mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sreda, 14.08.2024 : 01:25:58

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 9  |  Tema: Papillon - metuljček - čvek
Strani: 1 ... 4 5 6 7 8 [9] 10 11 12 13 14 ... 110   Dol
Natisni
Avtor Tema: Papillon - metuljček - čvek  (Prebrano 190828 krat)
0 članov in 25 gostov pregleduje to temo.
MISSA
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 813


« Odgovor #120 : četrtek, 28.10.2004 : 14:31:02 »

LP!
Ha, ha, ha...lep poizkus, da me namamiš, da se bom po primorskih koncih valjala med kozami in se šla paparaza!
Sicer  me res mamijo tiste tvoje koze, da si jih pobliže ogledam....mogoče, nič dokončnega ne bom rekla!

LP,Miša
Logiran
rina
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 260


« Odgovor #121 : četrtek, 28.10.2004 : 17:33:53 »

Rina: no saj možno je, da je še kakšen nerodovniški papillon v Ljubljani, pa jaz tega ne vem. Rodovniški papillon v Sloveniji je bil zadnjič (pred Geri) vpisan/a v SLO rodovno knjigo leta 1996. Ena samička iz Idrije (ne vem če je še živa, ker bi mela že kar precej let) je imela enkrat leglo- 2 mladička. Samca so kastrirali (vsaj po mojih podatkih), samičko pa (po podatkih Sassy) sterilizirali sedaj, pri mislim da 8h letih. Potem je tu še Lady od Jane B. iz Velenja in ena samička blizu Kranja, ki ima 4 leta in nikoli ni imela mladičkov. No Lady tudi še ni imela mladičkov. To bi bilo to o papillonih (rodovniških) v SLO. Nerodovniških pa nihče popisuje, tako da ne vem koliko jih je v SLO. No pa še lastniki psičke iz Kranja so imeli 4-5 let nazaj prav tako papillonko, ko je poginila so vzeli to.

Lp!

Tako malo papillonov je v SLO? Poleg tvoje jih je samo šest rodovniških? Zmeraj sem misila da jih je več... veliko več. Da je celo kakšna psarna. Phalen (saj se tko napiše ane?) pa je najbrž še manj. No pa saj ni važno. Wink Važno je da se imaš ti s tvojo tako fajn. Cheesy

lp
Logiran
Geri
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.546


« Odgovor #122 : četrtek, 28.10.2004 : 21:35:11 »

No za sigurno vem za še 3 (Lady, 4 letna Undi iz okolice Kranja, pa Florence- nečakinja od Geri, ki ima mislim da 4-5 mesecev, sedaj se ne točno spomnim). Tista iz Idrije je skoraj 100% že pokojna Cry, za potomko te (tisto sterilizirano) tudi osebno preveč ne vem kako je s tem, tako da ne bom nič trdila. Samčka pa rodovniškega ni nobenega, kar je škoda, saj če bi bil bi tej lastniki papillonk imeli legla, pa bi se potem mogoče kaj razvilo...
Res je škoda... Phalene pa je edino od g. Jane Blekač (mogoče bo pa ona imela kakšno leglo z njo Wink), držimo pesti...

Miša: ti kar.. koze so zeloo fotogenične, fotoaparat ju neizmerno privlači!
Logiran
Sassy
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 515


« Odgovor #123 : sobota, 30.10.2004 : 14:33:15 »

pa tista psička iz Izole ki sem jo jaz zadnjič videla.. mislim da ji je ime Tara če se ne motim, stara je okrog 8 let in so jo ravno sterilizirali..
Logiran
Geri
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.546


« Odgovor #124 : torek, 09.11.2004 : 11:45:20 »

No pa da se malo javiva. Geri ima že 1,6 kg Cool.. smo jo kar lepo porediji ja. Dlako je že začela menjavati, tako da je nekaj puhka že odvrgla, ušeska pa so vedno bolj odlakana. Le malo zebsti je začelo ta teden, tako da se Geri veselo kaže v svojih oblekicah Grin.

Lp!
Logiran
mehika
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 377


« Odgovor #125 : torek, 09.11.2004 : 12:26:40 »

Miislim, da v izoli ni nobenega papillona, če pa je kakšen je morda kakšen mešanec, ki je le podoben papillonu, ker jaz drugače bi ga že vidla!!!!
Logiran
Sassy
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 515


« Odgovor #126 : sreda, 10.11.2004 : 00:29:00 »

je siguno papillon, sem 100% da iz obale, so jo ravno ped kratkim steilizirali. srečali smo se na kliniki, ko je prišla šive ven pobrat. vem da je od tam, ker sem se čudila kako to da so jo v Lj. pripeljali. je pa mladič od tiste psičke iz Idrije. Je črno bela zelo majhna psička.
Logiran
Geri
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.546


« Odgovor #127 : sreda, 10.11.2004 : 17:15:29 »

No tu je še nekaj novih slikic od Geri v novi oblekici Wink
Tako je Geri sedaj pripravljena pričakat prvi sneg!

Lp!
Logiran
Rincy
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.205


« Odgovor #128 : sreda, 10.11.2004 : 17:32:16 »

kako ji pristaja tale puloverček..joj..medi mali!!  Kiss zanjo

lp nina
Logiran
LiXo
rad pišem
****
Spol: Moški
Sporočil: 294


« Odgovor #129 : sreda, 10.11.2004 : 17:51:00 »

Kolk lepe puloverčke delajo za kužke, sploh ne morm vrjet Shocked

 Grin

čivava: Ali imate tudi kakšne čevlčke zanjo? Wink

LP Grin
Logiran
Geri
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.546


« Odgovor #130 : sreda, 10.11.2004 : 17:56:29 »

Lixo: ta puloverček pa sem jaz kar iz nogavice za smučanje naredila + nogavičke za dojenčke (najmanjšše kar obstajajo) za nogice. Bi ji pa te nogavičke lahko prišle prav kot čevelci (ne morem verjet kako majhne nogavičke delajo Shocked), če bi jih zgoraj zvezala, ampak itak ne zadržijo vode, tako da... Sem pa iskala, ampak nič dobila.

Lp!
Logiran
LiXo
rad pišem
****
Spol: Moški
Sporočil: 294


« Odgovor #131 : sreda, 10.11.2004 : 18:08:00 »

Pohvalno !


Ful lepo si to naredila! Cheesy
Logiran
mehika
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 377


« Odgovor #132 : sreda, 10.11.2004 : 20:04:45 »

Potem pa tisti iz Izole, ki imajo papillona, res ne hodijo nič ven, ker jaz res jih nisem še srečala  Shocked!!!
Logiran
Geri
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.546


« Odgovor #133 : torek, 16.11.2004 : 20:18:20 »

No glede te iz Izole... res škoda ker lastnica ni vpisana v klub za pritlikave pasme, ker bi potem lažje spoznali njeno papillonko. Meni so na kinološki rekli le, da je bila zadnja papillonka vpisana v rodovno knjigo leta 1996. Na klubu za pritlikave pasme, pa so rekli da je bila gospa iz Idrije njihova članica. Imela je le eno leglo (neznano zakaj le eno) saj je bil tudi samček v SLO, uvožen iz Češke. Papillonka je imela samo 2 mladička, ki sta ostala v Sloveniji, niso pa lastniki nikoli hoteli v klub ali na razstave tako da se je sled za njima izgubila. Znano naj bi bilo le, da so samčka iz tega legla že takoj kastrirali. Drugih legel v Sloveniji NI bilo. No ostali dve papillonki že poznam.
Moram kaj v tujino na razstave, ker v avstriji pride na razstave po 20 papillonov, to mora bit veselje videti! No saj v Portorožu jih je bilo tudi kar nekaj Lady + še 4 (če se prav spomnem).

Lp, Mojca

PS: LiXo: hvala za pohvale Cheesy
Logiran
Rincy
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.205


« Odgovor #134 : torek, 16.11.2004 : 23:55:41 »

Oj!

Na rastavi sem videla dva papillona! Sta bila "tujca" ali iz Slovenije? če jih je tako malo sta pomojem tujca Huh Roll Eyes

lp Nina

p.s.Še enkrat čivava! Imaš ZELO lepo Papillonko!!! pa njene oblekice so tudi perfektne...čestitam Wink Grin
Logiran
Strani: 1 ... 4 5 6 7 8 [9] 10 11 12 13 14 ... 110   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 9  |  Tema: Papillon - metuljček - čvek
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines