mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
torek, 13.08.2024 : 21:27:21

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 9  |  Tema: Papillon - metuljček - čvek
Strani: 1 ... 19 20 21 22 23 [24] 25 26 27 28 29 ... 110   Dol
Natisni
Avtor Tema: Papillon - metuljček - čvek  (Prebrano 190731 krat)
0 članov in 9 gostov pregleduje to temo.
Tara04
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 481


« Odgovor #345 : sobota, 30.07.2005 : 11:50:55 »

Joni, nevem če si vidla ampak imam v mojem albumu dve slikice od Jonija iz Portoroža. Wink
Logiran
Joni
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 799


« Odgovor #346 : ponedeljek, 01.08.2005 : 07:22:49 »

Iiiii, pa res  Grin

Najbolj mi je všeč ta:
http://tara.moj-album.com/album/590543/?os=590643




Lp, Tinkara
Logiran
Tara04
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 481


« Odgovor #347 : ponedeljek, 01.08.2005 : 18:53:49 »

Ja meni tudi. Grin
Sem si naredila fotografijo in jo imam pri računalniku Smiley


V SPOMIN TARINI MAMICI, GALLINAS BABOČKA ADMIRAL, KI JE POGINILA V TOREK. Cry Cry Cry
Logiran
Geri
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.546


« Odgovor #348 : ponedeljek, 01.08.2005 : 22:32:47 »

Tara.. sožalje Cry

slika Antony-ja. Kot zanimivost... pes nima "priimka" ker ni iz nobene znane psarne, je pa zelo lep samec. Fenomenalen!
Pa še uradna stran: http://www.upanddowns.com/

Lp, Mojca
Logiran
Joni
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 799


« Odgovor #349 : torek, 02.08.2005 : 12:56:44 »

Meni se je zdelo čudno, kako to da nima nobenega priimka, ker je vsepovsod pisalo samo Antony. Čeprav na njihovi strani piše "Up and Down's Antony", potem pa kasneje v tekstu da je njegovo pravo ime samo Antony.  Cheesy

Še ene Jonijeva novička: Včeraj je prvič dvignil nogo, ko je lulal. Sicer je že kak mesec malo nakazoval da bo dvignil taco, včeraj pa tisto ta pravo. Nekdo pa res odrašča  Cry Cry


Lp, Tinkara
Logiran
Geri
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.546


« Odgovor #350 : torek, 02.08.2005 : 13:01:18 »

Joni... v Angliji obstaja ta možnost da registriraš psa ki ga kupiš drugje pod svojo psarno (seveda če ta še nima "priimka"). Zato je Antony samo Antony oz. ima zraven še priimek zdajšnje psarne.

Joni pa postaja pravi mali najstnik Wink

Lp, Mojca
Logiran
Tara04
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 481


« Odgovor #351 : torek, 02.08.2005 : 13:29:26 »

Meni pa je še vedno bolj simpatičen in lepši Dudi. Smiley
Logiran
Joni
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 799


« Odgovor #352 : torek, 02.08.2005 : 14:47:13 »

Citat
Joni... v Angliji obstaja ta možnost da registriraš psa ki ga kupiš drugje pod svojo psarno (seveda če ta še nima "priimka"). Zato je Antony samo Antony oz. ima zraven še priimek zdajšnje psarne.

Aha, tega nisem vedela.

Ja, Joni je postal najstnik.  Roll Eyes Definitivno se tudi vidi sprememba v karakterju. Kavalirčku tudi kar redno kaže kdo je šef, čeprav ga Ajki v velikosti in teži kar krepko prekaša. Zdaj ima še manj dlake kot na CAC Maribor, po trebuhu ima samo par dlak, po tacah in stegnih ima že novo kratko dlako, prav tako nima skoraj nič dlake na repu. Nekaj stare dlake še ima samo na "hlačah", hrbtu in vratu  Sad Prav se vidi kje je ta stara dlaka, ker mu štrli, kot da bi bil pod 220 V napetostjo.

Moram spet narediti malo photo session, čeprav zadnje čase je to skoraj neizvedljivo ker mu je težko biti 3s pri miru. Še vedno se čudim od kod lahko taka mala kepa vzame toliko energije.


Lp, Tinkara
Logiran
Tara04
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 481


« Odgovor #353 : torek, 02.08.2005 : 17:56:39 »

Joni, vsi papilloni ratajo taki čudni ko odraščajo in menjavajo dlako. Tara jr bila tudi vsa štrleča Grin  pa glej kakšen kosmatinec je postala Grin, pa še piletje je in vsem izpade dlaka.
Logiran
biscuit
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.179


« Odgovor #354 : sreda, 03.08.2005 : 07:22:34 »

Tara04-ti ki si iz obale Wink,ali mogoče veš če je v Luciji kakšen metuljček?!
Sem ga včeraj videla,pa nisem prepričana!!
Logiran
Tara04
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 481


« Odgovor #355 : sreda, 03.08.2005 : 09:25:25 »

biscuit, ne da bi vedela razen če je bila to geri ali kakšen na dopustu, sem pa videla v izoli enega samo je zgledal bolj čudno. Kako je zgledal ta ki si ga videla (barva)?
Logiran
biscuit
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.179


« Odgovor #356 : sreda, 03.08.2005 : 11:20:40 »

Bil je take barve kot Tara,in sem že mislila da si ti z njo..pa je bil en starejši par z njo!!
Verjetno se res kakšni turisti,ker sem jo prvič videla....če bi bila iz Lucije
bi jo že kdaj videla!! Vseeno hvala Wink
Logiran
Joni
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 799


« Odgovor #357 : sreda, 10.08.2005 : 12:46:53 »

Tara04 in Geri .. dajmo malo poživit to temo spet  Wink Povejta kaj novega o svojih lepotičkah. Slikice so tudi dobrodošle.  Wink Grin

Danes bom uploadala nove Jonije slike, zadnje dneve sem ga spet malo slikala. Če primerjam slike izpred enega meseca se vidi, da je kar konkretno zrasel. Pri 5 mesecih tehta 2.1 kg, izmeriti pa ga nisem mogla, ker noče biti vsaj minuto pri miru. Ne zdi se mi ogromen, glede na to da od 6. meseca dalje kaj preveč ne bo več rasel.

Zobki ga tudi kar precej mučijo, zdaj je v fazi ko grize vse kar pride pod zobe. Seveda njegovi mali zobje ne naredijo nobene škode ampak poskuša vleči, gristi in cufati karkoli najde. Tudi dlaka se mu je popravila, zdaj okrog ritke ni več pavijan ampak že ima dlako - nova dlaka kar hitro raste, zgleda tudi kar gosta. Mogoče pomaga kapljica olivnega olja, ki jo Joni dnevno dobi na brikete. Prav tako sva menjala brikete in praskanja ni več, prej se je kar praskal po predelu trebuha. Sicer ne vem ali je bila res hrana ali pa samo stara dlaka, ki je odpadala in ga je to srbelo. Bolhe zagotovo niso bile. Sedaj jeva kontrolirane količine Nutro Lamb & Rice 2 obroka ter 1 obrok kuhane hrane.

Drugače kar se obnašanja tiče, je postal še bolj igriv in živahen, včasih kar preveč. Ne pozna počitka in ko že vsi obnemorejo, on še kar divja in divja. Vadiva vsak dan odpoklic in hojo na vrvici, vendar včasih gre, včasih ne. Pravi pubertetnik Smiley No, saj do januarja se bo že naučil. Hišno čistočo že obvlada, čeprav včasih mu uide ko se igra s kavalirčkom, potem kar oba pozabita na manire in nastane kaka lužica.

V glavnem, z Jonijem oba uživava, kolikor le čas dopušča.

Še eno splošno vprašanje - sta Geri in Tara bolj zmrzljiva tipa? Se pravi, ju hitro zebe? Joni se je zdaj, ko so bili bolj hladni dnevi ob jutri kar tresel pa tudi zvečer ga je v njegovem ležišču zeblo, pokrit pa ni hotel ostat. Kaj mi je preostalo - Joni sedaj spi v moji postelji.  Undecided Če bo šlo tako naprej, ne vem kako bomo preživeli zimo  Huh


Lp, Tinkara
Logiran
Tara04
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 481


« Odgovor #358 : sreda, 10.08.2005 : 14:04:18 »

Super da Joni tako lepo napreduje, čisto drugačen je od kar sem ga videla v portorožu, je posal tapravi zdaj Cheesy Grin
Taro zebe samo ponoči včasih, takrat pride na mojo posteljo drugače jo pa mraz ne moti. Zelo rada skače po snegu. Mogoče ga zebe ker nima še taprave dlake, pozimi ko bo zrasla bolj trda in gosta dlaka, ga ne bo več zeblo, pa še navadil se bo. Saj prave zime še sploh videl ni. Smiley
Dobro je da ga dosti pelješ ven po zimi tako da bo dlaka čimboljša.
Tara je pa zdaj vsa oskubljena pa ful se praska. Dajem ji Dermanorm olje( ful dobra zadeva)in Dermatin(tudi ful dobra zadeva)tabletke tako da upam da se bo do jenuarja popravila Sad
Rada bi ponazorila samo da te tabletke in to olje niso umetne ali škodljive...


Geri, ti praviš da špricaš tamalo z biokilom in kaj se kaj poliže pol, kako to zgleda, jez bi to tudi probala pa sem malo skeptična???
Logiran
Joni
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 799


« Odgovor #359 : sreda, 10.08.2005 : 14:13:22 »

Ima Tara kako alergijo?  Shocked

Joni se je praskal, vendar se k sreči ne več. Ni pa se to nikoli stopnjevalo do tega, da bi mu se kaj na dlaki ali koži poznalo. Moj oče je enkrat obiskal eno psarno rottweilerjev v Avstriji (kjer jih vzgajajo za namene avstrijske vojske), kjer so mu povedali da dajejo svojim psom olivno olje v hrano za boljšo dlako. In res so tisti psi bili res krasni, vsaj po njegovem pripovedovanju. Zdaj sem začela to dajati Joniju, s tem da mu dam samo 1-2 kapljici na brikete.

Ja, mogoče je trik v tem, da nima še prave dlake in pač je samo prehodno obdobje, pa se še ne zna prilagoditi na temperaturne spremembe.

Lp, Tinkara

P.S. Torej Zagreb odpade?
Logiran
Strani: 1 ... 19 20 21 22 23 [24] 25 26 27 28 29 ... 110   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 9  |  Tema: Papillon - metuljček - čvek
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines