mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sreda, 14.08.2024 : 12:25:44

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 5  |  Tema: Aljaški malamut - čvek
Strani: 1 ... 7 8 9 10 11 [12] 13 14 15 16 17 ... 110   Dol
Natisni
Avtor Tema: Aljaški malamut - čvek  (Prebrano 327447 krat)
0 članov in 17 gostov pregleduje to temo.
oks
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 673


« Odgovor #165 : petek, 02.09.2005 : 11:01:20 »

Potrebujem vašo pomoč. Priznam, da nisem brala celotne teme in res ne vem, če je bilo že kje govora o tem...zato nse opravičujem, če ponavljam vprašanja. Torej, iščem kakšno uporabno spletno stran, kjer bi se dalo videti tabelo odraščanja mladička. Znanec ima namreč malamutko staro 5 mesecev, za katero je prepričan, da je predebela. Pa ga zanima kakšno težo bi morala imeti psička zdaj in vsak mesec naprej. Torej kako se spreminja teža glede na odraščanje in razvoj mladička. Hvala vam Wink!!!!
Logiran
TSA
rad pišem
****
Spol: Moški
Sporočil: 328


« Odgovor #166 : petek, 02.09.2005 : 22:34:21 »

a je sploh kdo ziv k ma AM pa lahk svetuje mal ? mam AM pa spi v stanovanju , star je 2 meseca , spi le na ledenih ploscicah in ko mu dam odejo pod njega gre dol na drug prostor , zavleku se je pod jedilni kot in zdaj spi ze 2 uri in sploh ne cvili   Huh a mislte da je zdravo da spi na ploscicah mene mal skrbi ceprav je polarni pes...
Logiran
ella
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 303


« Odgovor #167 : petek, 02.09.2005 : 23:03:35 »

Sicer nimam AM  ampak je vseeno moje mnenje, da ni nič narobe, če pes spi na ploščicah in ne na odeji. Najbrž mu je bolj prijetno na ploščicah, ker ga hladi.  Wink
Pa mislim tudi, da če mu ne bi bilo v redu, da bi šel že na odejo spat.  Smiley
To je seveda le moje mnenje. Če se motim pa me popravite.  Wink

lp, ella
Logiran
LIZA
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.939


« Odgovor #168 : sobota, 03.09.2005 : 09:44:12 »

oks, Zasledila sem samo tabelo v papirni obliki, ki pa je samo okvirna in pa samo za hrano Nutro. Je pa vse odvisno od hrane in tudi od psa ter količine gibanja in načina življenja.

TSA, se kar strinjam z ello. Liza se recimo zelo rada sonči in me je za načetku skrbelo, da se nebi preveč nastavljala soncu, pa se zna kar sama nadzorovat in se prestavi  v senčko, ko ji je prevroče. Zelo podobno je tole s ploščicami. Psu verjetno godi, da leži na bolj hladnih ploščicah, posebno še, če je v stanovanju bolj vroče in v bolj toplih dneh.

Morem še omenit, da sem v Trbovljah imela priložnost spoznat vse tri Pandine mladičke in njihovo novo pridobitev in so res pravi lepotci! Gromozanski pa tudi! Sem mislila, da so nekoliko manjši, pa so me presenetili Smiley
Logiran
York
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 143


WWW
« Odgovor #169 : sobota, 03.09.2005 : 10:31:34 »

Jaz imam 3 mesece starega samojeda in ravno tako spi na ploščicah (na terasi) ima pa na razpolago tudi odejo in kadar se mu zazdi spi tudi tam. Tako da naj te nič preveč ne skrbi ker si že sami zrihtajo tako kot njim najbolj paše.  Wink Sicer pa ga bomo v roku enega tedna preselili v pesjak kjer bo imel po tleh les in uredili smo ga tako da v njem ne bo ute, ker sem skoraj prepričana da v njej ne bo hotel spati! Zato ima polovico pesjaka zadelanega z lesom, polovico pa z mrežo. Za enkrat bo tako tudi ostalo, potem bomo pa videli kako in kaj.
Logiran
Sammy
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.634


« Odgovor #170 : sobota, 03.09.2005 : 12:50:41 »

York, naš tudi najprej ni hotel spati v uti, celo prvo zimo je prespal na lesenih predpražnikih. Pa sem ga hotela navaditi nanj tako, da sem bla včasih z njim v uti celo uro in ni nič pomagalo. Potem pa mu je nekje po enem letu postal všeč in zdaj vedno (tudi poleti) spi notri, no v bistvu v tistem "hodniku / zračniku" (ker je uta dvodelna), da lahko gleda ven in opazuje. Pozimi, ko je pa res mrzlo, pa spi v "spalnem delu" ute, ko pa je še večji mraz pa ga spustimo v zimski vrt.
Logiran
TSA
rad pišem
****
Spol: Moški
Sporočil: 328


« Odgovor #171 : sobota, 03.09.2005 : 15:44:43 »

hehe moj Sib tudi ne mara ute ... ni še prespal v pesjaku sam čez dan mu je zelo všeč , ker se vedno igra v pesjaku in tudi spi v pesjaku podnevi.... v uto ni šel niti enkrat !! sem probal bit z njim notri pa je cvilil da je bilo JOJ ! mam pa spet eno vprasanje... kako navaditi 8 tedenskega kuzka na druge pse ... moj cist znori ko vid druzga psa in zbezi za mano ali se skrije v travo.... ko sem ga spustil na tla da ga povoha sosedova staffordka je zacel cviliti in hudo stresati z glavo in malo rencanja je bilo tudi zraven.... pa se eno vprasanje .... zdaj ko je podnevi v pesjaku mu pustim vrata od pesjaka odprta in pride ven vsake toliko casa sam noce naprej kot 10 metrov od pesjaka tudi ce grem jest sam sedi pa opazuje pa se vrne v pesjak ... edino gre dlje ce nobenega ni s tem da grem zraven njega... drugace je pravi cukrček in priteče vsakemu ki ga pokliče in se pusti razvajati... pa spi tudi ogrmno .. okoli 8 ur cez dan in ponoci od 11 do 6 zjutraj.... mislim da gre le za zalost ker pogresa svojo familijo .... cudno je pa to da ni niti enkrat zacvilil le mogoce 1 minuto ko se mu zazdi ko je cisto sam... pa se to ni pravo cviljenje ....
Logiran
Sammy
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.634


« Odgovor #172 : sobota, 03.09.2005 : 16:25:02 »

TSA, torej imaš končno svojega psa. Smiley Najprej si napisal, da spi v stanovanju na ploščicah, zdaj pa že, da je v pesjaku.  Undecided Tega ravno ne razumem. Kje bo pes spal drugače (ponoči)? Jaz ti predlagam, da že zdaj tam, kjer bo celo življenje.
Glede socializacije z drugimi psi: moj je bil tudi izredno bojazljiv (preden je prišel k nam, je poznal samo svojo mamo, bratca in sestrico; le malo ljudi je srečeval). Poskrbi, da bo imel veliko pozitivnih izkušenj tako s psi kot ljudmi. Pusti, da se spozna z psi, za katere veš, da so prijazni. Najprej naj bo na povodcu, šele potem, ko vidiš, da je vse v redu, ga spusti, da se igra. Čim več igre z drugimi psi, tem boljše. Čim več ljudi spozna, tem boljše. Navajaj ga na različne zunanje dražljaje (hrup, avtomobili, kolesarji, pešci). Če le imaš možnost in poznaš koga, ki ima mačko, ki se psov ne boji, naj jo Sib spozna. 
Jaz mislim, da si lahko vesel, da je pes rad v pesjaku, ker veliko ljudi ima s tem probleme.
Logiran
Drejči
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.862



« Odgovor #173 : sobota, 03.09.2005 : 17:31:36 »

TSA,
pusti mladicka, da najprej spozna vas in ga nikar ne sili, da bi moral naenkrat sprejeti cel svet in se v njem obnasati tako, kot bi ti zelel. S tem psa izpostavljas stresu, ki mu v tej starosti vsekakor ni kos.
Vse je potrebno delati postopoma. Najprej naj spozna svoje ozje novo okolje - druzino, hiso in domaci vrt - torej, svoj dom. Sele, ko bo osvojil vse to, ga zacni postopoma spoznavati s sirso okolico.
Logiran

Moj cilj v zivljenju je...
...biti enako dobra, kot moji psi mislijo, da sem.

Nekateri pravijo, da sem pasja. Prav imajo.
TSA
rad pišem
****
Spol: Moški
Sporočil: 328


« Odgovor #174 : sobota, 03.09.2005 : 17:51:48 »

hvala sammy in drejči za pomoč... moj kuža je podnevi v pesjaku in ponoči spi v moji sobi .... v bistvu je pri nas šele 2 dni prvo noč je prespal notri in bil podnevi vzunaj , zdaj pa razmisljam da bi nocoj kar sam prespal v pesjaku ceprav zacne cvilit ko se zbudi in je kako uro sam Sad . sam je ful velika lenoba sam crkljal bi se  Cheesy Grin .
Logiran
Sammy
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.634


« Odgovor #175 : sobota, 03.09.2005 : 18:20:12 »

torej hočeš reči, da ko se bo navadil spati zunaj, ne bo več imel vstopa v hišo? cvilil bo nekaj noči sigurno, čim dlje ga boš pustil čez noč v sobo, tem več časa bo trajalo, da se bo navadil zunaj spati. kar je dovoljeno prvi dan, naj bi bilo tudi vsa nadaljna leta ...
če bi bili pripravljeni psu dovoliti v hišo, ko ste doma, naj bo v pesjaku samo, ko ni nikogar pri hiši.
Logiran
TSA
rad pišem
****
Spol: Moški
Sporočil: 328


« Odgovor #176 : sobota, 03.09.2005 : 19:27:58 »

sej zdele je v pesjaku pa nč ne cvili pa je prava tema . pa še grmi... ga hodm gledat vsake pol ure pa vidm , da se igra z cunjo...
Logiran
Sammy
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.634


« Odgovor #177 : sobota, 03.09.2005 : 19:29:38 »

to je fajn, če se ne boji grmenja. a že je tema pri vas? pri nas se je komaj malo prej začelo temniti, pa bo še en čas svetlo ...
Logiran
TSA
rad pišem
****
Spol: Moški
Sporočil: 328


« Odgovor #178 : sobota, 03.09.2005 : 19:38:20 »

ja pr nas koker da bo konc sveta ... grmi pa bliska  Sad Angry , glih prejle sem opazu kva je naredu....  zvleku je svojo žogco pa pol je gor navleku odejo in jo naskočil lol.... kok je blo smesno za videt .... pol se pa je žogca ven zakotalila je pa laju k norc ...
Logiran
LIZA
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.939


« Odgovor #179 : ponedeljek, 05.09.2005 : 20:00:49 »

Ena hitra in lepa novička iz sveta malamutkov...
Včeraj je mali Maj-Dragon Fly Del Biagio (lastnica je Panda Queen) je osvojil naziv zelo perspektivno in postal najlepši mladiček razstave Smiley
Panda pa je osvojila CAC in BOB Smiley
Če mi bo uspelo naložit fotke, prilepim še sem eno...

(Panda queen, 1000x hvala za pomoč s prevozom! )
Logiran
Strani: 1 ... 7 8 9 10 11 [12] 13 14 15 16 17 ... 110   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 5  |  Tema: Aljaški malamut - čvek
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines