mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sreda, 18.09.2024 : 10:29:05

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  nakup psa  |  Tema: Pariti - ne pariti - pariti - ne pariti ...
Strani: 1 2 3 4 5 [6] 7 8 9 10 11 ... 22   Dol
Natisni
Avtor Tema: Pariti - ne pariti - pariti - ne pariti ...  (Prebrano 47805 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
kimica
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 68


« Odgovor #75 : ponedeljek, 11.02.2008 : 22:41:38 »

kje je zdej problem??..pismo, ej..zdej kao pes ne sme bit zunaj..jaz že vem kaj bi naredila..in vem, da moj pes ne bi trpel ob meni..
sem prebrala vse kar je bilo napisano v tej temi, bodi brez skrbi..
Logiran
ka ty a
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.919


« Odgovor #76 : ponedeljek, 11.02.2008 : 22:43:05 »

Preberi si cel forum!
Nihče ni rekel, da psa nesmeš imeti zunaj.
Seveda je lahko ampak narobe  je to, da ga imaš kot majhnega zunaj ko pa zraste pa ven... Zunaj je lahko ampak seveda pod nadzorom.
Logiran
ticka
rad pišem
****
Sporočil: 421


« Odgovor #77 : ponedeljek, 11.02.2008 : 22:46:55 »

Eh, pes je lahko zunaj, sploh ni bilo govora o temu. Problem je bolj, da imate goneco psico brez nadzora, ali pa da ze tako izmatrano psico na robu smrti mucite se z dojenjem. Ce pa namrevas imeti psa zunaj, ga imej takoj, ne pa cez nekaj casa, ker bos psa s tem samo zmedla. Ne bo vedel, kaj je naredil narobe, da mora kar naenkrat ven.
Logiran
kimica
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 68


« Odgovor #78 : ponedeljek, 11.02.2008 : 23:02:18 »

no, tako povejte..kaj je bilo treba prej napadat??..sej sem človek iz mesa in krvi, bom razumela..sej sem blond, ma spet ne tako neumna..
jaz ga imam namen imet notri, ker se bojim, da se mu kot majhnemu ne bi kaj zgodilo..mali so naivni in to je to..kašen velik pes in to..ampak bi imel lepe, dolge sprehode- to zagotovo..
ko bi bil velik bi ga dala ven in najverjetneje ko bi deževalo in grmelo bi ga spravla not, ker bi se mi smilu, bošček..
zlatka pa se zaenkrat ne goni..ko se bo, bomo pa zagotovo najboljše poskrbeli za njeno varnost..Smiley
Logiran
Miss Teja.
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.261


« Odgovor #79 : ponedeljek, 11.02.2008 : 23:18:31 »

Saj ne vem a mi naj gre na smeh zaradi nevednosti oz. primitivnosti ali naj se razjočem zaradi psov.
Po vsem tem, kar se vam je zgodilo z prvo psico in mladički bi ti imela še mlade oz. " če bo psica postala breja pač bo, kaj pa ti moreš" po vrhu vsega bi pa imela še enega psa in to AM. Pa si se ti sploh pozanimala dovolj o pasmi itd.?  predvidevam, da ne glede na to, da po mojih merilih že za zlato prinašalko ne skrbiš dovolj dobro. Že en pes je velika odgovornost kaj šele dva.
Glede tega, da se ti bo pes smilil ko bo mali potem pa ne več. Če veš da bo pes zunaj celo življenje ga NE navajaj na stanovanje! Pes se zlahka navadi da gre iz slabšega na bolše, če pa mislis dati psa iz stanovanja v uto, potem pa psu samo škoduješ. Ne pravim, da če nimate pogojev, da je pes notri, da mora biti notri. Pravim pa, da ga v tem primeru NIKAKOR ne navajajte na stanovanje, ker potem ne bo navajen na samoto.
Nasvet zate:
zlato prinašalko dajte sterilizirati še pred gonitvijo
in pa nikar ne kupuj še enega psa.
Logiran
kimica
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 68


« Odgovor #80 : ponedeljek, 11.02.2008 : 23:25:18 »

ammm..
Miss Teja..zlata prinašalka je pri starših doma..jaz ne živim več pri starših 2 mesca, ampak sem skoraj vsak dan doma pri mojih..sem na svojem s fantom in zato hočeva kužka..
našo zlatko smo imeli skoraj 3 mesce v hiši in ko smo jo dali v pesjak ni nič lajala, ne zavijala..kot, da je sploh nismo premestili..tako, da..ne vem..lahko je AM drugačen- sej ne pravim, da ne..sej bom vidla kaj bom naredila..

no, jaz grem počasi..se vidimo jutri..imam za vstat ob 6h..Sad
Logiran
Teja
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.854


« Odgovor #81 : torek, 12.02.2008 : 01:41:42 »

ajej, kimica, tole tvoje pisanje se za moje pojme ne sklada z nekom, ki živi s svojim fantom, hodi v službo...
ok, vsi znamo bit otročji, ampak pisanje takšnih neumnosti ne bi nikoli prisodila zreli osebi...
Po pisanju- oprosti mi, ampak sem bila začudena, da zraven imena ni napisano ''otrok do 14 let'' Roll Eyes
Vsaj tako sem si tolmačila tole tvojo pisarijo... Veš... (delam 3 pikice! Tongue ) Nekdo, ki je v službi, skoraj vsak mora že nekaj tipkat, pošiljat (mogoče kakšen življenjepis Grin ) in ni vrag, da se človek odvadi nekoč pisanih dveh pikic in se nauči- pikica, presledek.

IN PA, dokler se natanko ne pozanimaš kakšen je AM, kaj potrebuje in kaj lahko ti pričakuješ, ne kupuj polarca, pa še to samca. Po mojih izkušnjah so samci AM kar velik zalogaj, sploh pa za nekoga, ki ne ve kaj bo dobil in ki je ''alergičen'' na pasjo dlako Huh

in, pa kaj če moraš ob 6h vstat?! verjetno nisi edina. Se vidimo, ja, bi si kar upala trdit, da ti ugaja vsa naša pozornost in trud...
hihi... jaz grem pa sedaj večerjat, tolk da boste še seznanjeni kaj bom jaz počela Grin
Logiran
alexy
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.308



WWW
« Odgovor #82 : torek, 12.02.2008 : 07:10:44 »

Kimica sem prebrala celo temo in ti lahko dam samo en nasvet..

Prosim ne imej doma vec nobene zivali, razen tiste plisaste, ker zal nimas pojma kako se tem recem streze.

Pa nocem bit nesramna in te napadat, ampak zal bos morala prebrat se marsikatero knjigo in se pozanimat o marsikaterih stvareh, preden bos dovolj zrela, da bos lahko imela psa..
Logiran
kimica
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 68


« Odgovor #83 : torek, 12.02.2008 : 09:25:45 »

Teja..
Moja pisava nima nobene veze s tem forumom tukaj gor, ampak priznam pa, da se želim odvadit teh pikic, čeprav gre težko- je verjetno vse v moji glavi..Drugače pa vem "normalno" pisat, le po netu ne..Smiley
S fantom sva skupaj že 6 let in nama je lepo in ne vem zakaj bi se nekdo obremenjeval s tem..
In o AM sem si zrihtala včeraj celo lekturo tako, da bom vedela vse oz. skoraj vse o njemu..
Samca pa hočem ravno iz razloga, ker nočem imeti tamalih..Pa prosim o sterilizaciji ne več govorit, ker se mi ne da ubadat več s tem..
Pa nisem alergična na pasje dlake- brez skrbi..Aja, nekaj te bom vprašala, ker tega še ne vem pa bi se rada pozanimala..Glede AM- ali mu nonstop odpada veliko dlake ali je to večinoma samo takrat 2x letno, ko menja dlako??..Se zahvaljujem v naprej za odgovor..
Moje vstajanje ob 6h sem samo tako omenla- pač da grem spat, ker sem utrujena in imam zgodaj za vstat..Smiley

alexy
ne rabiš mi dajat nobenega nasveta, ker mojim živalim nikoli ni nič manjkalo in nikoli jim ne bo..Ampak, hvala za nasvet..
Logiran
pokica
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 503


« Odgovor #84 : torek, 12.02.2008 : 10:17:00 »

Kimica, se bo treba lepo "zakopat" v te knjige, katere si si sposodila, a ne? Verjetno piše tudi kaj o dlaki. Huh
Logiran
Vixen
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.804


« Odgovor #85 : torek, 12.02.2008 : 10:34:13 »

Samca pa hočem ravno iz razloga, ker nočem imeti tamalih..

Kar pomeni, da se bodo s "tamalimi" od tvojega psa ukvarjali okoliški sosedje, ker ga očitno ne nameravaš dat kastrirat, pazit ga pa tudi ne znaš/ne zmoreš? Se bomo mi tukaj na forumu ukvarjali z njim, ko ti bo prvič ušel za gonečko ali ga bo zato celo zbil avto?
Kimica, PROSIM, ne kupuj psa, dokler v glavi ne razčistiš, kaj in kako.
Logiran
kimica
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 68


« Odgovor #86 : torek, 12.02.2008 : 13:23:24 »

pokica..
Za knjige ni problema- če sem jih nabavla, jih bom tudi prebrala..

Vixen..
Ne, se ne bojo ubadali sosedje, ker pes bi bil na vrtu in ne bi bilo problema..Zdaj, treba bi bilo pazit, da mu ne uspe pobegnit, čeprav železna ograja bi mogla bit kar velika ovira..
V glavi imam dobro razčiščeno in bom pazila na svojega psa..Brez skrbi..
Logiran
TagTu
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.173


« Odgovor #87 : torek, 12.02.2008 : 15:11:21 »

Ne moreš si misliti, kako iznajdljivi so psi, kadar imajo močan razlog za samostojen sprehod....pazi, da boš ti bolj iznajdljiva in to prej kot on!

In če imaš sedaj razčiščeno, kot sama praviš, potem primerno poskrbi tudi za domačo psico.....da ne bo kakšnega UPSA......
Logiran
kimica
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 68


« Odgovor #88 : torek, 12.02.2008 : 15:22:11 »

TagTu..
Hvala za opozorilo- bom upoštevala..
Ma za mojo zlatko mislim, da skoraj ni problema, ker nikomur ne da..Ampak vseeno smo previdni..Smiley
Logiran
Teja
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.854


« Odgovor #89 : torek, 12.02.2008 : 21:57:04 »

ajoj, preden si OMISLIŠ kakršnokoli pasmo- ne uči se samo iz knjig, ampak si pse oglej (in jih spoznaj) v živo!!!
hehe, a č'mo sedaj še malo o kastraciji?!
Veš, nekastriran pes bo v času gonitve psic zelo glasen, sploh če bo sam zunaj, tulil, norel bo... in ni vrag, da ne bi bil toliko iznajdljiv, da bi našel pot v svobodo Tongue sploh res kakšen samostojen AM Roll Eyes in kaj boš naredila ko se bo pes zunaj tako drl, da bi mu najraje zavila vrat?! Undecided
Logiran
Strani: 1 2 3 4 5 [6] 7 8 9 10 11 ... 22   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  nakup psa  |  Tema: Pariti - ne pariti - pariti - ne pariti ...
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines