mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
ponedeljek, 12.08.2024 : 15:28:46

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 9  |  Tema: Papillon - metuljček - čvek
Strani: 1 ... 72 73 74 75 76 [77] 78 79 80 81 82 ... 110   Dol
Natisni
Avtor Tema: Papillon - metuljček - čvek  (Prebrano 190201 krat)
0 članov in 41 gostov pregleduje to temo.
chilly
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 131


« Odgovor #1140 : četrtek, 25.01.2007 : 19:20:34 »

A ti se še nisi odločila glede pasme? Vsake toliko časa si premisli. Najprej je bil višavček, potem ZP, zdaj že metuljček? Zakaj?
Logiran
Ikaro2005
še malo sramežljiv
**
Spol: Ženska
Sporočil: 83


« Odgovor #1141 : četrtek, 25.01.2007 : 20:27:04 »

Tako kot Chilly tudi meni ni čisto jasno. Sem pogledala malo po drugih pasmah, ALYA to nihanje in vsaki dan druga odločitev za drugo pasmo psa, ki bi naj bil vaš družinski član za naslednjih vsaj 10 let sigurno ni prava pot. Želja je sigurno pri tebi velika, želja pa še zagotovo ni vse. Višavček ali Metuljček rabita npr. dosti več nege kot ZP. Tudi v velikosti je neprimerna razlika. In ZP bo čez 6 mesecev že velik, ga boš ti vodla na sprehode? Oz. ga boš obvladala na sprehodih glede na njegovo velikost? In vprašanje ali spijo metuljčki v hiši je čisto neumestno, če pogledaš vse nazaj, bi videla, da večina metuljčkov ne da spi v hiši ampak spijo v postelji svojih ljudskih prijateljev.
Za ceno praviš da vam je 800 eur za višavčka prevelika, tudi metuljček ali ZP nista cenejša, če seveda ne štejem nerodovniškega ZP.
Tako da - punca, če se ne moreš zmenit s starši kaj si pripeljat v hišo trenutno nima smisla, da sploh kaj pripeljete. Počakaj, daj času čas. Prečitaj forume, prečitaj knjige, prečitaj internetne prispevke, shranjuj eurote, hodi na obiske k ljudem ki imajo pse in na razstave in ko ti bo ena pasma res prirasla k srcu (ne pa vsak dan druga) se tiste oprimi in naredi vse da boš dobila res kužka po želji pa če tudi bo to mogoče komaj čez 2 leti.
Lp
Logiran
Alya 13
otrok do 14 let
****
Sporočil: 300


« Odgovor #1142 : četrtek, 25.01.2007 : 21:12:22 »

A ti se še nisi odločila glede pasme? Vsake toliko časa si premisli. Najprej je bil višavček, potem ZP, zdaj že metuljček? Zakaj?

Za pasmo si izmišljujejo starši(nevem zakaj)jaz bi rada samo družinskega prijatelja za katerega bom tudi skrbela.Upam da se bomo kmalu odločili za pravo pasmo!!!Ampak mislim da bo majhna pasma.
Logiran
vesna
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.500


« Odgovor #1143 : četrtek, 25.01.2007 : 21:14:30 »

Hm morda bi bilo potem bolj pametno da starši sprašujejo in iščejo.
Morda pa si raje vzamite še vsaj eno leto in zelo pametno pretehtajte!
Logiran
Alya 13
otrok do 14 let
****
Sporočil: 300


« Odgovor #1144 : četrtek, 25.01.2007 : 21:43:29 »

Zanima me samo ali poznate katere dobre vzreditelje papillončkov!? Huh Če veste seveda! Wink
Logiran
Geri
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.546


« Odgovor #1145 : četrtek, 25.01.2007 : 22:19:46 »

Ne. V Sloveniji NI vzrediteljev papillonov. Sploh pa kot že veš se na forumu ne sme oglaševat! Če bi recimo želela pri moji vzrediteljici mladička pa ti tudi povem, da ga ne bi dobila... ker vzrediteljica da psa samo ljudem, ki pasmo poznajo in ki so trdno prepričani o njej! Najprej se pozanimaj o pasmi.. ti sploh odgovarja karakter ali bi samo zato, ker  je to srčkan pes??! Ne vem... glej noben resen vzreditelj ti ne bo prodal mladička s takim pristopom. In cena papillona ni skrivnost in je povsot od 1000 EUR navzgor. Psičke pa so še dražje, saj se cene začnejo pri 1300  EUR. Tudi nekateri samčki dosegajo  zelo visoke cene... pač odvisno od staršev itd. Potem je tu še pot..  do prvega vzreditelja boš potovala cca. 6 ur z avtom kar  tudi stane... mene je pot stala 200 EUR minimalno... torej če preračunaš in če greš recimo ponajcenejši poti in vzameš samčka te pride s prevozom najmanj 1200 EUR!!
Logiran
chilly
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 131


« Odgovor #1146 : četrtek, 25.01.2007 : 23:06:53 »

Za pasmo si izmišljujejo starši(nevem zakaj)jaz bi rada samo družinskega prijatelja za katerega bom tudi skrbela.Upam da se bomo kmalu odločili za pravo pasmo!!!Ampak mislim da bo majhna pasma.

Misliš, da bo majhna pasma.
OK.

Ampak, a nisi že pripravkjala ležišča (neke deke, rjuhe ali karkoli) za ZP? Pred tem si že skorajda izbrala ime za višavčka. Če me spomin ne vara, si napisala tudi seznam stvari, ki si jih že kupila (?) za ZP - od ovratnice do krtače in povodca...

Mislim, da tvoji starši res ne vedo, da se oziroma kako se ti odločaš za psa. Mogoče so ti rekla da ga dobiš, niso pa mislili takoj zdaj, v kratkem? Če je res da oni komplicirajo glede pasme, ali si že pomislila, da mogoče samo pridobivajo na času in odlašajo?

Vsekakor se MORATE s starši resno pogovoriti o tem. Ali kužka sploh kupiti, če ja, kdaj, kako, katera pasma vam najbolj odgovarja,.... ne pa da ti vsaka 2 dni sprašuješ za vzreditelje zelooo različnih pasem.

LP
Logiran
Alya 13
otrok do 14 let
****
Sporočil: 300


« Odgovor #1147 : sobota, 27.01.2007 : 10:05:08 »

Seznam stvari sem si samo sestavila da bi potem malo vedela kaj bi rabili! Wink
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.367


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #1148 : sobota, 27.01.2007 : 10:23:31 »

Za malo pasmo razmišljamo zato da bi pes lahko včasih spal tudi notri!Izposodili pa si bomo seveda še nekaj knjig! Wink

Daj, Alya 13, nehaj smetiti po celem forumu. Ze nekajkrat sem ti napisala, naj se zanimajo starsi.
Logiran

bauci
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.435


« Odgovor #1149 : sobota, 27.01.2007 : 14:46:56 »

oprosti, ampak po vsem prebranem od mene, če bi bila vzreditelj, ne bi dobila psa, niti pod razno! eno je, če človek pač stvari ne ve, drugo pa je, če kvasi take stvari, kot jih ti in tvoji starši.

pes je živo bitje, ki si zasluži naše spoštovanje, tako kot vsa živa bitja. ne pa, da si ga izbirate kot da bi na polici izbirala med različnimi čokoladami. 
Logiran
Geja
novinec
*
Sporočil: 27


« Odgovor #1150 : sobota, 03.02.2007 : 21:20:09 »

se strinjam!!!
Logiran
Sassy
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 515


« Odgovor #1151 : ponedeljek, 05.02.2007 : 12:04:01 »

Uf sem mislila da bom prebrala kaj zanimivega al pa videla kaksno slikico pa vidim da ste zasli off topic..

Skratka, Tinkara mi je rekla da bom v Celju lahko spoznala malo karamelco.. pa me zanima Geri a prides tudi ti da spoznamo se Tiffany?  pa prilepita kako slikico da vidimo kako rasteta  Smiley

lp,

Ursa
Logiran
bina
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.790


« Odgovor #1152 : ponedeljek, 05.02.2007 : 12:23:18 »

hmmmm...ja, Tinkara, v Celju tudi jaz pricakujem, da bom spoznala tvojo novo karamelco Wink Grin Cheesy sedaj je potrjeno, da delam in da pridem! Tongue
Logiran
Geri
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.546


« Odgovor #1153 : ponedeljek, 05.02.2007 : 13:23:41 »

Sassy žal sem jaz takrat na smučanju Sad in bosta obe punci z mano Wink Bom malo vzela s sabo na kakšno predavanje pa pol se dobimo Wink!
Logiran
Joni
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 799


« Odgovor #1154 : ponedeljek, 05.02.2007 : 16:45:54 »

Bina - vsekakor se vidimo, ti nas samo poisci okrog ringa, kjer bomo.

Sassy, evo zate ena frisna fotka stara 2 uri Smiley



Vec aktualnih fotk Jonija in Toffeeja pa je tukaj --> http://jonathan.moj-album.com/album/6266790/

Se ze veselim, da se ponovno vidimo.


Lep pozdrav, Tinkara
Logiran
Strani: 1 ... 72 73 74 75 76 [77] 78 79 80 81 82 ... 110   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 9  |  Tema: Papillon - metuljček - čvek
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines