljubila, da se to ne bo več zgodilo! No ja pa tudi tisto s samci je zelo podobno, sploh če so večji od njega, vendar pa lahko povem, da sva se uspešno spoprijateljila s fantovim bokserjem Tongue . Res, je , da je trajalo kar nekaj čase, vendar je moja trma in vztrajnost obrodila sadove, in sedaj sta , vsaj ko sta skupaj nekakšno kardelo. Grin Lep uspeh, za skoraj 8 letnega terierja, ki prej ni maral samcav, razen redkih izjem- otroški prijatelji Tongue Odločam se za nakup še enega psa , zagotovo bo to irec, vendar premišljujem o istočasnem ali vsaj pol leta kasnejšem  nakupu še enega mladiča, ja vem kar velik zalogaj... pogumno od mene vem! Lips Sealed   Nekako sem se usmerila na irske mehkodlake pšenične terierje, sem tudi v kontaktu z lastniki in bol ali manj na tekočem z zadevami na tem področju, vendar pa obstaja možnost , da se mogoče namesto tega pojavi škot- neuresničena želja. JOJ, SM ŽE PREDOLGA... Roll Eyes Tako , da pridno zbiram informacije , kajti nočem se prenaglit z nakupom, kajti rada bi vrhunskega psa, ne le ljubljenčka, čeprav bo itak v prvi vrsti to. Se mi zdi, da če človek ni imel terierja(kateregakoli), potem še ni imel psa, v pravem pomenu besede. Se že naprej opravičujem lastnikov drugih pasem, vem da vsak lastnik , reče to za svojo pasmo. Itak so vsi psi zakon, za mene so pač naj terierji. Smiley
 Za konec bi te samo še vprašala, če v naslednjih 2-3 letih načrtuješ kakšno leglo, in upam da mi boš odgovorila še na kakšno vprašanje, ki ga bom sigurno imela. A na CAC celje v februarju, se boste tudi šli pokazat? Lep terierski pozdrav! Cool
Logiran
terier
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 136


« Odgovor #64 : ponedeljek, 15.01.2007 : 22:53:45 »

Ja na CAC Celje se bomo šli pokazat  - če bo le sreča Huh- februar je čas ko se go Queenie gonila . lahko da bo že mimo ,lahko pa ....... kaj se ve ,narava dela svoje: Cheesy Če Villi ne bo preveč "zmešan" .... odločitev še ni padala glede parjenja!!! Wink
Na vprašanja o Škotkih pa vedno z veseljem odgovarjam ,lahko se vidimo, slišimo ,tipkamo etc.etc. Vrhunski pes pa je tudi moja želja  Roll Eyes- žal pri dveh samcih kot sta moja dva tretji ne pride v poštev razen če se premisli moja prijateljica in skupaj nekaj" ustvariva" !! Cheesy

LP
Neva
Logiran
tincat
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 136


« Odgovor #65 : sreda, 17.01.2007 : 14:27:59 »

Ja, na cacibu sem bila samo v soboto. Sem videla vašega Vilija, ali je bila tisto Queenie Roll Eyes . No v glavnem lep je bil, tko da sem kr neki časa bol kot ne buljila vanj ShockedSmiley ! Sem se v soboto bolj posvetila "dolgonogim" terierjem in opazovala predvsem handling v ringu- vedno se kaj novega naučim Grin. Zanimivo je , da ima vsaka pasma nek svojevrstven način, ki ga je pa seveda potrebno prilagodit posameznemu psu. Zato se mi zdi zelo koristno opazovati handling pri različnih pasmah... Smiley
Logiran
terier
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 136


« Odgovor #66 : četrtek, 18.01.2007 : 12:43:30 »

Tincat,če je bil tisti Škotek ki si ga gledala črn kot noč je bila Queenie Cheesy, če pa je bil lepo obarvan :črno,rjavo,sivo, grizli pa je bil moj brindel Willow -Villi Cheesy.Oba sta se zelo uspešno predstavila - predvsem v nedeljo( vaja dela mojstra) sta oba dobila odličen opis: Queenie v razredu šampionov-"odlična predstavnica pasme" Cheesy Cheesy in Villi ,ki je pravzaprav šele začel svojo razstavno karijero:"močan pes odličnega tipa, močna glava samca, dober karakter..." Cheesy Cheesy :Dsem zelo vesela se je moj Villi zabaval in se izkazal tudi v razstavnem ringu in ne samo v naravi!!! Wink
lp
Neva

[attachment deleted by admin]
Logiran
Uma
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.309


« Odgovor #67 : četrtek, 18.01.2007 : 12:47:43 »

Neva to si bila torej ti v ringu, jaz sem bila vodja kroga v soboto, zdaj se za enega forumasa vec vem kako v zivo zgleda. Smiley
Logiran
terier
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 136


« Odgovor #68 : četrtek, 18.01.2007 : 13:09:58 »

Ja me veseli da se sedaj poznava - takole po delih - ja moj Villi je v nedeljo na CACIB Tromostovje strasno prijetno presenetil prav vse - v prvi vrsti mene ,pa tudi sodnika saj se je prestavil kot pravi razstavni pes - za razliko od sobote - hi,hi

Neva
Logiran
Uma
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.309


« Odgovor #69 : četrtek, 18.01.2007 : 13:44:04 »

Res skoda za soboto, da nista dobila ocene, sigurno bi se dobro odrezala in cestitke za nedeljo!
Logiran
terier
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 136


« Odgovor #70 : četrtek, 18.01.2007 : 14:02:18 »

Ja moj Vill je pravi Škot - trmast  Angry(aroganten Cool ampak tudi velik gentleman!  Roll Eyes Wink
Pa hvala za čestitke. Smiley
Lep dan
Neva
Logiran
tincat
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 136


« Odgovor #71 : petek, 19.01.2007 : 16:23:22 »

Vse kaže na to, da sm vidla Queenie, potem je bil v boxu Vili, kazensko?! Roll Eyes Je pa res lepa, tko temna... Smiley Me pa zlo zanima kako izgleda svetli škot v živo, mislim tisti "pšenični"? So kr redki ane ? Pa obstajajo kakšna pravila glede te svetle barve oz. temne (če gre barva lahko tudi v modro)? Lep pozdrav, Tina
Logiran
scottie
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 66


« Odgovor #72 : petek, 19.01.2007 : 19:40:59 »

Živjo,
Čestitam Nevi in Viliju. V nedeljo sem bila na Tromostovju, ravno z namenom da vidim škotke pa sem očitno vse zgrešila in sem jezna kot strela. Je pa res da me je moja pubertenica-hči ne pes priganjala domov. Drugič grem sama. Sicer sem še vedno bolj svež lastnik škotka, pa moram priznati, da že razmišljam kako bi bilo če bi imela še enega. So me že čisto osvojili. Najprej pa moram Harveya vpisat v slovensko rodovno knjigo in ga peljati na vzrejni pregled( ali mogoče kdo ve kdaj bo in kakšna je sploh procedura), potem pa kdove bo morda kdaj očka. Neva, ali so zelo ljubosumni ko pripelješ v hišo še enega psička? Kar pa se trme tiče, sem že ugotovila - ne deluje seveda vedno, da moraš delati z njim vse na lepo.(kot z možem). Kako pa se Vili obnaša do drugih večjih psov. Naš vsakega kar čaka, ampak zdaj je pa začel kar renčat na večje pse. Počaka vesel da se povohata, potem pa godrnja. To je nova moda zadnjih dveh dni. Sem pa kar malo razočarana ker je tako malo škotkov, edini s katerim se je imel priložnost srečati je bil en šestletnik v Franciji, pa še ta ni bil navdušen nad družbo našega mladinca. Lp Barbara

Logiran
robin
rad pišem
****
Spol: Moški
Sporočil: 427


« Odgovor #73 : petek, 19.01.2007 : 21:13:44 »

Zdravoooo vsem  Smiley

Neva najprej čestitke za Vilija Cheesy, naslednje leto bo BOB pobral Smiley, kot si opazila mene ni bilo, preveč obveznosti, sploh več ne dohajam. Pa tudi malo treme, ker pričakujemo mladičke čez 5-6 dni (Westije).

Barbara vzrejni ja spomladi ponavadi v Domžalah na kinološkem društvu, praviloma prvo nedeljo v aprilu, sicer pa bo objavljeno v Kinologu, pa tudi mi te lahko tukaj obvestimo. Čimbolj lepo ga potrimajte, lepo mora hoditi na vrvici, da ga vidijo z vseh strani kako hodi, pa na mizi ga bodo prešlatali, pogledali zobe, zmerili višino. Vse to mora lepo tolerirati in se ne sme bati.
Za vpis v Slovensko rodovno knjigo pa moraš original Export rodovnik poslati na KZS in jih v enem dopisu pač zaprositi za vpis, to bodo naredili in ti vse skupaj z računom poslali nazaj.

Ful dogaja kle pri škotih zadnje čase Grin.
Jaz sem zdalje našo Škotico Lizo ravnokar friziral, da bo lepa ko gre vsak dan v gozd na "lovski pogon", je bila že vsa zaraščena.

Lepo se imejte Wink
Logiran
terier
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 136


« Odgovor #74 : petek, 19.01.2007 : 23:07:50 »

Zivjo ,

SCOTTIE,res škoda da ste zamudili nastop Škotov na razstavi!! Jih je bilo zelo veliko .posebno psičke v razredu šampionov so bile čudovite:Vilijeva mama Tamara je žal ostala doma sram,pa Škotica iz Rusije,Italije,Hrvaške in seveda moja Queenie!! Cheesy
Ko je prišel Villi k nam je teden dni prej odšla zadnja mladička prvega legla naše Quennie in Queenie je takoj vzela Villija za svojega mladička!! Drugače pa je treba psu pač počasi dopovedat da je prišel še en član kardela,gre bolj počasi ker je treba paziti da se mladiček ne poškoduje. Ampak ponavadi ni problema - večji problem nastane ko mladiček zraste in se začnejo rangirati - s samci je hujši problem kot z psičkami. Pri meni se zdi da je Airedalec Dream Villija vzel za mladiča in mu razmeroma veliko dovoli. Verjetno je bolje da se odločite za psičko! Wink
Logiran
Strani: 1 2 3 4 [5] 6 7 8 9   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 3  |  Tema: Škotski terier - čvek
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines