mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 18.07.2024 : 05:29:55

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Zajedalci, paraziti, nalezljive bolezni  |  Tema: Cepljenje proti steklini
Strani: 1 ... 8 9 10 11 12 [13] 14 15 16 17 18 ... 22   Dol
Natisni
Avtor Tema: Cepljenje proti steklini  (Prebrano 60624 krat)
0 članov in 15 gostov pregleduje to temo.
Simon_in_Bay
odvisnež
*****
Spol: Moški
Sporočil: 662


« Odgovor #180 : sreda, 05.12.2007 : 22:32:20 »

Kalsang, hvala. Kdaj pa moreš to dati?
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #181 : sreda, 05.12.2007 : 22:51:24 »

Angry to se res lahko zgodi samo v Kopru Undecided
Upam in želim, da ne bo nič narobe!

Zanima me mnenje stroke, ker kolikor sem jaz seznanjena, je cepivo celo tako, da bi bilo dovolj, da se cepi na dve leti (a več zaslužka je na eno leto), in so se uporabniki že hudovali nad tem, ker "kao" za psa ni najbolje.

Zaceli so z raziskavo trajanja imunosti proti steklini "The rabies challenge fund".

Na spletni strani proizvajalca pise, da je Defensor 3 primeren za revakcinacijo na vsake 3 leta.
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #182 : sreda, 05.12.2007 : 23:23:27 »

Simon, ko dobiš, ji daj eno kroglico v gobček, eno pa v posodo z vodo. Vodo ali dolivaš ali pa dodajaš vsak dan po eno kroglico. Jaz bi ji dajala en teden do deset dni. Smiley
Logiran
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #183 : sreda, 05.12.2007 : 23:26:29 »

Ko sem enkrat veterinarjem težila, zakaj cepiti vsako leto, ko je dokazano, da cepivo drži tudi tri leta (ali več), so mi rekli, da zato, ker je Slovenija mejna država EU in da še dolgo ne bodo spremenili pravil.

Nedavno sem se o cepivih in stranskih učinkih pogovarjala tudi z eno fino veterinarko v Nemčiji. Povedala mi je, da v primeru suma, da bi lahko prišlo do stranskih učinkov, skupaj s cepivom vbrizga preparat za jačanje imunskega sistema. Cepivo, ki ga uporablja, in ta preparat so razvili mislim da nedavno na nekem inštitutu v Munchnu. Sicer pa tudi ona cepi na tri leta.
Logiran
Mel
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.795


« Odgovor #184 : sreda, 05.12.2007 : 23:26:34 »

Kalsang, a pa lahko kar primeš kroglico? Ni tako, da ne smeš priti v direkten stik?  Huh
Logiran
ARIEB
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.110


« Odgovor #185 : sreda, 05.12.2007 : 23:27:07 »

Groza, groza, groza! Ne morem verjet, da se to lahko zgodi! Da se pa zgodi v KP, je pa ... Angry Sad sram Undecided
Nanook, hvala za inf., celoooo 3 leta.
Simon, mi držimo pesti, poročaj...
Logiran
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #186 : sreda, 05.12.2007 : 23:28:49 »

Mel, hvala za opozorilo. Sem pozabila povedat. Kroglic se ne sme dotikat z rokami. Iz stekleničke jo lahko daš na plastično ali leseno žlico (ne na kovinsko), pa homeopatskih pripravkov se ne sme hraniti blizu mobilnih telefonov, računalnikov in podobnih naprav. Smiley
Logiran
Mel
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.795


« Odgovor #187 : sreda, 05.12.2007 : 23:33:31 »

Ni problema Wink Sem mislila, da sem jaz kaj zamešala. Wink
Logiran
Simon_in_Bay
odvisnež
*****
Spol: Moški
Sporočil: 662


« Odgovor #188 : četrtek, 06.12.2007 : 12:46:20 »

Groza, groza, groza! Ne morem verjet, da se to lahko zgodi! Da se pa zgodi v KP, je pa ... Angry Sad sram Undecided

Sem mislil, da v Kopru znajo vsaj cepit, ampak očitno niti to ne znajo. Zanima me glede na to, da ti pri cepljenju za steklino računajo tudi pregled, koliko od vaših veterinarjev dejansko psa pred cepljenjem pregleda. Meni včeraj niso niti temperature zmerli oz. Bay niso zmerili. Pred časom sem bil z vzrediteljico v Italiji pri veterinarju. Pri njih traja cepljenje (ne samo za steklino) 10 -15 minut, ker vsakega psa najprej res temeljito pregledajo in to vedno, pri nas od 5 cepljenj do sedaj so Bay samo 1x zmerili temperaturo in cepljenje traja minuto do dve.

Bay je še vedno stara Bay, na žogico reagira takoj na (našo) hrano tudi.

Hvala vsem za pomoč.
Logiran
ARIEB
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.110


« Odgovor #189 : četrtek, 06.12.2007 : 12:56:33 »

Uh, samo da je vse v redu. SEM SE PRAV ODDAHNILA!

Tako kot si rekel, tudi jaz sem mislila, da so vsaj za cepljenje dobri. No, jaz sem žđe prej bila tudi do tega skeptična, in KP ambulanto uporabljamo samo kot prostor za tehtanje kužkov, pa trgovino s kakšno malenkostjo.

Drugače pa (odkar ni več pok. Jadrana) tudi cepim ne več tam, ampak v Izoli pri Lari - ona pa pregleda psa pred cepljenjem! Temp., uha, usta, posluša srce, pljuča, in ima karton Wink Pa še vedno kakšen priboljšek da Smiley
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #190 : četrtek, 06.12.2007 : 14:13:03 »

Arieb, se hujse je pri kuznih boleznih-koktajlu.

Simon_in_Bay, me veseli, da je Bay ok. Bi jo pa jaz vseeno imela na ucu (ce prav razumem, je bila cepljena vceraj?)
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
pokica
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 503


« Odgovor #191 : četrtek, 06.12.2007 : 15:03:06 »

V soboto je psička naročena na cepljenje proti steklini (starost 4 mes in 1 teden). Sedaj zelo resno razmišljam, glede na vse zgoraj napisano, da bi zadevo prestavili na kak kasnejši datum. Bi počakali vsaj še tri tedne.  Undecided   
Logiran
Simon_in_Bay
odvisnež
*****
Spol: Moški
Sporočil: 662


« Odgovor #192 : četrtek, 06.12.2007 : 22:23:43 »

Simon_in_Bay, me veseli, da je Bay ok. Bi jo pa jaz vseeno imela na ucu (ce prav razumem, je bila cepljena vceraj?)

Nanook, itak da jo še opazujem in jo tudi bom (itak to stalno počnemo Smiley), ker kot sem videl na nekaterih linkih se pokažejo stranski učinki 2-3 dni po cepljenju in celo 45 dni po tem.
Logiran
ARIEB
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.110


« Odgovor #193 : petek, 07.12.2007 : 00:06:13 »

Pokica, jaz bi potegnila do maximuma. Posebej, če je majhna pasma.
Logiran
pokica
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 503


« Odgovor #194 : petek, 07.12.2007 : 11:20:53 »

ARIEB, ja je mala pasma. Hvala za nasvet. Ja definitivno bomo še malo počakali. Čudno, da na take nevarnosti veterinarji niti ne opozarjajo. Še posebej ker smo bili naročeni na tretje cepljenje in cepljenje proti steklini hkrati.  Shocked
Logiran
Strani: 1 ... 8 9 10 11 12 [13] 14 15 16 17 18 ... 22   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Zajedalci, paraziti, nalezljive bolezni  |  Tema: Cepljenje proti steklini
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines