mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sobota, 19.10.2024 : 09:28:06

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  nakup psa  |  Tema: Pariti - ne pariti - pariti - ne pariti ...
Strani: 1 ... 7 8 9 10 11 [12] 13 14 15 16 17 ... 22   Dol
Natisni
Avtor Tema: Pariti - ne pariti - pariti - ne pariti ...  (Prebrano 48284 krat)
0 članov in 2 gostov pregleduje to temo.
kimica
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 68


« Odgovor #165 : torek, 26.02.2008 : 22:13:44 »

Bla, bla, bla...Jaz imam dobermana...
Logiran
slick
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 85


« Odgovor #166 : torek, 26.02.2008 : 22:15:33 »

Alo fortuna (nič te ni več slišati!) in ostali.... kimica ni tako napačna. Treba je zaigrati na pravo struni in mislim da bo stvari začela počasi dojemati. Malo manj vsiljiv je treba bit. Mi bo pa kmalu jasno ali je sposobna o določenih stvareh razmisliti in jih upoštevati, ali pač ne. Jaz sem se komaj zdaj vključil v to temo!

Preveč siliti se ne mislim, lahko pa poskusim kaj spremeniti.

LP!
Logiran
TagTu
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.173


« Odgovor #167 : torek, 26.02.2008 : 22:30:21 »

Kdo pa pravi, da je kimica napačna Shocked

Napačno je le njeno razmišljanje Undecided

Slick, daj, preberi, kako se je pred zelo kratkim časom sploh začelo na tem forumu s kimico in kaj je takrat kupovala in spraševala, pa ti bo mogoče jasno.....in vse preberi Wink

Logiran
slick
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 85


« Odgovor #168 : torek, 26.02.2008 : 22:37:03 »

TagTu, nekateri nismo tako potrpežljivi! Saj sem rekel da me je minilo na prvi strani!
Logiran
fortuna
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.578


Obožujem vse kar je kosmato in na stirih tackah.


« Odgovor #169 : torek, 26.02.2008 : 22:46:37 »

Oj Slick, jaz še obstajam Wink, sam se bolj posvečam svojim "dlakam", kateri mi tudi kravžljata živce - nič kar se vzgoje tiče. Smiley

Glede te teme pa ... kot sem na koncu prvega javljanja v tej temi napisala (pa brez zamere) - nimam besed.

Kužku želim vse najlepše in najboljše.

That's it! Smiley
Logiran

Ce dolgo zivijo skupaj, se zivali vzljubijo, ljudje zasovrazijo.
ticka
rad pišem
****
Sporočil: 421


« Odgovor #170 : torek, 26.02.2008 : 23:08:13 »

kimica, če pes nima rodovnika je avtomatično mešanec, tvoj ga nima, torej je mešanec, še več, tudi njegova mama ga nima, torej je tudi ona mešanka. Rodovniki niso samo za razstave, poglej malo po forumu, kar se tiče rodovnikov, pa ti bo hitro jasno, o čemu ti ljudje tukaj razlagajo. Za rodovnik mora pes imeti določene lastnosti, iti mora čez vrsto pregledov in ne vem česa še. Poglej si tudi temo o preprodajalcih, boš videla zakaj smo tukaj proti takim mešancem, kot si ga kupila ti. Ne vem, ampak to, da ima samica mladiče ob vsaki gonitvi ni ravno o.k. in tudi mladiči niso o.k.
Ne vem, vsaj priznaj, da tvoj pes pač NI doberman, če že drugega nočeš in res si poglej temo o preprodajalcih, mogoče te strezne.
Kastracija pa, ne vem, meni je to obvezno! Če nočeš imeti mladičev, zakaj si potem proti kastraciji? Imam kastriranega psa in ti lahko zagotovim, da je popolnoma isti kot je bil. Imam tudi sterilizirano psico in tudi ni razlike. Premisli malo, pa vprašaj fanta zakaj je proti kastraciji. Dostkrat imajo moški neverjetno neumne razloge!  Lips Sealed
pa lp
Logiran
slick
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 85


« Odgovor #171 : torek, 26.02.2008 : 23:18:14 »

Bla, bla, bla...Jaz imam dobermana...

alo... tole je bilo pa fejst otročje!
Logiran
popo
odvisnež
*****
Spol: Moški
Sporočil: 748


« Odgovor #172 : torek, 26.02.2008 : 23:25:00 »

Vsake teniske z tremi crtami se niso Adidaske, tako tudi vsak pes podoben dobermanu, pac ni doberman!
Jebiga, pac imas kopijo!

Najbolje, da spustis paro, ki se je nabrala in se enkrat pocasi preberes vse o rodovnikih. Za tem pa poskusi pogledati tudi levo in desno...ni vedno pametno terat svoje kot fijakerski konj. Mogoce bos dojela v cem je point!
Psa pa imej rada in skrbi za njega tako kot je treba. Tudaj jaz mu zelim vse najlepse!

LP
Logiran
TagTu
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.173


« Odgovor #173 : torek, 26.02.2008 : 23:53:06 »

TagTu, nekateri nismo tako potrpežljivi! Saj sem rekel da me je minilo na prvi strani!

Potem pa zelo težko oceniš, kakšna je in kakšno je njeno razmišljanje in dosedanje ravnanje s psi Huh
Logiran
TagTu
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.173


« Odgovor #174 : torek, 26.02.2008 : 23:59:33 »

Za osvežitev spomina, kako je kimica pred dvajestimi dnevi kupovala Aljaškega malamuta....
http://www.mojpes.net/forum/index.php/topic,20771.msg368529.html#msg368529

Mislim, da prav nihče ne more reči, da je resna in odgovorna oseba in prav groza me je, kaj vse bo še sledilo, ker če ta dobermanček v njenih rokah v resnici obstoja in ni kar eno fotko pripopala na forume, potem ne bo nič fajn Angry
Logiran
zalarjeva
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.197


« Odgovor #175 : sreda, 27.02.2008 : 00:55:05 »

Torej kakor je govorila kako si bo prebrala vse o rodovniških psih, ne drži!
Bla, bla, bla...Jaz imam dobermana...
Pa kok si ti stara sploh??? Shocked Si se na forum obrnila po pomoč, zdaj pa take klatiš da mi je slabo! Se tudi meni zdi, da ni v redu, da si dobila kakršnegakoli psa v svoje roke! Želim pa mu vse dobro. Pa še jaz enkrat: tvoj pes je mešanec!
Logiran
TagTu
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.173


« Odgovor #176 : sreda, 27.02.2008 : 01:26:05 »

Če je podatek na "njenem pasemskem forumu" pravilen, potem je praznovala 22. rojstni dan v naši družbi Cheesy Cheesy Cheesy
Logiran
alexy
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.308



WWW
« Odgovor #177 : sreda, 27.02.2008 : 08:05:11 »

Sploh nimam vec komentarjev Shocked

Na kratko..Kimica zal imajo ostali prav, ko ti govorijo, da je tvoj psicek mesancek..kajti lahko je mama podobna dobermanu, vendar ce nima papirjev ti nigce ne more 100% garantirat da je res dobermanka.

Zakaj se vsi vedno zapicimo v rodovnike.. Poglej..rodovnik ni samo nek papir za razstavljanje in afnanje z njim, ampak je dokazilo o prednikih tvojega psicka. Torej tocno ves kaksne lastnosti so imeli, kako so zgledali, ves kaksne uspehe so dosegli (razstavne in delovne) itd.
Ce paris skupaj dva cistokrvna psa brez rodovnika (se pravi da mladici nimajo rodovnikov) imata kaksno "napako" bodisi znacajsko, bodisi telesno in zato nista pridobila vzrejnega dovoljenja.
S tem se kvari pasma, saj ljudje producirajo predstavnike pasme, ki sploh ne ustrezajo pasmi karakterno..
Kajti predstavnika neke pasme kupis zato, ker ti je vsec njegov karakter, ves koliko so delovni in kaj lahko od njega pricakujes. Se strinjas?

Primer..labradorci..sladki nenapadalni labiji...vendar je nek kreten paril vsepovprek, tako da so na koncu prisli ven labiji, ki so bili tako agresivni da je bilo joj..

Zdaj razumes kaj ti hocem povedat?

Poleg tega je pa ponavadi se to, da se gre takim ljudem, ki parijo nerodovniske pse, ponavadi samo za dobicek in ima psica ponavadi leglo ob vsaki gonitvi, kar pa je zelo stresno zanjo in posledicno tudi mladici bolj obolevajo..

Kar se tice kastracije..vse nerodovniske pse bi bilo treba kastrirat..tudi zakonsko je doloceno, da moras prepreciti nezelena legla..pa si lastnik psa ali pa psicke.
Pes se po kastraciji ne spremeni oz lahko postane malo bolj miren, enako velja za psicke. Resnicno upam, da se bosta odlocila svojega psicka kastrirat, v nasprotnem primeru pa upam da ga bosta imela skos na oceh. Pa s tem ne mislim, da se ga pusti na vrtu iz kjer ne "more" uidet, ker ne bi verjela cesa vsega so zmozni psi, kadar se katera psicka goni.. Glih tolk, da ne prekopljejo betona da pridejo do nje.

Upam da so ti stvari zdaj kaj bolj jasne, in da se bos zacela obnasat svoji starosti primerno. Verjamem, da zelis psicku le najboljse in da bos poslusala nasvete bolj izkusenih od tebe.
Logiran
AngSeter
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.679


WWW
« Odgovor #178 : sreda, 27.02.2008 : 10:52:38 »

Sicer se strinjam skoraj z vsem kar hočete dopovedat "naši" primorki, ampak nezaželjenih mladičev ni, če se ima psa pod kontrolo. Tudi če ni kastriran, recimo. Tako ozkogledi spet ni treba da smo. Priporočljivo je vedno, obvezno pa če pes ni ves čas pod kontrolo. Ali pa če se pojavijo drugačni problemi...

Sicer pa Kimica, upam vsaj, da boste šli z njim v šolo in zanj skrbeli kot je treba. Pa želim ti, da je res zdrav, ker če nimaš nobenega potrdila, da starši niso nosilci dednih bolezni (kar po navadi dobiš če je mladič rodovniški, ker starši morajo biti pregledani) lahko mladič še tako zgleda da je zdrav in živahen, ko pa malo zraste se pa slika spremeni...
Logiran
kimica
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 68


« Odgovor #179 : sreda, 27.02.2008 : 21:46:51 »

Ma mene sploh ne zanima kašne upehe so imeli njegovi starši. Ker konc koncev, tudi, če bi moj pokič imel rodovnik, ga ne bi razstavljali, ne nič. Psa očem imet za družbo, da mi kdo polepša dan, ko sem slabe volje, da ga peljem na sprehode in imam en razlog več, da se veselim, tudi, ko imam uničen dan.
Na primer, danes sem prišla po 8 urah iz službe izmučena nenormalno in ko sem videla to mahanje z malim repkom in te učke male, ki so komaj čakale, da me vidijo, sem v trenutku postala dobre volje in ga kasneje tudi peljala na lep sprehod.
Peljali smo ga na preglede in veterinar nam j zagotovil, da je pes zdrav- zaenkrat. Res, da o dednih boleznih mi ni mogel ničesar povedati, ma pač tako je. Vzeli smo ga, veseli smo, da ga imamo in drugo me sploh ne zanima.
Fotke sem prilimala, da vidite, da imam tudi jaz novega družinskega člana. In to je to. Želela sem deliti pasje dogodivščine z vami, ma vidim, da tukaj nisem zaželjena, tako, da bom kar ostala na doberman klubu, ker tam me vsaj nihče ni napadal!!
Vseeno hvala za kakršnekoli vaše odgovore. Jaz za mojga pikiča vidim kaj je, ker je lepši kot kašen drugi, ki celo ima rodovnik- PREVERJENO! Pa to mislim na posamezne dobermančke, ne vse!!!
Logiran
Strani: 1 ... 7 8 9 10 11 [12] 13 14 15 16 17 ... 22   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  nakup psa  |  Tema: Pariti - ne pariti - pariti - ne pariti ...
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines