mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
torek, 13.08.2024 : 01:39:27

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 9  |  Tema: Papillon - metuljček - čvek
Strani: 1 ... 51 52 53 54 55 [56] 57 58 59 60 61 ... 110   Dol
Natisni
Avtor Tema: Papillon - metuljček - čvek  (Prebrano 190357 krat)
0 članov in 12 gostov pregleduje to temo.
Joni
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 799


« Odgovor #825 : petek, 17.03.2006 : 19:30:52 »

Članek o papillonih na IHA Graz je objavljen tukaj - http://www.mojpes.net/modules/news/article.php?storyid=1029

Hvala JaniB za slike in prijetno branje  Wink


Tinkara
Logiran
Joni
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 799


« Odgovor #826 : petek, 17.03.2006 : 19:44:03 »

Pozabljivka jaz -- Joni se vsem zahvaljuje za cestitke ob rojstnem dnevu!  Kiss

[attachment deleted by admin]
Logiran
JANAB
še malo sramežljiv
**
Spol: Ženska
Sporočil: 98


« Odgovor #827 : ponedeljek, 20.03.2006 : 08:43:16 »

Tinkara - hvala za prijetno branje in izčrpno poročilo
Sončna nedelja je bila kot nalašč za sprehod in mi smo to krepko izkoristili. Dokaz: nove slike v rubriki sprehodi na http://janab.moj-album.com/
lep pozdrav vsem
Jana
Logiran
Ory
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.750


« Odgovor #828 : ponedeljek, 20.03.2006 : 10:31:35 »

A ima Joni nov plašček??  Smiley
Logiran
Joni
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 799


« Odgovor #829 : ponedeljek, 20.03.2006 : 11:56:47 »

Ni nov ampak mislim, da Joni se ni bil slikan z njim.  Smiley

Tudi mi smo izkoristili lepo nedeljo za mini izlet. Joni je potem prespal cel vecer in se danes se ne pusti motiti.


Lp, Tinkara
Logiran
Tara04
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 481


« Odgovor #830 : ponedeljek, 20.03.2006 : 17:03:52 »

Mi smo se tudi sprehajali to nedeljo in končno sem tudi naredila par slik:
http://tara.moj-album.com/album/2594961/?os=2597566
Logiran
Geri
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.546


« Odgovor #831 : ponedeljek, 20.03.2006 : 20:16:00 »

Ojla!

Vidim da vsi pridno limate nove slikice! Tara, tista ko se sončita je prav posrečena!! Se moramo res kaj dobit, mogoče prideva z Geri kaj do tebe Wink.
JanaB vidim da Lady in Pupa uživata na sončku!
Tinkara, lepo napisan članek. Vidim da je pod pasmo papillon vedno več prispevkov Cheesy.
Tudi pri nas je nekaj novosti. Poleg tega da uživamo na sončku 100 na uro in so sprehodi še daljši in prijetnejši smo bili še posebno pridni s prenavljanjem Gerijinih strani Wink Razen nekaj manjših popravkov in tega da ima vsaka rubrika svojo slikico pod menijem je dodana še obširna predstavitev pasme papillon, ki bo v kratkem objavljena tudi na tem portalu Cool. Pod rubriko papillon si lahko preberete nekaj splošnih značilnosti pasme, standard, zgodovino in nego pasme. Upam da vam bo branje všeč!

Vabljeni na www.z-in-g.net

PS: slikice s sprehodov bom pa dodala kasneje v Gerijin album...
Logiran
Tara04
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 481


« Odgovor #832 : ponedeljek, 20.03.2006 : 21:19:34 »

Geri, vi kar pridite dol pa se bomo malo sprehodili Cheesy
Si se pa kar potrudila za tvojo stran, češtitam. Ful mi je dobra tista slika ko sta Geri in Žan na skalah. Se je pa geri lepo okosmatila, moraš mi jo prinest pokazat Wink
Edino nekaj bi dodala za nego papillona in to je, da jaz bi priporočala česanje enkrat na dan, vsak dan, čeprav v knjigah piše 1x tedensko. Iz iskišenj vem, da je bolje  vsak dan, ker ko sem Taro česala 1x tedensko je imela že po enem dnevu vse zvozlano, pa še za dlako je dobro ker poboljša prekrvavitev. Smiley 
Logiran
Tara04
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 481


« Odgovor #833 : ponedeljek, 20.03.2006 : 22:39:50 »

Geri: Sori, ne vzet za slabo zadnje stavke, nisem ti hotela solit pamet. Sem hotela ti samo povedat svojo izkušnjo. Sploh ne vem zakaj sem jih napisala Undecided
Logiran
Joni
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 799


« Odgovor #834 : ponedeljek, 20.03.2006 : 23:15:35 »

No, da še jaz pristavim svoj piskrček. Osebno sem zagovornica vsakodnevnega česanja, kar tudi pri Joniju prakticiram, predvsem na ušesih. Vendar, kot je Geri napisala v svoji predstavitvi, ČE se uporabljajo kvalitetni šamponi IN balzami (ti si nekje omenjala nič balzam in Dog-It šampon, kar se meni osebno zdi popolnoma neprimerno za ohranjanje zdrave dlake pri papillonih), ter pri vsakem česanju eno sredstvo za razčesavanje (mislim, da ne smemo pisat znamk ampak maš jih na razstavah kot "coat polish", "coat protector" itd) je tudi okej, če se kak dan spusti, saj dlaka ni zelo naelektrena, se ne vozlja in jo je mnogo lažje vdrževati. Prav tako k ne-vozlanju pripomore postelja z bombažno prevleko (ne sintetiko).

Ušesa so druga zgodba ... zaradi tanke dlake se bodo vedno vozlala, zato jih je pač potrebno bolj redno česati. Če pa nekdo svojega papillona tudi češe samo 2x tedensko, a se drži napotkov v predstavitvi od Geri, bo imel lepega in urejenega psa. Razstavni psi so seveda pesem zase.

Morda bi lahko kaj več k tej temi povedala tudi JanaB, ki ima svoji dve dami zelo lepo negovani.

Lp, Tinkara
Logiran
Joni
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 799


« Odgovor #835 : ponedeljek, 20.03.2006 : 23:30:49 »

Slikice Jonijeva RD-ja in iz Graza so končno tudi v albumu. Jutri pa - upam - sledijo tudi tiste iz vikenda. Je album pomlad že pripravljen, jaz (in mislim da Joni tudi) si želim pomlad, bo več možnosti za norenje na prostem.

http://jonathan.moj-album.com

Lp, Tinkara
Logiran
Geri
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.546


« Odgovor #836 : torek, 21.03.2006 : 01:12:46 »

Tara:
Citat
Čeprav pasma nima zahtevne dlake, je dvakrat tedensko česanje nujno. Če psa redno češemo nam to ne vzame veliko časa, saj vozli niti ne nastajajo, naš pes pa ima lep in sijoč kožušček. Česanje je dobro tudi zaradi prekrvavitve kože in vzpostavljanje posebnega odnosa z našim ljubljenčkom.

Zgornji citat je napisan na moji strani. To da je dvakrat tedensko česanje nujno jaz razumem kot to da je zaželjeno 2x na teden ali pogosteje, nikakor pa ne redkeje Wink Tudi to da je dobro za prekrvavitev je že napisano. Po pravici... najbolje je česati papillona vsak dan ja, včasih se zgodi da ni časa in pade česanje na drugi dan. Dlaka razen na ušesih se ne tako vozla da bi rabila dnevno česanje. Seveda je lepo in koristno da psa počešemo vsak dan. Tu je mišljeno da če ne gre drugače bo 2x tedensko počesan papillon še vedno podoben psu- in to negovanemu Smiley Ok, ne izključujem tega da lahko kdaj nastane kakšen vozel, zato spodaj opozarjam na vozle na ušesih in trebuhu. Vsekakor se mi zdi da je napisano dovolj pogosto česanje za enega navadnega "uporabnika" psa. Še maltežana če ne počešeš vsak teden se ne zavozla Cheesy Grin Glede na zahtevnost dlake nekaterih ostalih pasem mislim da je tu kar realno povedano Tongue
Tudi če nekdo počese papillona po telesu samo tedensko, po ušesih pa pogosteje pes ne bo ves zavozljan kot se lahko zgidi pri kateri drugi pasmi Wink

Te bom pa poklicala ko kaj pridemo dol.. bi prav prišla malo morje pogledat Grin
Logiran
Tara04
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 481


« Odgovor #837 : torek, 21.03.2006 : 11:02:49 »

Jaz Taro kopam z rastlinskim šamponom in ne s kemikalijami, tako da ne vem kaj bi bilo  s tem šamponom narobe in ne uporabljam balzama,  ker se mi ne zdi potrebno. Tari se pa vozlajo tudi samo ušesa in rep ker ima na njem zelo dolgo dlako in, če jo ne počešem pol grdo stoji. Spi pa na moji postelji. Verjetno je članek od geri namenjen samo raztavnim psom. Na to pa nisem na začetku pomislila.
Sej sem pa tudi napisala da nočem nobenemu solit pamet in da je to moja 10 letna izkušnja kar očitno ne pomeni nič in imajo vse knjige prav. Ponavadi je praksa daleč od knjige in to sem večkrat dobila potrditev.

Mah pustimo stat.
Logiran
Tara04
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 481


« Odgovor #838 : torek, 21.03.2006 : 11:12:53 »

Geri, tebi bom poslala na e-mail obrazložitev spodnjega posta.
Logiran
Geri
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.546


« Odgovor #839 : torek, 21.03.2006 : 13:30:41 »

Ojla!

Tara, nič ni narobr da poveš svoje mnenje. Jaz sem pač samo razložila svoje pisanje na moji spletni strani, ki pa NI namenjeno razstavnemu psu. Saj piše samo da se psa počeše, kje so vozli in kako se ga okopa. Wink Opis nege papillona lahko komot presenseš na katero drugo pasmo- je pač bolj splošen in kot sem rekla namenjen "navadnim" psom in ne razstavnim. Jaz balzama ne uporabljam zaradi razstav Grin, ampak zato ker ima Geri po balzamu bolj mehko dlako in se manj vozla. In ne delam tega zaradi knjige, sem pač poskusila in je delovalo pa sem nadaljevala s tem Wink
Kaj ti delaš s Taro je čisto tvoja stvar in nihče ti ne oporeka, saj je Tara lepo negovana psička. Jaz sem prepričana, da več kot odlično skrbiš za njo. Vedno ko sem jo videla je imela dlako v dobri kondiciji, zato se ni treba počutiti užaljeno, ko kdo pove kakšno drugo metodo nege Wink.

Se vidimo kaj na morju!
Logiran
Strani: 1 ... 51 52 53 54 55 [56] 57 58 59 60 61 ... 110   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 9  |  Tema: Papillon - metuljček - čvek
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines