mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
torek, 02.07.2024 : 00:43:42

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Horjulčki se javljajo iz novih domov (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul)  |  Tema: Župa
Strani: 1 ... 23 24 25 26 27 [28] 29 30 31 32 33 ... 37   Dol
Natisni
Avtor Tema: Župa  (Prebrano 99096 krat)
0 članov in 3 gostov pregleduje to temo.
miskica
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.338


« Odgovor #405 : ponedeljek, 01.11.2010 : 20:11:04 »

Menda obstaja hitri test, povprašaj še, kako je s tem.
Logiran
sanco1a
živim tukaj
***
Sporočil: 6.031


« Odgovor #406 : ponedeljek, 01.11.2010 : 20:20:56 »

Drugi simptomi pri mojemu:
- omotičnost
- izjemno hitra utrujenost
- pomankanje interesa za igro
- velika potreba po spanju
- nazadnje izguba apetita
Jaz bi raje kot na hitri test, ki za borelijo itak ne velja, raje šla čimprej na pravega, da je ne bi po nepotrebnem/prenahitro morda filali z antibiotiki, ki so izjemno močni.
Pa šibala bi jutri.
Logiran
Patapižu
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.246


« Odgovor #407 : ponedeljek, 01.11.2010 : 20:22:40 »

Verjetno bi mi za hitri test že povedali, če bi ga izvajali na naši kliniki. Bom pa vprašala, hvala.

Meni so rekli, da se opravita dva testa v sklopu klopnih;
- borelija (ki bi naj bila pozitivna pri skoraj več kot devetdeset procentov psov, ampak ni nujno, da se razvije)
- erlihija (novo ime sem pozabila); obstajajo tri vrste
Logiran
sanco1a
živim tukaj
***
Sporočil: 6.031


« Odgovor #408 : ponedeljek, 01.11.2010 : 20:26:14 »

Ne, patapižu, mislim, da je obratno (sicer nisem vet.: za erlihijo naj bi bilo pozitivnih ogromno psov, zdravi se, tako je meni rekla vet., le, če se pojavijo simptomi, je torej v akutni fazi). Za borelijo je nujno treba zdravit. No, midva sva zadela loto in fasala 2 v 1, torej oboje.
Logiran
Patapižu
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.246


« Odgovor #409 : ponedeljek, 01.11.2010 : 20:28:04 »

sanco, od naštetega je pri Župi opaziti samo več počivanja. Jaz sem to povezala z bolečino. Pa toplo ji ful paše, tako da jo pokrivam, čeprav ni mrzlo.

Na test sem pa tako nameravala it jutri. Če me slučajno avtobus ne povozi, glede na "srečo", ki se me te dni drži, hehe.
Logiran
sanco1a
živim tukaj
***
Sporočil: 6.031


« Odgovor #410 : ponedeljek, 01.11.2010 : 20:29:59 »

Držita se, pa poročaj. Tudi če kaj je, to še ne pomeni nič usodnega, je pa potrebno zdraviti čimprej. Mi še kar fajn tlačimo zemljo in nič ne kaže, da bomo zaradi tega šli pod njo.
Logiran
Patapižu
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.246


« Odgovor #411 : ponedeljek, 01.11.2010 : 20:32:21 »

Bom, hvala.
Logiran
luna7
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.656


« Odgovor #412 : ponedeljek, 01.11.2010 : 20:51:16 »

Tudi mi smo bili letos spomladi celi boleči-bolečina nekje v križu. Sicer to ni toliko važno, je pa pred vsemi zadevami slikanja in tipanja naredil en test za mišične bolezni, a ne vem katere. Morda tudi tu kakšna ideja. Bila je sicer negativna, ampak bolečina je bila še malo prisotna. Kaj ji je bilo, nismo odkrili, ker se je stanje po zdravilu (ne vem, katerem več-vijolična škatlica na šprice) izboljšalo. Vendar mi imamo 12 in še malo let....
Župca, hitro nazaj do zdravja ti želimo! Kiss
Logiran
Cats
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.266


« Odgovor #413 : ponedeljek, 01.11.2010 : 21:01:13 »

Mi tudi! Kiss
Logiran
sanco1a
živim tukaj
***
Sporočil: 6.031


« Odgovor #414 : ponedeljek, 01.11.2010 : 21:07:34 »

Bi morda čisto znalo biti, da zaradi frizbija, ampak to ste verjetno že izključili.
Logiran
Patapižu
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.246


« Odgovor #415 : ponedeljek, 01.11.2010 : 21:33:35 »

Na mišično sem jaz že tudi pomislila, pa na revmo tudi (v soboto je bila cel dopoldan zunaj; so podirali drevo in je bila nadzorni, pa verjetno je tudi kaj ležala na mrzlih tleh), ... popoldan, isti dan je bila tudi na frizbiju, samo ne z mano. Sem bila nekaj dni zaradi bolezni bolj v horizontali. Ampak se ni poškodovala na frizbiju. Zvečer (potem ko je že nekaj časa spala na kavču) je skočila iz kavča, zacvilila in dvignila desno sprednjo tačko. Seveda smo najprej pomislili, da si je pretegnila kakšno kito (tudi o slikanju komolca smo se pogovarjali), dokler ni zašepala na zadnjo desno.
Logiran
enaNika
rad pišem
****
Sporočil: 312


« Odgovor #416 : torek, 02.11.2010 : 00:19:10 »

Črtkota so lani v nekem trenutku tako bolele zadnje noge, da bi bil najrajši hodil samo po sprednjih. Vstajanje je bila cela muka in obnašal se je, kot da je star 100 let. Na veterini niso našli nič konkretnega. Že po par dneh (še pred naslednjo kontrolo) pa je bil, kot da se ni nič zgodilo. Sicer so me spraševali, če je skakal za kako žogo ali frizbijem, ampak ne, ni, ker mu te igre niso posebno zanimive. Šele kasneje sem se zavzela, da je pa res skakal - ob hiši, ker je hotel priti do mačk na oknu. In verjetno je takrat s tem početjem pretiraval. Zdaj malo pazim, da ne skače, in moram potrkat, težav ni več.

Upam, da gre tudi pri Župi samo za kaki "muskelfiber" oz. kaj takega prehodnega.
Logiran
No Jinx
živim tukaj
***
Sporočil: 5.323


« Odgovor #417 : torek, 02.11.2010 : 01:03:18 »

Tole izmenično šepanje je baje prav tipično za erlihijo, vsaj moj vet je rekel tako. Moj pes jo ima že kar nekaj let, občasno udari ven, dobimo antibiotike in smo spet kot novi. Proti boreliji se pa da cepit. Sem to naredila takoj, ko sem zvedela, da je možno.  Smiley
Držim pesti, da bo Župa kmalu spet čisto zdrava!  Kiss
Logiran
fižolova župca
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.076


« Odgovor #418 : torek, 02.11.2010 : 09:51:59 »

Ja Župi boga, no...
Upam da ni kaj več kot kak heksenšus ali muskelfiber in da boš kmalu spet poskakovala po vseh 4ih!

No Jinx, a cepit se da proti boreliji? A je to preventivno ali ko enkrat že zboli?
A slučajno veš, če to obstaja tudi za ljudi? Se takoj tečemo špikat, če je.
Logiran
kocka
živim tukaj
***
Sporočil: 7.518


« Odgovor #419 : torek, 02.11.2010 : 09:55:11 »

No Jinx, a cepit se da proti boreliji? A je to preventivno ali ko enkrat že zboli?
A slučajno veš, če to obstaja tudi za ljudi? Se takoj tečemo špikat, če je.
Tole za ljudi tudi mene zanima Shocked Shocked
Jaz vem samo za meningitis...

Župa, čim hitrejše okrevanje in čim maj zoprno diagnozo ti želimo Kiss
Logiran
Strani: 1 ... 23 24 25 26 27 [28] 29 30 31 32 33 ... 37   Gor
Natisni
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Horjulčki se javljajo iz novih domov (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul)  |  Tema: Župa
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines