mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 27.09.2024 : 02:55:02

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zaščita živali in razno  |  Tema: Krzno za oblačila?? Ne, hvala!
Strani: 1 2 3 [4] 5 6 7 8 9 ... 11   Dol
Natisni
Avtor Tema: Krzno za oblačila?? Ne, hvala!  (Prebrano 38167 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #45 : sreda, 29.09.2004 : 17:54:44 »

Andi, jaz ti lahko povem, iz "lastnih izkusenj" v tujini, da je rjav doberman v trenutku naredil luknjice v trosed iz usnja. Povsod so bile razice in odrgninice in luknjice,... Poleg tega je stvar FEJST skripala, ko si lezal gor, pa prilimal si se tudi, ce si bil v kratkih hlacah in/ali kopalkah.
Usnje-samo za oblect in za v avto; kavc pa yucky. Grin
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
irenchy
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 411


« Odgovor #46 : četrtek, 30.09.2004 : 15:55:50 »

Točno tako Nanook! Pri naših prijtlih so meli usnjen kavč, ki je bil že po enem tednu čist uničen! Najprej ga je maček napadal, ker se ga je bal ker je "škripal". Pes ga je pa spraskal pa bogve kaj je še počel!
Potem so se še ljudje gor limal, tko da so se odločil za zamenjavo!
 Cheesy
Logiran
irena_p
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 180


« Odgovor #47 : torek, 05.10.2004 : 11:44:40 »

Binson hvala za prilimane linke. Jaz sem dobila kar kurjo polt ob gledanju. Pa tako mi je bilo hudo. Cry
Sama že ves cas zagovarjam umetno krzno.
Upam le, da bo kdo, ki misli drugače ob gledanju tega spremenil mnenje.
Logiran
masy
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 498


« Odgovor #48 : torek, 12.10.2004 : 17:10:44 »

Mislim, halo ?!?  Angry Huh Lips Sealed Shocked . . . . . . GROZA . . . . . .

Ko sem gleda tisti filmček, ko so kužke zadušili sem bila tako jezna na te ljudi. Angry Lips Sealed Bi jih najraje . . .  Kužki so se mi pa seveda smilili. Cry Cry
Me prav zanima kako bi se ti mučiteji počutili, če bi se njim dogajalo to. In če je res, da ko umreš se potem vrneš kot neko drugo bitje si želim, da bi ti idioti na svet prišli kot kužki, ki bi jih drugi idioti tako mučili. Angry
No jaz sem bila vedno proti krznu in še zdaj sem. Upam, da bo čim manj takih ljudi, ki to počnejo in takih, ki se v to oblačijo. Še posebej zadnjih omenjenih, ker če se nihče ne bi hotel oblačiti v to, potem tudi drugi ne bi kar tako delali neka krzna in strupili živali.

                                           Pozdrav, Mašy Kiss
Logiran
Binson
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 16


« Odgovor #49 : torek, 12.10.2004 : 20:32:25 »

Ali idiotom v krznu kaj rečete, ko jih srečate?
Mene tako razkurijo... Angry Angry Angry

Logiran
irenchy
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 411


« Odgovor #50 : torek, 12.10.2004 : 20:45:14 »

Jaz jim že z mojim grdim pogledom vse povem! Shocked

Sploh nevem kako lahko nosijo.....ah. Da si samo predstavljam..... da živali ubijajo.... da lahko te mame nosijo, njim lepe, meni ogabne obleke!
Logiran
mercur
novinec
*
Sporočil: 1


« Odgovor #51 : nedelja, 13.02.2005 : 16:59:25 »

SPOSTOVANI PRIJATELJI ZIVALI,

na strani.
http://www.ljudmila.org/merc/krzno/
smo Vam avtorice in avtorji Protesta proti izdelavi in nosenju zivalskega krzna (prosimo, seveda je nosenje lastnega krzna stvar lastnega okusa..) poslali plakat, za katerega Vas vabimo, da si ga ogledate. Izdelan je iz stirih razlicnih motivov, ki pa smo jih zaradi stroskov tiska postavili kot en sam plakat, dimenzije A2. Tisk smo prek palckov in kanalckov, ravno tako zaradi znizanja stroskov, dobili v Beogradu. Idejne resitve so plod internetne arheologije, risba, postavitev in ostalo pa nase delo.

Prosimo, da nam s svojim financnim prispevkom omogocite, da izpeljemo akcijo do konca.  Ravno tako pa se le oglasite Urski in Maji na mobi: 031 750 630 ali 01 252 66 49 ali odvrnite na ta mejl, ce pa ste pripravljeni se kakorkoli drugace, ne le denarno, akcijo podpreti, npr. lepljenje plakatov, sodelovanje v performensu, izrezovanju sablon, pisanju grafitov ipd.

Martina Bohar, Julij Borstnik, Urska Merc in Maja Pan
Logiran
TjasaK
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 24


« Odgovor #52 : četrtek, 19.05.2005 : 12:06:21 »

Ostalih odgovorov sicer nisem brala, ampak nasplosno sem zelo proti krznu ( pa naj bo pasji, ali pa lisicji, nima veze!!!!). Kar zmrzi me, ko vidim babe, ki se pozimi sprehajajo po ulicah PONOSNO v svojih krznenih plascih  Cry Se skoraj ne morem zadrzat, ampak moj pogled pove v bistvu vse.
Se mi pa zdi zanimivo, koliko ljudi je proti krznu ( in se zgrazajo), ko pride pa do usnja, je pa cisto druga zgodba  Huh
No se kar se tice krzna; se mi zdi prav bedno, letos pozimi je bil spet modni trend, kolikor sem pa spremljala smernice za naslednjo zimo, ne bo pa nic bolje. Seveda, babe suznje mode, bodo seveda brez slabe vesti to kupovale se dalje. Meni se zdi to totalno mimo, ker je toliko umetnega krzna, ki zgleda kot pravo. Zakaj je tega treba?
Drugace pa prakticiram delno vegetarijanstvo ( jem jajca in mlecne izdelke)...imam valda moralne zadrzke, po drugi strani me je pa okus po mesu vedno odbijal. Samo mesojedci me ne motijo. Jaz se pa totalno boljs pocutim, kot vegi....
Mogoce so malce dvojna merila, ampak blazno sem alergicna na nosenje krzna. OBUP.

Sem pa na televiziji gledala, da je imela J.Juras nek shod po Ljubljani proti krznu. Misel je ze super, ampak ne morjo protestirat proti krznu ljudje v usnjenih cevljih? Ali???
Logiran
vicio
nekaj malega že vem
***
Spol: Moški
Sporočil: 205


« Odgovor #53 : četrtek, 20.10.2005 : 09:15:55 »

In seveda sploh ni novost, da se tele zadeve dogajajo na Kitajskem. Ko pogledaš posnetke, nimaš besed. Sploh ne vem, kak še je lahko kaj živega tam.
http://www.fourrure-torture.com/
Logiran
Sammy
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.634


« Odgovor #54 : nedelja, 23.10.2005 : 12:49:05 »

stran sem si pogledala, toliko poguma, da bi videla še video, pa nimam. enostavno ne morem verjeti, kako lahko nekdo na živi živali vleče kožo dol ... groza ...  Angry Cry
Logiran
55
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 138


WWW
« Odgovor #55 : sobota, 17.12.2005 : 18:56:48 »


 
Kopiram povezavo na temo krzna iz mačk in psov http://forumi.siol.net/showthread.php?t=7958  in pa peticijo http://www.heathermills.org/petition.php
Logiran
ka ty a
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.919


« Odgovor #56 : sreda, 22.02.2006 : 14:44:56 »

oooooo kako lahko tako kruto pobijajo zivali??
Logiran
55
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 138


WWW
« Odgovor #57 : sobota, 11.03.2006 : 18:52:24 »

Zdaj je pa tudi sezona lova na tjulne mladiče- krzno http://www.prijatelji-zivotinja.hr/
http://www.harpseals.org/index.html
Logiran
55
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 138


WWW
« Odgovor #58 : torek, 21.11.2006 : 21:08:29 »

KRZNO BOLI

Na leto umre 40 milijonov živali, približno 30 milijonov jih gojijo na farmah, 10 milijonov živali pa polovijo v naravi.
Ali se zavedate, kako živali trpijo??? 

Živali na farmah za krzno so mučene!!

Tam so celo svoje kratko življenje zaprte v kletke!

Potem jih ubijejo z elektrošokom, zadušijo s plinom ali pa pretepejo do smrti!!!

ALI SE VAM ZDI TO HUMANO??
ZAMISLITE SI KAKO BI BILO, ČE  BI BILI VI ZAPRTI V KLETKAH IN NATO BI VAS MUČILI IN UBILI NA TAKO KRUT NAČIN!!!

Če jim želite pomagati se nam pridružite se nam.

VABLJENI NA

2. DOBRODELNI OTROŠKI SHOD PROTI KRZNU
s pomočjo neformalne pobude LjudjeZa.org
 

v soboto 2. decembra 2006 v Zvezda parku ob 11.00 uri

bomo otroci osveščali in nasprotovali uporabi naravnega krzna
pripravili smo vam zabavno - informativni program, ki ga  bo povezovala Jasna iz Bara 1
 

s srečelovom in z dobrovoljnimi prispevki za majčke  zvezdnic Tvoje krzno je imelo srce, katerih vrednost je 30 evrov

bomo zbirali sredstva za  nov dom za živali iz Zavetišča za prosto živeče živali v Kranju

...in še mnogo drugega...

 

Prižgi svojo svečko tudi ti!

Pokrovitelji:


Avon, Ljubljanske tržnice, Sandi Purić s.p., Društvo za zaščito živali Ljubljana, Društvo za osvoboditev živali in njihove pravice, s svojimi majčkami: Alya, Saša Lendero, Jadranka Juras, Alenka Godec, Tinkara Kovač in Nina Vodopivec 
 

HVALA ZA SOČUTJE IN POMOČ!


Živali in Otroci tega sveta!

Ta petek 24.11.06. bo shod proti krznu tudi v Mariboru, vendar še točne ure in naslova ne vem, če kdo ve prosim naj dopiše.
Logiran
ka ty a
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.919


« Odgovor #59 : torek, 21.11.2006 : 21:21:09 »

o ta shod bo super!
jaz pridem.
Logiran
Strani: 1 2 3 [4] 5 6 7 8 9 ... 11   Gor
Natisni
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zaščita živali in razno  |  Tema: Krzno za oblačila?? Ne, hvala!
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines