mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 18.10.2024 : 10:47:24

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 5  |  Tema: Aljaški malamut - čvek
Strani: 1 ... 39 40 41 42 43 [44] 45 46 47 48 49 ... 110   Dol
Natisni
Avtor Tema: Aljaški malamut - čvek  (Prebrano 332560 krat)
0 članov in 6 gostov pregleduje to temo.
gorann
novinec
*
Sporočil: 7


« Odgovor #645 : četrtek, 08.03.2007 : 17:48:50 »

zdravo!
 Se oproscam za besedo rejec;) se nisem spomnil, da je vzreditelj lepse in bolj pravilno Smiley

sem se pozanimal pri gospe Mariji iz Kranja, ampak ta  noce nobenem zaupat peseka, kater nima vrta, da bi pes prosto letal in uzival zunaj, na zalost.
Potem sem kontaktiral gospoda Marijana iz Sežane in cez kaksne 4-5 mesecev bojo ze psicki, vendar je cena peseka zame malce previsoka, namrec pesek nebo na razstavah in tudi za parjenje ga nebi imel.

Drugace se pa tudi sam strinjam, da je bolje, da je pes v stanovanju kot zunaj, bo vsaj druzbo imel in tudi delezen bi bil sprehodov. Tko pa ponavad lastniki pustijo psa zunaj, češ saj je zunaj in naj leta po pesjaku gor in dol...grrrr!!
Danes malce pogledam salomonov oglasnik iz prejsnega meseca in vidim, da nekateri prodajajo malamutke-en iz celja, kater mi niti mal ne disi, da bi pri njemu kaj nabavljal, saj ima trgovino, kjer je edina glavna naloga cimvec psov narest in prodat. Cena pa pise, da je malamut brez rodovnika, ampak cistokrven 300EUR, z rodovnikom pa 500EUR.
potem en gospod iz Slo.Konjic imel eno leglo, katerega je ze razprodal(cistokrvni brez rodovnika) za 150EUR..(menda so psicki otroci njegovih dveh malamutov, ki jih ima doma)

Ce je pes zdrav in nima nobenih hib, potem je cisto primeren za mene, pa naj bo se cistokrven malamut, nobene mesance nebi.. rodovnik pa tudi nebi rabil,saj kot sem ze prej napisal bi bil pes moj prijatelj in spremljevalec, ne pa nekaksna plisasta igracka, katero bi razkazoval naokrog(ne mislim nic slabega o nikomur, ki hodi na razstave).
Zato me edino cena se bega, ker do zdaj imam za skoraj zagotovo moznost nakupa preverjeno dobrega mladicka z vsemi papirji in rodovnikom, poznanih starsev-cena je pa na zalost zame nedosegljiva Cry
drugje pa kot sem napisal,  za 3x do 5x manjso ceno ponujajo nepreverjene psicke in bogsigavedi od kod izvirajo.
verjetno se nekdo od vas pozna in mogoce je  od vas kdo nabavil malamutka(samicko bi zase), dobrega zdravja,cistokrvnega in bi bil pripravljen se meni pokazat, kje lahko se jest dobim. pa lastnik mora biti ljubitelj zivali, ne pa samo nekdo, ki bi se rad cimprej znebil nezeljenega zarodka, ker taksnih pa jest ne prebavljam!Zato tudi tist  izkoriscevalc iz celja ne pride v postev!
lep pozdrav od mene, Goran!
Logiran
ARTI
midi
****
Spol: Moški
Sporočil: 258



« Odgovor #646 : četrtek, 08.03.2007 : 18:54:38 »

Goran,  kot sem ti že po telefonu povedal, čistoktven pes prez rodovnika ne obstaja.
Ali je čistokrven z rodovnikom, ali pa je mešanec.
Logiran

Sammy
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.634


« Odgovor #647 : četrtek, 08.03.2007 : 19:02:37 »

Goran, preberite si tole: http://www.mojpes.net/forum/index.php/board,111.0.html , tole: http://www.mojpes.net/modules/news/article.php?storyid=937 in pa tole: http://www.mojpes.net/modules/news/article.php?storyid=1041

Samo na kratko: kupovanje nerodovniškega psa je kot loterija. Možnost za nakup zdravega, tipičnega predstavnika pasme je takšna kot zmaga na loteriji, zato ne nasedajte. Če kupite nerodovniškega psa, nimate nobene garancije, da bo pes zdrav in da bo zrasel v to, kar ste si želeli. Poznam preveč primerov, ki to potrjujejo, samo nekaj jih bom omenila, bivša sošolka je kupila kao "sibirskega huskyja" in dobila mešanca s koker španjelom (mladič je bil pač sivobel Roll Eyes), znanka je kupila kao "zlatega prinašalca" in dobila mešanca z labradorcem, pri znancih so kupili "bernardinca", ki je sicer zrasel v približno to, kar bi naj bil, vendar ima hudo obliko displazije kolkov (dedna anomalija kolčnega sklepa).
Tudi če ti ob obisku sicer pokažejo dva predstavnika iste pasme, ti ne morejo dokazati, da so parili ravno njiju oz. da so mladiči njuni. Lahko narediš DNK test, ampak ta denar rajši prišparaj za rodovniškega.
pri eni družini so kupili kao "škotsko ovčarko", pa so najprej pri veterinarju plačali 10-kratno kupnino zaradi številnih zdravstvenih težav, ker pa se stanje ni izboljšalo, so jo bili prisiljeni pri mladih letih evtanazirati. Če bi kupili rodovniškega psa, bi prihranili stroške pri veterinarju (rodovniški pes v njihovem primeru bi stal 4x več kot so svojo kupili, pri vetu so pustili 10kratno ceno), predvsem pa veliko bolečo izkušnjo. Stvar jih je tako prizadela, da od takrat nimajo več psa, čeprav priznajo, da jim je žal, da takrat niso premislili, počakali še malo, da bi privarčevali dovolj denarja in kupili rodovniškega psa. Ampak to je samo en od nešteto primerov.

Seveda obstajajo tudi pri vzrediteljih rodovniških psov zaslužkarji, vendar se jih da zlahka prepoznati. Vsekakor ti ne priporočam nakupa mladiča, katerih starši (še boljše, če tudi stari starši) nimajo opravljenih pregledov vsaj za displazijo in oči. Pred nakupom zahtevaj potrdilo o teh pregledih v vpogled. Opazuj, kje imajo leglo, v kakšnem okolju živijo mladiči, kakšen je njihov značaj, kako jih hrani, kdaj je odstavil psico (pri treh tednih bi naj začeli mladiče dohranjevati - da se odvadijo od mleka, navadijo na drugačno hrano, predvsem pa je to dobro za psico, da se preveč ne izčrpa).  Pošten vzreditelj mora biti pripravljen odgovoriti na vsa tvoja vprašanja, mora pa tudi tebe veliko spraševati ter pokazati, da mu ni vseeno, komu bo prodal mladiča in da je jasno, da se ga ne želi čim prej znebiti.

S tem, da je pes srečnejši v stanovanju kot zunaj pa se absolutno strinjam, saj gre navsezadnje za socialno bitje, ki mora živeti v "krdelu" in trpi, če nima dovolj družbe. Seveda pa moramo poskrbeti tudi za njegovo fizično dejavnost, ga peljati na sprehod, tek, kolesarjenje, divjanje s pasjimi kolegi...  Wink
Logiran
Sammy
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.634


« Odgovor #648 : četrtek, 08.03.2007 : 19:04:34 »

In še tole, da boste sploh vedeli, kaj pomeni rodovnik: http://www.mojpes.net/modules/news/article.php?storyid=355 , ki nikakor ni v osnovi list papirja za razstave ...
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.405


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #649 : četrtek, 08.03.2007 : 19:12:49 »

gorann, lepo, da ti ne disi nakup v Celju, saj v trgovini res ni za kupovati zivih bitij.
Bi ti pa ob temle tvojem razmisljanju rada postavila vprasanja:

1.) Kaksen je cistokrven malamut?
Preden bos odgovoril, razmisli, da so mladicki precej podobni drug drugemu, tako tisti, ki so malamuti, kot tisti, ki niso povsem malamuti. V kaj bo pes zrasel, pa je drugo vprasanje in ker ti pravis, da "nobene mesance ne bi", se mi zdi vsak evro, ki ga bos namenil za takega psa, stran metanje denarja.
Obenem bi te povabila k branju rubrike Rodovniški ali nerodovniški?, da nekoliko osvetlis resnicna dejstva okrog rodovniske in nerodovniske vzreje ter se znebis ideje o tem, da so rodovniski psi le za postavljanje lastnikov z njimi.
Arti ti je napisal, kaj je to malamut, vse ostalo so mesanci. Le-te lahko dobis za 40 € posvojnine.

2.)
Cena pa pise, da je malamut brez rodovnika, ampak cistokrven 300EUR, z rodovnikom pa 500EUR.

Kaj mislis, gre za enega ali za dva psa?
V rubriki Preprodaja in preprodajalci - kako se NE kupuje psa!, je veliko govora o takih nakupih, prav tako o ljudeh, ki jih posredno omenjas v svojem sporocilu, zal pa je potrebno za branje imeti ustrezen paket. Namrec, preprodajalcem ne delamo se vecje reklame, vsak kupec pa mora sam pri sebi razmisliti, kaj je zanj pravi nakup psa, kako pa zivega bitja ne kupujemo.
Pes ima ali nima rodovnika. Ta dokument se ne da ponujati zraven psa, temvec je v paketu s psom ali pa ga ni. Vse ostalo je nakladanje samo s tem ciljem, da prodajalec od kupca zvlece cim prej denar. Ce kupec rodovnika ne zeli, ga bo pac prodal z drugim psom drugemu kupcu. Ampak vedi, da tisti rodovnik tudi k prvemu psu ni spadal, kot ne spada k drugemu in ne bo spadal k tretjemu...

3.) Se ti res zdi se vedno tako krasna izbira po Salamoncu?
Potem kar v nakup. Jok kasneje, ko pes ne bo zrasel v to, kar bos pricakoval (to bo se najmanj, kar se ti bo zgodilo), bo kazal cel kup nezazeljenih vedenj (posledica prehitrega odhoda iz legla in krutega transporta), in/ali pa bos k veterinarju znosil cel kup denarja (dedne bolezni, necepljenje, izjemno slabe razmere tako v leglu kot med transportom...), se preden bos uspel videti, v kaj ti bo zrasel pes, ne bo niti najmanj upravicen.
Lahko pa se ti seveda zgodi, da bos eden izmed izjemno redkih srecnezev, katerega pes je za prvo silo zdrav in normalen.

4.) Se ti se vedno zdi cena 150 ali 300 evrov nizka?
Logiran

hogan
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 15


« Odgovor #650 : četrtek, 08.03.2007 : 19:59:08 »

Bela01 Odgovor #642 : Torek, 06.03.2007 : 18:54:17 »
gorann: Verjemi, da je vsak pes raje noter v stanovanju z lastnikom, kot pa zunaj po možnosti v boksu zaprt.
.......................
ARTI « Odgovor #644 : Sreda, 07.03.2007 : 20:51:33 »
Nekateri imajo pse po cele dneve v pesjaku in jih peljejo ven samo v vikendu. Takrat seveda skidajo tudi iztrebke.   
Če bi pes lahko zbiral, bi si verjetno zbral stanovanje.
.................
gorann Odgovor #645 : Danes ob 16:48:50 »

sem se pozanimal pri gospe Mariji iz Kranja, ampak ta  noce nobenem zaupat peseka, kater nima vrta, da bi pes prosto letal in uzival zunaj, na zalost.
..............
Res je, če nimate velikega ograjenega vrta, malamuta pri meni ne boste dobili !!
Vsem tistim, ki trdite, da bi vsak pes sigurno izbral življenje v hiši - dajte vendar vašemu psu možnost izbire ! Če vrta nimate - kako lahko trdite, da se je pes odločil za življenje v stanovanju ? Moji malamuti imajo velik ograjen vrt in vedno odprta vrata v hišo..zato dobro vem, kaj jim najbolj ustreza !
Pozimi pridejo v hišo le za kratek čas - jim pač centralno gretje in suh zrak absolutno ne odgovarja, poleti pa se v hiši  zadržujejo pogosteje - seveda v prostoru, ki je najbolj klimatiziran oz. najhladnejši. Moji malamuti torej res lahko izberejo tisto, kar jim v danem trenutku najbolj odgovarja.
Ne vem zakaj ograjen vrt povezujete s trditvijo, da so psi stalno zaprti v pesjaku ?? Ali so potem tudi psi v stanovanju zaprti v kletkah ??
Pa še to me zanima :
v času vaše odsotnosti bo bolj zadovoljen pes tisti, ki ima na razpolago cel vrt - ali pa tisti, ki je 8 do 10 ur zaprt v stanovanju ?
lp
Marija
Logiran
ARTI
midi
****
Spol: Moški
Sporočil: 258



« Odgovor #651 : četrtek, 08.03.2007 : 21:00:24 »

Marija, mogoče smo se slabo razumeli, moji psi, imajo na razpolago ograjeno dvorišče z možnostjo vhoda v hišo ob vsaki uri. Govora je bilo, o pesjaku, ki pa ga jaz nimamam. Sigurno jim je fajn na dvorišču. Pri meni psi poleti več, malo manj pozimi, ampak vseeno dosti časa preživijo znotraj. Dopoldan, ko ni nikogar doma lenarijo, popolldan pa smo vsi aktivni, neglede na vreme.   
Logiran

Bela01
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 706


« Odgovor #652 : petek, 09.03.2007 : 00:56:20 »

hogan: Moja je lahko izkusila (in še preizkuša) in življenje v stanovanju (pri mojih starših) in življenje v hiši (pri fantu). Tedensko se seliva sem in tja in zaenkrat še vedno pokaže, da bi raje bila z mano  kot pa zunaj sama. Je pa res razlika, če je pes sam zunaj ali pa ima kakšno pesjo družbo. Bela sicer ima pesjo družbo, vendar ji pol toliko ni zanimiva kot ljudje. Je pa razlika od psa do psa. Pač jaz še vedno menim, da psu nič ne manjka, če živi v stanovanju in je zanj poskrbljeno kot je treba. Zjutraj gre za kakšne 2 uri ven, potem je noter in spi kot ubita, potem gre ob kakih 2 zopet za kakšno uro ali dve ven (odvisno od časa). In potem še zvečer. Vmes pa gre na krajša lulanja. Je pa res, da smo veliko doma oz. naši urniki se toliko sekajo, da pes ni nikoli dolgo sam doma.
Največja faca pa je zjutraj, ko se je treba vstat. Takrat se preteguje na postelji in vzdihuje, ker pač more it ven. Smiley
Logiran
gorann
novinec
*
Sporočil: 7


« Odgovor #653 : petek, 09.03.2007 : 23:18:20 »

Zdravo vsem!

Kot ste ze ugotovili nisem nikakrsen poznavalec za rodovnike Smiley

v glavnem se vam zahvaljujem za vse nasvete in vem, da me tukaj nihce nebi hotel zafrknit.Zato se odsedaj  samo se tukaj zanimam za vse mogoce o psih.

Arti-drug vikend pridem na obisk, kot sva se menila, edino tvoji plani lahko preprecijo, da se ne zapeljem do tebe. Sj si ti ta iz Sezane Wink

Marija-lepo in prav, da zaupate psicke nekomu, ki jim lahko nudi vse.Zato vas verjetno marsikdo ceni kot vzreditelja.

Danes sem si sel ogledat eno samicko, ki naj bi bila cistokrvna( na zalost sem bil se kr preprican, da cistokrvn malamutek brez rodovnika obstaja), vendar mi je pogled na njo takoj dal mislit. Bogi pes je bil cisto preplasen, dlaka je bila cisto kratka(koliko dolgo dlako pa sploh majo malamutki v 3.mesecu?), njeni starsi so bili pa podobni malamutu edino na prvi pogled pa se to ce bi napol slep gledal!Oce je lajal kot kaksen ovcar, rep je pa tudi imel spuscen, nic zavihan...

Zato sem si rekel, da edino verjamem vzrediteljem pa ceprav je zarad tega cena malce vecja(vsaj ves kaj kupis in ves kaj bos imel-dolgo in pravo prijateljstvo)

p.s.: vi mene kar nahrulte, ce bom kaj narobe blebetal Smiley

lep pozdrav, Goran!
Logiran
ARTI
midi
****
Spol: Moški
Sporočil: 258



« Odgovor #654 : petek, 09.03.2007 : 23:22:43 »

Dobrodošel med nami. Wink Wink Wink
Logiran

Sammy
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.634


« Odgovor #655 : sobota, 10.03.2007 : 14:44:10 »

Čestitke za pravo odločitev! Smiley
Logiran
Nanda
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.306


« Odgovor #656 : ponedeljek, 12.03.2007 : 10:22:37 »

Gorann ..... sem spremljala in čakala kako se boš odločil tudi jaz in sedaj ti lahko čestitam za odlična spoznanja in super odločitev ! ...in  Arti in njegova družinica ti bodo  zagotovo zelo zelo všeč  Wink Cheesy Cheesy Cheesy
Logiran
Bela01
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 706


« Odgovor #657 : ponedeljek, 12.03.2007 : 11:57:41 »

gorann: To so besede Wink. Kar tako naprej. Nič se ne mudi, lepo počasi.
Logiran
aska2005
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.672


« Odgovor #658 : četrtek, 15.03.2007 : 00:31:18 »

sarah super to Cheesy Potem se srečamo na tekmah. Ti kot tekmovalka, jaz kot gledalka Smiley Aski cone ne delajo več preglavic, gre čez vse že rada, edino pri gugalnici ji vseeno še pridržim, čeprav mi že sama uide gor Cheesy. Samo še gumo bolje osvojiti bo morala in odvaditi se uhajanj do drugih psov, pa bo Grin
Ja pri RO-ju bo še več poslušnosti treba, kako bo šlo Aski jutri vidim, ko naju čaka prvi trening.


gorann pravilno si se odločil, da boš vzel rodovniškega psa Smiley  Pri nerodovniških nikoli ne veš kaj dobiš. Pri Aski sem imela pač veliko srečo. A je to nauk za v bodoče, da ne reskiram več. Sem si lani samo iz radovednosti šla ogledat dva legla nerod. malamutov in vam povem, da me je kar zmraziilo, da me niti eni od teh dveh niso vprašali, kje bo pes živel ipd. in prodali so jih v nove domove že od šestega tedna dalje Sad
Res od koder sem Asko dobila še daleč ni bilo tako, so bili pogoji in med drugim tudi vrt,...



Bela01 tudi Aska je taka, da ne glede na to, da ima na razpolago velik vrt in tudi pesjak, je mnogo rajši v stanovanju in kar me čudi, da ne glede na to, da ima v stanovanju možnost hladnejših prostorov, se velikokrat rajši stisne k radijatorju Huh


Lp

Logiran
sarah
otrok do 14 let
*
Sporočil: 15


« Odgovor #659 : četrtek, 15.03.2007 : 20:42:59 »

aska velik sreče na treningih pa poj mogoče na tekmah!!!! Tongue
Logiran
Strani: 1 ... 39 40 41 42 43 [44] 45 46 47 48 49 ... 110   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 5  |  Tema: Aljaški malamut - čvek
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines