mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sreda, 14.08.2024 : 14:19:56

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 5  |  Tema: Aljaški malamut - čvek
Strani: 1 2 3 [4] 5 6 7 8 9 ... 110   Dol
Natisni
Avtor Tema: Aljaški malamut - čvek  (Prebrano 327480 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Maja
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 312



« Odgovor #45 : sreda, 01.09.2004 : 14:22:57 »

Aja še to, tudi moj pes se je zelo hitro utrudil in bi ga lahko opisali kot bolj lenega. Zaradi tega, sem ga imela vedno na sumu, da ima slabše srce ali kaj podobnega, a nikoli niso nič ugotovili.
Logiran
hogan
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 15


« Odgovor #46 : sreda, 01.09.2004 : 19:49:20 »

Hojla!

Samo kot komentar na poste o zdravju malamutov, tudi mojega že pokojnega psa je zadela možganska kap nekje pri 10 letih (najbrž posledično zaradi bolezni). Pa imel je kar še precej drugih problemov, vendar brez končne diagnoze. Opozorila bi, da je treba paziti na optimalno težo in gibanje. Moj je imel tudi displazijo kolkov.
Drugače je bil moj rodovniški pripeljan iz tujine pred cca. 12 leti. Takrat slikanje kolkov še itak ni bilo obvezno.

Pozdravljena Maja
za vzrejni pregled spomladi leta 1992 je bilo slikanje kolkov za malamute že obvezno, verjetno pa tudi že veliko let prej  Shocked
lep pozdrav
marija
Logiran
Maja
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 312



« Odgovor #47 : četrtek, 02.09.2004 : 14:40:27 »

Hoj,

Da ne bo pomote, jaz svojega nisem vzrejala. Njegovi starši pa niso imeli slikanih kolkov. Na žalost je pač bilo tako...
Logiran
hogan
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 15


« Odgovor #48 : četrtek, 02.09.2004 : 19:26:28 »

... o Maja, v nekaterih deželah ni bilo samo takrat tako ! Še danes obstajajo države, kjer je za *vzrejo* malamutov potreben le rodovnik, o slikanju kolkov, ram ali pregledu oči pa sploh ne razmišljajo. Je pa žalostno, če dobiš mladička, ki ima potem celo življenje probleme - zelo hudo za oba, lastnika in psa. Cry
lep pozdrav
marija
Logiran
Maja
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 312



« Odgovor #49 : petek, 03.09.2004 : 14:05:26 »

Uf, Marija, zdaj sem se pa spomnila tvojega samca leta nazaj. A je še med živimi? Moram bi biti nekje 12 ali 13 let star. Bil je tak mogočen, odlakan, malo temnejši. Pa moja najhujša konkurenca v sezoni razstavljanja... Cheesy
Logiran
Maja
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 312



« Odgovor #50 : petek, 03.09.2004 : 14:09:57 »

Eskimo Amana, če se ne motim... pa ne me kregat če sem sfalila (to je 10 let nazaj)
Logiran
hogan
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 15


« Odgovor #51 : petek, 03.09.2004 : 19:53:16 »

   
ESKIMO AMANA - HOPI (22.11.1990 - 13.04.2004)
   Cry Cry Cryžal ga ni več med nami  Cry Cry
Maja, sedaj pa ugibam: a je bil tvoj malamut rojen 15.4.1992 - je bil to morda Akela Adabogan ? Potem pa se vaju tudi jaz spomnim z razstav !  
Zakaj psi ne živijo VSAJ 50 let Huh?
Logiran
domencek
novinec
*
Sporočil: 1


« Odgovor #52 : sreda, 08.09.2004 : 00:10:37 »

Pozdravljeni!

Prvič imam psa oz. psico aljaškega malamuta. Stara je 6 mesecev pa me zanima nekaj stvari:

-glede na to da so me pred nakupom psa vsi svarili naj ne kupim psa te pasme, ker je zelo zahteven oz. šlo je za to da mi po pes pobegnil, da bo neubogljiv,... Zanimivo je da je psička čisto nasprotje vsega kar so mi okrog drugi govorili, namreč psička je zelo prijazna in NIKAMOR ne gre. Spi celo na balkonu povsem prosta. Ali bo to vedno tako da bom lahko psičko brez strahu pustil samo ne da bi mi ušla ali se bo to spremenilo ko bo dobila določeno samozavest ko bo starejša?

-zanima me še ali škoduje psički, ker cel dan preleži na terasi oz. mrzlih betonskih ploščah. Sploh ne mara ležati na travi oz. leseni podlagi in tepihu, ki sem ju nastavil da se ne bi prehladila oz. dobila kasne revme?

-ali lahko pri tej starosti psički že vprezem samo gumo od avtomobila da bi jo navadil vleke (za kratek cas seveda), ker se bojim da ne bi prislo do kasne poskodbe.psička ima 23kg in plecne visine 55 cm. (so to normalne mere za to starost)?


za odgovore se zahvaljujem,
lep pozdrav, domen
Logiran
jetty
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 34


« Odgovor #53 : petek, 17.09.2004 : 13:59:10 »

Kar se tiče vprege, pa čeprav le gume, ti svetujem, da počakaš vsaj do starosti enega leta, saj ima pes do takrat kosti še precej nerazvite in se mu skelet lahko deformira (zato tudi ni priporočljivo skakanje čez ovire za mlajše kužke). Malamut se razvija nekako do 18 meseca, da doseže svojo velikost in moč. Potem pa le, saj sem brala, da je vleka za te pse užitek in ne muka, kot zgleda na pogled, saj so delovni psi. Sama te teorije še nisem preizkusila, saj je moj kosmatinček star šele 14 mesecev, vidim pa, da naravnost uživa, ko greva po gozdu in zagrabi kakšno ogromno rogovilo ter jo sam od sebe nese domov in je celo užaljen, če mu jo hočem vzeti.
Glede ležanja na ploščicah - v mladih letih se posledic verjetno še ne bo videlo, vprašljiva pa je starost. Tudi naš pes je poleti raje ležal na ploščicah na terasi, pa sem vztrajala, da se je navadil ležati na odeji, katero sem mu pripravila. Zdaj se tudi dogaja že v hiši, da poišče odejico in se raje vleže nanjo, kot na tla, če mu prostor, kjer je odeja nameščena, ne odgovarja, si jo  "prestavi" tja, kjer mu ugaja.  Psa le navadi na podlago, da ne bo na starost ves revmatičen. Treba je upoštevati, da imamo pse te pasme v drugačnem okolju, kot so bili njihovi predniki in da je vprašljivo, kako bi preživeli naši ljubljenčki na Aljaski. Ne jemljite te izjave za grozodejstvo, to je le moje razmišljanje.
Domen, psičke so po naravi baje bolj pridne, kot samci. Moj uhaja, sicer ne daleč, uide pa vsakič, kadar mu tega ne preprečimo. Če tvoja ljubljenka to naredi, je nikar ne kregaj, ko pride nazaj, da ne bo mislila, da je prihod nekaj grdega in tudi nikar ne letaj preveč za njo (če uide, jo opazuj naskrivaj, da se ji kaj ne naredi), ker bo to sprejela za igro in bo samo zadovoljna, ker bo mislila, da se pač loviš z njo in bodo težave hitro tu. Pazi pa vseeno, saj obstaja preveč hudobnih ljudi, da se ji kaj ne zgodi. Lovila sem ga namreč jaz, dokler nisem ugotovila, da moj pes v tem uživa, ker je mislil, da se igram z njim. Vedno je počakal moj prihod, ko sem ga hotela zagrabiti, pa jo je ponovno pobrisal naprej. Če se zdaj postavim tako, da me on ne vidi, jaz njega pa, je precej hitreje pri meni, kot je bil preje.
Dovolj za danes. Vem, da ima vsak svoje izkušnje s temi psi, zato nikar ne obsojajte mojega mišljenja.
Logiran
Desobediencia
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.488


« Odgovor #54 : petek, 24.09.2004 : 23:37:00 »

Psarna ** sprejema prednaročila-rezervacijo Aljaških malamutov za mladičke čistokrvnih in rodovniških staršev z odličnimi in prav dobrimi ocenami, izpitom KZS in delovnim preizkusom.

Predvideno leglo bo 5.10.2004


_________________
Logiran
flufi
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 292


« Odgovor #55 : sobota, 25.09.2004 : 22:47:14 »

Psarna KOBUK (Kim) & SCHWATKA (Sybile) sprejema prednaročila-rezervacijo Aljaških malamutov za mladičke čistokrvnih in rodovniških staršev z odličnimi in prav dobrimi ocenami, izpitom KZS in delovnim preizkusom.

Ali lahko prosim tale oglas malo podrobneje obrazlozis ?

1. so to mladicki z rodovnikom ?
2. kaksen izpit KZS se zahteva za polarne pasme?
3. in kaksen delovni preizkus naj bi polarne pasme opravile ??

Hvala !
Logiran
Maja
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 312



« Odgovor #56 : ponedeljek, 27.09.2004 : 11:52:14 »

Hogan, šele zdele sem videla tvoje sporočilo... in bila prijetno presenečena... ja, ja Akela Adabogan je bil moj Orry, imaš pa dober spomin glede na to, da sva prišla le na par razstav.
Logiran
Andrej-Sky
novinec
*
Spol: Moški
Sporočil: 9



« Odgovor #57 : torek, 19.10.2004 : 11:54:57 »

Psarna KOBUK (Kim) & SCHWATKA (Sybile) sprejema prednaročila-rezervacijo Aljaških malamutov za mladičke čistokrvnih in rodovniških staršev z odličnimi in prav dobrimi ocenami, izpitom KZS in delovnim preizkusom.

Predvideno leglo bo 5.10.2004


041-447-668, 01-8361-638
Dušan Matoh
Škrabčev trg 10, 1330 Ribnica
_________________


Skotilo se je pet samičk in trije samci.
Logiran
flufi
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 292


« Odgovor #58 : sreda, 24.11.2004 : 21:08:35 »

Ali lahko prosim tale oglas malo podrobneje obrazlozis ?

1. so to mladicki z rodovnikom ?
2. kaksen izpit KZS se zahteva za polarne pasme?
3. in kaksen delovni preizkus naj bi polarne pasme opravile ??

Hvala !

Ker se je v moji soseski pred nekaj dnevi pojavil en mladicek iz tega legla, ponovno pozivam Desobediencio, da odgovori na zgornja vprasanja!

Mladicek je star manj kot 2 meseca in kolikor sem izvedela, novi lastnik, ki pasme ne pozna od prej, nima prav nobenih nujnih informacij o vzgoji, prehrani, negi,... mladica oziroma o pasmi nasploh.

Kaj mu pomagajo vsi tej nasteti imaginarni "izpiti KZS in prav dobre ocene"  Roll Eyes, ce se sam ne bo znasel s psom ??
Logiran
Andrej-Sky
novinec
*
Spol: Moški
Sporočil: 9



« Odgovor #59 : petek, 26.11.2004 : 15:21:44 »

Če so v tvoji soseski nepismeni, še ne pomeni, da vzreditelj ni podal nobenih informacij. Tudi jaz sem kupil mladička iz tega legla.
Mladiček je bil oddan pri 7(sedmih) tednih, in sicer na predlog vzrejne referentke(psički so dovolj samostojni, da lahko grejo v nov dom).

Glede informacij: Zraven mladička je dobil 4(štiri) strani na katerih ima opisano kako je potrebno s psom ravnanti (kopanje, sredstva proti bolham, opozorilo o hoji po stopnicah,urniki cepljenja itd.), urniki priporočljivega hranjenja do enega leta starosti in celo sliko kako naj psa razčesava(v katerih smereh).
Dobil pa je tudi hrano za tri dni, katero on sam priporoča in jo tudi uporablja.
Mislim da se je gospod Dušan zelo potrudil!
Če pa nekateri nočejo poslušat njegovih izkušenj in nasvetov so si pa sami krivi

L.p. Andrej
Logiran
Strani: 1 2 3 [4] 5 6 7 8 9 ... 110   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 5  |  Tema: Aljaški malamut - čvek
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines