mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sobota, 21.09.2024 : 01:01:07

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  nakup psa  |  Tema: Pariti - ne pariti - pariti - ne pariti ...
Strani: 1 ... 13 14 15 16 17 [18] 19 20 21 22   Dol
Natisni
Avtor Tema: Pariti - ne pariti - pariti - ne pariti ...  (Prebrano 47834 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Lea*
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 128


« Odgovor #255 : sreda, 05.03.2008 : 15:31:49 »

zalarjeva, popolnoma se strinjam s teboj.
Logiran
Sasenka
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.023


« Odgovor #256 : sreda, 05.03.2008 : 15:40:04 »

Ta revež bo slej ko prej iskal nov dom. Že sam način nakupa in razmišljanje kupca ,mi da jasno vedeti, da nima pojma in da ni razmislila ali se pozanimala o prav ničemer.
Logiran
nezzek
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.483


« Odgovor #257 : sreda, 05.03.2008 : 16:26:11 »

hvala za odgovor!

Drugače, da nebo kdo kaj mislil sem prebrala vseh 17 strani. in se popolnoma strinjam z zalarjevo,.. (ne zamert če vas nisem napisala Wink)

LP nezzek&Bella Kiss
Logiran
lovethor
odvisnež
*****
Sporočil: 516


« Odgovor #258 : sreda, 05.03.2008 : 16:30:18 »

Kar pri srcu me je stisnilo, ko sem videla to fotko...
Logiran
lyzika
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 101


« Odgovor #259 : sreda, 05.03.2008 : 18:18:36 »

Berem in berem in berem in bolj ko berem to temo, vse bolj mi gre na bruhanje  Lips Sealed
Ne morem verjeti.... Angry Angry Angry Angry Angry

Kimica koliko si sploh stara, da razmišljaš tako....ne znam našteti niti enega osebka oziroma niti ene stvari, ki bi jo lahko primerjala v podobnosti s tvojim razmišljanjem...
Logiran
Teja
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.854


« Odgovor #260 : sreda, 05.03.2008 : 19:41:51 »

lyzika, kimica se je že razpisala- je resna, odgovorna, živi s fantom, radi imajo tega kužka...

kimica, ti lahko spet dam nekaj nasvetov, navodil?! Tongue
pes bo s teboj recimo 15 let...upam, da se tega zavedaš.
upam da tudi veš, da parjenje pri nerodovniškem ne pride v poštev.
upam, da si boš prišla tudi na jasno, da je kupiranje uhljev popolnoma nepotrebno, da ne rečem še kaj hujšega.
naslednja stvar; ko si boš čez par let omislila otroka- upam da ne boš nasedala ljudem, da mora pes od hiše ker bo škodil plodu, ali pa bo dojenčka popadel, ker je mešanec nevarne pasme... a česar se najbolj bojim (sklepam po nepremišljenem nakupu) je to, da bo pes ob prihodu dojenčka pozabljen...
upam da se motim  Lips Sealed
Logiran
Felina
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 450


« Odgovor #261 : sreda, 05.03.2008 : 21:20:24 »

Jaz pa upam, da glede na to, da je očitno zeloooo trmasta punca, da bo to dokazala tudi v prid njenemu novemu članu. Trma je na koncu koncev tudi neka vrlina, če je usmerjena v pravo smer.  Wink
Logiran
Alba
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.517


« Odgovor #262 : četrtek, 06.03.2008 : 11:13:08 »

Nekaj časa sem iskreno mislila, da se nekdo v tej temi izživlja in nameroma malo draži forumaše z napisanimi traparijami.
Zdaj, ko pa vidim, da nekdo kljub 1001 napisani strani fura svoje traparije naprej, me je pa kar ornk šokiralo.
Ne le, da kimica napiše traparijo - da je čistokrven pes lahko tudi brez rodovnika, razmišlja celo o kupiranju ušes. Pa živa groza, se sprašujem zakaj dat kupirat ušesa?? Nikoli ne bom razumela ljudi, ki to naredijo- itak mislim, da to pri nas sploh ni dovoljeno.
Hvala bogu da si vzela vsaj samčka, drugače vprašanje kolko legl bi bilo.
Pa še to reči, da si plačal zanj - BRAVO!!! Za nekja kar nimaš garanta kaj so njegovi predniki, kake so bile dedne bolezni, psihična stanja psov.
Meni so drugače to zelo lepa pasma, ampak v rokah neukih ljudi lahko nastane katastrofa.
Logiran
Alba
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.517


« Odgovor #263 : četrtek, 06.03.2008 : 11:22:50 »

Ja pa še nakaj moraqm pripomniti - če misliš, da je husky ali AM tećji za vzgajat kor doberman si pa usekala mimo ne samo sto na uro ampak še več. Ti dve pasmi polarčkov imata pač močan lovski nagon. Pač se sprijazniš, da vsaj huskyja težko voziš okoli brez povodca.
Nista pa to pasmi, ki bi kazali kako nagnenjeni, da bi bili nevarni za druge pse in ljudi.
Dejstvo pa je - z vsakim psom je treba ogromno delati - noben pes se ne skoti šolan in ubogljiv - tudi še tako ubogljivo pasmo kot je NO, jo lahko butec dobesedno zafura.
Pes je vedno odraz svojega lastnika in njegovega vanj vloženega truda!
Logiran
kimica
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 68


« Odgovor #264 : četrtek, 06.03.2008 : 20:02:49 »

Teja
Bodi brez skrbi,da pes ob prihodu otroka ne bo pozabljen in zavržen.Pa naj kdo govori kar hoče,kako je nevaren al kaj.Jaz bom iz njega naredila pravo mazo.
Pa konc koncev,itak bom sproti lepila gor najine slikice in pisala o najinih doživetjih,tako,da boste lahko videli kaj bo z njim čez 5-10 let.
Logiran
fortuna
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.578


Obožujem vse kar je kosmato in na stirih tackah.


« Odgovor #265 : petek, 07.03.2008 : 08:51:13 »

Pa naj kdo govori kar hoče,kako je nevaren al kaj.Jaz bom iz njega naredila pravo mazo.

Maza gor dol, pes je (še vedno) PES! In vsak je kosmat med uhlji, če si že kdaj slišala za to.
Logiran

Ce dolgo zivijo skupaj, se zivali vzljubijo, ljudje zasovrazijo.
Alba
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.517


« Odgovor #266 : petek, 07.03.2008 : 11:29:46 »

Jup Fortuna to vsekakor drži - psa je vedno treba vzeti malo z rezervo.
Logiran
slick
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 85


« Odgovor #267 : petek, 07.03.2008 : 15:27:12 »

Saj pri tistih, ki mislijo kako iz svojih psov delajo maze, se še najrajši kaj zaplete, ko jih pes slej ko prej dobi pod sebe!
Logiran
zalarjeva
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.197


« Odgovor #268 : petek, 07.03.2008 : 17:30:26 »

Saj pri tistih, ki mislijo kako iz svojih psov delajo maze, se še najrajši kaj zaplete, ko jih pes slej ko prej dobi pod sebe!
To imaš pa še kako prav! In ni najbolj fino, če te pod sabo dobi doberman!
Logiran
fortuna
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.578


Obožujem vse kar je kosmato in na stirih tackah.


« Odgovor #269 : petek, 07.03.2008 : 18:38:44 »

Saj pri tistih, ki mislijo kako iz svojih psov delajo maze, se še najrajši kaj zaplete, ko jih pes slej ko prej dobi pod sebe!

Jap, na žalost vem od zelo blizu kako to zgleda - točno z dobermanom oz dobermanko. So jo imeli sorodniki, pa se je slabo končalo.

Jaz lahko za svoji komot rečem oz napišem da sta pravi mazi, sta razvajeni, scrkljani do konca in naprej, od obiskov si želita čohanja ali pa ležanja v naročju etc etc... še vedno pa se zavedam da sta najprej PSICI, imata svoje senzorje, svoje čute, svoje poglede na osebe, stvari ... na zunanji svet ... in tako ju tudi obravnavam. Svojega psa moraš poznati, imeti moraš dar opazovanja in posredovati preden je lahko prepozno.

En primer:

na sprehodu sta moji psici na povodcu, na travniku (parceli mojih staršev) sta prosti. Tam imamo ponavljanje vaj in igro.

Včasih se nas dobi več pesjanarjev in naši psi družno divjajo. Pa vsakdo, ki se pogovarja z mano takrat benti, da ga ne poslušam, ker imam oči na vseh koncih in se obračam, gledam, opazujem okolico. Vem namreč, da bi ena izmed mojih psic rada pozdravila vsakega pesjanarja, ki bi prišel slučajno mimo, zato ga moram jaz zagledati prva. Če hočem bit frej, je psica na 10 m štriku, pa lahko potem mirno klepetam, kadim čik, fotkam...

Kaj je point napisanega?

Vzgoja od prvega dne, socializacija, navajanje na vse okoli njega in še več, postavitev meja, šolanje, šolanje in še enkrat šolanje.

Kam bi/bo prineslo samo crkljanje .... bom raje tiho. Lips Sealed
Logiran

Ce dolgo zivijo skupaj, se zivali vzljubijo, ljudje zasovrazijo.
Strani: 1 ... 13 14 15 16 17 [18] 19 20 21 22   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  nakup psa  |  Tema: Pariti - ne pariti - pariti - ne pariti ...
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines