mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 18.07.2024 : 05:28:07

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Zajedalci, paraziti, nalezljive bolezni  |  Tema: Cepljenje proti steklini
Strani: 1 ... 4 5 6 7 8 [9] 10 11 12 13 14 ... 22   Dol
Natisni
Avtor Tema: Cepljenje proti steklini  (Prebrano 60619 krat)
0 članov in 13 gostov pregleduje to temo.
sana
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 231


« Odgovor #120 : torek, 20.09.2005 : 11:37:40 »

Meni pa samo ni jasno zakaj se nekateri tako izogibate cepljenju proti steklini? Mi tudi enkrat se nismo izpustili rednih cepljenj vsako leto in pri nobenem od psov se niso pojavili stranski ucinki (da bi cepivo psu skodovalo). Zakaj torej se tako "bojite" in izpuscate taka redna cepljenja ceprav so zakonsko obvezna? Kako ste lahko tako prepricani da se bo izslo brez posledic? Kaj ce tak pes slucajno pride v stik s steklo zivaljo, kaj pa potem!? Saj ne recem, da so vsa cepiva proti nalezljivim in nevarnim boleznim 100%, ampak tveganje se pa gotovo zelo zmanjsa oziroma je minimalno. Zato mislim da je izogibanje rednim letnim cepljenjem malo neodgovorno pocetje.

lp, Sandra
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #121 : torek, 20.09.2005 : 11:39:54 »

Pocasi in natancno preberi vse teme, ki imajo kakrsnokoli povezavo s cepljenji, meni se res ne da vsega se enkrat pisat.
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
sana
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 231


« Odgovor #122 : torek, 20.09.2005 : 12:00:50 »

Ne saj od nikogar ne pricakujem, da mi karkoli razlaga, tiste teme vse sem pa ze prebrala, tole temo spremljam ze od zacetka. Vem kar precej kar se cepljenj tice tako da ne rabim "dopolnilnega pouka" Wink Mene je zanimal pac samo en preprost razlog zakaj ne cepiti. Kaj takega pa ni se nihce povedal, ceprav je bilo o tem ze res veliko govora in razglabljanj, najveckrat to da se preprosto "ne splaca".
Logiran
Matic.
nekaj malega že vem
***
Spol: Moški
Sporočil: 165


« Odgovor #123 : torek, 20.09.2005 : 12:08:58 »

Ne cepiti, zaradi epilepsije...

Prosim, če mi poveš, kakšna je možnost, da pride pes v stik s steklo živaljo? Če ga imaš pod nadzorom na sprehodu, je to nemogoče. Koliko je pa stekline pri nas?

LP
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #124 : torek, 20.09.2005 : 12:14:12 »

Sana, jaz mislim, da ce res natancno preberes vse teme, ti takoj kapne, zakaj nekateri nismo pristasi prekomernih spikanj psov z vsem mogocim, cesar se ta trenutek kak dohtar spomni. Je popolnoma dovolj linkov in precej nedvoumno (veckrat) zapisano, v katerem grmu tici zajec.

Zelo lepo je recimo Peibie napisala tule-KLIK.

Kar se stekline tice je mislim da debata popolnoma odvec, saj je zadeva zakonsko dolocena.
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #125 : torek, 20.09.2005 : 13:46:34 »

Bolj je problem, če tvoj necepljen pes nekoga ugrizne, potem imaš res s...
Logiran
Matic.
nekaj malega že vem
***
Spol: Moški
Sporočil: 165


« Odgovor #126 : torek, 20.09.2005 : 13:50:27 »

To je druga stvar, ampak s steklino se pa dejansko ne srečujemo. Je pa moj takrat še necepljeni pes ugriznil mene. Bil je še premajhen in ga še nismo cepili.

LP
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #127 : torek, 20.09.2005 : 14:20:02 »

Še dobro da je tebe.
Trenutno stekline res ni prav dosti, zaradi cepljenja lisic. Ko bodo če bodo prvič opustili cepljenje, se bo spet začela širiti iz vzhoda in juga. kot se je še vselej doslej. In odkar je imela moja mama sredi mesta na vrtu (dokazano) steklo lisico - nikoli ne reci nikoli.
Logiran
sana
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 231


« Odgovor #128 : torek, 20.09.2005 : 14:27:58 »

Ne saj je res zelo, zelo majhna verjetnost, da bi se kaksen od psov srecal s steklo zivaljo, lahko pa se zgodi, to pa se vedno trdim. In se se kako strinjam s tabo, Lanabela-lahko se zgodi in brez veze si je zatiskati oci in misliti, da v nasi Sloveniji pa stekline ni. In Matic. mislim da sam zelo dobro ves, da tisto imeti psa vedno pod nadzorom se v teoriji zelo lepo slisi, v praksi pa je to malo drugace. Moj pes je sicer zares cisto vedno pod nadzorom in lahko recem, da se se prav nikoli ni potepal, je pa tudi kar veliko takih psov, ki so vecino casa brez nadzorstva in se potikajo povsod. In na zalost so ravno skrbniki takih psov navadno proti vsem preventivnim cepljenjem. Tak pes, ki se veliko potepa lahko zelo hitro dobi kaksno bolezen in prav ta lahko pride v stik s katerim od nasih. To pa ni tako nemogoce, ane? O tem govorim ves cas pa ocitno se ne razumemo. Aja pa se glede spikanj: to je trenutni dogodek, saj ga ne vozis vsak dan veckrat k veterinarju zaradi tega.
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #129 : torek, 20.09.2005 : 14:29:30 »

A sem kje trdila, da psa spiknejo vsak dan veckrat?
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
Matic.
nekaj malega že vem
***
Spol: Moški
Sporočil: 165


« Odgovor #130 : torek, 20.09.2005 : 14:37:23 »

Moj pes je sicer zares cisto vedno pod nadzorom in lahko recem, da se se prav nikoli ni potepal, je pa tudi kar veliko takih psov, ki so vecino casa brez nadzorstva in se potikajo povsod. In na zalost so ravno skrbniki takih psov navadno proti vsem preventivnim cepljenjem. Tak pes, ki se veliko potepa lahko zelo hitro dobi kaksno bolezen in prav ta lahko pride v stik s katerim od nasih. To pa ni tako nemogoce, ane?

To je nemogoče, če imaš psa pod nadzorom. Če je zunaj na dvorišču sam, NI pod nadzorom.

Aja pa se glede spikanj: to je trenutni dogodek, saj ga ne vozis vsak dan veckrat k veterinarju zaradi tega.

Ni problem v špikanju, ampak v tem, s čim psa špiknejo. Najbrž veš, da so cepiva v bistvu direktni virusi, proti katerim se je potrebno zavarovati. Tako prisilijo telo, da začne proizvajati protitelesa...
Če pa cepiš psa čisto proti vsaki stvari, pa tudi ni normalno. Poskusi sama sebe cepiti z vsemi cepili, ki so na voljo in boš videla, koliko časa bo tvoj imunski sistem še zdržal.
Logiran
sana
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 231


« Odgovor #131 : torek, 20.09.2005 : 14:46:40 »

Sem ze imela primer, ko je potepuski pes prisel cisto do mojega, ceprav sem imela svojega na vrvici. Potem pa je kar skakal po njem in ga ovohaval. Zdaj pa reci, da se to ne more zgoditi no. Tudi nikjer nisem napisala, da je psa dobro cepiti cisto proti vsaki bolezni, normalno da je to nesmiselno pocetje. Ampak proti dolocenim nalezljivim boleznim so cepili tudi tebe, ane? Ze majne otroke prav tako cepijo, razen tiste katerih starsi so tako "pametni", da so proti takim posegom v telo. Na sreco je takih primerov zelo malo, sem pa dozivela tudi ze to. Je pa to zelo neodgovorno in nesmiselno, kot sem ze povedala. 
Logiran
Matic.
nekaj malega že vem
***
Spol: Moški
Sporočil: 165


« Odgovor #132 : torek, 20.09.2005 : 14:51:31 »

Nikjer nisem napisal, da sem proti vsem cepljenjem. Psa cepim proti steklini in nalezljivim boleznim, več pa ne, saj se mi zdi nesmiselno. Tudi sam nisem cepljen proti gripi... le redno, po programu. Preveč cepiv za telo ni dobro, tako kot preveč tablet ne.

Jaz v taki situaciji, da bi potepuški pes prišel do mene, še nisem bil. S svojim psom sem samo v gozdu ali pred hišo. V naši vasi se potepuški psi ne peljejo sami na sprehod v gozd.
Logiran
Matic.
nekaj malega že vem
***
Spol: Moški
Sporočil: 165


« Odgovor #133 : torek, 20.09.2005 : 14:56:34 »

Pa nazaj k temi.
Kako ravnati v primeru ugriza
Logiran
sana
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 231


« Odgovor #134 : torek, 20.09.2005 : 15:08:15 »

No Matic. potem se pa vseeno nekako strinjava. Tudi sama nisem cisto za vsa cepljenja, ves cas sem govorila le o steklini in nalezljivih boleznih. In se vedno sem mnenja, da vsak odgovoren pasji skrbnik cepi svojega kosmatinca proti temu.

Ja nekateri imamo svojega psa pac povsod s seboj (tudi v vecjih mestih) in ga ne vozimo na sprehod samo v gozd. Ce pa te pes spremlja povsod je tudi vecja moznost, da pride v stik s kaksnim potepuhom. Verjamem pa da tisti, ki hodite s psom samo po gozdu in ga imate ves cas na svojem vrtu takih tezav kot jih imam jaz ne poznate.
Logiran
Strani: 1 ... 4 5 6 7 8 [9] 10 11 12 13 14 ... 22   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Zajedalci, paraziti, nalezljive bolezni  |  Tema: Cepljenje proti steklini
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines