mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
torek, 17.09.2024 : 03:21:44

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 5  |  Tema: Sibirski husky
Strani: 1 ... 75 76 77 78 79 [80] 81 82 83 84 85 ... 192   Dol
Natisni
Avtor Tema: Sibirski husky  (Prebrano 446751 krat)
0 članov in 4 gostov pregleduje to temo.
TSA
rad pišem
****
Spol: Moški
Sporočil: 328


« Odgovor #1185 : petek, 17.03.2006 : 21:05:48 »

Annie tudi jaz imam Am ampak ti lahko vseeno povem, da tvoj husky ni premajhen za svojo pasmo in da bo mogoče še malo zrasel ne pa ravno veliko. Moj ima približno 60 cm plečne višine pri slabih 8 mesecih pa je pasme aljaški malamut, ki je bistveno večja od huskyov. Ne zdi se mi velik niti majhen in tudi pri veterinarju so mi povedali, da je čisto vredu. Pa ne obremenuj se zaradi velikosti psa saj to ni merilo za ljubezen  Smiley.



lp
Logiran
cac
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 603


« Odgovor #1186 : sobota, 18.03.2006 : 00:36:19 »

Annie mal premalo si povedala o svojem huskyu, da bi ti znala odgovorit.
Najprej s kje je, kaksne so linije (delavna, show linija), potem kako si ga merila, etc etc... pri merjenju se mimgrede mim useka Wink
Pa tudi, zakaj te zanima visina? Bos delala vzrejnega?
In ja, obstaja tudi moznost, da je pes pod normami. Samo zdej je odvisno kaj pravzaprav hoces od svojga huskya Wink
Pa tudi pri 10 mesecih se ni do konca zrasel Smiley Pa tocno tko k sta ti Sib in Aska napisala, velikost ni merilo za ljubezen in veselje z njim.
Logiran
shivas
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 157


« Odgovor #1187 : sobota, 18.03.2006 : 10:56:12 »

Kan je v tem času ratal čist preveč pobertetniški. Uboga me nič več nič!  velikokrat mi uide čim so kje kakšna vrata odprta in ga lovim celo s pribolški tečem v drugo smer vse, vse on pa nič Roll Eyes kot da ne bi bil Kan Shocked sicer je vsaj to dobro da gre vedno najprej na sosednjo dvorišče ker imajo psico in ga potem samo tam lovim. Me je pa strah da ga ne bi napadel kakšen pes ali pa da ga povozi avto Undecided
Kako se ubadati z pobertetniki- huskyji? Wink
Lp
Logiran
magic
novinec
*
Sporočil: 33


« Odgovor #1188 : sobota, 18.03.2006 : 16:35:59 »

oj družba končno sem pripeljal psičko. poimenoval sem jo Aja, zaenkrat jo je še strah in me samo postrani gleda. vprašal bi kaj predlagate za hrano?
Logiran
aska2005
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.672


« Odgovor #1189 : sobota, 18.03.2006 : 16:49:18 »

O magic super Smiley..Sej kmalu se bo navadila novega doma in je ne bo strah. Jaz ti predalgam, da ji daješ čimbolj kakovostne brikete...lp
Logiran
Alba
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.517


« Odgovor #1190 : sobota, 18.03.2006 : 21:02:06 »

Glede hrane predlagam ali kvalitetne brikete ali pa doma kuhano hrano. Mislim, da bi se na forumu našlo nekaj nasvetov.
Od kod pa je psička?
Logiran
magic
novinec
*
Sporočil: 33


« Odgovor #1191 : nedelja, 19.03.2006 : 20:32:02 »

 ja psička je z Rogle.  ja saj ji dajem brikete tudi nekaj domače hrane. zanima me kako je z mlekom, ker mi je gospod z rogle tekel da ni dobro, ker  bi naj imela drisko.  ja danes je že vredu, je zelo živahna in bi se samo igrala. vedno napada našega mačka in bi se rada z njim igrala, se bojim da jo bo oki udaril.
Logiran
aska2005
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.672


« Odgovor #1192 : nedelja, 19.03.2006 : 20:39:49 »

magic mleko naj ne bi bilo priporočljivo dajati psom, no je pa odvisno od psa do psa, ker eni ga prav dobro prenašajo, drugi imajo drisko. Moja ni imela nobenih problemov, ga ima tudi zelo rada in zato ji ga občasno dam malo. Priporočajo zato bolj druge mlečne proizvode, kot so skuta, jogurt...lp
Logiran
talyn
novinec
*
Sporočil: 17


« Odgovor #1193 : ponedeljek, 20.03.2006 : 17:31:57 »

živjo,

2. aprila dobimo psičko husky-co, pa me zanima če ma kdo tukaj izkušnje z učenjem huskyjev na "kliker" metodo, in kok se to obnese.

btw: Moj prvi post tko da pozdravljam vse polarce in polarčice  Wink
Logiran
*vesna*
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 68


WWW
« Odgovor #1194 : ponedeljek, 20.03.2006 : 19:06:58 »

A mogoč kdo od vas ve kk bi lahk js Hulka odvadla da nebi bil več tk napadelen do drugih psov,ker se vedno ko kjeroli vidi kakega psa stepe!ko sma dans pršla iz sprehoda je bil na drugi strani ceste en gospod z psom in ko je hulk zagledal psa je začel povodec vleči kot nor,sam sm js hulka na srečo uspela ustavit 10metrov pred cesto stem da sm se morala prijeti za ograjo!če mi ga nebi uspelo ustavit bi pa naju tk avto zbil!
   lep pozdrav Smiley
Logiran
Alba
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.517


« Odgovor #1195 : ponedeljek, 20.03.2006 : 19:43:10 »

Talyn pozdravljena med polarci. Žal ti o takem načinu učenja ne morem povedati veliko, upam, da bom pri kakem drugem nasvetu lahko bolj pomagala. Kaj pa če bi vprašala v temi o učenje?

LP
Logiran
talyn
novinec
*
Sporočil: 17


« Odgovor #1196 : ponedeljek, 20.03.2006 : 20:10:38 »

alba: sicer bom dobu psičko, sam sm pa samčk Grin

sem že kar nekaj prebral v rubriki o  šolanju, zanimajo me pa še posebej izkušnje s huskyji, ker "slovijo" kot težje učljivi. V bližini Kranja je namreč šola, ki praktcira šolanje z MPM, kamor jo nameravamo kasneje vpisat.

lp, grega
Logiran
aska2005
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.672


« Odgovor #1197 : ponedeljek, 20.03.2006 : 22:06:29 »

Talyn moje izkušnje z klikerjem so bile prav vredu, res pa je treba znati pravilno kliknit - pravi čas klikniti. Samo ker ga po mali šoli nisem več uporabljala sedaj bi blo treba spet od začetka. Sedaj v osnovni šoli namesto klikerja rečemo skoči (pomen je isti kot pri klikerju). Pelji tvojo huskyjko čimprej v šolo, tam ti bodo tud natančno povedali o uporabi klikerja. Res ogromno piše tud na tem portalu (mojpes) o tem klikerju, tam si lahko še bolj temeljito vse o tem prebereš.  Da se tud naše pse vzgojit (no moja je AM - smo so ravno tako samosvoji). Pri naših polarčkih je tako, da moramo  vaje veliko večkrat ponovit kot pri kakšnih drugih pasmah. Pa tudi kakšne vaje se hitreje naučijo, druge kasneje. Rado se pa zgodi, da jim pade koncentravcija, če predolgo delamo eno in isto, zato je dobro, da vmes čimveč igre, no ja to ti bodo itak v šoli povedali.  Moja je imela dneve, ko je pridno delala, občasno pa ni ni ni bila zainteresirana za učenje.  Je pa res, da v šoli veliko bolj ponavadi ubogajo, kot pa na domačem terenu, vsaj pri moji je tako. Vsekakor je kliker fajn zadeva, saj pes ve, da temu sledi nagrada in da je prav naredil in hitreje ugotovi, da je prav naredil.

lp








Logiran
nebivedu
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 205


« Odgovor #1198 : torek, 21.03.2006 : 08:30:12 »

ja psička je z Rogle. ja saj ji dajem brikete tudi nekaj domače hrane. zanima me kako je z mlekom, ker mi je gospod z rogle tekel da ni dobro, ker bi naj imela drisko. ja danes je že vredu, je zelo živahna in bi se samo igrala. vedno napada našega mačka in bi se rada z njim igrala, se bojim da jo bo oki udaril.

Za mačka se ne boj. Pr nas je Gal(tut iz rogle) napadal mačka in ga tut še napada. U bistvu ga provocira, pa steče proti njemu, pa se ustavi čist pred njim in ga nadere in potem gleda ko mačka zvija od jeze in piha pa se napenja. Ko se pa maček mal umiri pa jovo na novo.

Mleko mu lahko daješ - pri meni je vse. Od mleka, kakava z kruhom, do jogurtov skute, zelo rad ima kislo repo posuto z ocvirki, včeraj je pojedel orenk porcijo segedina. Večinoma pa ne mara kupljene hrane. Mogoče kake mačje brikete še poje, pasjih pa ne mara(razen če je res lačen jih poje tok mal, da si malo opomore, potem začne pa prosit za kej boljšega kot so briketi. Konzerv sploh ne je in namesto tega je tisto, kar imamo mi za kosilo. Razni golaži in omakce, segedini, kisla repa in podobno mu gredo bolje kot katerakoli konzerva. Kruha pa ne mara, tega pa vedno pusti. Je pa celo grah pojedel iz rižote, čudno mi je pa to, ker so ga ostali psi, ki sem jih imel, vedno pustili grah, ta ga je pa vsega pojedel do zadnjega. Pa še napenjal ga ni.
 

Vesna; Tvoj haski hoče bit alfa samec v tvojem okolju. S takim haskijem, ki je napadalen moraš bit karseda potrpežljiva in vsake toliko časa uporabit in pokazat svojo moč nad njim in mu pokazat, da si ti gospodar. Nikakor pa mu tega ne kaži pred drugimi psi, ker mu s tem zbijaš moralo. To lahko narediš samo doma. Jst svojemu kr klofuto primažem ali pa ga za vrat primem in dvignem pa ga gledam v oči kako minuto. Po dveh orenk klofutah (od kar ga imam sta  bili vse skup samo 2) se je takoj navadil, da točno ve kaj sme in kaj ne sme delat in tut uboga res bolj kot prej. Če hoče kej ušpičit bo to ponavadi takrat, ko mene ni zraven, ker ve da pri ostalih ima potuho, pri meni pa nobene. Ampak vseeno je pa mene najbolj vesel, ko domov pridem.
Logiran
nebivedu
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 205


« Odgovor #1199 : torek, 21.03.2006 : 08:33:24 »

Aska2005; polarce se najlažje uči, ko so zmatrani. Tko da prvo ga gonit ene 15 kilometrov ali več s kolesom, potem pa mu ne pustit spat, ampak ga učit ukaze. Takrat mu tut samo enkrat pokažeš in že točno ve kaj si hotu, ker hoče čimprej nadoknadit izgubljeno energijo in it počivat, zato se takrat res hitro uči. Vsaj pri našem je tko.
Logiran
Strani: 1 ... 75 76 77 78 79 [80] 81 82 83 84 85 ... 192   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 5  |  Tema: Sibirski husky
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines