mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 18.10.2024 : 08:16:17

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 5  |  Tema: Aljaški malamut - čvek
Strani: 1 ... 84 85 86 87 88 [89] 90 91 92 93 94 ... 110   Dol
Natisni
Avtor Tema: Aljaški malamut - čvek  (Prebrano 332520 krat)
0 članov in 4 gostov pregleduje to temo.
Drejči
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.862



« Odgovor #1320 : sreda, 19.08.2009 : 12:31:57 »

...V končni fazi bom odgovorna za morebitne posledice edino jaz...

A res? Ves, lovci lahko odstrelijo pse, ki jagajo divjad...

A pa ti res mislis, da srna uziva in da vse skupaj jemlje le kot igro? Ne, za srno je to tekma za zivljenje in smrt.
Logiran

Moj cilj v zivljenju je...
...biti enako dobra, kot moji psi mislijo, da sem.

Nekateri pravijo, da sem pasja. Prav imajo.
Matejcha
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 99


« Odgovor #1321 : sreda, 19.08.2009 : 12:43:19 »

Zadnjič: pes se USTAVI! Ne lovi. Zaštarta in se ustavi. Get it?
Srne ni nič manj, gotovo se bi ustrašila tudi mene brez psa in bi tekla stran.

Kalsang: se strinjam s tvojimi besedami. Z izjemo, da ne trdim, da pes ni sposoben ubijati.
Primerjano z ostalimi psi, ki jih lastniki s tega foruma spuščajo, je edina razlika, da moj pes teče nekaj metrov preden se ustavi. Ustavi se vedno.

Škoda ponavljat in se odzivat na take nizke.
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.405


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #1322 : sreda, 19.08.2009 : 12:46:14 »

Matejcha, bolje nic svetovati, kot narobe. Pes NE SME preganjati srn ali katerekoli druge zivali (tudi kure in mack na lastnem dvoriscu ne) niti 10 m, torej nasvet, da lahko siba po hosti, ker mu srna itak uide, na tem forumu nikakor ni na mestu. Za to, da se preganjanje nikoli za nobeno zivaljo ne zgodi, je odgovoren izkljucno lastnik psa. Noben pes na tem svetu ni nad nobeno drugo zivaljo in v okolju, ki je divjim zivalim primarno (gozd, pa katerikoli), nima kaj iskati brez stalnega nadzora (strik ali izdelan popoln odpoklic). Vse drugo, kar pises, so izgovori. Tudi tisti metri, ki jih omenjas.

Lovski psi v loviscu ne preganjajo nobene zivali, dokler jim ni tako ukazano. Torej, ne preganjajo zivali sami od sebe, temvec na povelje vodnika-lovca, ko ze ima AWINTA tolk za povedat o lovcih in lovskih psih. Ko so v loviscu lovci, nima ne AWINTA in ne njegov pes kaj poceti v loviscu, ker lahko oba dobita po nesreci s srotarco v rit. Tudi ti, Matejcha, in tvoj pes. Kako lovci dolocajo, kaj je za preganjanje in kdaj, je stvar druge debate, nikakor te, kako vam psi sibajo po gozdovih (ne glede na metre).

Poznan husky je pred leti nekaj 100 m od nas napadel 13 ovac. Nekaj jih je ubil, nekaj jih je ranil (so jih morali potem ubiti), ene dve sta menda ostali na koncu zivi. Zelo kmalu za tem je na tezko dostopnem terenu (precejsen breg) drzal v kotu ograde dva plemenska bika. Koliko je preganjal ali celo pokoncal malih gozdnih zivali, dokler mu niso (lastniku in psu) pristrigli peruti (mimogrede - Matejcha, tocno take razlage je podajal, kot ti), ne vemo. Od teh dogodkov je mir in pes pod nadzorom. Vsepovsod.

Strinjati okrog spuscanja psov v gozdu, se nimamo kaj. Pise v zakonih in odgovoren lastnik psa bo imel vedno moznost psa tudi spustiti. Ce ima pes ustrezen odpoklic (brez zamujanja lastnika in klicanja, ko je pes ze v pogonu), lahko tudi v gozdu, ce ne pa na povrsinah, ki so za pasje divjanje primerne. Obicajno so to lastna dvorisca ali kinoloski poligoni. Je pa se tretja moznost - da psa nimas, ce nisi sposoben omogociti psu dovolj gibanja in ce nisi obenem ostalim zivalim sposoben nuditi zascite pred svojim psom.
Logiran

Alba
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.517


« Odgovor #1323 : sreda, 19.08.2009 : 12:48:00 »

Matejcha nisem svetovala kje uporabljati 20 m povodca. Vsem, ki ga uporabljamo je kristalno jasno, da ga lahko uporabljaš na pokošenem travniku.

Ja in si se vprašala, zakaj se je zgodila nesreča, ko je pes obvisel? Ne obsojam te, lahko se zgodi vsakemu, ampak večina situacij se da predvideti. Mene je na začetku, ko sem jo dobila parkrat stresla dol s kolesa, pa me potegnila v jarek, da sem mislila, da se mi bo rama izpahnila. Zdaj tega enostavno več ni. Pa smo veliko v hribih in vsepovsod.
Logiran
Matejcha
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 99


« Odgovor #1324 : sreda, 19.08.2009 : 12:53:41 »

Opisana je bila izkušnja in ne nasvet.

Tudi meni se je to zgodilo s prejšnjim psom (ko sem bila v OŠ). Samo omenila sem, da lahko se ti pač zgodi kjerkoli. Lovljenje na besede...
Logiran
AWINITA
novinec
*
Sporočil: 13


WWW
« Odgovor #1325 : sreda, 19.08.2009 : 13:05:31 »

Matejcha, bolje nic svetovati, kot narobe. Pes NE SME preganjati srn ali katerekoli druge zivali (tudi kure in mack na lastnem dvoriscu ne) niti 10 m, torej nasvet, da lahko siba po hosti, ker mu srna itak uide, na tem forumu nikakor ni na mestu. Za to, da se preganjanje nikoli za nobeno zivaljo ne zgodi, je odgovoren izkljucno lastnik psa. Noben pes na tem svetu ni nad nobeno drugo zivaljo in v okolju, ki je divjim zivalim primarno (gozd, pa katerikoli), nima kaj iskati brez stalnega nadzora (strik ali izdelan popoln odpoklic). Vse drugo, kar pises, so izgovori. Tudi tisti metri, ki jih omenjas.

Lovski psi v loviscu ne preganjajo nobene zivali, dokler jim ni tako ukazano. Torej, ne preganjajo zivali sami od sebe, temvec na povelje vodnika-lovca, ko ze ima AWINTA tolk za povedat o lovcih in lovskih psih. Ko so v loviscu lovci, nima ne AWINTA in ne njegov pes kaj poceti v loviscu, ker lahko oba dobita po nesreci s srotarco v rit. Tudi ti, Matejcha, in tvoj pes. Kako lovci dolocajo, kaj je za preganjanje in kdaj, je stvar druge debate, nikakor te, kako vam psi sibajo po gozdovih (ne glede na metre).

Poznan husky je pred leti nekaj 100 m od nas napadel 13 ovac. Nekaj jih je ubil, nekaj jih je ranil (so jih morali potem ubiti), ene dve sta menda ostali na koncu zivi. Zelo kmalu za tem je na tezko dostopnem terenu (precejsen breg) drzal v kotu ograde dva plemenska bika. Koliko je preganjal ali celo pokoncal malih gozdnih zivali, dokler mu niso (lastniku in psu) pristrigli peruti (mimogrede - Matejcha, tocno take razlage je podajal, kot ti), ne vemo. Od teh dogodkov je mir in pes pod nadzorom. Vsepovsod.

Strinjati okrog spuscanja psov v gozdu, se nimamo kaj. Pise v zakonih in odgovoren lastnik psa bo imel vedno moznost psa tudi spustiti. Ce ima pes ustrezen odpoklic (brez zamujanja lastnika in klicanja, ko je pes ze v pogonu), lahko tudi v gozdu, ce ne pa na povrsinah, ki so za pasje divjanje primerne. Obicajno so to lastna dvorisca ali kinoloski poligoni. Je pa se tretja moznost - da psa nimas, ce nisi sposoben omogociti psu dovolj gibanja in ce nisi obenem ostalim zivalim sposoben nuditi zascite pred svojim psom.

Hm me veseli, da smo se razpisali. Problem je pa ta, da ne vem kdo od vas ima kakšnega psa, saj imajo naši sibirci in malamuti, vsaj kolikor jaz vem največji nagon med psi, vsaj po izkušnjah. In seveda imata tudi vsak svojo prednost, haski hitrost in malamuti moč. Oboji, pa mislim, da zelo pametni in iznajdljivi, kadar je tema hrana, pa naj bo živa ali mrtva.

Lovski psi so ravno tako psi in nimajo kaj hoditi odvezani po gozdu in lovit mene in Awi med nabiranjem gob. In njihovi lovski pogoni, takrat pa se žival ne rani, ko teče po najožjem možnem žlebu, da lahko streljajo na njih. Lovci vsaj po novem hvala bogu nimajo kaj streljati na pse, tudi če nosijo medveda v gobcu. Se moram ohladiti, da lahko še pišem brez *********

Naj prvo poskrbijo za svoje psičke in potem streljajo na druge. Aja večina lovskih psov ni zmožna, seveda razen redkih uloviti in ubiti srne, saj za to sploh niso bili nikdar namenjeni. Ali so bili prinašalci ali pa psi za pogon.
Logiran
AWINITA
novinec
*
Sporočil: 13


WWW
« Odgovor #1326 : sreda, 19.08.2009 : 13:08:09 »

Aja še to. Lovci bi morali, ko imajo pogone obvestiti vse okoliške prebivalce in pa tudi na vse dostopne poti dati obvestila. Ne, da sta bila moja babica in oče skrita pod traktorsko prikolico ko so švigale kugle mimo. Enega divjega prašiča sta celo s kolom pokončala, saj so lovci kar mimo leteli.   
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #1327 : sreda, 19.08.2009 : 13:09:57 »

Oh joj, imas se kar nekaj pasem, ki so totalno upicene na divjad, huskic in malamut nista prav nobena izjema.
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
kocka
živim tukaj
***
Sporočil: 7.518


« Odgovor #1328 : sreda, 19.08.2009 : 13:12:00 »

Torej, če ti gredo lovci s spuščenimi psi ful na živce (ne vem, ali imajo za to pravno podlago ali ne)imaš na voljo dve možnosti:
- da se boljši od njih in svojega psa ne spuščaš naokoli in ne povzročaš travm ostalim, ali
- da si isti ali še slabši kot oni in počneš točno to, kar te pri lovcih moti, pa še zakonske podlage nimaš, saj zakon psa brez nadzora ne dovoljuje
Logiran
AWINITA
novinec
*
Sporočil: 13


WWW
« Odgovor #1329 : sreda, 19.08.2009 : 13:28:41 »

Torej, če ti gredo lovci s spuščenimi psi ful na živce (ne vem, ali imajo za to pravno podlago ali ne)imaš na voljo dve možnosti:
- da se boljši od njih in svojega psa ne spuščaš naokoli in ne povzročaš travm ostalim, ali
- da si isti ali še slabši kot oni in počneš točno to, kar te pri lovcih moti, pa še zakonske podlage nimaš, saj zakon psa brez nadzora ne dovoljuje


Kot sem že povedal Awi je zelo malokrat spuščena, oziroma samo ko je z menoj, saj odpoklic deluje samo pri meni in še to moram biti hitrejši kot ona. Meni sami lovci ne gredo na živce, gredo mi bolj tisti, ki si mislijo, da držijo boga za ja..a, ker imajo orožje v rokah in si mislijo, da zakon ni pisan za njih. In, kot sem že napisal,da ne lovski psi pohajajo sami po gozdu, saj zdaj mi je vseeno, ker sem zaščiten, ampak dokler nisem imel Awi, me je parkrat na drevo spravilo zaradi straha pred ugrizom. Potem je pa lovec prišel in mi rekel, da je njegov pes prijazen. Prijaznost pa taka, ko ima pes čekane zunaj!!!!!
Logiran
aska2005
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.672


« Odgovor #1330 : nedelja, 06.09.2009 : 19:07:58 »

Vidim, da spet malo zatišja v tejle temi nastalo Wink

Danes pa je Aska dosegla en res super rezultat. Na današnji RO tekmi, ki ga je organiziralo KD Barje, je končala na odličnem 3. mestu Cheesy Filmček pa tukaj Res je super delala Cheesy.
Logiran
MAX-Y
novinec
*
Sporočil: 2


WWW
« Odgovor #1331 : nedelja, 06.09.2009 : 19:24:37 »

Vidim, da spet malo zatišja v tejle temi nastalo Wink

Danes pa je Aska dosegla en res super rezultat. Na današnji RO tekmi, ki ga je organiziralo KD Barje, je končala na odličnem 3. mestu Cheesy Filmček pa tukaj Res je super delala Cheesy.
Dober večer
Moje iskrene čestitke.

Lp

Laci
Logiran
aska2005
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.672


« Odgovor #1332 : nedelja, 06.09.2009 : 19:27:37 »

MAX-Y , hvala! Smiley
Logiran
Lynn
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.504


« Odgovor #1333 : nedelja, 06.09.2009 : 19:38:43 »

Aska, čestitke tudi od mene! Cheesy Wink

Logiran
pudelj
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.450


« Odgovor #1334 : nedelja, 06.09.2009 : 20:21:10 »

Še tukaj čestitke od mene in pasje bande
Logiran
Strani: 1 ... 84 85 86 87 88 [89] 90 91 92 93 94 ... 110   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 5  |  Tema: Aljaški malamut - čvek
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines