mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sreda, 14.08.2024 : 14:19:56

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 5  |  Tema: Aljaški malamut - čvek
Strani: 1 2 3 4 5 [6] 7 8 9 10 11 ... 110   Dol
Natisni
Avtor Tema: Aljaški malamut - čvek  (Prebrano 327479 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Tiger
novinec
*
Spol: Moški
Sporočil: 1


« Odgovor #75 : torek, 03.05.2005 : 22:04:43 »

Živjo!

Sem nov na forumu. Trenutno imamo doma novofundlandca, zelo verjetno bom pa kasneje kupil še aljaškega malamuta. A se rad druži z drugimi psi?


Lp
Logiran
Sammy
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.634


« Odgovor #76 : ponedeljek, 09.05.2005 : 10:04:11 »

Če ga boš socializiral (=že od začetka navajal na stvari, s katerimi bo imel v življenju opravka, sem spadajo ljudje, psi, druge živali, različni zvoki, hrup, višina itd.) tudi v tej smeri, mislim da ne bo problemov...
Logiran
Blond
gost
« Odgovor #77 : petek, 20.05.2005 : 10:55:33 »

Živjo!

Sem nov na forumu. Trenutno imamo doma novofundlandca, zelo verjetno bom pa kasneje kupil še aljaškega malamuta. A se rad druži z drugimi psi?


Lp

Pozdravljen !

Pri nas je 9 tednov stara psička Aljaški Malamut.
Povem ti lahko, da se zelo dobro razume z ostalimi našimi prebivalci.
5let staro psičko Istrski Gonič in muckom.

Paziti je potrebno, da jih primerno predstaviš ko najmlašega člana pripelješ domov.
Naši so že 2 noč skupaj spali in se igrali.
Edino muc raje pobegne, ker je AM malo pregroba zanj Smiley
Drugače pa ni problemov.

Mene pa zanima kateri lastniki AM prihajate iz MB ali okolice in kje ste šolali svoje kužke ?
Iščem primerno šolo za našo 9 tednov staro psičko.

Lep pozdrav

Blond
Logiran
T.M.T
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 577


« Odgovor #78 : nedelja, 22.05.2005 : 11:37:27 »

Mene pa zanima kakšna je razlika med AM in hushyem?S tem mislim karakter,poslušnost....Kateri je boljši za začetnike (čeprav mislim da sta oba dosti zahtevna).

Lp
Logiran
Gala
novinec
*
Sporočil: 1


« Odgovor #79 : ponedeljek, 27.06.2005 : 22:31:50 »

Pozdravljeni!
Sem nova na forumu in tudi jaz imam psičko AM. Ker sem že precej obupana kaj naj naredim sem se odločila, da prosim za nasvet izkušene lastnike AM. Psička je stara dve leti. Do devetega meseca starosti je bila še kar poslušna oz. sva zelo dobro vadili in trenirali vaje za poslušnost ipd. Hodili sva v malo šolo, kjer je bila med najbolj uspešnimi kužki. Potem je prišla v puberteto in vse se je podrlo kot hišica iz kart. Začela se je postavljati, vedno je ušla ko smo bili na sprehodu, začela je skakati na ljudi ( v igri) in podobne stvari. Vsi so mi govorili, da se bo umirila in tudi jaz sem se s tem tolažila. Vedar njenih norčij ni in ni konec. Zanjo je vse igra. Pred 4. meseci smo smo dobili dojenčka in zdaj je še huje. Do dojenčka sicer ni groba, vendar ves čas išče pozornost, z neumnostmi seveda. Kot mladič se je zelo rada igrala z drugimi psmi, zdaj pa ima dneve, ko vsakega kužka napade, prav muhasta je postala. Nikoli ne vem kako bo odreagirala.  Včasih je najbolj nor pes na svetu, spet drugič je pa tako ubogljiva, da kar verjeti ne morem. Ker je moja prva ljubljenka, mi jo je uspelo čisto razvaditi in zdaj sem to dobila kot bumerank nazaj. Vem da je zelo razumna, saj razume čisto vse kar ji ukažem, če hoče seveda, včasih se pa naredi prav neumno.
Zanima me, kako bi lahko popravila svojo napako in pridobila nazaj avtoriteto, da se psička ne bi počutila zapostavljeno in da ne bi bila ljubosumna na otroka?
Za kakršen koli nasvet se najlepše zahvaljujem.

LP! Maja
Logiran
T.M.T
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 577


« Odgovor #80 : torek, 05.07.2005 : 11:40:22 »

Pa še nekaj bi vprašala.Pri kateremu vzreditelju ste kupili AM?V Sloveniji ali v tujini?Odgovorov bi bila zelo vesela Wink.
Logiran
panda queen
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 32


« Odgovor #81 : torek, 05.07.2005 : 14:49:56 »

Živjo,

mi smo naša psičko Pando kupili v Mariboru, psarna Ice Planet, vendar ta vzreditelj ne ukvarja več z vzrejo malamutov. Konec meseca pa gremo po samčka v Fano (blizu Ancone) v Italijo k zelo znanemu rejcu v psarno del Biagio, kjer smo našo Pando v začetku leta tudi parili.
Pozdrav, Mateja
Logiran
LIZA
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.939


« Odgovor #82 : torek, 05.07.2005 : 14:59:42 »

Panda Queen: S katerim samcem pa je bila parjena Panda? Kako so mladički? Se pride kakšen pokazat kdaj na kakšno razstavo?
Logiran
T.M.T
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 577


« Odgovor #83 : torek, 05.07.2005 : 15:18:45 »

Joj Panda queen super to.Škoda ker je v sloveniji to že druga psarna AM za katero jaz vem,da se je prenehala ukvarjati z vzrejo Cry.Že v Sežani je bila ena...

Kako pa kaj tvoja psička??Je trmasta?Bodo kakšne slikice?Plosim!
Logiran
Rincy
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.205


« Odgovor #84 : torek, 05.07.2005 : 16:04:05 »

Jaz sem brskala malo po netu in sem našla slike legla in ugotovila da je naša sosedova psička iz tega legla(od Pande) Wink.Slike: http://pandaqueen.moj-album.com/album/609423/

LP,
Nina
Logiran
T.M.T
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 577


« Odgovor #85 : torek, 05.07.2005 : 16:45:23 »

Ej tile malčki so pa perfektni.Koliko mladičkov je pa Panda imela?Imaš ti tudi svojo spletno stran?Lahko tudi na ZS Wink.
Logiran
quatebriga
novinec
*
Sporočil: 10


WWW
« Odgovor #86 : torek, 05.07.2005 : 20:23:49 »

Pozdrav! Sem čisti mladič tukaj na forumu, pa tudi doma smo dobili mladiča AM. Kupili smo ga na Bled-u. Nima rodovnika, je pa lep in simpatičen. Star je 3 mesece in neverjetno ubogljiv (za svoje mesece in moja pričakovanja). Me pa zanima sledeče: prebral sem, da AM nima, za pse, značilnega vonja. Moj AM pa ga ima. Ker je lahko TUDI v stanovanju moram priznati, da me ta vonj malo moti. Res je, da je bil POOOOLN glist in trakulj (sedaj jih seveda nima več,se je pa celo veterinar čudil, ko sem mu nesel vzorec mladičkovega blata), ko mo ga pripeljali domov in to mogoče vpliva na vonj. Ne vem. Samo vprašujem, ker če bo še dolgo "usmrajeval" dnevno sobo bo moral biti samo zunaj, kar pa se mi tudi ne zdi OK, ker je tako rad z nami.
Logiran
furby
novinec
*
Spol: Moški
Sporočil: 25


« Odgovor #87 : sreda, 06.07.2005 : 14:35:13 »

Pozdravljeni

Doma imam 6 let starega AM. O karakterju lahko povem iz svojih izkušenj in kolikor sem se pozanimal pri ostalih, ki imajo to pasmo, da so zelo dominantni psi. Vedno hočejo bit v centru pozornosti in hočejo prevlado nad drugimi psi. Res je, da jih je zelo težko šolat, so namreč zelo trmasti. Ko mu ni, ga ne prestaviš tako lahko. Se pa da, vsaj nama je uspelo naredit izpit A.
Se pa splača obiskat kakršen koli pasji klub za šolanje. Midva sva začela z malo šolo. Je zelo prijazen do ljudi in otrok, ki jih obužuje. Do ostalih psov pa se obnaša bolj zvišeno. Je pa odvisno od samega karakterja psa.
Logiran
T.M.T
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 577


« Odgovor #88 : sreda, 06.07.2005 : 21:26:14 »

Furby a agiltiy bi se pa dalo trenirati z njimi??Jaz sem imela vedno to željo,pa z njufkom ne morem sram.
Logiran
furby
novinec
*
Spol: Moški
Sporočil: 25


« Odgovor #89 : četrtek, 07.07.2005 : 13:55:07 »

Mogoče. Sicer so to težki psi in za šolanje zelo težavni. Jaz skoraj ne verjamem, da bi se dalo.
Bolj bi bil primeren Hasky, je lažji in okretnejši. A se odločaš za AM?
Logiran
Strani: 1 2 3 4 5 [6] 7 8 9 10 11 ... 110   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 5  |  Tema: Aljaški malamut - čvek
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines