mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 18.10.2024 : 08:16:07

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 5  |  Tema: Aljaški malamut - čvek
Strani: 1 ... 73 74 75 76 77 [78] 79 80 81 82 83 ... 110   Dol
Natisni
Avtor Tema: Aljaški malamut - čvek  (Prebrano 332520 krat)
0 članov in 4 gostov pregleduje to temo.
danijelsipek
novinec
*
Sporočil: 11


« Odgovor #1155 : četrtek, 05.02.2009 : 12:12:49 »

Pozdravljeni!

Sem nov na forumu. Z ženo sva se odločila, da boma k hiši pripeljala kakega kosmatinca. Ko sma gledala slike si nisvakaj mogla da sma se odločila za Aljaškega Malamuta - psičko. Ker s to pasmo še nisma imela izkušenj - prej sva imela ROTWEILERJA (pri 4,5let sva ga morala uspavati, ker si je poškodoval zadjno pero in pretrgal kolenske vezi) Cry
Ko sva ga uspavala sva rekla da ne več kake živali k hiši-ampak sedaj je zgodba drugačna-  preveč imava rada živali.

No v glavnem, odločila sva se za Aljaškega Malamuta - psičko. Pa me zanima, če je kak zadržek zaradi otrok, imava dva otroka stra 2,5let in 1leto. Ker smo se preselili v novo hišo, pa boksa žal nimamo, bi bil zelo vesel, če ima kdo kakšen nasvet za postavitev boksa.

Pa prosil bi za kak nasvet v času samega šolanja psa,  sicer nisem inštruktor za pse, sem pa Rotweilerja čist vse sam naučil, tako da mi šolanje ne predstavlja kakih težav. Ker pa še nisem imel te pasme, pa bi mi kaki nasveti zelo prav prišli.

Hvala in LP iz Štajerskega konca Slovenije.
Logiran
nezzek
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.483


« Odgovor #1156 : četrtek, 05.02.2009 : 16:15:30 »

Pozdravljen!
Za nakup malamuta, vam predlagam, da si najprej ogledate kakšno razstavo (22.2. je v Celju). Tam malo poiščete naokoli malamute, in povprašate ljudi, da vam malo več povejo. Wink
Običajno smo razstavljalci dokaj prijazni in si vzamemo čas, da z informacijami pomagamo "novincem",.. tako da kar pogumno.

Šolanje se najbolj splača v dobri pasji šoli, kjer učijo brez prisile - KLIKER način. Menim, da je za psa in lastnika ta najboljši. Če ga niste uporabljali prej se lahko naučite, je zelo preprosto. Lahko pa se uči tudi brez, samo je s klikerjem (vsaj meni) veliko lažje.

Drugo bodo pa še ostali povedali, ker sama nimam te pasme doma.

So pa tudi vzreditelji na forumu, in ti bodo z veseljem odgovorili na vprašanja. Ali po mailu, tukaj po telefonu,... Wink

http://www.mojpes.net/forum/index.php/topic,7426.0.html
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.405


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #1157 : četrtek, 05.02.2009 : 16:27:47 »

Kolenske vezi se dajo postimati brez tezav z operacijo. Kako pa to, da niste dali operirati rottweilerja, temvec ste ga uspavali?

Noben pes ni kompatibilen z otroki in vsi psi so kompatibilni z otroki Smiley. V gradnjo odnosa je treba vlagati veliko energije, tako pri vzgoji psa kot pri vzgoji otroka. Nobenemu otroku se ne sme dovoliti siliti v psa, kot se tudi psu ne dovoli, da sili v otroka. Pred nakupom psa je treba imeti razciscene pojme o tem, kako vztrajni bomo in kako dalec bomo sli - ali se nam bo dalo prav vsakokrat korigirat nezazeljeno vedenje (pri psu IN pri otroku), ali smo bolj lezerni, pa nam ni kar naprej za gledat enega in drugega. Velja za vse pse vseh pasem in vse otroke do starosti, ko se jim da brez tezav kaj dopovedati in nas ubogajo. Obdobje vzgoje pri psih je odvisno od nase vztrajnsoti, zagotovo pa traja vsaj leto, da imamo psa, ki mu ni treba ves cas stati za tazadnjo in ga opominjati, popravljati vedenje in nagrajevati. Pri otrocih je to se dlje - lahko nekaj let.
Vsekakor vedite, da bo slo potem vsaj eno leto za "3 majhne otroke" in ne vec za dva. Ce niste sigurni, da bi lahko posvecali dovolj casa tudi samo psu (brez prisotnosti otrok) in vzgajali vse tri skupaj, potem raje odlocitev o nakupu premaknite kam dlje v prihodnost.

S psom je treba v solo. Ne zato, da psa naucimo sedeti, lezati in hoditi na vrvici, temvec da se mi naucimo, kako ravnati s svojim psom in kako ga nauciti osnovnega, da je sobivanje z njim v obojestransko zadovoljstvo.

O boksih, pasjih utah in ostalem je clanom na voljo rubrika oprema -> Na dvorišču

Ce se nimata izbrane psarne, lahko zacneta pri vzreditelju, za katerega je dala link nezzek, nadaljujeta pa na razstavi.
Logiran

danijelsipek
novinec
*
Sporočil: 11


« Odgovor #1158 : četrtek, 05.02.2009 : 16:43:15 »

Saj vem da se dajo poštimat, sam mi je veterinar povedal dobre in slabe lastnosti - predstavil mi je dva možna načina - da kolenske vezi zamenja z nitko ali pa z ploščico in vijaki. Problemi ki se pojavljajo pri teh dveh metodah so, da jih telo začne zavračati - saj so tujki v telesu,nitka se pri tako težkih psih rada utrga.
Saj ga nisem hotel dat uspavat, sam me je operacija prišla cca.1200EUR pa ni bilo zagotovila, da bo vse uredu, zato sem se odločil, da ga damo uspavat - da ne bo trpel in s tem mi, ker mi je muka gledat žival, ki trpi.
 
Hvala za nasvete, jih bom upošteval.
Logiran
ajka11831
nekaj malega že vem
***
Spol: Moški
Sporočil: 206


« Odgovor #1159 : nedelja, 08.02.2009 : 03:52:16 »

Lep pozdrav...

Zanima me kako se pravilno reče sanem ki jih psi vlečejo?
Pa če ma mogoče kdo kakšen link kje se da to kupit...

Namreč iščem jih povsod po internetu pa jih ne najdem..

Hvala za odgovor

Ker pač ne morem spat in malo brskam po spletu, sem nekaj našel za te. http://www.manmat.at/
Logiran
aska2005
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.672


« Odgovor #1160 : nedelja, 15.02.2009 : 18:43:58 »

danijelsipek, kot prvopozdravljen Smiley Tudi sama ti predlagam obisk kakšne pasje razstave. Naslednjo nedeljo (22.2.) bo še specialka FCI 5 skupine (****) in bo sigurno še več razstavljalcev prisotnih. Tako, da boš imel veliko možnosti se še dodobra pozanimati glede te prečudovite pasme. Tudi drugače lahko navežete stike z vzreditelji.

Glede otrok/pes ti je že Jana prav lepo odgovorila.

Se mi zdi bolje kot ste se že sami odločili, da boste vzeli samičko.

Kar se tiče šolanja se to začne takoj, ko pride pasja mrcinčica k vam. Vsekakor vam predlagam, da boste z njo šli v dobro pasjo šolo. Le te so tudi na vašem koncu. Ni enako, če jo boste izšolali sami (sedi, prostor,..) kot pa v pasji šoli.  Je to zelo zahtevna pasma in pri šolanju je treba biti še kako doselden in vztrajen. Ne pavijo kar tako, da so izredno samosvoji. A tudi to ne drži, da se jih ne da nič naučiti. Vse se da, samo če se hoče. Pomemno je tudi, da se jo bo šolalo s pozitivno motivacijo. Sila pri polarcih naredi še večjo trmo.

Glede na to, da še nimate pesjaka, je bilo pri meni podobno. Ta ji je bil narejen šele enkrat, ko ji je bilo 7 mesecev približno. Samo navajanje je potekalo kar dolgotrajneše zato, pa še vedno rada kako arijo zapoje in oznani, da bi bila rajši pri meni v stanovanju Wink

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Zanima me, če kdo kaj ve koliko AM-jev bo na tej Celjski razstavi in specialki prisotnih? Hvala za kakršen koli podatek. Upam, da mi bo uspelo priti Smiley

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Moram pa malo pohvalit Askin prvi agility tek z včerajšnje 3. zimske agi tekme v Prestranku. Prvi tek je bil res super in res čisto malo je manjkalo, da ne bi bili diskani.  Res sem zelo zadovoljna s tem tekom Cheesy
Drugi tek (jumping) pa je bil pravo nasprotje Angry Se pozna, da dolgo časa že ni videla kakšnega treninga.
Za konec pa še par slikc iz Prestranka:




lp
Logiran
nezzek
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.483


« Odgovor #1161 : nedelja, 15.02.2009 : 19:10:15 »

Cuker Askaaa!!  Cheesy Cheesy

Hej če prideš na razstavo v Celje me kar pocukaj, če me vidiš Wink Bom na JH-ju pa razstavljam Buxija.  Wink Wink
Logiran
ajka11831
nekaj malega že vem
***
Spol: Moški
Sporočil: 206


« Odgovor #1162 : ponedeljek, 16.02.2009 : 17:12:40 »

Da vam pokažem kako na Gorenjskem šparamo s kurjavo da še malamuta zebe  Grin Grin Grin Grin Grin Grin Grin
Takole sem jo našel ko sem prišel iz kopalnice v dnevno sobo
http://www.moj-album.com/slike/8504902/Y6UhbxPLaxsQG1LG.jpg

http://www.moj-album.com/slike/8504902/5LyjJoeN05qJ4JUc.jpg

aja ob keri uri je raztava v Celju da vidim če se mi splača it pogledat  Wink



lep pozdrav
Logiran
ajka11831
nekaj malega že vem
***
Spol: Moški
Sporočil: 206


« Odgovor #1163 : ponedeljek, 16.02.2009 : 17:14:26 »





ne vem zakaj mi v prvem poizkusu ni uspelo no pa vam zdaj pokažem obljubljene slike
Logiran
nezzek
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.483


« Odgovor #1164 : ponedeljek, 16.02.2009 : 17:25:23 »

Hehe tipični Gornjci!!  Wink Wink

Razstava je 22.2.2009 (torej to nedeljo) in se prične ob 9.30 oz ocenjevanje ob 10.00 Wink Wink

Če me kje vidiš, me pa kar pocukaj za rokav Wink
Logiran
koker
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 122


« Odgovor #1165 : ponedeljek, 16.02.2009 : 20:48:25 »

ALASKAN MALAMUTE
ALJAŠKI MALAMUT        4    +   6  = 10

Toliko je prijavljenih AM v Celju, od tega  2  moje nečakinje, to vem.
Logiran
ajka11831
nekaj malega že vem
***
Spol: Moški
Sporočil: 206


« Odgovor #1166 : ponedeljek, 16.02.2009 : 20:57:23 »

Hehe tipični Gornjci!!  Wink Wink

Razstava je 22.2.2009 (torej to nedeljo) in se prične ob 9.30 oz ocenjevanje ob 10.00 Wink Wink

Če me kje vidiš, me pa kar pocukaj za rokav Wink
Hvala za inf. Če te bom videl te bom pocukal seveda če bom lahko šel ker imam zjutraj službo
Logiran
aska2005
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.672


« Odgovor #1167 : torek, 17.02.2009 : 00:09:24 »

Hej če prideš na razstavo v Celje me kar pocukaj, če me vidiš Wink Bom na JH-ju pa razstavljam Buxija. Wink Wink
Velja Smiley

koker, hvala za podatke Smiley

ajka11831, a takole imate to pri vas Wink Cheesy

Wubba je zakon Wink


ne da vam je Grin


"frizbipesjanka" Wink


tudi žogice so včasih zanimive Wink


lp
Logiran
nezzek
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.483


« Odgovor #1168 : torek, 17.02.2009 : 13:46:12 »

Zmenjeno!  Wink

Hehe Aska je pa toook doba.. sploh tam, ko nam jezička kaže! Cool
Logiran
Alba
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.517


« Odgovor #1169 : torek, 17.02.2009 : 15:09:17 »

Ajka tole je pa neverjetna fotka  Grin Cheesy. Pa se je sama tja zbasala?
Logiran
Strani: 1 ... 73 74 75 76 77 [78] 79 80 81 82 83 ... 110   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 5  |  Tema: Aljaški malamut - čvek
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines