mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
torek, 13.08.2024 : 07:25:07

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 9  |  Tema: Papillon - metuljček - čvek
Strani: 1 ... 47 48 49 50 51 [52] 53 54 55 56 57 ... 110   Dol
Natisni
Avtor Tema: Papillon - metuljček - čvek  (Prebrano 190445 krat)
0 članov in 10 gostov pregleduje to temo.
Tara04
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 481


« Odgovor #765 : četrtek, 19.01.2006 : 15:15:26 »

Aha, mail je že boljša varjanta, ker mi je nerodno klicat sram
Bom pisala Smiley
Logiran
bauci
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.435


« Odgovor #766 : četrtek, 19.01.2006 : 15:15:59 »

hehe, potem pa si tak kot jaz. bi šla raje peš na drugi konec mesta, kot pa klicala kam!  Grin
Logiran
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #767 : četrtek, 19.01.2006 : 15:17:49 »

Sej ne grizem! Obvladamo plensko igro in smo si nagone spucal....  Wink Cheesy Grin
Logiran
bauci
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.435


« Odgovor #768 : četrtek, 19.01.2006 : 15:19:34 »

ne, saj jaz bom pa poklicala. če se daj začnem opogumljat, bo že do drugega tedna!  Grin
Logiran
Tara04
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 481


« Odgovor #769 : četrtek, 19.01.2006 : 15:51:07 »

Vem da ne grizeš ampak mi je vseeno nerodno. Bom najprej poskusla pisat in če se ne bo dalo sporazumet mi boš povedala in bom poklicala Smiley
Logiran
Joni
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 799


« Odgovor #770 : petek, 20.01.2006 : 14:06:07 »

Joni je moral bit zaradi "prebavnih motenj" spet skopan in tako je nastala ta slika - Joni pod napetostjo 220V (beri: sveze skopan, z vetrom v dlaki Smiley)



Lp, Tinkara
Logiran
Tara04
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 481


« Odgovor #771 : petek, 20.01.2006 : 15:04:17 »

Joni Uau Shocked

Kakšne se vam zdijo te psarne:
http://www.glenirenpapillons.co.uk, pri tej sta mi ta samčka ful lepa, ch.Gleniren scarlet monogram in ch.Kingshaven principal boy at geniren

http://www.beautyfly.ch ( tej vem da so imeli eno samičko  v Ljubljani).

Če imaste kaj informacij o teh dveh psarnah in njihovih psih, kar na dan z njimi. Smiley
Logiran
Tara04
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 481


« Odgovor #772 : nedelja, 22.01.2006 : 18:22:52 »

Naša Tara pa praznuje danes okrogla leta Cheesy

Vse naj naj moji Tari!!!! Kiss
Logiran
Geri
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.546


« Odgovor #773 : nedelja, 22.01.2006 : 19:13:55 »

Ojla!

Vse najboljše Tari!! Kiss Želimo ji še velko lepih let.
Mi smo vikend izkoristili za sprehode in tako je nastalo par slikic:
-Sprehodi na katerem se nam je prvi dan pridružila nemška ovčarka Beki, drugi dan pa whippet Kevin
-Geri na snegu
-Geri pozerka v "studiu" Wink
Upam da bo lepo vreme zdržalo! Smiley

Tara glede psarn pa, kolikor vem ni več dovoljeno o tem pisat na forumu (če si prebereš obvestilo za vzreditelje kjer piše da lahko o neki psarni piše samo njen lastnik...). Lahko pa ti izdam da je iz Beauty Fly psarne prišel v Slovenijo en samček Wink. Mogoče pa se bo lastnica javila na ta forum.
Logiran
Joni
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 799


« Odgovor #774 : nedelja, 22.01.2006 : 21:05:22 »

Vse najboljše Tara!! Joni pošilja koš  Kiss Kiss Kiss


Geri pa je itak Miss Papillon Slovenije  Wink



Logiran
Tara04
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 481


« Odgovor #775 : nedelja, 22.01.2006 : 23:25:10 »

Tara se obema zahvaljuje za čestitke!!!

Geri; kaka lepa vesela druščina ste Cheesy

Zdi se mi ful ne smiselno to da se ne smemo pogovarjat o psarnah, ker itak bo vsak vzreditelj povedal najlepše osebi in psih. Glih to je cilj foruma, da izveš ,če je kdo imel kako slabo izkušno in da pol ti tam ne kupiš.
Itak pa tuje psarne tu ne bojo pisale ker niti ne vejo za obstoj tega foruma in psarn papillonov v Sloveniji sploh ni tako, da mi v tem pogledu forum nič ne pomaga pri nakupu psa. Huh Shocked Lips Sealed
 
Logiran
Geri
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.546


« Odgovor #776 : ponedeljek, 23.01.2006 : 00:01:09 »

Ojla!

Joni hvala za take poklone Smiley. Geri je že zrasla za par cm od kar je prebrala Grin.
Tara, sicer jaz nisem pisala pravil ampak naj povem mojo izkušnjo. Ko sem sama iskala psa mi prav noben forum ni nič pomagal. Klicala sem na KZS kjer so vedeli le to da je v SLO registriranih (pri njih) bolj malo papillonov- vsega skupaj 4 (Tara, njen bratec in njuna starša). Klicala sem na Klub za pritlikave pasme kjer so mi vedeli povedati da trenutno ni nobenega papillona v SLO, ki bi imel opravljen vzrejni pregled. Dali so mi sicer podatke o lastniku psičke ki je bila takrat stara 5 let (za Janino Lady sem že prej vedela...). Kaj kmalu sem ugotovila da v Sloveniji psa ne bom dobila. Na srečo mi je Jana zelo pomagala z nasveti in res sem ji hvaležna za vso pomoč! Je pa res da sem ogromno časa preživela za računalnikom. Preučevala sem razne psarne, pisala maile skoraj vse vzrediteljem v Evropi. Od tega kako je potekal "pogovor" preko mailov sem izločila ogromno vzrediteljev... Potem sem preučevala rodovnike psov, pregledala prednike, preverila bazo PRA pozitivnih psov. Ko sem se končno odločila za psarno s kjer je Geri je bilo ravno eno leglo na razpolago. Izbrala sem Geri, preučevala cele dni njen rodovnik iskala razstavne uspehe prednikov itd. skratka vložila sem ogromno truda v to da sem dobila Geri.
No in sem vesela da je bilo tako. Sedaj veliko vem o pasmi, veliko o različnih tipih in linijah znotraj pasme, vem katere paritvene kombinacije so vredu in kateri samec ne bi bil vredu za Geri. Poznam vredu in manj vredu psarne. In ponosna sem da sem do tega prišla več ali manj sama. Če bi šla na forum in bi mi nekdo sreviral odgovor psa kupi iz te in te psarne iz te in te kombinacije pa... Shocked.... ne vem. Sej bi dobila recimo super psa, o pasmi bi vedela velikooo manj, poznala manj ljudi (recimo v Lj na razstavi se je Švicarska vzrediteljica spomnila da sva si dopisovali čeprav je bilo to 2 leti nazaj Wink). Meni so izkušnje ki sem jih z iskanjem psa pridobila zelo dragocene. Ni mi žal ne časa ne truda vloženega v to.
Sedaj če me ljudje kontaktirajo glede pasme rada delim svoje izkušnje z drugimi ljudmi, ni mi težko svetovat. Rada svetujem glede vzgoje, nege, glede nakupa (v smisli kakšen mora bit papillon), nerada pa ljudi napotim direktno v določeno psarno. Zakaj? Ker več ali manj vse psarne imajo bolj in manj dobre pse. Ni psarne ki bi dajala samo show mladičke. Zato nočem sprejemati prav nobene odgovornosti za odločitve drugih ljudi saj je v končni fazi tako da če ljudje ne bi dobili kar so iskali bi na koncu krivili mene ker sem jim nekaj svetovala. Pač, ne morem biti kriva če ljudje ne ločijo bolj od manj dobrih paritvenih kombinacij in mladičkov oz se o tem ne dovolj poučijo pred nakupom.
Logiran
Tara04
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 481


« Odgovor #777 : ponedeljek, 23.01.2006 : 12:05:32 »

Jaz sem mislila bolj o zdravstvenih problemih. Kdo ti garantira, da ne bo imel pes kak problem, ki ga je vzreditelj zatajil pa lahko je najboljši človek za nasvete in vse (ne govorim o tebi Wink). Lahko psu v rodovniku piše, da nima teh bolezni, ki so značilne za pasmo, ima pa kako drugo. Ker imam podobno izkušnjo sem ful skeptična.
Forum pa bi pripomogel v tem, da, če je nekdo kupil psa pri določenih ljudeh in je dobil bolanega in mi to pove, jaz pol valda ne bom šla tja kupit čeprav so tako prijazni. Vse skupaj je neka vrsta loterije Cheesy
Logiran
Tara04
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 481


« Odgovor #778 : sreda, 01.02.2006 : 12:03:21 »

Ker vi nimate novičk, pa bom jaz povedala eno in sicer, da se je danes Tara spoprijateljila z enim pinčem Shocked . Nisem mogla verjet, pa včeraj z enim maltežanm Shocked, vsak dan me bolj preseneča, čeprav bi se jaz lahko že privadla na to pa vedno najde nekaj kar me preseneti Cheesy
Ali pa mogoče velja rek bolj star bolj nor Grin
Logiran
Ory
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.750


« Odgovor #779 : sreda, 01.02.2006 : 12:28:09 »

Krasno Tara! Verjetno je zdaj veliko bolj umirjena ker je starejša. Moja teta je imela enega takega mešanca, ki celo življenje ni prenesel nobenega psa, ko pa je dopolnil 12 let, pa se je na začudenje vseh popolnoma spremenil  Shocked. Dovolil je celo, da je nek mladič po njem skakal.....

lp
Logiran
Strani: 1 ... 47 48 49 50 51 [52] 53 54 55 56 57 ... 110   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 9  |  Tema: Papillon - metuljček - čvek
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines