mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
torek, 17.09.2024 : 10:28:43

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 5  |  Tema: Aljaški malamut - čvek
Strani: 1 ... 21 22 23 24 25 [26] 27 28 29 30 31 ... 110   Dol
Natisni
Avtor Tema: Aljaški malamut - čvek  (Prebrano 330617 krat)
0 članov in 3 gostov pregleduje to temo.
Bela01
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 706


« Odgovor #375 : petek, 06.01.2006 : 13:53:55 »

Čuj Malamut a maš kako sliko očeta? Vrjetno je bil tut oče precej svetel - tak kot snežka, ker so vsi tamali bolj svetli?
Logiran
aska2005
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.672


« Odgovor #376 : petek, 06.01.2006 : 18:24:28 »

Malamut res imate ful luštkane mladičke Smiley

Logiran
quatebriga
novinec
*
Sporočil: 10


WWW
« Odgovor #377 : petek, 06.01.2006 : 22:21:35 »

Zanimivo, da je Ram razvil odnos do vsakega v družini. Od tega koga je potrebno ubogati in koga ne, do tega, do koga se lahko zeloo razposajeno vede. To je moja hčerka. Z njo se igra na čisto poseben način. Pa tudi čisto nič je ne uboga, čeprav se ona zelo trudi. Ko gre z njim na sprehod je sploh ne jemlje resno. Nasprotno od tega, pa mene uboga skoraj vse, razen odpoklica. A ima kdo kakšno idejo kaj narediti v takšnih primerih?
Logiran
Malko
novinec
*
Sporočil: 44


« Odgovor #378 : sobota, 07.01.2006 : 12:41:39 »

Jaz z mojim Malom komaj čakam, da greva spet v pasjo šolo, začetek marca bo to. Sej sva hodila v malo šolo čez poletje, samo je tega že kar nelaj časa, pa drugač je potem če doma delaš, ni isto, pa nisi toliko primoran, tam pa veš, da imaš 2x na teden, konstano, pa potem še doma delaš s psom. Ko pa ni pasje šole več pa kar ... Vsaj pri meni.

Odpoklic... pravijo da ko pes pride k tebi ga ne smeš kregat, ne glede kam spizdi prej, pa ko pride k tebi nazaj ga moreš pohvalit, pridn pridn, mal pocrtlat, če imaš še kakšen pribolšek toliko bolje.
Ker če ga kregaš, kje si bil, kam si šel itd ... znoriš nad njim, bo povezal to, da če bo prišel k tebi ko ga kličeš, bo kregan in noče bit kregan. Takrat ko pa hoče it, takrat ga pa lahko...
Midva delava tako, pa včasih deluje  Huh  Cheesy  Smiley  Roll Eyes bova pa še delala na tem...

Kakšne izkušnje imate s pasjo šolo, kam jih vozite, oz. kje predlagate? Moj Mal (AM) je star 9 mesecev, sem pa iz okolice Ljubljane.
Logiran
aska2005
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.672


« Odgovor #379 : sobota, 07.01.2006 : 13:11:48 »

pozdravljeni...tako kot je malce prej že Malko napisal kar se tiče odpoklica, je treba to ful vadit in vadit. Moja je na odpoklic, ko je bila malce mlajša skoraj vedno takoj prišla, sedaj pa je v puberteto prišla pa tudi ne pride vedno na odpoklic, še posebno, ko je v družbi z drugimi psi in se z njimi igra in podi. Najbolje je takrat, ko sva sami, takrat bo pa za mano tekla. Sva se pa šle tudi veliko skrivalnic, tako da sem se ji skrila in me je mogla sama poiskat in seveda potem fulllll pohvaljena bila in tudi nagrajena , ko me je našla. No te skrivalnice so dobre , da ti pes sledi in da ga ne kličes veš čas , da hodi za tabo. Drugače morava tudi midve z Asko še mnogo vadit glede odpoklica in tudi midve morava iti še naprej v šolo.  Pa veliko uspeha pri vzgoji vaših psov in lp
Logiran
Malamut
novinec
*
Spol: Moški
Sporočil: 22


« Odgovor #380 : nedelja, 08.01.2006 : 21:05:48 »

Mam slike... samo mi je moderator že prejšnji post zbrisal Sad tak da zgleda ne bo nič slik .... mate pa link do slik na drugih forumih, bolhi
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.395


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #381 : nedelja, 08.01.2006 : 21:11:13 »

Malamut, preberi Pravila na mojpesForumu.
Logiran

Malko
novinec
*
Sporočil: 44


« Odgovor #382 : nedelja, 08.01.2006 : 21:16:35 »

Helou.
SIB ---- Malko je bil na avatarju star 4 mesece.

Ja to kepo mojo pelm v pasjo šolo spomlad.
Logiran
aska2005
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.672


« Odgovor #383 : četrtek, 12.01.2006 : 20:12:26 »

ojla malamut, a vam je uspelo potem vse mladičke oddati novim dobrim lastnikom?  Glede na to, da imaš že kar nekaj časa AM, me zanima, kolko časa traja njihova puberteta, sej vem , da enako velja tud za druge pasme, sam me vseeno zanima. lp
Logiran
Malamut
novinec
*
Spol: Moški
Sporočil: 22


« Odgovor #384 : petek, 13.01.2006 : 10:10:13 »

hja puberteta.... do leta in pol jo ima kar skoz Smiley v intervalih Smiley  Vsake tolko se AM odloči, da te ne bi več ubogal in da bi blo fajn, da bi ti njega Smiley .... Če takrat nisi dosleden z vzgojo ti ne bo lahko Smiley (saj vem da jih je težko kregat, ko so pa taki medeki)

Skoraj vse imam oddane ... Bodo pa na Tv Maribor v Soboto za videt cca 17:20  (upam, da lahko to napišem zdaj, ko so pravila tak stroga Sad )

LP
Logiran
TSA
rad pišem
****
Spol: Moški
Sporočil: 328


« Odgovor #385 : petek, 13.01.2006 : 12:51:42 »

ojla sib, a imaš kake nove fotke od siba?...lp

na žalost nimam ker ne najdem kabla za digitalca da bi slike prenesel na računalnik :S
Logiran
ARTI
midi
****
Spol: Moški
Sporočil: 258



« Odgovor #386 : petek, 13.01.2006 : 21:06:05 »

Živjo
Pri  Malamutu (M)  ,kot pri drugih večjih pasmah ,se začne puberteta nekje okoli osmega meseca  starosti .Takrat  se začnejo problemčki ,če nismo bili v prejšnjih mesecih njegovega življenja dovolj dosledni .  Undecided
M je namreč pes z zalo močnim karakterjem ,je zelo prepričan sam vase  in bo poskušal zdominirati tudi vas ,če ne boste dovolj dosledni in mu boste popuščali .. M človeka uboga le, če čuti, da mu lahko zaupa. Čutiti mora, da je njegov gospodar boljši od njega in da ima sposobnosti vodje krdela, gospodar pa mora spoštovati njegov ponos in biti do njega spoštljiv. Prav tako ima M, severni pes za vleko sani, poleg izrazitega nagona za vleko še nagon lova; prvič zato, ker izhaja iz veje davnih divjih prednikov, drugič pa tudi zato, ker so ga ljudje uporabljali  za lov . Zaradi tega lahko doživimo prve neprijetnosti, ko vzgajamo malamuta, ki je zelo inteligenten, a v istem trenutku tudi neodvisen. Ko zazna plen, se v hipu odloči za lov, ne glede na to, ali je plen sosedova kokoš ali divja žival.
Zato moramo biti toliko bolj  dosledni pri vaji odpoklica ,sicer ne bomo po puberteti mogli več našega psa spuščati s povodca .
Pozdrav ARTI
Logiran

aska2005
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.672


« Odgovor #387 : sobota, 14.01.2006 : 22:18:28 »

ojla....ja hvala tako tebi Malamut in kot tebi Arti, sej se mi je zdelo, da tile večji psi imajo malce kasneje puberteto, kot tudi malce dlje rastejo do enga leta pa pol. No to mi je pa ful znano, da bo bo en cajt ful ubogala potem pa kr na lepem njena trma nastopi in potem skoraj nič, pač to spada k AM Grin..Drugače pa mislim, če bo šlo tako naprej, bova kar  uspešno prešli to pubertetniško obdobje, zaenkrat je kar pridna, samo da bo treba še kar nekaj delati kar se tiče odpoklica in to takrat ko je v družbi drugih psov...no sej kmalu bo marec in potem greva naprej v osnovno šolo....lp
Logiran
quatebriga
novinec
*
Sporočil: 10


WWW
« Odgovor #388 : nedelja, 15.01.2006 : 20:00:34 »

Bravo "Malamut" sem gledal oddajo in so tvoji ta mali res lepotci. Moj je danes, tretji dan od kastracije, čisto "normalen". Pri odpoklicu me sploh ne jemlje resno, če je v bližini kakšen drug pes, preteče svojih obveznih par km in seveda še gre na sprehod. Me pa res skrbi ker je tako samosvoj. Prijazen, a samosvoj.
Logiran
aska2005
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.672


« Odgovor #389 : nedelja, 15.01.2006 : 21:27:36 »

ojla...Ja moja je bila pred dobrim tednom sterelizirana, pa je taka kot prej, šivov se skoraj ne vidi in živahna je ful...So pa malce samosvoji , to je res, no bolj trmasti bi temu rekla, samo da to ni prav pogosto, vsaj pri moji ne. Vem pa da kolega ima samčka, bratca od moje Aske in je še bolj samosvoj, sicer scrklan pa tud priden ko hoče, samo zna tud svojo trmo pokazat.....pa lep pozdravček vsem skupi.
Logiran
Strani: 1 ... 21 22 23 24 25 [26] 27 28 29 30 31 ... 110   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 5  |  Tema: Aljaški malamut - čvek
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines