mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
torek, 17.09.2024 : 05:10:53

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 5  |  Tema: Sibirski husky
Strani: 1 ... 74 75 76 77 78 [79] 80 81 82 83 84 ... 192   Dol
Natisni
Avtor Tema: Sibirski husky  (Prebrano 446765 krat)
0 članov in 2 gostov pregleduje to temo.
aska2005
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.672


« Odgovor #1170 : petek, 03.03.2006 : 19:16:07 »

cac , to pomeni da te tvoj husky uboga kar se odpoklica tiče kjerkoli kadarkoli?..lp
Logiran
cac
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 603


« Odgovor #1171 : sobota, 04.03.2006 : 02:04:15 »

He he, ce bom rekla ja, pol me bo prec murphy, tko da bom rekla rajs, da se brez vrvice obnasa neprimerno leps kot pa na vrvici. Smiley Pa recimo da je ze sel za srno, pa na odpoklic prisel nazaj. Smiley Mors pa vedet, da je nas husky precej lene sorte, da je prava mamina mazica in da se mu prov zlo nagajat ne da. Smiley
Mam pa drug problem. Prevec dominanten do drugih psov. In ce je v druzbi, je treba pazit kaj bo naredu. Odkar je mel bliznje srecanje s pitt bullom, je sharf. Tut cuvaj je, mi je skor sosedo k me je napadla, pojedu. Tko da, vsak dan kej novga Smiley
Logiran
aska2005
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.672


« Odgovor #1172 : sobota, 04.03.2006 : 08:21:55 »

cac sej že to je veliko Grin Grin, To je tud dokaz, da tud huskyji in Am so lahko pridni, tako, da tisti, ki pravi, da se naših polarcev ne da naučit, jaz prav nič ne verjamem Smiley
Jaz z mojo še nimam izkušenj z srnami ali drugo divjadjo, tako da ne vem kako bi tam odreagirala, zanekrat mi še ni ušla,  ko je bila spuščena Smiley Vsekakor pa morava odpoklic še ful vadit, da bo znala pridet tud takrat, ko bo v družbi drugih psov, zato pa bova hodili v šolo, se mi zdi fajn, pa tud Aska v šoli prav uživa, vsaj v mali šoli je. Drugače greš lahko svojega pokazat tja v KD Domžale, tam kej preveč ne marajo polarcev. lp
Logiran
aska2005
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.672


« Odgovor #1173 : sobota, 04.03.2006 : 12:42:21 »

No se popravljam, kar nekaj let nazaj, jih niso bili preveč veseli oz. ali pa so lastniki prej  obupali, kar bo verjetno to bolj držalo in potem KD krivili in ne sebe. Res polarčki so bolj trmasti tud pri šolanju in je treba mnogo več vaj kot pri kaki drugi pasmi..lp
Logiran
Sammy
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.634


« Odgovor #1174 : sobota, 04.03.2006 : 20:51:30 »

Drugače greš lahko svojega pokazat tja v KD Domžale, tam kej preveč ne marajo polarcev. lp

KD Domžale?? a ni tam lanabela? potem trditev, da ne marajo polarcev definitivno ne drži, saj ima ona pravi trop nordijcev ...
Logiran
aska2005
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.672


« Odgovor #1175 : sobota, 04.03.2006 : 22:00:59 »

Sammy kakor jaz to društvo poznam, se mi zdi zelo vredu. Tisto o polarcih mi je bilo rečeno (no za husky-ja). Poznam lastnike ene krasne psičke, ki se je šolala tam in je res lepo vzgojena in ti so tud same hvale imeli čez to društvo. Sej sem se popravila v prejšnjem postu, da so lastniki tega huskyja prej obupali, in da ni krivo za to društvo..

cac..drugače lahko tvoj pesjan pokaže kaj vse zna tud Aski, mogoče ji bo vzgled in bo lažje njeno OŠ delala in na koncu tud izpit uspešno opravila Grin
Logiran
satin
rad pišem
****
Sporočil: 380


« Odgovor #1176 : ponedeljek, 06.03.2006 : 12:27:22 »

Cac hvala, smo čisto po sreči odkrili na kaj pada Lars vsaj začasno na bikovko, ker vse ostalo pri njemu odpade, igračke, me pogleda ko da sem z Marsa padla Shocked, briketi komaj smo najdli dvoje, ki jih sploh poskusi, pasje sladkarije mu niti najman niso po godu Tongue, poleti je sicer malo lažje ko imamo vsaj kakšno sezonsko sadje na mizi Wink Zdej bom nabavla malo več tistih ta dolgih bikovk in jih na male piškotke narezala, da jih bom mela za pohvalo. Mi je pa Larsa zanimivo opazovati ko ponavljava vaje poslušnosti in vedno ko mu njegov pogled zaide malo vstran in se njegova ušesa obrnejo Angry, že vem koliko je ura, takrat je ure konec ker od njega ne bo več, čeprav ve kaj hočem od njega se tega tudi potrudil ne bo narediti. Zato raje vso zadevo ponoviva kasneje. Kar pa je pri njih meni najbolj fascinantno za kakšne bedarije naučit se pa ne rabijo nobenega treninga znajo že takoj in potem to rade volje pokažejo ob najbolj nepravem času, kot si rekla Murphyev zakon Grin Cac tudi mi se po zadnjem pasjem napadu ukvarjamo z dominanco, vendar pri nas jo izkazuje samo pri psih večjih od sebe, takrat pravim da ima Napoleonov kompleks, ker z malimi se lepo šteka, pa seveda ko je še kakšna frajla zraven Roll Eyes.  Sprva je sicer nezaupljiv, vendar če ni negativnih izkušenj je z vsakim naslednjim srečanjem malce bolj prijazen, res pa je da NO ne more več prenesti vsaj samcev, vendar s tem bomo morali živesti do konca in paziti da ne bi spet prišlo do kakšnih neprijetnosti.
Logiran
AndrejZ
še malo sramežljiv
**
Spol: Moški
Sporočil: 63


WWW
« Odgovor #1177 : petek, 10.03.2006 : 08:50:06 »

No glede šolanja haskijev ne bi smelo biti problema. Jaz sem z mojim naredil v KD Ptuj malo šolo in začetni tečaj (izpit A). Sedaj pa sva že začela z treningi za tekmovanja po programu A. Ta sezona bo še posebaj zanimiva saj sva oba čisto nova v tem, vendar imam srečo ker imamo v društvu veliko ljudi z veliko izkušnjami in znajnem. Me pa še čaka najtežji del treningov - odpoklic. Je pa res da se moram še sam naučiti ogromno stvari, predvsem kako pravilno voditi psa. Morate vediti da za ogromno napak ni kriv pes ampak mi ker nismo naredili tega ali onega tako kot bi morali. No vam bom sproti javljal kako gre z treningi. Wink  Z malo sreče in veliko dela pa se bova celo pokazala na kaki tekmi  Grin
Logiran
cac
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 603


« Odgovor #1178 : torek, 14.03.2006 : 00:43:51 »

Fajn, se en husky k bo tekmoval Smiley
Se bomo na kaksni tekmi A srecali. Sam najbrz se ne letos Wink Prevec drugih planov... pa se Svetovna razstava je letos na Poljskem, tko da bo velik skakanja okol Smiley
Logiran
aska2005
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.672


« Odgovor #1179 : torek, 14.03.2006 : 00:51:15 »

ojla..me zanima, če ja kak od vaših pesjanov oz pesjank naredul tudi B izpit ne samo A. No ja midve z Asko se bova potrudili, da vsaj A narediva, neglede na to da bo izpolnjevala takrat že za B takrat...lp..
Logiran
cac
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 603


« Odgovor #1180 : torek, 14.03.2006 : 21:13:12 »

Oi. Ja midva sva delala vse po programu B. Sam izpita nisva polozila.
Ampak me je pa neki motilo. Ko mas po programu B ukaz 'naprej'. Huskya celo zivljenje ucis odpoklic, pol ga bos pa kr naenkrat ucil da tece stran od tebe. Midva sva ga znala, se vedno ga zna, ceprav jest sm pol to cist izpustila, pa bolj odpoklic delala.
Ti pa zelim veliko uspeha, ce se bos odlocila delat B Smiley
Logiran
aska2005
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.672


« Odgovor #1181 : torek, 14.03.2006 : 21:43:43 »

cac..zaenkrat mi je v planu vsaj A izpit narediti, čeprav bo takrat že dovolj stara tudi za B. Sva bili danes prvi dan v šoli in moram jo kar pohvalit, je presenetljivo kar pridna bila ( je vedela , da jo za pridnost nagrada čaka Wink Grin).  V bistvu je moj plan tak, da jo teh osnovnih stvari nauči, da me ne bo vlekla do vsakega psa, odpoklica (to še posebno ko je med psi,) ipd,... Pa hvala za želje. lp
Logiran
AndrejZ
še malo sramežljiv
**
Spol: Moški
Sporočil: 63


WWW
« Odgovor #1182 : sreda, 15.03.2006 : 08:04:02 »

Jaz sem se pripravljal na izpit B, tudi delal sem ga. No problem se mi je pojavil ko so prišle na vrsto vaje brez povodca, in sicer po parih vajah je Aik ugotovil da nima vrvice in da je v njegovi bližino veliko lepih psov s katerimi bi se igral, lahko si misliš kaj je sledilo  Undecided No sedaj sem se odlocil da bova reje naredila čim več v A, saj tudi to ni slabo (nobeno delo z psom ni slabo Smiley ). Vem pa za ogromno psov ki so sposobni tekmovanja pa B pa še vseeno tekmujejo po A. Tako da jaz bom sedaj delal čim več v smeri A  Wink
Logiran
Annie
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 30


WWW
« Odgovor #1183 : petek, 17.03.2006 : 18:57:42 »

Pozdravljeni, dragi lastniki huskyev!

Nekaj me malo skrbi, namreč zdi se mi, da je moj husky čisto premajhen za svojo starost. Star je 10 mesecev in ima komaj 50 cm plečne višine, pri opisu pasem pa piše, da naj bi bimeli samci do 60, pri čemer pa sploh ne vem, če sem ga prav zmerila, lahko da je še manj kot 50. Naj povem še, da sicer ni droben ali suhcen.

Kaj vi mislite, je premajhen??

lep pozdrav, Annie
Logiran
aska2005
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.672


« Odgovor #1184 : petek, 17.03.2006 : 19:09:51 »

Annie  sicer nimam huskyja pač pa AM, sem prebrala kar nekaj tud o huskyjih in ti so ful si različnih velikosti. Eni so pač malce manjši eni večji in tud konstrukcije si niso vsi enaki, pač eni bolj drobčkani drugi malce bolj nabiti. Tvoj pesjanek bo še vsekakor zrasel, sej bo končno velikost in prav tako konstrukcijo dobil tam približno pri letu in pol. Je pa res, da ne bo več tako intenzivno kot je sedaj rastel. glede na to , da ima šele 10 mesecev, je težko rečt, a je premajhen ali ne, to bodo bolj vedeli lastniki huskyjev..Meni se tud moja zdi majhna, pa mi pravijo , da ni za psičko majhna. No ja sej ni velikost važna, važno , da z vašim pesjanom čimbolj uživate....lp
Logiran
Strani: 1 ... 74 75 76 77 78 [79] 80 81 82 83 84 ... 192   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 5  |  Tema: Sibirski husky
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines