mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
torek, 17.09.2024 : 10:31:16

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 5  |  Tema: Aljaški malamut - čvek
Strani: 1 ... 102 103 104 105 106 [107] 108 109 110   Dol
Natisni
Avtor Tema: Aljaški malamut - čvek  (Prebrano 330620 krat)
0 članov in 3 gostov pregleduje to temo.
SinM
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.250


WWW
« Odgovor #1590 : sobota, 15.03.2014 : 05:49:09 »

Slavospev sobotni polni skledi... Tongue

https://www.facebook.com/photo.php?v=10203282207395383
Logiran
Lynn
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.504


« Odgovor #1591 : sobota, 15.03.2014 : 10:04:29 »

Luškan filmček, ampak vidi se kako psička bolj mirno čaka da dobi hrano. Smiley
Naš Kylie tud tko skače okrog pa laja, kot da ne dobi vsak dan za jest. Tongue
Logiran
rava
živim tukaj
***
Sporočil: 3.641


WWW
« Odgovor #1592 : sobota, 15.03.2014 : 10:56:23 »

Slavospev sobotni polni skledi... Tongue

Reveža sta tolk shujšana, da se že reber več ne vidi. Sramota !!! 
Logiran
branka
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 8.174


« Odgovor #1593 : sobota, 15.03.2014 : 12:13:03 »

Kot bi Bučka gledala  Grin ljubezen
Logiran
SinM
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.250


WWW
« Odgovor #1594 : nedelja, 30.03.2014 : 10:26:44 »

Tipična sprehodna perspektiva skrbnika dveh malamutov.  Roll Eyes


Logiran
Lynn
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.504


« Odgovor #1595 : nedelja, 30.03.2014 : 10:32:20 »

Haha, dve pasji riti... Cheesy
Logiran
Veter
novinec
*
Sporočil: 2


WWW
« Odgovor #1596 : ponedeljek, 21.04.2014 : 12:42:33 »

Pozdravljeni!
Živimo na vasi, ob majhnem gozdu, na mirni lokaciji, najbližjega soseda imamo 250 m stran, okoli nas so njive in vinogradi. Mimo nas ne gre nobena cesta. Imamo psičko mešanko katere mati je bila že mešanka med bernardinko in škotskim ovčarjem, njo pa je oplodil nemški ovčar. Stara je 11 let. Karakterno je ena velika dobričina, ki pa se tudi postavi, če je treba. To pomeni, da zalaja, če pride avto, kak tuji pes ali podobno. Ni huda. Skoraj vsak dan gremo z njo na sprehod dolg okoli 6-7 km, na katerem neizmerno uživa. Nikili ni bila na povodcu, v boksu ali privezana ob hiši. Nikoli ni nikamor šla sama na potep.
Evo zakaj to pišem:
Ker me že nekaj časa zanima aljaški malamut. Rad bi slišal oz. bral izkušnje o primernih pogojih za bivanje takega psa. Okoli hiše nimamo ograje in ne bi je rad delal, srne včasih pridejo čisto blizu in v gozdu nad nami imajo svojo pot, tu so tudi zajci, fazani, ...   Skratka, kaj menite?   
Verjetno ne bo šlo brez vsega, kot naša psica do sedaj.
Lep pozdrav in že vnaprej hvala za odgovor!     
Logiran
mamaF
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 9.066



WWW
« Odgovor #1597 : ponedeljek, 21.04.2014 : 13:19:53 »

Na srečo je tu gor dosti lastnikov malamuto, ki ti bodo lahko svetovali iz prve roke Smiley

Tudi meni so ti "volkci" zelooo všeč Smiley Je pa res, da poznam dve izkušnji lastnikov, ki vsekakkor ne govorita v prid temu, da bi bil pes zunaj hiše popolnoma neomejen.
Prijateljica je 11 let nazaj vzela v varstvo dobro leto staro malamutko, lastniki so bili v procesu selitve in so ji jo zaupali za nekaj mesecev. No, prvi dan, ko so psico spustili iz avta pred hišo, je kot puščica švignila naravnost do sosednje hiše, kjer so se na vrtu pasle kokoši ... in je eno zgrabila Sad V naslednjih mesecih jim je pokazala, da spuščene pred hišo (neograjena parcela) nikakor ne smejo pustiti, se je bila sposobna izmuzniti magari skozi priprta vrata med odpiranjem avta, dnevnega pesjaka in oddrveti v gozd, seveda se na klice ni odzivala.
Seveda se da odpoklic izpiliti, če se potrudiš in delaš že z mladičem v pravi smeri, vendar so tile prijatelji na svoji koži spoznali, kako privlačen je bil za to psico "klic divjine" oziroma prisotnost kokoši, mačk in drugih manjših živali. Enostavno ni bilo variante, da ne bi ušla, če je imela le centimeter prostora oziroma nepozornosti.

Zdaj imajo eni v naši vasi dobro leto starega malamuta, čudovitega, zelo prijaznega samca, ki ljudi obožuje. Vendar pa imajo tudi oni težave s kokošmi ... lani se je zgodilo, da je kokoš iz njihovega kurnika poletela na drevo, od tam pa naravnost v pesjak ... pes se baje ni nič obotavljal in jo je njim pred očmi stisnil Sad Zato so morali kurnik še na vrhu pokriti z mrežo, da do nesreč ne prihaja več. In tudi na sprehodih, predvsem po gozdu, je pes vedno na povodcu, rad sicer teče z lastnikom na posebnem tekaškem povodcu, pri tem zelo uživa, pa vendar mi je pravil ta fant, kako je že parkrat grdo padel, ker je pes ob pogledu na bežečega zajca ali srno "pozabil" na tek in se zagnal v tisto smer, naravnost proti "plenu".
Ker tudi pri teh zaradi deljenega dvorišča ni mogoče popolnoma ograditi parcele, imajo za čez dan psa striktno v pesjaku oz. hiši.

Ta dva primerka sta vsekakor take sorte, da po mojem ne bi mogla "svobodno" uživati v okolici hiše, kot si zdaj vajen s tvojo psico. Ne vem, če je ta "lovska" naravnanost značilnost posameznih psov ali pač pasemska značilnost, o tem si verjetno že sam kaj preštudiral - sicer pa se bo sigurno oglasil še kdo, ki z malamutom lepo sobiva in ti povedal, pod kakšnimi pogoji si lahko zagotoviš varno in sproščeno življenje s to lepo pasmo Smiley
Logiran

Unikatne tablice in portretki
ARTI
midi
****
Spol: Moški
Sporočil: 258



« Odgovor #1598 : ponedeljek, 21.04.2014 : 16:10:05 »

Pozdravljeni!
MamaF, res je, Malamuti so vsi iste sorte...  Evil imajo zelo močen lovski nagon. Na neograjenem dvorišču ne bodo sedeli in čakali.
 
Veter svetujem ti, da obiščeš koga, ki ima doma  Malamuta in se z njim temeljito  pogovoriš. Če ti ni predaleč, se lahko oglasiš pri nas v Sežani.  Wink    
Logiran

Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #1599 : ponedeljek, 21.04.2014 : 19:45:49 »

Malamut, ki bi ostal na neograjenem dvorišču brez nadzora več kot par minut je lahko samo mrtev malamut.
Logiran
aska2005
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.672


« Odgovor #1600 : ponedeljek, 21.04.2014 : 19:49:52 »

Malamut, ki bi ostal na neograjenem dvorišču brez nadzora več kot par minut je lahko samo mrtev malamut.
podpis
Logiran
SinM
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.250


WWW
« Odgovor #1601 : torek, 22.04.2014 : 07:28:47 »

Idealni pogoji za malamuta so:
- ograjeno dvorišče (pa ne 60 cm ograja;)) in
- obvezno možnost dostopa v hišo (to se pravi sobivanje s svojimi).
Zgolj pesjak res ni opcija.
Na splošno rabijo manj gibanja kot samojedi in haskiji, vendar kljub temu kar precej.
Imajo pa res močno izražen lovski nagon. Pa - za razliko od večine samojedov in haskijev, ki jih poznam - znajo biti precej nestrpni do drugih psov. Sploh do predstavnikov istega spola. Zgodnja socializacija z drugimi psi je res nujna.
Odpoklic je v 99% možen, če na njem intenzivno delate od mladiča naprej. Tisti 1% je v primeru, če katerokoli motnjo skrbnik opazi prepozno. Ko pes že zaštarta in vklopi lovski nagon, ni šans, da ga ustaviš oziroma obrneš. In ravno tisti 1% je lahko usoden. Zato osebno vedno priporočam povodec vedno in povsod, oziroma vsaj sledni povodec.
Fizično so izredno močni psi. Zato je pri vzgoji treba biti dosleden, dosleden in še enkrat dosleden.
So izredno inteligentni in učljivi, vendar le v primeru, če za šolanje uporabljate pozitivno motivacijo.
Naj vas ne preslepi navidezna umirjenost. So precej hitri na kratke proge.
Je pa tako, kot pravijo Artijevi - najbolje je spoznati kakšnega predstavnika v njihovem okolju in se pogovoriti z lastniki.
Če vam je bližje Ljubljana kot Sežana, se vsekakor lahko oglasite tudi pri nas.  Smiley
Logiran
Veter
novinec
*
Sporočil: 2


WWW
« Odgovor #1602 : torek, 22.04.2014 : 14:47:56 »

Hvala vsem, ki pišete odgovore na moje razmišljanje. So koristni in zanimivi za branje, pa tudi zabavni, čeprav verjetno resnični (Malamut, ki bi ostal na neograjenem dvorišču brez nadzora več kot par minut je lahko samo mrtev malamut.)
Vedno pa se spomnim še kaj:
Ali se karakterja samca in samice razlikujeta, koliko in v kakšnem smislu, če se? Ali se samici spremeni karakter po sterilizaciji?
Hvala tudi za povabila na ogled. Zagotovo se bom nekje oglasil. Bolj bi mi ustrezala okolica Maribora.
Lep pozdrav!
Logiran
SinM
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.250


WWW
« Odgovor #1603 : sreda, 23.04.2014 : 07:15:10 »

Ali se karakterja samca in samice razlikujeta, koliko in v kakšnem smislu, če se? Ali se samici spremeni karakter po sterilizaciji?
Jest imam par. In lahko rečem, da je razlika predvsem v karakterju psa in ne v spolu.
Naša punca je precej bolj samozavestna, samosvoja in trmasta kot samček.  Wink
Karakter se po sterilizaciji prav nič ne spremeni. Potrebno je paziti le na vnos hrane, saj se spremeni metabolizem. Pa obstaja verjetnost za inkontinenco, kot posledico sterilizacije.
Zagotovo se bom nekje oglasil. Bolj bi mi ustrezala okolica Maribora.
Lep pozdrav!
Oglejte si kakšno razstavo v vaši bližini in se pogovorite s prisotnimi razstavljalci. Žal je mariborska razstava mimo (potekala je ravno ta vikend), kdaj bo naslednja v vaših koncih pa je objavljeno na spletnih straneh Kinološke zveze Slovenije.
Logiran
SinM
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.250


WWW
« Odgovor #1604 : nedelja, 27.04.2014 : 14:03:09 »

Najina Sivi Kiss, Sivka, Sivč, Sivči, sivček, Siv, S-I-V-A (fuj-to-fuj Angry), najina princeska, punčka, zlatka, miška, lubica, svaljkec, buša, čriček, basica, etc. in punčica maminega očesa  Kiss Kiss je 23-tega tega meseca dopolnila 5 let.

Danes je končno napočil dan praznovanja in dan izjemoma polnih trebuhov...  Cheesy Cheesy

Torta:






Logiran
Strani: 1 ... 102 103 104 105 106 [107] 108 109 110   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 5  |  Tema: Aljaški malamut - čvek
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines