mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
torek, 17.09.2024 : 10:33:29

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 5  |  Tema: Aljaški malamut - čvek
Strani: 1 ... 22 23 24 25 26 [27] 28 29 30 31 32 ... 110   Dol
Natisni
Avtor Tema: Aljaški malamut - čvek  (Prebrano 330621 krat)
0 članov in 3 gostov pregleduje to temo.
aska2005
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.672


« Odgovor #390 : sreda, 18.01.2006 : 23:57:43 »

pa še nekaj bi te vprašala arti, ker imaš že dlje Am in z njimi mnogo več izkušenj, kako pa je z menjavo dlak oz ..Sicer sem nekje slišala. da je sedaj spet čas, da ji na veliko odpada, pa me zanima če je to res, ker moji ful, jeseni ni blo tako hudo Grin...pa lp
Logiran
Malamut
novinec
*
Spol: Moški
Sporočil: 22


« Odgovor #391 : petek, 20.01.2006 : 09:09:04 »

Boste šli kaj v Rateče pogledat tekmovanje pasjih vlečnih vpreg za Evropski pokal Huh 28 in 29, januarja....  Jaz bom šel skoraj sigurno, samo še ne vem kateri dan (verjetno v soboto) Sem bil lani in je vredno ogleda....
Logiran
ARTI
midi
****
Spol: Moški
Sporočil: 258



« Odgovor #392 : sobota, 21.01.2006 : 11:49:39 »

AM imajo različne kožuhe (tipe dlake).
Na menjavo kožuha vpliva več dejavnikov .Npr-prehrana , kje pes živi ,(zunaj ali v hiši) ,
koliko ga krtačimo itd .Razlika v menjavi dlake je tudi pes psica . Moja psica npr. menja vso dlako takoj po gonitvi tudi če je redno skrtačena , medtem ko se pri psu menjava dlake ne pozna tako očitno kot pri njej .No , poletni kožuh je seveda malce redkejši ,(Julij Avgust),
vendar je kot sem prej omenil ,različni kožuhi , razlike v menjavi .Le z  rednim krtačenjem
(odstranjevanjem izumrle dlake ) , bomo pripomogli k manj opazni menjavi dlake ,pomeni ,
da se dlaka hitreje obnavlja in ne bo naš pes kar naenkrat ostal brez kožuha .
Pozdrav ARTI
Logiran

Bela01
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 706


« Odgovor #393 : sobota, 21.01.2006 : 12:18:22 »

Bom še jaz pristavla piskrček, čeprav imam samojeda. Tudi pri teh je zelo različno. Nekateri izgubijo samo poddlako, nekateri pa vse. No moja je taka srečnica, da izgubi vse in to v roku dobrega mesca dni. Zdaj se je že začela misit po tacah, potem pa bo šla vse više. Je pa zanimivo, da pred tem ne izgublja čisto nič dlake, potem pa kar naenkrat. In potem je tudi bolj podobna oskubljeni kuri  Grin - ma tako bolj fru fru frizuro - se mi zdi da je takrat tudi nekako bolj razposajena. Al pa se samo meni zdi, da je taka opica, ko ma tako frizuro  Roll Eyes.

Malamut: Lepi peseki, sem za las še ujela oddajo. A so že šli v nove domove?
Logiran
Malamut
novinec
*
Spol: Moški
Sporočil: 22


« Odgovor #394 : sreda, 25.01.2006 : 09:13:56 »

Malamut: Lepi peseki, sem za las še ujela oddajo. A so že šli v nove domove?

trije še čakajo... eni se sploh ne pozanimajo o pasmi pa bi jo kar kupili Sad sem jih kar odklonil.... raje še malo počakam, da najdem prave ljudi za to pasmo...
LP
Logiran
hogan
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 15


« Odgovor #395 : sreda, 25.01.2006 : 17:45:08 »

Pozdravljen Malamut
upam, da ne boste hudi ker interesentom dajem vašo tel. številko. Res je, da teh ljudi ne poznam a vseeno upam, da bo med njimi tudi kdo, ki ve kaj je aljaški malamut :-)
Lep pozdrav vam , Snežki in njenim navihancem
Marija al Faraj
Logiran
Malamut
novinec
*
Spol: Moški
Sporočil: 22


« Odgovor #396 : sreda, 25.01.2006 : 20:43:35 »

Ga. Marija,
jezeni niti slučajno, prej nasprotno Smiley Res mi je v interesu oddat mladiča v prave roke... sploh pa še imam v leglu enega izredno lepega samčka (ki je moj ljubljenček in bi ga kar najraje obdržal !!!)  vsakemu potencialnemu kupcu predlagam naj si prebere predstavitev pasme, ki ste jo vi tako dobro napisali.....

Lp vam in vaši družinici malamutov Smiley

 
Logiran
Malko
novinec
*
Sporočil: 44


« Odgovor #397 : četrtek, 26.01.2006 : 22:33:24 »

Sem prebral vaš opis AM ga. Marija, res lepo napisano. Prebral sem dosti že predno sem si omislil AM. Sedaj je star 10 mesecev (trenutno leži na moji postelji, kar ni prav, ko pa je tak medo, bo šel takoj sam dol ko bom šel spat, sva prišla s teka, a sem ...)
Hočem rečt, Malamut, siguren sem, da jim boš našel dober dom. Tudi mene so veliko spraševali, predno sem vzel psa, še pogledat so ga prišli ko je bil star 4 mesece, so bili prav zadovoljni, ko so videli, da psu nič ne manjka. Dovolj zgodaj sem socializiral psa, mala šola od 3 meseca dalje, je imel veliko stikov z drugimi psi, vozil ga v mesto itd ... Seveda mora ubogat, pa ve da ga imam rad ...
Tako nekako peljeva... Bo pa še sigurno še ...
Všeč mi je, ko je scrtlan, prijazn ogromn "pridn" ps, ni napadalen...

Sej boš našel dobre gospodarje zanj, za te kepice...
Logiran
aska2005
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.672


« Odgovor #398 : nedelja, 29.01.2006 : 10:45:16 »

ARTI in Bela01 hvala vama za odgovore. No moram rečt, da ji dlaka sedaj že ful manj izpada, za hrano vem , da dobiva dobro, saj  je bila prej predno se je začela misit,  ful lepa in se je ful bleščala, pa tud nobenih posledic ni imela zaradi hrane ( alergija ipd,..). Krtačim jo v normalnih razmerah najmanj enkrat na teden, sedaj pa vsak dan. Prvič, ko ji je izpadala je bilo tud v času njene prve gonitve, pa pravijo da se večji psi ne gonijo tak kmalu (pred 6-imi meseci) Grin Je pa res, da je bila po sterelizaciji 14 dni v glavnem samo notri in je to razlog, da se mal prej je začela misit. Drugače je ful velik zunaj, žal ni od malega imela pesjaka, tako, da jo bo sedaj težje navaditi, da je njen dom pesjak. Je pa res, da ful ni rada sama in bo njeno navajanje zato še težje. Je pa moja tudi med takimi srečnicami  kot tvoja Bela01, je čisto oskubljena sedaj Grin.

Malamut, a sedaj vam je pa že uspelo najti nove domove za vaše mladičke, upam da vam jih je s Hoganovo pomočjo tud za te ta zadnje uspelo najdi nove dobre lastnike.   
Logiran
andreja3
novinec
*
Sporočil: 31


WWW
« Odgovor #399 : nedelja, 29.01.2006 : 23:56:01 »

lp!

naši luni je dlaka ze skoraj nehala izpadati...najprej ji je 1 mesec izpadala poddlaka, potem pa se 1 mesec vrhnja groba dlaka.  bila je čisto oskubljena, zdaj pa ji je ze nekaj nove dlake zrastlo. pa tudi bolj svetla je zdaj...rep ima cisto tanek, prej pa je bil tako košat in poln...

moram reči da si niti približno nismo mislili, da bo to izpadanje dlak tako dolgo trajalo in da bo povsod polno dlak. pri istrski gonički luni dlake sicer odpadajo celo leto, a jih še zdaleč ni toliko... je pa res, da jih je mogoče težje odstraniti, ker so kratke in se zapičijo v vse možne stvari...
Logiran
aska2005
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.672


« Odgovor #400 : ponedeljek, 30.01.2006 : 20:41:33 »

ojla andreja3, potem je taka kot moja sedaj , tud malce svetlejša Grin
Logiran
jerry007
novinec
*
Sporočil: 3


« Odgovor #401 : četrtek, 02.02.2006 : 00:00:20 »

Pozdravljeni!
Že kar nekaj časa spremljam komentarje in vaše zapisi na tem forumu.
Živimo na vasi na tolminskem, smo dokaj športna družina, sicer z zelo majhnim otrokom (8 mesecev), pozimi veliko tečemo na smučeh ali pa turno smučamo, poleti na kolesarimo in obiskujemo okoliške hribe.
Sam imam že dolgo željo po psu (imel sem nekaj malo izkušenj s sosedovim psom, predvsem kot otrok med počitnicami...). Torej se odločamo za morebiten nakup psa, vendar pa moram priznati, da kar pozno prihajam domov. Vendar kljub temu razmišljam, da bi me pa le tudi pes prisili, da bi več gibal skozi teden. Seveda že dlje časa opazujem AM in huskije, kjer je le možnost. Imam pa še en problem, doma imamo tudi manjši trop ovac, ki pa znajo biti težava.
Za huskyije sem bral, da imajo izrazit lovski nagon, tako da bi bil lahko res kaos. Kaj pa pravite za AM?
Sam si predstavljam, da bi lahko to težavo rešil s tem, da bi prve dni oz. kak teden pes lahko preživel v lesenem predverju hleva, kjer imamo tudi seno. (lopa je zaprta z drsnimi vrati)-tako bi imel že mali pes možnost da pride v stik z ovcami, da se povohajo,....
Po drugi strani, pa veliko izkušenih kinologov meni, da sta ravno te dve pasmi lahko "težavni" in zato odsvetovani za nas začetnike. Pri teh dveh pasmah me privlači to, da nimata izrazitega vonja in brez pravega laježa.
V kolikor bi se odločili za psa, bi pripravili večji pesjak z uto, saj bi bil pes vedno zunaj.
Želel bi tudi to, da otrok odraste s psom, saj se veliko nauči ter dobi čut odgovornosti do živali.
Hvala vam za kakršen koli nasvet!
Logiran
TSA
rad pišem
****
Spol: Moški
Sporočil: 328


« Odgovor #402 : četrtek, 02.02.2006 : 00:17:37 »

jerry dobrodošel na forumu  Smiley, ovce se mi ne zdijo nobene ovire še posebej če ga boste navajili od majhnega... AM so zelo aktivni psi in se po značuje ne razlikujejo preveč od huskyov mogoče so malce bolj mirni, AM so definitivno primerni za zunaj in bo pomoje užival pri vas če imate kmetijo  Grin, moraš vedeti tudi da to ni pes za na ketno kot drugi psi ne in tudi ne za čuvaja... zelo dobro se razume z otroki in jih hitro sprejme za svoje le zaradi svoje velikosti je treba paziti da jih nehote ne poškoduje v igri... glede poznega prihajanja domov je pa tako, da si boš moral najti nekoga, ki se bo s psom ukvarjal čez dan saj so tej psi zelo aktivni in rabijo veliko pozornosti  Smiley .


lp
Logiran
Malamut
novinec
*
Spol: Moški
Sporočil: 22


« Odgovor #403 : četrtek, 02.02.2006 : 19:35:39 »

Jerry(James Bond)007 dobrodošel Smiley Po mojih izkušnjah je največja značajska razlika med AM in Huskyjem ta, da se AM bolj naveže na človeka in potrebuje njegovo bližino... medtem ko so Huskyji bolj "lutaluča srca" Smiley ..... Glede ovc se ni za bat, edino naučit ga moraš, da razume besedo "naše" ... to pa dosežeš tako, da jih vpričo psa hraniš in božaš in psu govoriš "naše ovce" itd... Pri naši Snežki smo to prakticirali tako, da sem jo vzel na vrvico in sva šla do (sosedovih) kur in sem jih s koruzo hranil.... od takrat dalje jih niti pogleda ne... zdaj ko pozna komando "naše" pusti vse pri miru.... mačke, divje race,..... 
 
Logiran
Sammy
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.634


« Odgovor #404 : četrtek, 02.02.2006 : 20:33:28 »

glede poznega prihajanja domov je pa tako, da si boš moral najti nekoga, ki se bo s psom ukvarjal čez dan saj so tej psi zelo aktivni in rabijo veliko pozornosti Smiley .

... sicer lahko razvije neželene oblike vedenja (pretirano lajanje oz. v tem primeru tudi zavijanje -> problemi s sosedi, neposlušnost, uničevanje v tem primeru pesjaka - recimo ute ipd.).

Malamut, a morda veš kako dolg povodec se uporablja pri skijoringu? Kje pa si dobil oprsnico?

LP
Logiran
Strani: 1 ... 22 23 24 25 26 [27] 28 29 30 31 32 ... 110   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 5  |  Tema: Aljaški malamut - čvek
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines