mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sreda, 14.08.2024 : 01:22:53

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 9  |  Tema: Papillon - metuljček - čvek
Strani: 1 ... 8 9 10 11 12 [13] 14 15 16 17 18 ... 110   Dol
Natisni
Avtor Tema: Papillon - metuljček - čvek  (Prebrano 190813 krat)
0 članov in 12 gostov pregleduje to temo.
Geri
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.546


« Odgovor #180 : torek, 17.05.2005 : 10:16:42 »

Kot jaz razumem standard, je dovoljena vsaka barva razen jetrna. Zaželjen je t.i. "blaze" - bela črta ki poteka od smrčka, med očmi nazaj na tilnik. Psi, ki tega nimajo, se imenujejo "solid heads".

Ja dovoljena je vsaka barva razen jeterne kot je Joni že napisala. Glede črte na sredini glave pa... meni osebno so veliko bolj všeč papilloni z črto po sredini, saj jim to daje tisti pravi "metuljčkast" videz, je pa na severu bolj zaželjena glava brez te liske, samo s obrobo okrog smrčka. No tudi simetričnost ni nujna, je pa (meni osebno) lepše videti če je bolj simetrična glavica. So pa tudi tisti, ki nimajo liske simpatični, je pa vse stvar trenutnega trenda v neki državi. V Evropi (na J in Z) je nekako bolj utečena varjanta z lisko in zaželjena je čimboljša odlakanost.

Čisto obarvani in čisto beli psi so po ameriškem standardu diskvalificirani, za FCI pa ne piše.

Tudi po FCI so diskvalificirani,.. no za čisto obarvane res ne piše, ampak to je razvidno že iz pogoja da mora bit temeljna barva bela. Glede belih pa je tako, da morajo bit uhlji nujno obarvani pa okrog oči mora bit obarvanost, črta na sredini ni tako važna koliko je široka (eni imajo širšo, drugi zelo tanko), važno je da ne sega čez oči!

Joni, lepo da prideta v Portorož, pride tudi Tara (9 letna papillonka iz Izole).

Citat: Mehika
Tako, kot je tista vzrediteljica povedala, da kakšen krat morajo počakat tudi 2 leti, da se pokaže ali je pes phalena ali papillon.

Tudi v Nemčiji se je zgodilo, da so prodali papillona iz legla dveh papillonov (nobena znana phalene v preteklosti) in je po letu pa pol povesil ušeska in sedaj je phalene. To se pač še vedno zgodi.. v Ameriki kjer pa to še naprej vztrajno mešajo pa itak ni čudno!

Lp, Mojca
Logiran
mehika
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 377


« Odgovor #181 : torek, 17.05.2005 : 14:07:33 »

Joni: upam, da bom čim prej "ukrepala"  Wink Wink Wink!!!
No pol se bova spoznale v Portorožu, Mojco in njeno Geri sem že spoznala  Wink!!!!
Logiran
Joni
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 799


« Odgovor #182 : torek, 17.05.2005 : 22:49:59 »

Mehika, vsekakor  Wink

No, naj še povem da sem tudi jaz danes osebno spoznalo Mojco in Miss Geri. Geri je eno tako srčkano malo bitjece  Kiss

Logiran
Ory
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.750


« Odgovor #183 : četrtek, 26.05.2005 : 15:40:49 »

Joni, že komaj čakaš malega?  Wink Geri mene pa zanima kako ti kaj skrbiš za dlako svoje kužike. Je izredno lepa, zato me zanima koliko je kaj vloženega dela vsak dan/teden.....

lp
Logiran
Geri
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.546


« Odgovor #184 : četrtek, 26.05.2005 : 18:20:13 »

Ory na mojo srečo je dlaka zelo dovzetna za čistočo Wink. Češem jo 3x na teden ali več. Kopam pa jo zelooo malo (do sedaj 2x). Res je da je zaradi tega včasih dlaka mastna (ker se stiska k mojemu obrazu ponoči, jaz pa mam včlasih eno zelo mastno kremo gor Grin), smrdi pa res ne nikoli. Hitro se sama sčisti. Primer: greva na sprehod, polno blata. Ko prideva domou je do glave rjava. Čez kakšne pol ure ko se blato strdi samo popolnoma odpade in dlaka je spet bela.
Je pa res, da je veliko manj dela z psmi, ki nimajo podlanke.

Joni.. še približno en teden!!

Lp, Mojca
Logiran
Joni
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 799


« Odgovor #185 : petek, 27.05.2005 : 10:54:16 »

Komaj čakam na mojega malega. Sem že čisto nestrpna, zdaj je še samo nekaj dni pa pride.  Grin Grin

Btw. nove slikice so v njegovem albumu http://jonathan.moj-album.com . Zdaj je star že 10 tednov in po slikicah sodeč zelo živahen.

Komaj čakam tudi Portorož, ko vas prideva vse pogledat.


LP, Tinkara
Logiran
Ory
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.750


« Odgovor #186 : ponedeljek, 30.05.2005 : 10:24:54 »

Lep pozdrav! Sem slišala, da je bilo zelo vroče ta vikend na razstavi ..... pa vseeno verjamem, da je bilo vzdušje prijetno. Geri kako vama je šlo?  Smiley

lp
Logiran
Joni
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 799


« Odgovor #187 : ponedeljek, 30.05.2005 : 10:27:26 »

Tudi mene zanima kako je šlo  Wink Sem držala pesti cel vikend  Grin Sem že videla nekaj slikic v temi o čivavah.



Lp, Tinkara
Logiran
JennyK
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 435


« Odgovor #188 : ponedeljek, 30.05.2005 : 10:39:11 »

Ja, Geri: tudi jaz že celo jutro hodim firbcat ali si že kaj napisala... Včeraj je bilo pošastno vroče, zato sva se z Jenny zelo hitro pospravili proti domu. Sva pa držali pesti in tačke!! Tako da.... prosim za odgovor, da bo moja radovednost potešena!  Wink
Logiran
jessy
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.407


« Odgovor #189 : ponedeljek, 30.05.2005 : 13:55:18 »

Hoj!

Včeraj sem tako malo od daleč videla Geri Smiley, in tudi mene zanima, kako ji je šlo...je zlo zlo lušna! Smiley
Logiran
Geri
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.546


« Odgovor #190 : torek, 31.05.2005 : 11:53:48 »

Ojla!

Sem čisto brez časa, tako da komaj sedaj pišem v to temo Smiley
Dobili sva Prvak razreda mladih in BOB. Na BOG pa nisva čakali ker se Geri čisto nič več ni dalo... Sodnica je bila zelo zadovoljna z Geri. Povedala je da ima zelo lepo oblikovano glavo, lepo močen smrček, močno oprsje, ki se ji bo do 2. leta še ojačalo, tipično hojo in držo, pravilno nošen rep, zelo lepo odlakana... Skratka, z oceno sva zelooo zadovoljni, pa saj sem itak vedela da je prava lepotica Grin!
Na srečo smo imeli senčnik s sabo in je bila Geri stalno v senci. Zelo malo se je pokazala iz svoje "utice" ker je bilo v njej prav prijetno hladno. V ringu je (na moje presenečenje) kljub neznosni vročini hodila in lepo stala.
V petek obljubim da poslikam vse papillonoe v Tullnu in prilepim kakšno slikico.. komaj čakam!!

Lp, Mojca
Logiran
JennyK
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 435


« Odgovor #191 : torek, 31.05.2005 : 12:56:45 »

Bravo za Geri!  Cheesy Cheesy Cheesy Sicer pa je res ljubka kužica. Tile metuljčki so res srčki.... Še enkrat bravo!
Logiran
Joni
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 799


« Odgovor #192 : torek, 31.05.2005 : 15:37:04 »

 Kiss Kiss Kiss Kiss za Geri!!!  Čestitke!

Je bilo veliko papillonov prijavljenih?



Lp, Tinkara
Logiran
jessy
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.407


« Odgovor #193 : torek, 31.05.2005 : 18:37:30 »

Čestitke za Geri!!!  Cheesy Cheesy Wink
Logiran
Ory
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.750


« Odgovor #194 : torek, 31.05.2005 : 20:10:32 »

Bravo Geri, želim vama še več takšnih uspehov  Smiley..... zdaj jo pa res moram enkrat videti v živo.

lp
Logiran
Strani: 1 ... 8 9 10 11 12 [13] 14 15 16 17 18 ... 110   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 9  |  Tema: Papillon - metuljček - čvek
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines