mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
torek, 13.08.2024 : 19:14:26

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 9  |  Tema: Papillon - metuljček - čvek
Strani: 1 ... 22 23 24 25 26 [27] 28 29 30 31 32 ... 110   Dol
Natisni
Avtor Tema: Papillon - metuljček - čvek  (Prebrano 190672 krat)
0 članov in 8 gostov pregleduje to temo.
Joni
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 799


« Odgovor #390 : sobota, 13.08.2005 : 17:19:24 »

Hvala Ory  Smiley

Ajki je 1 mesec mlajši od Jonija, ravnokar je napolnil 4 mesece. Težak je nekje 3.5 kg in približno 4 cm višji od Jonija. Kavalirčki bi naj po standardu tehtali nekje od 5.5 do 8 kg, po mojih predvidevanjih bo Ajki tu nekje vmes, kakih 6.5 do 7kg. Je pa res pravi cuker, neverjetno mehak na otip, kot kakšno zajčkovo krzno. Tudi drugače je bolj umirjen kuža kot moj divjak.

Jonija smo pa včeraj tehtali pri veterinarju in sedaj tehta 2.3 kg pri 5 mesecih (danes ima "rojstni dan"), verjetno bo tu nekje okrog 3kg ko bo odrasel. Kaj več naj ne bi zrasel, mogoče še kakšna 2cm v višino, merila ga še nisem. Upam, da ne bo prevelik, ker je zaželjeno za samce da so manjši.

Kako kaj Billy?


Lp, Tinkara
Logiran
Ory
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.750


« Odgovor #391 : nedelja, 14.08.2005 : 13:33:59 »

Vse najboljše Joniju za 5 mesecev!  Kiss Billy je pa danes star 4 mesece in vsak dan bol "nor"  Grin. Tehta pa približno 1250 g (sem ga stehtala na mamini kuhinjski tehtnici  Roll Eyes). Po moji oceni bo njegova končna teža okoli 2 kg.
Joni, kdo je pa tale kuža? http://jonathan.moj-album.com/album/791888/?os=875192

lp
Logiran
Ory
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.750


« Odgovor #392 : nedelja, 14.08.2005 : 13:37:27 »

Aja, pa na tejle slikici tako fajn zgledata  Wink http://jonathan.moj-album.com/album/762884/?os=870396
Se ni nič bal, ko je bil prvič na razstavi? Jaz sem ugotovila, da moram mojega čim hitreje vozit med družbo. Danes sva šla cel krog po ulicah in se ni prav nič bal..... ne tovornjakov, ne avtomobilov. Ampak kot nalašč ni bilo nobenega človeka ali pa psa.  Sad No, saj bodo še priložnosti.

lp
Logiran
Joni
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 799


« Odgovor #393 : nedelja, 14.08.2005 : 13:50:01 »

Joni se zahvaljuje za čestitke  Grin

To je pa Gerijin novi sostanovalec, whippet Žan!  Grin

Na podlagi mojih super detektivskih sposobnosti sem uspela izvohati tisti 2 slikici še preden je Geri objavila svoje slike.  Grin Grin Grin

Jaz sem Jonija 2 dni preden sva šla k veterinarju stehtala "po kmečki metodi" - najprej sama, potem pa z Jonijem v naročju na osebni tehtnici in odštela razliko, tam je bil težak samo 2kg, pri veterinarju pa 2.3 kg.  Čeprav je bilo mogoče krivo obilno kosilo Smiley

Lp, Tinkara




Logiran
Joni
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 799


« Odgovor #394 : nedelja, 14.08.2005 : 13:58:21 »

Hvala  sram  Wink

Ne, za prvo razstavo je bilo kar v redu. Sicer sva se sprehajala kot po parku, so verjetno kaki izkušeni razstavljalci zavijali z očmi kako sva hodila v BIS-u - Joni se je spremenil v kakega lovskega psa, ves čas je vohal po tleh, se vsedal itd. - ampak na koncu sva prišla z zelo pozitivnim vtisom domov. In dobil je zelo perpektiven :-) Vsekakor rabiva še veliko vaje s področja ring dresure, predvsem glede stoje itd.

Bal se pa nič ni - celo k vsakemu kužku je hotel it. Pol razstave pa je itak prespal v svojem boxu oz. se je v ograjici igral s čivavicami.


Lp, Tinkara
Logiran
Ory
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.750


« Odgovor #395 : nedelja, 14.08.2005 : 16:16:23 »

Ja, za Žana pa že vem  Grin..... Ti si pa res faca, da si že slikico zbrskala  Wink.

Citat
Bal se pa nič ni - celo k vsakemu kužku je hotel it.
Potem je pa naravni talent  Smiley. Billy se pa večjih kužkov blazno boji.... glede na to, da so to praktično vsi, je prav hecno. Jaz upam, da bo ta strah čimprej premagal. Konec koncev je bil do sedaj samo parkrat zunaj na cesti.

lp
Logiran
Joni
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 799


« Odgovor #396 : nedelja, 14.08.2005 : 17:02:58 »

Komaj čakam, da bom ta "malega" whippeta videla. Me prav zanima kako bo Joni reagiral.  Grin

Ne vem, Joni je bil vedno (pre)pogumen kar se tiče stikov z večjimi psi. Geri mi je povedala, da je v Tullnu celo k dogam šel, pa tudi na CAC Maribor in v Portorožu bi se povohal prav s vsakim kužkom.


Lp, Tinkara

Logiran
Tara04
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 481


« Odgovor #397 : ponedeljek, 15.08.2005 : 12:28:30 »

Geri: Psi naj bi po 7ih letih jedli senior ker imajo briketi manj fosforja, beljakovin in maščobe da ne obremenjujejo jetra in ledvice, kar gre z leti htro narobe. To sem opazla pri našemu mačku ki ima kronično odpoved jeter(17let ima), sicer to smo naključno izvedli, ker se obnaša  in izgleda kot mladenič. Grin
Zdaj je na dijeti, jemal pa je tudi antibiotike.
Če bi ga hranla z senior bi bil verjetno zdaj še zdrav. Psi so pa bolj občutljivi zato sem se odločla za senior.
Logiran
Tara04
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 481


« Odgovor #398 : ponedeljek, 15.08.2005 : 17:44:30 »

Kako to da si se odločla za hrta?
Full ne razumem kje ti in tinkara staknete keš za kupit te pse ti wippeta tinkara kavalirja, jaz pa ugotavljam da bom si lahko privoščla papillona če zadanem na lotu ali mi ga kdo podari Grin Grin
Ne vem kaj nardit Cry Cry
Logiran
Moon
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.642


« Odgovor #399 : ponedeljek, 15.08.2005 : 18:25:50 »

A ima Mojca se eno kosmato bitje doma.. ? Grin Grin Grin
Logiran
Ory
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.750


« Odgovor #400 : ponedeljek, 15.08.2005 : 19:11:35 »

Citat
Full ne razumem kje ti in tinkara staknete keš za kupit te pse ti wippeta tinkara kavalirja
Ha, ha, to bo pa kar Geri povedala  Wink.....

lp
Logiran
Joni
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 799


« Odgovor #401 : ponedeljek, 15.08.2005 : 19:15:06 »

Pri meni ni neke velike skrivnosti, Tara04. Kavalirček sicer res živi v istem stanovanju, ni pa moj. Ajkijev lastnik je moja družina sans jaz. Mi pa vseeno dovolijo, da se kdaj pa kdaj pobaham z njim  Wink

Žal moj priimek ni Gates.  Roll Eyes


Lp, Tinkara
Logiran
Geri
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.546


« Odgovor #402 : ponedeljek, 15.08.2005 : 19:16:12 »

Moon: moje malo kosmato bitjece lahko vidiš TUKAJ Wink

Tara04: whippeti imajo tak super karakter. Se zelo navežejo na lastnika in so nežni fulll. Pa malo večjega formata so... mislim da bo super nadomestil mojo večno željo- nemško dogo, ker me je že čisto osvojil. Mali je pravi srček! Super se razume z Geri in je zelo nežen do nje. Tudi zelo ubogljiv je in se hitro uči. Odločitev za whippeta pa je bila- nenadna Grin Cheesy. V Lendavi ga bom tudi razstavljala, no Geri pa tudi.
Geri je sedaj že prava damica. Dlakica ji raste ampak je malo "oguljena" sedaj ko je poletje. Cele dneve lovi kobilice in se obnaša kot prava muca. Vzela je pokroviteljstvo nad Žanom (čeprav je le mesec mlajši od nje) in ga sedaj uči vseh možnih lumparij Tongue

Lp, Mojca

PS: denar pa se že dobi če se hoče... samo pridno varčuj Tara Wink
Logiran
Joni
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 799


« Odgovor #403 : ponedeljek, 15.08.2005 : 19:21:04 »

Ta "mali" pa je res en srček Kiss  Tista slikica z Geri super izgleda  Grin


Lp, Tinkara
Logiran
Moon
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.642


« Odgovor #404 : ponedeljek, 15.08.2005 : 19:27:28 »

Blagoooooor!! Sta pa res super par.. Upam da ga bom v lendavi uspela precohat Tongue Whippeti so tudi meni vsec .. taki elegantni .. Grin Cuker je res. Kako pa to, da komaj zdaj zvemo.. Lahko pa da sem jaz kaksno info zgresila..  sram Tongue
Logiran
Strani: 1 ... 22 23 24 25 26 [27] 28 29 30 31 32 ... 110   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 9  |  Tema: Papillon - metuljček - čvek
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines