mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
ponedeljek, 16.09.2024 : 04:12:22

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 9  |  Tema: Papillon - metuljček - čvek
Strani: 1 ... 62 63 64 65 66 [67] 68 69 70 71 72 ... 110   Dol
Natisni
Avtor Tema: Papillon - metuljček - čvek  (Prebrano 192998 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
r1ata
midi
****
Spol: Ženska
Sporočil: 323



WWW
« Odgovor #990 : torek, 22.08.2006 : 10:01:54 »

Tudi mi čestitamo Joniju za osvojen šampionski naziv. Zdaj naj še malo plava, potem pa hitro spet na tla in novim uspehom naproti  Wink.
Logiran

Geri
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.546


« Odgovor #991 : torek, 22.08.2006 : 10:49:00 »

Ojla!

Da se javimo po dolgem času. Poleti pri nas časa za internet praktično ni Tongue... smo raje zunaj, to poletje pa imamo celo norišnico ker se selim in že celo poletje hitimo z urejanjem stanovanja. Geri je vredu... tisti vroči dnevi ji sicer niso bili preveč po godu in se je razveselila hladnejših temperatur, ne pa tudi dežja Sad. Žan jo že celo poletje čuva, spi z njo, ji umije solzico če se pojavi. Skratka zaljubljenca Smiley!

Joniju čestitam še enkrat za dosežene rezultate, še posebno v BISu!!

Zally čestitke za novo pridobitev! Mala je po slikah sodeč pravi srček, upam da jo spoznam tudi v živo.
Mi v Trbovlje ne gremo, v Maribor pa verjetno samo z Žanom saj Geri že ima dovolj CACov, žal pa ni vmes ustreznega časa, tako da čakamo na zimo za  (upam) dokončat šampjonat Tongue.

JanaB upam da se kaj kmalu vidimo!
Logiran
Barbka
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.360


Seta del Oro: pametna lepota


WWW
« Odgovor #992 : torek, 22.08.2006 : 10:55:07 »

Jaz sem se pa včeraj zaljubila Smiley Če se bo zally naveličala svoje pikice jo takoj posvojim. To je pa nekaj tako luštnega in pogumnega, da je prav veselje Smiley Se že veselim, da jo bom večkrat videla Smiley
Logiran

La vita e bella. Včasih si pes, včasih si kandelaber...
Joni
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 799


« Odgovor #993 : torek, 22.08.2006 : 15:32:22 »

Barbka, ta sindrom se imenuje papillonitis  Cool


Lp, Tinkara
Logiran
Barbka
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.360


Seta del Oro: pametna lepota


WWW
« Odgovor #994 : torek, 22.08.2006 : 16:55:15 »

Joni vem, mož ga ima že 10 let  Grin
Logiran

La vita e bella. Včasih si pes, včasih si kandelaber...
zally3
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 193


« Odgovor #995 : torek, 22.08.2006 : 21:08:03 »

evo mi smo pa danes bili pri veterinarju in lahko mi vrjamete, da si Winny prav nič ne želi še enkrat tja Grin ...danes smo bili cepljeni proti steklini, pa dobili smo tudi tabletko proti notranjim parazitom, čez 14 dni pa še cepit proti kugi(3 cepljenje)... Winny se že veseli Tongue
Logiran
PIDU
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 168


« Odgovor #996 : sreda, 23.08.2006 : 23:06:47 »

JONI-TINKARA daj prosim povej če je še na voljo tisti metuljček
Logiran
Geri
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.546


« Odgovor #997 : četrtek, 24.08.2006 : 03:43:48 »

Pidu, najprej (torej pred nakupom psa) ti svetujem da se zelooo pozanimaš o pasmah ki te zanimajo saj se čivava, papillon, grifon, čin med sabo zelo razlikujejo! Po videzu in pa še posebno karakterno. Vsaka pasma ima svoje značilnosti in svoje dedne bolezni, potrebe itd. Doma imaš že enega psa in moraš razmišljati v tej smeri- katera pasma bo mopsu dober družabnik? Geri je enkrat prišla v bližnji stik z mopsom ko je imela 2 meseca in je tehtala 1 kg, mops pa odrasel 3 kg in ti moram povedati da sploh ni imel občutka za igro s tako malim psom. Celo jo je povaljau in še preden sem uspela prit zraven (bila sta spuščena v pasji šoli v ograjici) je že Geri divjala okoli in cvilila mops pa ves srečen kako se igrata Huh... hočem reči da se mi zdi za mopsa recimo bolj primeren grifon ali pa čivava. Čivave se zelo odločno postavijo zase in znajo spravit v kot še večjega psa kot je mops, papillon pa čeprav je večji kot čivava, je ena taka nežna duša, ki sicer tudi zalaja na psa in ga lahko celo šavsne ampak se v teh situacijah ko je pes vsiljiv (beri ne razume zakaj pa se drugi pes noče igrat) ne znajde vedno najbolje. Jaz papillona za družbo mopsa odločno odsvetujem. Še posebno ta samček ki se oddaja odrasel ne bo tehtal več kot 2 kg in je zelo drobne strukture tako da je s tega vidika še manj primeren.

Sicer pa lahko z 99% gotovostjo lahko rečem da je že oddan saj vem da je bilo interesentov zelo veliko in je lastnica rekla da se bo samo še med njimi odločila kateri je najbolj primeren, mogoče se je celo že odločila... Se bo pa malček oddajal s striktno pogodbo in predpogojem kastracije saj je pet kvaliteta in ga lastnica hoče nadzirati da ne pride do nerodovniške vzreje.

Zally, a je kaj jokala Winny Grin...?
Logiran
Joni
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 799


« Odgovor #998 : četrtek, 24.08.2006 : 05:44:21 »

Napisala sem ti mail, Pidu.


Lp, Tinkara
Logiran
PIDU
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 168


« Odgovor #999 : četrtek, 24.08.2006 : 15:21:51 »

Hvala za razlago in pomoč -moram priznat da tudi sama nisem celo noč spala in razmišljala ali bi bil ta kuža pravi za nas Undecided.No in kot vem je že oddan :-Xtako da mi je kar malo odleglo me pa res zanima kaj je to to pomeni PET KVALITATA (vse kaki pes pod to spada in zakaj)HVALA .Samo mimogrede naš mops je tako len da se mu niti igrat več ne da tako da z tem nimam strahov sram
Logiran
Geri
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.546


« Odgovor #1000 : petek, 25.08.2006 : 13:22:05 »

PET kvaliteta je pes ki ima bodisi napačen ugriz, nepravilno obarvanost, je premajhen za vzrejo (velja predvsem za psice) ali kaj podobnega. Ponavadi se tako to razvršča saj le izredno malo vzrediteljev ve natančno kateri pes iz legla (ob predpostavki da nima zgornjih "napak") bo dejansko razstavne kvalitete. Vedno obstaja možnost da kupiš super perspektivnega psa, ki se mu ob menjavi zob pokvari ugriz, ob menjavi dlake ne dobi dovolj kvalitetne dlake itd... načeloma pes PET kvalitete pomeni da ni primeren za razstave in vzrejo. Tak pes pa je čistvo vredu za ljubljenčka saj z njim ni čisto nič narobe in je ZDRAV pes. Običajno se psi PET kvalitete prodajajo nekoliko ceneje kot show potencial. Upam da je razumljivo Smiley.
Logiran
PIDU
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 168


« Odgovor #1001 : petek, 25.08.2006 : 21:14:22 »

Je je razumljivo samo meni pa nekdo želi takega psa prodat po polovični ceni -tega pa so PODARILI.I n to mi zdaj ni jasno kako je z tem?HuhHuhHuh???Pa hvala za razlago
Logiran
hgvkjcvajgvbsgdfb
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 534


« Odgovor #1002 : petek, 25.08.2006 : 21:26:13 »

To pa je odvisno kako se vzreditelj odloči. Nič ni čudnega, če ga hočejo prodati po polovični ceni.
Logiran
Geri
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.546


« Odgovor #1003 : sobota, 26.08.2006 : 00:18:04 »

PIDU take pse se skoraj vedno PRODA, saj ni dejansko s takim psom nič narobe.. ne vem zakaj se lahko show prodaja za 1000 EUR in več, pet pa naj bi se podarjal? Ta malček je bil poseben primer in se je podarjal iz drugih razlogov in ne samo ker je bil pet kvalitete. Seveda o razlogih zakaj ne bomo debatirali ne tu ne kje drugje! Pet kvaliteta rodovniških psov se je še vedno prodajala po nekoliko znižani ceni, ki pa je ponavadi celo več kot le polovična cena! Če ti ponujajo takega psa za polovično ceno je to dobra ponudba! Smiley Nerodovniški psi (če gledamo iz tega stališča) so vsi pet kvaliteta, saj se z njimi ne da razstavljati in vzrejalo naj se tudi ne bi.. pa nisem še videla scene ko bi se tak pes podarjal! Zdej če se je en malček podarjal še ne pomeni da te drugi ki hočejo izredno malo za mladička (saj stane oskrba, skok itd. isto kot za show!) osleparit... Sem naletela na vzreditelje, ki so pet in show prodajali po isti ceni... en tak je recimo en italjanski vzreditelj čivav. Rekel je da povpraševanje je po obojem in ne ve zakaj bi bili eni manj npr...  saj so vsi živa bitja in za vse enako skrbi! Mislim da papillona ne boš dobila zastonj. To je bila pač ena taka izjema in seveda se je našlo cel kup interesentov.
Moram povedati da je bilo na žalost zelooo veliko ljudi, ki so želeli psa samo zato ker je bil zastonj in niso imeli pojma o tem kaj sploh papillon je. Se je pa našlo nekaj takih, ki že dalj časa iščejo papillona, mi pisarijo maile, pridejo na obisk, ker jih pasma zanima... z nekaterimi imam že več kot polletno korespondenco ker se zanimajo o pasmi, pa papillončka še niso kupili ker še vedno se jim zdi da vedo premalo. Take lastnike bi si vsak želel za svoje mladičke in prav tem kontaktom sem najprej poslala mail o malčku in so bili seveda tudi najbolj resni kandidati.
Logiran
Ory
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.750


« Odgovor #1004 : sobota, 26.08.2006 : 15:02:27 »

Geri, torej je mali odsel v prave roke?  Wink Verjetno je res tezko narediti selekcijo potencialnih lastnikov pri tako zazelenih pasmah.  Sad Jaz si sebe sploh ne predstavljam....... verjetno bi parkrat na mesec hodila na obisk in jim `tezila`, ker bi hotela vedeti kako skrbijo za mladicka. Po moje bi bila lastnikova nocna mora in sigurno ena najbolj zatezenih vzrediteljic  Grin ....

lp
Logiran
Strani: 1 ... 62 63 64 65 66 [67] 68 69 70 71 72 ... 110   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 9  |  Tema: Papillon - metuljček - čvek
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines