mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sobota, 05.10.2024 : 17:21:45

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 5  |  Tema: Sibirski husky
Strani: 1 ... 106 107 108 109 110 [111] 112 113 114 115 116 ... 192   Dol
Natisni
Avtor Tema: Sibirski husky  (Prebrano 449673 krat)
0 članov in 4 gostov pregleduje to temo.
AndrejZ
še malo sramežljiv
**
Spol: Moški
Sporočil: 63


WWW
« Odgovor #1650 : četrtek, 12.07.2007 : 20:10:32 »

Pozdravljen Robert,

Jaz šolam svojega Aika v KD Ptuj in ti moram povedati da mi ni niti malo žal. Ti priporočam da prideš kakšno nedeljo na društvo (zreven rance), jaz treneram tam z mojim vsako nedeljo okoli 11h. Tako da če te res zanima pridi pogledat.

No drugače pa jaz mojega sibirca spoznavam z vodo... ko je bil mali jo je mel ful rad potem pa je enkrat v malo jamico padel pa mu je potunkalo smrček. Od takrat naprej je bila voda problem, ki pa ga sedaj preko igre že lepo rešujeva. Zaenkrat še noče plavat, vendar mislim da sva na dobri poti za bo začel  Grin

Lep pozdrav vsem.
Logiran
ajka11831
nekaj malega že vem
***
Spol: Moški
Sporočil: 206


« Odgovor #1651 : četrtek, 12.07.2007 : 20:21:59 »

želim ti veliko sreče z plavanjem, kajti imam 11 mesecev staro aljaško malamutko in moram reči da sem prav vesel da se ne boji vode, zelo rada plava in potaplja, tako da jo ob vročih dnevih lahko peljem za savo. l.p.
Logiran
robertodee
novinec
*
Sporočil: 4


« Odgovor #1652 : petek, 13.07.2007 : 01:31:25 »

Lep pozdrav !

no sedaj me pa se zanima tole;   zakaj   nemorem uredit profila Huh  kliknem na svoje  uporabnisko ime
pa negre???  rad  bi si dodal avta pa se mogoce kaj preuredil  !

a mi lahko  kdo prosim pomaga??   

HVALA       /// Robert
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.405


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #1653 : petek, 13.07.2007 : 01:38:38 »

Seveda ti lahko pomagamo Smiley
Oglej si:
- pravila na mojpesForumu in
- cenik za uporabnike (da se izognemo gledanju kaksne napacne kolone - za profil potrebujes paket midi)
Logiran

merrii
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 56


« Odgovor #1654 : petek, 13.07.2007 : 10:21:05 »

sem par dni brez interneta, pa se je tukaj kar razživelo Smiley
Robertodee dobrodošel med nami. Jaz imam tudi huskyja starega približno leto in pol in se vse učiva znova  Undecided. Ne vem če so vsi huskyji tako dojemljivi, ampak učenje niti ni tako težko, samo treba je bit dosleden, pa imeti vedno nekaj sirčka v bližini Wink. No, to da ga bom kdaj imela ispuščenega, sem že tako opustila (včeraj se tudi prepričala Cry), jeseni pa greva vseeno v šolo. Je nerodovniški in ko se bo malo bolj navadil na dom, ga peljeva na kastracijo. Če psičke ne boš paril (me veseli, da si se premislil), potem ni treba iti slikat kolke in ostalo, razen, če te res zanima, ampak kolikor jaz vem je slikanje kolkov precej draga zadeva.
Pa da razložim, kako sem se prepričala, da ne more bit izpuščen: Včeraj na sprehodu sem stopila v neko luknjo in padla (neroda nerodna) in ker sem se kar grdo skipala, sem spustila Ice-a, on pa ne pet ne šest, jo ucvre  Undecided. Vsa "polomljena" sem vstala in ga lovila kake pol ure, ker se ni odzval na nobene klice seveda, je bil čisto v svojem svetu sram. Dobila sem ga na vrhu enega hriba, ko je opravljal svojo potrebo. Kadarkoli sem ga videla je imel smrček pri tleh, čisto zmešan od vonjev. Velika sreča je, da ni zavil v gozd, ker potem ne vem kako bi ga dobila, ali bi se pa z špago kam zapletel, ali pa stepel s kakšnim psom  Undecided Lips Sealed. V glavnem me je bilo res strah, hvala bogu je bila z mano mala sosedika, ki ima rahlo več kondicije kot jaz Roll Eyes. Ko sva ga ujele se je gospodič obnašal kot da ni nič Shocked. V glavnem definitivno ni za spuščat, pa upam da se ne bom še kdaj kipnila Wink
Drugače pa je Ice vedno lepši gospod, zdaj je še dlako na repu izgubil (sem mu malo pomagala, čeprav ni bil ravno zadovoljen Wink), hranim pa ga z Science Plan Adult, Lamb&Rice. Sva pa dobila ene druge zdaj za probat, pa mu tudi pašejo, samo ne vem zdaj točno katere, ker mi jih je kar nasul v vrečko  Tongue, vem samo kje v trgovini stojijo.  sram
lp
Logiran
satin
rad pišem
****
Sporočil: 380


« Odgovor #1655 : petek, 13.07.2007 : 11:44:58 »

Ice bo po vsej verjetnosti za vse življenje obsojen na povodec, sicer pa če imasta flexi ni to nič takega, moj Lars je tudi pa mu čisto nič ne manjka, zlaufa in  zgoni se ravno tako, pa še mene dodobra premiga Grin
Nažalost je k tebi Ice prišel z že dodelano osebnostjo, ki bosta sicer z doslednostjo in vztrajnostjo še lahko preoblikovali, vendar pa ne čisto vsega Wink
Pa še glede na to da so to še vedno zelo prvinski psi in na zgodovino, imajo ti psi še zelo močan lovski nagon v sebi, poleg ljubezni do teka. Večinoma so lahko spuščeni tisti huskyi ki imajo bolj "nežen" značaj (mišljeno omiljen lovski nagon) pa še to vedno pod budnim nadzorom in boh ne daj kje v bližini gozda.
Ja SH so zelo dojemljivi, vendar ne marajo enoličja (mišljeno večkratno ponavljanje ene in iste vaje Wink Wink Cheesy) Mah to so ti taki eni special tiči ampak ko ti enkrat zlezejo pod kožo, si za vedno njihov, jaz si mojega življenja ne predstavljam da ne bi bilo kakega sibirca v njem Cheesy Grin
Logiran
merrii
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 56


« Odgovor #1656 : petek, 13.07.2007 : 12:03:47 »

hja, to imaš pa prav, da se hitro naveliča  Grin največ 5x ponovi isto vajo, potem me ima pa dosti. Pa žogico 3x prinese, potem pa ne teče več za njo, haha. Jaz sem se itak sprijaznila, da bo vedno na povodcu, na fleksiju pa itak uživa, pa še nič ne vleče. Čez mesto ga mam na povodcu, potem ga dam na fleksi, ker Ice ne ve kaj je pločnik in kaj je cesta Tongue
Imaš prav, to so eni posebni tiči Cheesy, samo ko se stisne k tebi pa te milo gleda, itak pozabiš na njegovo trmo Tongue Kiss
lp
Logiran
satin
rad pišem
****
Sporočil: 380


« Odgovor #1657 : petek, 13.07.2007 : 12:43:02 »

Ti imaš potem še srečo moj za žogico sploh ne teče, nameni tak pogled ko da sem največja tepka na svetu; "A jaz tebi mogoče zgledam kot zlati prinašalec? Shocked Tongue"  Se mirno pokne na tla z vsemi štirimi od sebe in uživa ob pogledu name ki moram sama it pobrat žogico, ter se pri tem reži na vsa usta Grin Cheesy  Tongue Moj me že pri ta tretji ponovitvi pogleda če se zdaj že norca iz njega delam, ter mi da jasno vedeti da naj četrti poiskus raje spustim, ker drugače bodo nekomu lasje pokonci stal  Cheesy Grin Angry
Larsa je pa hitro dojel kako se hodi ob cesti, namreč mi v ulici pločnika še nimamo, pa samo nebo ve če ga bomo kdaj sploh imeli, v samem kraju jih sicer imamo ampak tko bolj za vzorec. Vedno ko mu rečem avto gre lepo čisto ob robu ali pa se sploh ustaviva, se umakneva čisto na rob in počakava da gre avto mimo Wink
Ja ja "angelčke" zanjo pa resnično dobro zaigrati, moj bi moral že kar nekajkrat  oskarja za glavno vlogo največjega nedolžneza ali reveža dobit Grin Cheesy
Logiran
merrii
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 56


« Odgovor #1658 : petek, 13.07.2007 : 12:57:46 »

hahahaha satin, se vidi, da dobro poznaš SH  Grin Cheesy.
Jah Ice očitno ni imel veliko izkušenj z mestom, ker se mu tudi sanja ne, kaj je avto Undecided, pa najraje se pokaka sredi pločnika, je 1x celo probal, ko sva čakala na prehodu za pešce  Shocked pa tudi če je na travi, bo počakal, da prideva na asvalt. Hvala bogu za vrečke, drugače me res ne bi marali tu v okolici  Smiley
lp
Logiran
satin
rad pišem
****
Sporočil: 380


« Odgovor #1659 : petek, 13.07.2007 : 13:05:29 »

No kar se pa tiče opravljanje potrebe, tu je pa moj kako naj rečem.... doma resno razmišljamo da bi mu naredili lastni WC Grin Cheesy Shocked, ma vse ga moti Roll Eyes Tongue noben ga ne sme gledat, vsako mesto  ni pravo, če ga že najdemo se prvo zavrtimo 3x v eno smer, potem 3x še v drugo, če še nismo zadovljni ritual ponovimo Shocked Cheesy, ko se že udobno namestimo boh ne daj da ga kaka travca ali vejica po riti požgečka ker je to pa že višek Cheesy Grin, včasih si izbere za mesto opravljenja potrebe najbolj nemogoča mesta in pri tem ni važno če mora lastnica se stegnit ko žirafa vrat ali pa celo občasno kam splezat Angry Grin Cheesy Tongue Roll Eyes
Logiran
merrii
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 56


« Odgovor #1660 : petek, 13.07.2007 : 13:22:43 »

hehe potem tebi ni nič lažje kot meni Tongue
Logiran
satin
rad pišem
****
Sporočil: 380


« Odgovor #1661 : petek, 13.07.2007 : 14:15:50 »

Ne čisto nič, sem mislila in močno upala da se bo z leti malce bolj spravil k pameti pa ne vem kako mi je to sploh na pamet palo Roll Eyes Grin No moj je glede opravljanja potrebe gospod, tega na cesti,poteh in potkah ne delamo, mi se skrijemo v varen objem visoke trave ali grmovja, mi potrebujemo zasebnost Grin Prosim moj je tko fin, da če ma kdaj prebavne motnje in ne more zdržat, pa mu v pesjaku uide, zadevo zakoplje s tono peska da mu slučajno ne smrdi pod nos Cheesy Grin Shocked Drugače on tega v pesjaku ne dela Cool
V sedmih letih skupnega življenja s SH se veliko naučiš, s tem da sem imela nekaj prakse s psi in tudi nekaj teoretičnega znanja o SH, pa vendar tako kot vedno se realnost razlikuje od teorije. Ta moja sibirska buča ve zakaj ima glavo in to glavo z velikim veseljem uporablja za lepe stvari, še posebaj pa če je treba kej ušpičit Grin Cheesy Tongue Pa tudi rad pokaže da zna glavo uporabljat Grin Roll Eyes Pa še to Lars je en tak tipično netipičen husky, večkrat imam prav občutek da se ma za enega special človečka Grin Cheesy Roll Eyes
Ta naša baraba je en tak velik egoist in medtem ko za huskye velja da so zelo družabni pesjani, je ta moj malce bolj asocialen do ljudi, ljudje so mu sicer zanimivi ampak samo od daleč in na ljudi izzven svojega krdela gleda zviška Shocked Roll Eyes, med tem ko je večini huskyev všeč če jih kdo crklja in mi mnogi rečejo da njihovi bi se za priboljšek prodali, moj ljudi zbira po načelu nisi mi všeč, ti pa mogoče si mi, od nobenih tudi tistih ki jih smo jih sprejeli ne vzamemo hrane ali priboljška da nas slučajno ne bi vzeli, domače imej skoz na očeh da kam ne izginejo, če kam greva z avtom vedno budno opazuj okolico kjer se peljeva, da gazdarci slučajno niti na pamet ne bi padlo da me kje pozabi Grin Cheesy Roll Eyes Crkljati razen nam njegovim krdelnikom, se da samo še tistim ki jih je sprejel za prijatelje pa še to samo tako malce me počohaj, zdaj imaš pa zadosti.  Aha pa moški mu sploh niso preveč všeč Shocked Roll Eyes Tongue
Logiran
cac
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 603


« Odgovor #1662 : petek, 13.07.2007 : 15:07:43 »

merrii, ce si se resno odlocila za kastracijo in ce zelis delat z njim, se bo najbrz poznalo.

Zal je pri nas naneslo tako, da smo zaradi bolezni morali dati nasega pozimi kastrirat... mi je blo hudo, pes je rodovniski, ampak zdravje prvo...poseg je kr lepo prenesel, ni blo krize, edino kar je, full dolgo se celijo rane, pa vsak trenutek izkoristi da se polize, ker ga srbi kjer ga pobrijejo... ampak ko to mine, je vsaj pri nas blo cist vse ok...
Je pa sprememba vedenja, prov zanimivo. Kot bi imel drugo mladost, se igra z ostalimi stirinozci pri hisi, poslusnost je boljsa, moram rect da sem kr presenecena. Edino apetit ma pa skos, skos bi jedu, tko da ga pac drzimo nazaj mal...

Tako da, ce bi rada delala s psom in ga ucila in vcasih tut spustila, bo verjetno kastracija pomagala, potem hormonov ni vec, pa se jim ne dogaja tolk Wink Kar se tice poslusnosti, jest sm tut nardila napako, predolg cakala, pes zrasel cez glavo... potem pa 3 mesece solanja, vsak dan samo odpoklic, vedno nagrade in pa dokaz psu da si ti shef, ne on (kako to nardis, pogruntas pri vsakem posebi, huskyi se rangirajo, recimo pomaga da ga obrnes na hrbet ipd)... pa veeeeliko potrpezljivosti in vaje... za trening uporabi recimo 15m dolgo vrv in treniraj, vsakic ko pride nazaj, piskot... Smiley
Logiran
aska2005
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.672


« Odgovor #1663 : petek, 13.07.2007 : 16:40:34 »

merri poleg tega kar je glede šolanja že cac napisala, bi dodala še to kar se tiče ponavljanj vaj. Da naredita, takrat ko vadita, da naridi samo enkrat ali dvakrat en ukaz in potem konec. To pa zato, da pes da se prej ne začne dolgočasit. Rajši tako po malem na sprehodu samo tu pa tam kaka vajica.  Enako je z igro.
Kar se pa odpoklica  tiče, bi ti poleg tega dolgega štrika predlagala še, da vsakič, tudi, če ga ne pokličeš k sebi, da mu daš eno nagradico, da bo spoznal, da se mu splača priti do tebe.

Logiran
merrii
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 56


« Odgovor #1664 : sobota, 14.07.2007 : 10:51:15 »

ja hvala za nasvete. V bistvu nekako tako delava in ne pretiravava naenkrat, tako da sva v enem mesecu prišla do: sedi, tačko, prostor, pogojno pa pridi sem in čakaj. Tisto z dolgo vrvjo bomo pa tudi probali, mogoče se bo tako hotel kaj igrat, tako lepo je videti kakšnega psa, ki se lahko eno uro podi za palico ali žogo Roll Eyes V glavnem veliko potrpežljivosti pa bo. Glavno, da je zelo pridkan in brihten tudi, samo če hoče. Včasih me prav preseneti...
lp
Logiran
Strani: 1 ... 106 107 108 109 110 [111] 112 113 114 115 116 ... 192   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 5  |  Tema: Sibirski husky
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines