mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sreda, 14.08.2024 : 12:28:01

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 5  |  Tema: Aljaški malamut - čvek
Strani: 1 2 3 4 5 6 [7] 8 9 10 11 12 ... 110   Dol
Natisni
Avtor Tema: Aljaški malamut - čvek  (Prebrano 327458 krat)
0 članov in 22 gostov pregleduje to temo.
T.M.T
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 577


« Odgovor #90 : četrtek, 07.07.2005 : 21:27:18 »

Aha...ja bomo poskusli.Ja za AM se določam...samo to bo še daleč...v dalnji prihodnosti.Upam.Enkrat ko bom na svojem,ko bo imel vstop pes v hišo,pa jaz izpit za avto...Ampak nobena informacija ne škodi.

Husky pa...niso ti bolj napadalni??Ne vem.Kolikor jaz vem so AM bolj družabni in prijazni...pa še lepši so mi Smiley.
Logiran
furby
novinec
*
Spol: Moški
Sporočil: 25


« Odgovor #91 : petek, 08.07.2005 : 09:15:27 »

So agresivnejši kot AM. Je pa res, da je agresivnost tudi dosti odvisna od lastnika. S primerno vzgojo in iskušnjami se da vse uredit.

AM so večji in močnejši od Huskyja. Pa še manj problemov imaš pri sprehodih. Dosti H. kar gre po svoje, tudi preko ograje če je potrebno. Je pa res, da poznam tudi AM, ki si privoščijo potepanje. Jaz s tem nimam problemov.
Logiran
deteljica
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.357


« Odgovor #92 : petek, 08.07.2005 : 09:34:34 »

So agresivnejši kot AM. Je pa res, da je agresivnost tudi dosti odvisna od lastnika. S primerno vzgojo in iskušnjami se da vse uredit.

AM so večji in močnejši od Huskyja. Pa še manj problemov imaš pri sprehodih. Dosti H. kar gre po svoje, tudi preko ograje če je potrebno. Je pa res, da poznam tudi AM, ki si privoščijo potepanje. Jaz s tem nimam problemov.


Da so huskyji bolj problematični od malamutov Shocked Shocked? To si pa ne bi mislila. Po mojem mnenju bi bilo ravno obratno sram.
Zanimivo bo bilo, če bi več poznavalcev obeh pasem podalo o tem svoje mnenje Smiley.
Kar sem jaz poznala huskyjev osebno so bili vsi prav simpatični Smiley. Za agility se mi zdijo fizično prav talentirani, odično skačejo in so hitri ,če hočejo. Imajo pa slabše obrate. Treba je delat veliko na pozornosti do vodnika in na motivaciji, ter pazit ,da se ne pričnejo dolgočasit.
malamut bi rekla , da je podoben s tem ,da je počasnejši in bolj neroden in po mojih izkušnjah ,ga je še teže motivirat.
Od teh dveh pasem, bi si jaz za kakršnokoli delo izbrala huskyja ne malamuta.
Logiran
T.M.T
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 577


« Odgovor #93 : petek, 08.07.2005 : 11:48:25 »

Hehe Furby,saj je res večino odvisno od lastnika.No karakteri ima pa vsak drugačen...

To,da so AM večji od Huskya je pa meni super Roll Eyes.Meni so všeč večji psi (njufko,bernardinec,bobtail,nemška doga,šarplaninec,pa seveda AM...)veliko pa kosmato Grin (izjema je nemška doga).Da so pa pretežki...nekdo mi je rekel,da bi z njufijem tudi treniral agiltiy Shocked.Pa se najdejo precej težji od AM.Poskusit je treba.

Kako je pa z gibanjem?Več AM ali husky?
Logiran
deteljica
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.357


« Odgovor #94 : petek, 08.07.2005 : 12:01:39 »

Da so pa pretežki...nekdo mi je rekel,da bi z njufijem tudi treniral agiltiy Shocked.Pa se najdejo precej težji od AM.Poskusit je treba.

Kako je pa z gibanjem?Več AM ali husky?

Če se ne motim v slovenskem agility na tekmah že nastopa en malamut.
Vsi psi ,ki niso tako majhni,da jih lahko zgoniš z lovljenjem pa atriju in stanovanju so hvaležni za največ dejavnosti, kar jih lastnik poleg službe še zmore.
Logiran
LIZA
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.939


« Odgovor #95 : petek, 08.07.2005 : 12:03:56 »

O,ja bi se dalo. Če se ne motim, trenutno v agilityu tekmuje psička, ki je predstavnica pasme aljaški malamut.  če bi pričela mladička od začetka učit in socializirat res ne vidim razloga, zakaj se nebi dalo z njim agility delat. Verjetno je sicer treba uložiti malce več truda kot recimo z border colliejem, ki je bil ustvarjen za delo, da pa se prav tako tudi z aljaškim malamutom (čeprav mogoče malo lažje s psičko-so bolj poslušne-vsaj moje izkušnje so take...)
Logiran
Maja
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 312



« Odgovor #96 : petek, 08.07.2005 : 12:10:13 »

Samo za intermezo...
Tudi jaz sem imela malamuta in tudi jaz sem z njim probala agility... Sej tako rekreativno je še šlo ampak potem je enkrat padel iz grede dol in smo kariero na hitro zaključili. Aja imel pa je 45 kg, ker je bil kar velik. Seveda se da z vsakim psom kaj delat a pri taki teži je treba tudi upoštevati, kako bo to dolgoročno vplivalo nanj...
Tako, da mislim, da je za bolj športne ljudi vsekokor bolj primeren husky. Malamut vsaj ta razstavni že dolgo ni primeren za šport.
Glede temperamenta pa še to, samci malamutov so precej dominatni do drugih psov, s tem ne mislim, da so agresivni ali pretepači, samo podrejajo se pač ne.. Šolati pa se da vsakega psa, tako da nobenih izgovorov, češ ta pasma ni primerna za šolanje. Je že res, da je treba malo več delati, ampak da se vse.
Logiran
furby
novinec
*
Spol: Moški
Sporočil: 25


« Odgovor #97 : petek, 08.07.2005 : 12:42:37 »

Saj je na koncu tudi v poslušnisti že zmagal AM. Tako, da se da vse. Vendar bi glede premagovanja ovir in skokov, bil bil skeptičen. So le veliki in težki psi za takšen hiter šport. To so bolj maraonci, ki nikoli nimajo dovolj gibanja. Tudi moja mrcina ima dobrih 43 kg. Sedaj mogoče manj.

Pri šolanju pa rabiš dosti več časa, kot pri drugih pasmah. To so večni otroci, samo bi se crklali in igrali. So pa dominantni in se ne pustijo podrejat. Tako, da je potrebna včasih tudi bol ostra vzgoja. Predvsem med 14 - 20 mesecem, ko pričnejo prihajat v puberteto in bi bili radi glavni.
Logiran
T.M.T
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 577


« Odgovor #98 : petek, 08.07.2005 : 16:49:46 »

Ja se mi dozdeva,da so ovire največji problem Undecided.Čeprav je moj bumbar (njufi) kar dober v tem.Res.Pri svojih 54kg preskoči 120 cm visoke ovire Shocked.Sem rekla,da bom poskusila in,če bo šlo bova pa nadeljevala.

Puberteta ja...mi je pa znana Grin.Mislim naš je bil takrat porazen Angry...
Logiran
furby
novinec
*
Spol: Moški
Sporočil: 25


« Odgovor #99 : ponedeljek, 11.07.2005 : 07:00:13 »

Na včerajšnji rastavi v MB, bil je CAC. Je bil prijavljen samo eden slovenski AM. Vsi ostali so bili iz avstrije. Pa še skupaj jih je bilo samo 7 prijavljenih. Tako, da je bila udeležba zelo majhna. Ponavdi je bilo vsaj več slovenskih tekmovalcev. Sodil pa je hrvaški sodnik.
Logiran
panda queen
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 32


« Odgovor #100 : ponedeljek, 11.07.2005 : 08:19:18 »

Panda Queen: S katerim samcem pa je bila parjena Panda? Kako so mladički? Se pride kakšen pokazat kdaj na kakšno razstavo?

Liza,
 saj veš, da ne moremo brez razstav. Seveda pridemo, v Trbovlje in to vseh pet (Panda in vsi trije mladički), pa še "ta mal del Biagio" bo zraven. Bomo dvignili povprečje slovenskih razstavljanih AM na slovenskih razstavah.
Panda je bila parjena z Day Star del Biagio in je 12. 3. 2005 dobila (s carkim rezom) tri mladičke z imeni Spyro, Saba in Smart Anaya's Land.
Logiran
panda queen
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 32


« Odgovor #101 : ponedeljek, 11.07.2005 : 08:41:09 »

Pozabila sem dodati sklikice Pandinih mladičkov, poleg so tudi trije samčki "del Biagio" od katerih si bomo enega zbrali. 
http://pandaqueen.moj-album.com/album/609423/

Logiran
T.M.T
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 577


« Odgovor #102 : ponedeljek, 11.07.2005 : 09:25:56 »

Furby pa si kaj slikal?? Smiley

Panda kdaj pa dobiš naslednjega mladička (del Biago)?
Pa še nekaj.Je pri AM povprečje 3-4 mladički?
Logiran
LIZA
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.939


« Odgovor #103 : ponedeljek, 11.07.2005 : 09:54:52 »

Panda queen, super! Bom navijala za vseh pet v Trbovljah in seveda pridem pogledat naokrog Smiley
V del Biagio imajo res krasne malamute in res super, da pride še k vam samček njihove vzreje Smiley
Logiran
valy
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 23


« Odgovor #104 : ponedeljek, 11.07.2005 : 10:21:55 »

Hojla, pred enim mescem sem kupila aljašega malamuta - psičko KENO .  Sedaj je stara 3 mesece in me zanima kdaj je potrebno psa dasti v šolo pri kolkih mesecih? Nekaj osnovnih stvari psička že zna, kot je npr. sedi, prostor (čeprav to ji ne porata vedno), na tla, tačko, pride povedat , seveda na njen način kdaj se je podelala (navadili smo jo da hodi lulat in kakat na časipisni papir na balkonu, spi pa zraven postelje ker trenutno živim v bloku, jo ne vozimo zjutraj ven ker je tako ali tako od 9 do 10 zvečer pri hiši katero gradimo in ima dovolj gibanja) zato smo jo tudi navadili na časopis. Vedno je odvezana in se prosto sprehaja pred hišo vendar za enkrat še ne pobegne nikamor upam da tudi ne bo, res pa je da jo neprestano kontroliramo. Je dokaj trmasta, čeprav ji to preprečujemo. v glavnem pravi srček je. Veliko sem prebrala o malamutih predno sem ga kupila zato sem se tudi odločila za psičko, se mi zdijo bolj prijazne in ubogljive.
Zanima me pa še nekaj trenutno jo hranim z Eukanubo ali mi priporočate še kakšno drugo hrano, slišala sem da je hils v renu in še ena k je sedaj na novo baje se jim dlaka bolj sveti...
hvala za odgovor...

to bo za enkrat vse
Valentina
Logiran
Strani: 1 2 3 4 5 6 [7] 8 9 10 11 12 ... 110   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 5  |  Tema: Aljaški malamut - čvek
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines