mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sreda, 14.08.2024 : 12:18:48

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 5  |  Tema: Aljaški malamut - čvek
Strani: 1 ... 13 14 15 16 17 [18] 19 20 21 22 23 ... 110   Dol
Natisni
Avtor Tema: Aljaški malamut - čvek  (Prebrano 327428 krat)
0 članov in 7 gostov pregleduje to temo.
Blond
gost
« Odgovor #255 : četrtek, 24.11.2005 : 14:49:34 »

kaj zdaj a ste vsi na snegu ?  Kje se dobimo ??
Logiran
T.M.T
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 577


« Odgovor #256 : petek, 25.11.2005 : 22:44:28 »

No kaj a se že sankate?Hitro izkoristite,ker pol bo dež.Joj kolk more bit dele AM luštn.Že Ron je čist fuč ko ga je tok namedlo...
Logiran
quatebriga
novinec
*
Sporočil: 10


WWW
« Odgovor #257 : sobota, 26.11.2005 : 11:32:11 »

Moj AM (ime mu je Ram) noče biti notri niti pri teh, za nas, nizkih temperaturah. Pride notri in pregleda, če je vse na svojem mestu, potem pa gre ven. Problem pa je voda, ki zunaj zmrzne. Saj jo ima tudi notri, pa kaj, ko je on zunaj. Če smo doma mu odpremo vrata, če nas pa ni, je pa problem. Ima kdo kakšno idejo? A ima kdo kakšen načrt, skico, link kjer bi se dalo videt, kako je narejen oprsnik, ki ga uporabljajo vlečni psi? Uporabljajo ga tudi za tekmovanja, kjer tekmujeta kolesar in pes.
Drugače je pa Ram star 8 mesecev in ga res ne morem prehvalit. Pravi cukerček od psa.
Logiran
LIZA
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.939


« Odgovor #258 : nedelja, 27.11.2005 : 18:39:37 »

Mi imamo tudi probleme z zmrnjeno vodo. Zdaj to poskušam reševat s tem, da čimvečkrat zamenjam vodo, tudi zato, da ni ledeno mrzla. Se pa menda dobijo neke 'ogrevane' posode, kjer voda ne zmrzne, žal pa res nevem, kje bi se jih dalo dobit (če sploh so kje pri nas?).
Logiran
Majchy
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 296


« Odgovor #259 : nedelja, 27.11.2005 : 18:46:34 »

tudi jaz moram večkrat na dan menjati vodo, ker se spremeni v čisti led.potem pa pod vročo vodo, da se led stopi in potem nalijem novo vodo... ogrevane posode? hmmm... zanimivo  Wink
Logiran
Sammy
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.634


« Odgovor #260 : nedelja, 27.11.2005 : 19:17:42 »

vidim, da ste dobili podforum - čestitam Wink. zanimiva mi je slikca popolnoma belega malamuta ...  Cheesy
Logiran
Majchy
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 296


« Odgovor #261 : nedelja, 27.11.2005 : 19:20:49 »

vidim, da ste dobili podforum - čestitam Wink

čestitke tudi od mene...jaz pa ravno prej gledala kje je topic AM, pa sem vidla da se je spremenil v poforum  Wink
Logiran
T.M.T
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 577


« Odgovor #262 : nedelja, 27.11.2005 : 19:23:35 »

Jaz sme navdušena...krasne je rjave barve.In sme vsa navdušena brala in sem 1000000000000%,da enkrat bo ta lepotec moj.

Logiran
altervita
živim tukaj
***
Spol: Moški
Sporočil: 4.029


« Odgovor #263 : četrtek, 01.12.2005 : 21:07:53 »

sem bil opozorjen na tole temo. sicer me niti ne zanima pasma kot taka ampak si bom drznil nekaj napisat.
namreč glede paritve, pa tudi glede pravilnika

psica ki je preživela carski rez, pri meni v psarni ne bi več kotila ampak bi bila tisti moment ko bi jo odprli, sterilizirana. Razlogov je več, predvsem pa je razlog strah pred ponovitvijo zadevščine, torej da bi tudi ob drugi kotitvi doživel enak rezultat. Ta pasma se mi zdi ena od najbolj "naravnih" pasem in smatram, da ima genetika tu veliko za opravit s tem, in zaradi strahu, oz. suma, da bi tudi potomke te psice lahko imele enake probleme, psice, niti potomk ne bi spustil v vzrejo.

Glede paritev na vsako gonitev, bi rekel, da to podpiram neglede na koledar. ker je res neumnost, da nekateri ki so se jim psice gonile prvič novembra, drugič pa recimo avgusta, tretjič maja, četrtič, marca in petič januarja, lahko kotijo vsako leto, psica ki je pa imela mladiče januarja pa ne sme met legla decembra, ima pa "čakalno dobo". Zavoljo vseh ginekoloških zapletov ki se lahko pri neki spolno zreli živali zgodijo, zagovarjam vsakokratno parjenje. in JA, zagovarjam, da je treba igrat mamo naravo in v primeru večjega števila mladičev (nad tri) pri prvi kototvi, odvečne odstraniti iz legla ali pa jim izigravat nadomestno mamo, da ne bi obremenili mlade psice. Parit seveda ob prvi gonitvi, magari mešance z neko manjšo pasmo. Ne pa 18 mesecev.
Se spomnim, da mi je nekdo ko sem mu to povedal, rekel, če bi 14 letno hči tudi pustil rodit. S takimi se pač ne moreš pogovarjat. Kot je rekla Lanabela: primerjajte uterus ženske in psice, pa vam bo jasno. pa ne samo tega primerjat ampak tudi kaj drugega. Lovci recimo mladi prvič-materi srni, odstrelijo odvečne mladiče da je ne izčrpajo. Brejost pa ni bolezen in ne škodi, kot bi nekatere rojevanja preplašene ženskice hotle dokazat. in to zlahka rečem čeprav mi nikoli ne bo treba rodit.

in tretjič...parjenje psice več kot trikrat, se mi zdi pa zaslužkarstvo, ker bi morala vzreditelja do takrat zanimat že druga in najmanj tretja generacija njegove vzreje RAZEN če se je psica izkazala za tako dobro plemenko, da jo je potrebno dati na piedestal pasme in jo izkoristiti nekoliko večkrat, recimo 5 legel. Po tem ko jo nehaš parit, pa seveda obvezna sterilizacija, da se kasneje ne pojavijo problemi z rodili.

tko da...za ta konktreten primer nimam mnenja. Osebno te psice ne bi paril nikoli več, kert ni pripadnica pasme pri kateri bi bilo tako kotenje normalno. vsi ostali pomisleki glede zaporednosti, al pa glede kretenskega pravilnika ki so ga sprejeli neki foteljaši ki v življenju niso tistega "aliena" iz psice vlekli, so pa zame irelevantni. Osebno bi niti kazni ne plačal in bi se pustil na sodnijo peljat. Kazni itaq niso predpisane kolkor vem. torej niso samo bebci tile na kmetijskem ministrstvu ampak tudi polovičarji in pravni analfabeti.
Logiran
altervita
živim tukaj
***
Spol: Moški
Sporočil: 4.029


« Odgovor #264 : četrtek, 01.12.2005 : 21:17:01 »

No pa pustimo to.... upam, da bodo stvar rešili tisti ki so to dolžni in da se takšne in podobne svinjarije ne bi veè dogajale.

in tudi ne bi "pustil tega pri miru" ker je to samo eden od primerov kretenizma ki ga je treba pojasnit in predebatirat, ne pa zapret za vrata "strokovnih" organov, tule pa slikce kazat in se medit od ljubiteljstva. Vsaj en forum naj bo FORUM, ne kot nek mojpes.COM al pa revija MOJ PES in Lord, kjer je polno enega medenja in kužkov. ste pomislili morda da je tolko zapuščenih psov na svetu prav zato, ker so jih lastniki zapustili zaradi preprostega dejstava da so oni želeli kužka iz Lorda, dobili so pa PSA?!?
Logiran
ARTI
midi
****
Spol: Moški
Sporočil: 258



« Odgovor #265 : petek, 02.12.2005 : 20:53:13 »

ALTERVITA
Malo sem prebiral vaša sporočila po forumu  (kakih 50 ) in ugotovil ,da delujete do vseh ,ki iščejo nasvet na forumu zelo negativno !! Tudi vaš besedni zaklad je zelo pester –navedel bom samo par stavkov ki ste jih napisali - (da bi razmišljali dlje od fuka njihovega psa, al pa psice  , budale ,stanovanjska legla so drek in potuha pomehkuženih rejcev , Kretenizem , lovcem je treba dat koncesijo da te baštarde šicajo , da bi ob drugi kotitvi psice, lastnika kastrirali , pa še otroke, ker je to primitivizem, ki se deduje , kurbarije , itd itd itd )  .Se morda zavedate  , da ta forum berejo tudi otroci  ?? Opazil sem tudi , da ste bili na forumu že opozorjeni o načinu  vašega pisanja  (Mojčica 26.11.2005 Pišete tako nespoštljivo in to ne samo meni, skoraj vsako sporočilo ki sem ga prebrala na forumu je grozno nevljudno. Imate vi sploh kaj spoštovanja do ljudi ki pišejo na forum?) .Moje priporočilo : raje kot da blatite po forumu ,se ukvarjajte z vašimi psi in pustite forum tistim , ki potrebujejo pomoč in tistim , ki  bi jim radi pomagali .
Logiran

Malamut
novinec
*
Spol: Moški
Sporočil: 22


« Odgovor #266 : sobota, 03.12.2005 : 17:04:46 »

Pozdravljeni, nekaj slikic naše Snežke  Wink

http://www.moj-album.com/album/1608505/
Logiran
Blond
gost
« Odgovor #267 : nedelja, 04.12.2005 : 19:53:15 »

Končno spet en pameten in predvsem lep post v tej temi.

Čestitke  Smiley

Logiran
Blond
gost
« Odgovor #268 : nedelja, 04.12.2005 : 20:06:14 »

Martin sem pregledal slike. Oprsnica na sliki zgleda enaka kot naša. Kje si to nabavil ?
Zakaj hudiča sem jas to nabavljal iz Aljaske če pa ti to že imaš ?  Smiley

Ampak elastično vrv pa imamo mi boljšo  Smiley

Ravno danes smo bili na Arehu in smo vlekli sanke..... luuuššštnoooo.....

LP
Primož
Logiran
Sammy
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.634


« Odgovor #269 : nedelja, 04.12.2005 : 20:17:22 »

Kje si to nabavil ?

mene to tudi zanima ...
Logiran
Strani: 1 ... 13 14 15 16 17 [18] 19 20 21 22 23 ... 110   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 5  |  Tema: Aljaški malamut - čvek
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines