mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
torek, 13.08.2024 : 09:15:05

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 9  |  Tema: Papillon - metuljček - čvek
Strani: 1 ... 40 41 42 43 44 [45] 46 47 48 49 50 ... 110   Dol
Natisni
Avtor Tema: Papillon - metuljček - čvek  (Prebrano 190454 krat)
0 članov in 7 gostov pregleduje to temo.
Rincy
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.205


« Odgovor #660 : nedelja, 01.01.2006 : 11:37:29 »

Srečno novo leto vsem!!!!!

P.s:Mene zanima zakaj mi je izginila slika in zakaj nimam nastavitev za jo prilepit?Huh??

Tole si preberi.Sklepam da imaš mini paket,pri tem pa nimaš možnosti pripenjat slik.Za kaj več pa si preberi na zgornjem linku.

LP,Nina
Logiran
Tara04
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 481


« Odgovor #661 : nedelja, 01.01.2006 : 11:44:59 »

Ja, se mi je zdelo, sej pol sem šla tako gledat kje kaj piše.
Logiran
Joni
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 799


« Odgovor #662 : nedelja, 01.01.2006 : 15:15:28 »

Tudi jaz sem pozabila, da se ZS brisejo s 1.1.06  Cry  No ja, bomo ze.

Drugace pa, dogaja se ena zanimiva zadeva v papillon svetu. Namrec angleski papillon klub organizira internetno razstavo papillonov z vsega sveta. Psi in psice so razdeljeni v 16 razredov, prvih 7 psov v vsakem razredu bo plasiranih in nagrajenih. Prijave se sprejemajo do 31.01.06, potrebno pa je poslati 1 do 5 fotografij. Prijavnina znasa 5 GBP.

Sodita pa priznana angleska vzreditelja in sodnika:

Michael Foster (psarna Nouveau)
Caroline Allward-Chebsey (psarna Lorahs)

Rezultati bodo objavljeni na Cruftsu meseca marca ter po prireditvi se na spletni strani kluba.

Vec informacij in prijave:
Logiran
Joni
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 799


« Odgovor #663 : nedelja, 01.01.2006 : 15:17:21 »

Pardon, pomotoma stisnila tipko "sporočilo".

Torej, vec informacij in prijave : http://www.papillonclub.co.uk/dogshow/index.htm

Galerija ze prijavljenih psov: http://www.123club.co.uk/papdogshow/



Lp, Tinkara
Logiran
Joni
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 799


« Odgovor #664 : ponedeljek, 02.01.2006 : 16:48:56 »

Koncno tudi nasa cestitka!  Roll Eyes


             SRECNO NOVO LETO 2006!


Joni & Tinkara


P.S. Ostale slike iz bozicnega albuma so na tem linku: http://jonathan.moj-album.com/album/1798480/
Logiran
Tara04
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 481


« Odgovor #665 : ponedeljek, 02.01.2006 : 17:48:51 »

Jaz imam par vprašnj:

1.Kako je imeti dva samčka(iste pasme)? ali je bolje dve samice? (medsebojni odnosi me zanimajo)

2.Je bolje kupit iz istega legla ali iz dveh različnih?

3.Kako se postavlja cena za skoke?

4.Jaz za zdaj ne bom plačevala za ta forum ker ne vzrejam in se mi zdi brez veze (če mi predlagate da plačam zaradi kakih informacij, ki bi mi koristle mi prosim sporočite), se lahko to kasneje prijaviš?


P.S: Tarina nova božična slika je pa tu www.freewebs.com/tara4
Logiran
bauci
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.435


« Odgovor #666 : ponedeljek, 02.01.2006 : 17:57:20 »

haj.
sicer sem pri  drugi pasmi, a vseeno lahko kaj svetujem.

ponavadi sem prebrala, da gre bolje če sta 2 samički. edino pri tibetanskih pasmah, kjer naj bi bile samičke bolj glavne, samo sigurna pa nisem.

verjetno je bojle iz različnih legel. prvič, ker se ti lahko zmeša ob dveh hiperaktivčkih, drugič pa, ker sta potem že od začetka krdelo in so lahko problemi z vzgojo in avtoriteto.

cena za skoke je ponavadi cena enega mladiča, torej, če je povprečna cena mladiča v slo 6oo EUR, je cena skoka 6oo EUR. vsaj tako sem zasledila.

jaz sem šla na midi paket, ker rada gobcam, gledam slikice, urejam profil in pišem ZSje.

nisem pa strokovnjak ampak le začetnik s polno prebranimi knjigami, če kaj ne drži, pa upam, da me bodo popravili!   Grin

pozdravček,
varja

Logiran
Tara04
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 481


« Odgovor #667 : ponedeljek, 02.01.2006 : 18:17:36 »

hvala za odgovor. Vsako mnenje pride prav. Glede cene skokov velja tudi če samček nima naslovov? Naprimer koliko je začetna cena, če nima nobenega naslova in kako se pol stopnjuje?
Če ima še kdo kako info. naj kar posreduje!

Kje se pa prijaviš za te pakete? Namreč nisem dobro zastopla postopka sram
Logiran
Joni
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 799


« Odgovor #668 : ponedeljek, 02.01.2006 : 18:19:06 »

Najvec bo o tej temi znala povedati Geri, ker ima vec psov razlicnih starosti.

Sama mislim, da lahko vse 3 kombinacije dobro skupaj shajajo. Kombinacija samec-samica se mi zdi najbolj tezavna, predvsem takrat ko se psica goni in morata biti s samcem locena. Pogosto to pomeni, da mora eden kam na cuvanje in to zna biti tezavno za oba. Seveda se stvar resi, ce se samico sterilizira. 2 samici ali 2 samca pa bi znala dobro shajati. Zal ne vem, kako je z 2 samicama med gonitvijo ene, ker nikoli nisem imela samice oz. imeli smo eno zelo dalec nazaj, sem bila se v vrtcu.

Mi smo imeli situacijo, kjer sta 2 samcka razlicnih pasem odrascala skupaj. Naceloma sta shajala dobro skupaj, edino ko sta bila se zelo majhna je poslusnost malo pesala, predvsem sredi igre. Tudi moj naslednji pes, ce se bom zato odlocila, bo samcek. Ko/Ce bo prisel nov samcek k hisi, bo Joni star ze cez 1 leto, takrat bo odrasel. Mladicek sprejme odraslega samca kot nadrejenega in zato ni problemov.

Ne razumem cisto tvojega vprasanja glede legel. Mislis ali je bolje kupiti 2 sestrici/2 bratca/sestrico in brata ali psa od istega vzreditelja? Naceloma odsvetujejo 2 mladicka naenkrat, ravno iz razloga, ki sem ga ze navedla. Od istega vzreditelja pa, ce ti ustrezajo kombinacije, zakaj pa ne?

Cena za skoke se postavlja glede na pasmo, povprecno stevilo mladicev v leglu in uspehov samca kot plemenjaka (kakovost mladicev, ki jih daje) ter razstavnih uspehov. Pri papillonih zal ne velja pravilo cena skoka=cena mladica, predvsem zato ker so tako majhna legla. Cena skoka se po mojih informacijah (se enkrat, bo znala Geri kaj vec povedat) giblje od 200 EUR dalje. Najvisjo ceno za skok, ki sem jo do zdaj slisala je bila 1000 EUR za Anthonyja, BOB in BIG2 na Cruftsu 2005. Povprecna cena za skok bi morala biti tam okrog 300-400 EUR za samca z nekaj titulami.

Kolikor je meni znano, se lahko vsak, ki ima mini paket (tako kot ti) kadarkoli odloci za katerega od visjih. Sama sem se odlocila za midi.

Upam, da so ti moji odgovori pomagali.


Tinkara



Logiran
Tara04
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 481


« Odgovor #669 : ponedeljek, 02.01.2006 : 18:57:23 »

Aha, če sem prav razumela ni dobro vzeti naprimer 2 bratca ampak iz različnih legel in različnih starosti.
 Koliko pa naj bi bila starostna rzlika (jaz se za kasneje zanimam za 2 samčka)?
Logiran
Joni
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 799


« Odgovor #670 : ponedeljek, 02.01.2006 : 20:12:02 »

Vsaj 1 leto. Saj so tudi izjeme in gre prej, ampak naceloma ti bo lazje ce bo med njima vsaj 1 leto razlike, saj bo ta starejsi ze prakticno odrasel in ga bo mladicek sprejel za nadrejenega.

Je pa veliko odvisno tudi od vzgoje in temperamenta posameznega psa.




LP, Tinkara
Logiran
Joni
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 799


« Odgovor #671 : ponedeljek, 02.01.2006 : 20:18:34 »

Sem pozabila ... nameravas ti to dva samcka papillona kupit?

Logiran
Tara04
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 481


« Odgovor #672 : ponedeljek, 02.01.2006 : 20:31:23 »

Ne vem še ali papillona ali malega špica ali vsakega enega.
Logiran
Tara04
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 481


« Odgovor #673 : ponedeljek, 02.01.2006 : 20:37:03 »

Aja, pa tudi to bi rada vedela, če je bolje isto pasmo ali je vseeno?
Logiran
Geri
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.546


« Odgovor #674 : ponedeljek, 02.01.2006 : 21:34:46 »

ojla!

Tara, jaz imam pse zalo različnih pasem in nepasem, pa se med sabo vsi razumejo. Pri malih pasmah je nekoliko težje imeti dve samički kot dva samčka saj so psičke bolj dominantne. Kot ti je že Tinkara napisala je bolje ne vzeti dva mladička hkrati ampak vsaj ko ima prvi čez leto. Moji psi se sicer razumejo med sabo ampak psice se ne igrajo med sabo. Maša in Kaja (mati in hči) sta zaključena skupina v katero sprejemata samo samce in tako sta tudi žana vzela medse, Geri pa ne. Z Geri se ne kregajo ali karkoli ampak tudi igrajo se ne. Recimo temu tako da sobivaju v miru brez pretiranih čustev Cheesy Grin! Tako da recimo po mojem mnenju je bolje imeti dva samca papillona. Za špice ne vem.. vprašaj kakšnega vzreditelja. Sicer pa imajo papilloni vse pasme radi tako da če bi imela mešano kombinacijo ne bi smelo biti težav Wink.

Lp, Mojca

PS: Joni, lušne slikice Smiley
Logiran
Strani: 1 ... 40 41 42 43 44 [45] 46 47 48 49 50 ... 110   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 9  |  Tema: Papillon - metuljček - čvek
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines