mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 18.07.2024 : 07:20:22

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Zajedalci, paraziti, nalezljive bolezni  |  Tema: Cepljenje proti steklini
Strani: 1 ... 3 4 5 6 7 [8] 9 10 11 12 13 ... 22   Dol
Natisni
Avtor Tema: Cepljenje proti steklini  (Prebrano 60679 krat)
0 članov in 9 gostov pregleduje to temo.
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #105 : četrtek, 04.08.2005 : 20:45:10 »

Strah je znotraj votel, okrog ga pa nic nic, so meni vcasih govorili. Pa sem se in se se vedno panicno bojim stekline. Ze ob samem branju Cujota mi gredo dlake pokonci. Wink
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
Botticelli
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 494


« Odgovor #106 : četrtek, 04.08.2005 : 20:59:09 »

Hvala za odgovor. Za naslednjič definitivno vem kaj narediti Smiley
Logiran
Ester
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 298


« Odgovor #107 : sobota, 06.08.2005 : 15:37:16 »

Kakšni so splih simptomi stekline? Je sploh možno, da jo pes dobi, če je cepljen?
Logiran
Maja.
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.065


« Odgovor #108 : sobota, 06.08.2005 : 16:09:40 »

Tu piše nekaj o steklini:

http://www.klinikaloka.com/steklina.htm

Upam, da je z Whiskyjem vse v redu.

Mislim pa, da je ravno to poanta cepljenja-da pes ne dobi stekline.

LP
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #109 : nedelja, 07.08.2005 : 14:49:56 »

Kakšni so splih simptomi stekline? Je sploh možno, da jo pes dobi, èe je cepljen?

Jap, ce cepivo ni "prijelo".
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
majc
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 186


« Odgovor #110 : ponedeljek, 08.08.2005 : 10:43:16 »

Mene pa zanima, kakšen je ta program treh cepljenj, o katerem je bilo na tem forumu že govora.
Kaj je mišljeno pod prvo, kaj pod drugo in kaj pod tretje cepljenje?

LP,
Maja
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #111 : ponedeljek, 08.08.2005 : 11:42:25 »

Verjetno mislis tista osnovna cepljenja pri mladickih, pri katerih nekateri cepijo 1x, drugi 2x, tretji 3x, nekateri pa uporabijo nosodes (ne poznam slo. izraza, zal).
Teh programov je vec, razlikujejo pa se po stevilu cepljenj in cepivih-se pravi po temu, proti katerim zadevam je kolikokrat cepljen.

Mogoce smo kaj o tem ze rekli tu: http://www.mojpes.net/forum/index.php/topic,3473.0.html pa mogoce se tu http://www.mojpes.net/forum/index.php/topic,1122.0.html

Pa se en link: http://www.klinika-prva-k.si/nasveti/cepljenje.slo.3.htm
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
majc
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 186


« Odgovor #112 : ponedeljek, 08.08.2005 : 23:02:49 »

Nanook hvala za odgovor.

LP,
Maja
Logiran
čenča
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 311


« Odgovor #113 : torek, 09.08.2005 : 10:59:11 »

Danes zjutraj pri meni deluje trema.  Pravkar sem psico za jutri naročila za ceplenje in to pri drugem veterinarju, kot smo ga obiskovali do zdaj (za menjavo smo se odločili iz leta (psica je stara 12+ let) kopičenih se razlogov  Lips Sealed ). Moja trema pa izhaja iz tega, ker smo psico do 7.-ega leta cepili redno vsako leto, nato pa smo se (no, predvsem jaz, po zelo neuradnem priporočilu nekega vet. in glede na raziskave, ki sem jih brala...) odločili, da malo obidemo zakone in cepimo vsaki 2 leti.
Psica je bila tako nazadnje cepljena pri 8-ih in nato 10-ih letih. Poziva itak nobeno leto ni (na zadnjem je bil napačen spol in zelo napačna letnica rojstva psice Undecided ), na našo odločitev pa je prejšnji veterinar reagiral...no, sploh ni reagiral ker ga itak ni bilo v ambulanti (nikoli nismo šli na ''masovna'' cepljenja), tehnik je pa bil samo tiho.
Pravzaprav se ne sprašujem o pravilnosti svoje odločitve, da seniorke ne cepimo vsako leto (ja, sem preštudirala vse pasti in vem, da je v nasprotju z zakonom  Sad ), samo malo me črviči, kako bo reagiral ''novi'' veterinar. Izbrali smo ga po tehtnem premisleku, ker je menda res dober.... Huh
Mislite, da obstaja šansa da cepljenje odkloni? Ker ''napel'' mi jih najbrž bo....  Tongue  Smiley
Ima, kdo podobne izkušnje ali nasvet, kaj pričakovati?



 
Logiran
kaja
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.951


Če ni ves moker in slinast ni pravi poljub! Wuf


« Odgovor #114 : torek, 09.08.2005 : 14:36:27 »

Recite, da je bila psica bolna in je zato niste cepili. Ali pa enostavno pridite brez knjizice in kupite novo! Poznam "nekoga", ki ima doma ze pravo knjiznico......... Grin Wink Cepljenje pa dvomim, da bo odklonil. lp
Logiran

čenča
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 311


« Odgovor #115 : torek, 09.08.2005 : 16:17:59 »

 Grin Saj res, na to pa nisem pomislila. Hvala za nasvet! Slika v ''ta stari'' knjižici je že itak čisto zastarela  Roll Eyes .

ld
Logiran
Annie
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 30


WWW
« Odgovor #116 : nedelja, 18.09.2005 : 10:09:34 »

Cau!

Po zacetnih tezavah, ki sem jih imela z vzgojo svojega psa, mi je mojo malo zverco uspelo ukrotiti.
Sedaj pa me skrbi kar sem ravnokar prebrala na tem forumu. Zaostajanje v rasti?? Obstajajo za to kaksni dokazi? Ko sem peljala psa cepiti proti leptospirozi etc, mi je veterinarka rekla, naj ga pri treh mesecih starosti pripeljem cepiti proti steklini. Pripeljala sem ga nekoliko kasneje, in sicer pri 15ih tednih, sele potem pa mi je znanec rekel, da je bilo to obcutno prezgogaj. Tako sem potem prebrala tale forum in mi je sedaj res hudo ker nisem pocakala do 5. ali 6. meseca. Zakaj potem veterinarji tega ne povejo? Zakaj mi je rekla pri 3h mesecih?? Namrec ni mi prislo na misel, da veterinarji ne bi poznali oz/ priznavali posledic prezgodnjega cepljenja in ne zdi se mi fer da na to ne opozorijo!

Pozdravcek , Annie
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #117 : nedelja, 18.09.2005 : 10:15:59 »

Potanovem morajo biti psi cepljeni pri treh mesecih, zakonsko doloceno. Tu nimajo veterinarji nic, morajo spostovat predpise. Druga stvar so cepljenja proti nalezljivim boleznim-koktajl (lepto, parvo, kuga, korona,...kaj vse se zmesajo skup).
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #118 : ponedeljek, 19.09.2005 : 13:58:47 »

To z zaostajanjem v rasti ni res, vendar tudi mene jezi, da so cepljenje proti steklini tako pohiteli, ker se podre cela shema cepljenja.
Logiran
oks
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 673


« Odgovor #119 : torek, 20.09.2005 : 10:45:33 »

Mi že dve leti ne cepimo prosti steklini...pa na srečo ni nobenih težav...pa pa
Logiran
Strani: 1 ... 3 4 5 6 7 [8] 9 10 11 12 13 ... 22   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Zajedalci, paraziti, nalezljive bolezni  |  Tema: Cepljenje proti steklini
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines