mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sobota, 05.10.2024 : 11:15:38

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Horjulčki se javljajo iz novih domov (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul)  |  Tema: Župa
Strani: 1 2 3 4 [5] 6 7 8 9 10 ... 37   Dol
Natisni
Avtor Tema: Župa  (Prebrano 102552 krat)
0 članov in 9 gostov pregleduje to temo.
Patapižu
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.246


« Odgovor #60 : torek, 13.05.2008 : 11:18:14 »

Pri nas je prvi mesec tudi tako zgledalo, kot si opisala. Zdaj pa tečejo vaje že bolj gladko.
Glede čakanja na vrsto, so pa nam povedali, da je to dobra vaja za odlaganje psa. Mislim, da bo imela Župa na izpitu s tem največ težav. Nimam pojma kako bo ~10 min držala prostor Roll Eyes.
Logiran
ribjataca
novinec
*
Sporočil: 27


WWW
« Odgovor #61 : ponedeljek, 26.05.2008 : 14:11:24 »

Župa je dopolnila prvo leto svojega življenja. Ker ni več otrok, je obiskala salon, kjer so ji "zmanikirali"  predolge kremplje ter jo sfrizirali, kljub temu, da ji niti ena dlaka ni stala postrani Roll Eyes. No, potem smo ji na približni datum rojstnega dne (simbolično sva ga določili na dan mladosti) pripravili piknik in ji na žaru spekli "pasje" pleskavice. Vam povem, da je bila maksimalno navdušena nad praznovanjem Cheesy.

Sicer pa mislim, da bo Župa kljub prehodu v "odraslo" pasje obdobje ostala še doooolgo hiperaktivna Undecided. Si je sama razporedila dan na čas počitka in čas aktivnosti. V dopoldanskem času  preleži v prijetnem dremežu ali pa stoji ob oknu s sprednjimi tačkami na okenski polici in koncem zavese na glavi (kot volk-babica v Rdeči kapici) in spremlja, v družbi s Pito, ki leži na okenski polici, dogajanje zunaj.. Skoraj nikoli namreč, ko je sama, nič ne ušpiči. Se pa zato bolj potrudi pokazati vse svoje vragolije, ko smo vsi zbrani. Takrat zahteva 100 % posvečanje njej, sicer. Angry... Napada Pito (ki jo ravno takrat tudi izziva Cool), odnese izpod noge copat in se podi z njim v gobcu po stanovanju, izpod Pite izvleče s končkom zobka dekico, na kateri leži, grizlja okrasne blazinice na kaču (pa jih ne preluknja)...ali pa na vrtu skoči na gredo s solato in se dela, kot da jo hoče izpuliti (pa je ne izpuli ali poškoduje) pri tem pa  pogleduje, če jo vidimo... Potem pa, ko jo skregam, vsa srečna skoči preko nizke ograjice zelenjavnega  vrta in prične s hitrostnimi dirkami ob živi meji. Zato je bolje iti na dolge sprehode, kjer se igramo z žogicami ali mečemo palice... Zadnjič mi je pomagala pri nabiranju travniških cvetlic in oblikovanju šopka. Utrgam rožico in se sklonim po drugo...Župa pa medtem odgrizne cvet ...in ko pogledam v šopek, so v njem v glavnem peclji brez cvetk...No ja, saj ima prav: "...kjer so, tam naj cvetijo..."

Po vsem tem se vsi veselimo nočnega počitka in o kaki nespečnosti ni govora. Utrujeni popadamo po "ležiščih" in se prepustimo nočni tišini in miiiru...Aaah, kako lepo.... Smiley






Logiran
zalarjeva
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.197


« Odgovor #62 : ponedeljek, 26.05.2008 : 14:36:14 »

Super je tale Župa! Malo razvajanja na rojstni dan je pa super ideja. Jaz sem mojega peljala plavat-to zelooo rad počne, samo potem tako smrdi, da raje ne prakticirava tga preveč-sploh če ga pripeljem z avtom in mora z avtom nazaj (smrdljiv in moker  Tongue ). Povezava md vama-patapižu in ribjataca mi pa ni jasna-lahko razložita?  sram
Logiran
Patapižu
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.246


« Odgovor #63 : ponedeljek, 26.05.2008 : 16:26:11 »

Povezava md vama-patapižu in ribjataca mi pa ni jasna-lahko razložita?  sram
Jaz sem uradna skrbnica, ribjataca pa pomočnica.


P.s.: Skoraj bi pozabila omenit....Župa se več ne polula, ko pride kdo na obisk. Smiley
Logiran
nutella
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.808


« Odgovor #64 : ponedeljek, 26.05.2008 : 17:19:49 »

Hehe, faca je tale Župca. Cool
Logiran
ribjataca
novinec
*
Sporočil: 27


WWW
« Odgovor #65 : petek, 06.06.2008 : 08:43:03 »

Sem že omenila, kako rada Župa spremlja skozi okno, kaj se dogaja zunaj.  Shocked Vse lepo in prav, ampak ji je ta "okenska" radovednost prišla v navado. Ko zunaj kdo zakašlja, ali kaj zašumi, ali se karkoli (včasih zaradi vetra) premakne, skoči naša Župa preko vseh ovir, potaca vse pod sabo (tudi moje skromno telesce), da ja ne bi kaj zamudila.
Pa ni radovedna le kar se tiče gledanja skozi okno: od znotraj navzven...
Zadnjič sva, kot vsako jutro, šli na prvi sprehod. Krasno zgodnje jutro. Razmeroma hladno pred neznosno vročino, ki nas je pregrevala v minulih dneh. Ker je v tem prehodu noči v jutro v ulici še vse tiho in mirno, jo spustim "na dolgo" in vržem pogled na sosednja okna, da vidim, kje se izza rolet že svetlika luč... Shocked radovednost pač. Ali moram samo jaz tako zgodaj vstajat, ker moram pred pričetkom službe prevoziti še 34 km?...Pa začutim, da se po vrvici bližam Župi. Torej se je ustavila. S sprednjimi tačkami prislonjena na okensko polico, ne vem čigavega pritličnega stanovanja. In z glavo med okenskimi podboji. Pa seveda s švigajočim repom. Gobček ji je migal v levo in desno, ko si je ogledovala prostor. "Halo, kje je kdo?" Ali pa je bil "kdo" in se je gibal po prostoru sem in tja. Ali pa je od prestrašenosti, ko je zagledal kosmato faco na svojem odprtem oknu telebnil na tla... Undecided Hm...
Rahlo sem povlekla povodec in zašepetala Župi, da se ne spodobi gledati v tuja stanovanja (ali nekaj podobnega) in pospešila, da sva se čimprej oddaljili.

Prav jim je, kaj pa imajo na stežaj odprta okna...
Logiran
majas
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.324


« Odgovor #66 : petek, 06.06.2008 : 09:34:26 »

 Grin Grin Grin
Župica mala firbčna!
Logiran
ribjataca
novinec
*
Sporočil: 27


WWW
« Odgovor #67 : petek, 06.06.2008 : 13:10:44 »

Ja, ko bi vsaj bila mala....Potem ne bi dosegla okenskih polic in ne bi stegovala svojega vratu v tuja stanovanja...  Roll Eyes
Logiran
skogkatt
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 5.691


Dogs have owners, Cats have staff ;)


WWW
« Odgovor #68 : petek, 06.06.2008 : 13:22:45 »

Hja če imaš radovednega psa je res zabavno Grin
Moj se steguje kot žirafa, da bi kaj videl  Roll Eyes Tudi na tujem, recimo pri veterinarju, v trgovini ali kjerkoli da ne vidi, kaj se dogaja, se postavi na zadnje tace in pokuka čez pult/okno/ograjo karkoli je pač vmes Cheesy Je bolj vljudne sorte in hoče pozdravit tiste na drugi strani. Pri veterinarju se mu vedno smejijo, ko takole račune preverja Grin
Logiran

majas
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.324


« Odgovor #69 : petek, 06.06.2008 : 15:08:01 »

Ona je tut iz Škofje, a ne? Mi za vse te ta-firbčne izpade (ki jih je pri nas tudi malo morje) in ostale lumparije pravimo, da se je tega v Škofji Loki naučil... Cheesy za stvari ki so ok, pa velja, da se jih je naučil v Horjulu ali pa od nas Grin
Logiran
skogkatt
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 5.691


Dogs have owners, Cats have staff ;)


WWW
« Odgovor #70 : petek, 06.06.2008 : 15:12:30 »

Kak vam velja, jaz se ne morem izgovarjat Grin
Logiran

Patapižu
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.246


« Odgovor #71 : petek, 06.06.2008 : 20:57:11 »

...in vržem pogled na sosednja okna, da vidim, kje se izza rolet že svetlika luč...
Grin Grin...od koga neki le se je Župa tega nalezla!


Ona je tut iz Škofje, a ne?
Jap. S svojimi vragolijami me vsaki dan nasmeje Cheesy.


Je pa začela (hoče) uveljavljat svojo voljo. Je kot mali razvajeni otrok (ko nekaj hoče in tega ne dobi, se začne metat po tleh, cepetat z nogami in na ves glas dret). S tem, da se ona ne meče po tleh, se pa dere/laja Roll Eyes. Npr.: za ograjo čakava, da greva na poligon. Ve, da imam v torbici klobase. Vsede se tik pred mene in me gleda v oči, s smrčkom pa buta v torbico. Obrnem se vstran, ji rečem, da mora za posladek še nekaj nardit in naj počaka, ona pa prične "s cepetanjem" = lajanjem, hehe.....
Logiran
Patapižu
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.246


« Odgovor #72 : sobota, 07.06.2008 : 14:31:16 »

Na jutranjem sprehodu si je Župa poškodovala blazinico na tački in zdaj je najbolj boga, bogica....
http://www.moj-album.com/slike/10842249/mrt97tU0NLgrmJZX.jpg
Logiran
kobilica
rad pišem
****
Sporočil: 261


« Odgovor #73 : sobota, 07.06.2008 : 14:45:10 »

Ojoj, boga.  Sad
Je stopila na kaj ostrega?
Logiran
skogkatt
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 5.691


Dogs have owners, Cats have staff ;)


WWW
« Odgovor #74 : sobota, 07.06.2008 : 15:48:47 »

Boga, boga bogica Cheesy
Zahtevamo, da jo zaradi bolniškega stanja postrežete od spredaj in zadaj, ter na sploh totalno razvajate Tongue

Hitro okrevaj, punca lepa Kiss
Logiran

Strani: 1 2 3 4 [5] 6 7 8 9 10 ... 37   Gor
Natisni
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Horjulčki se javljajo iz novih domov (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul)  |  Tema: Župa
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines