mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sreda, 24.07.2024 : 07:19:44

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 5  |  Tema: Sibirski husky
Strani: 1 ... 10 11 12 13 14 [15] 16 17 18 19 20 ... 192   Dol
Natisni
Avtor Tema: Sibirski husky  (Prebrano 439743 krat)
0 članov in 2 gostov pregleduje to temo.
Annie
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 30


WWW
« Odgovor #210 : petek, 26.08.2005 : 22:01:56 »


Hey!

Zanimivo, da pri vseh preglavicah in težavah, ki mi jih povzroča moj Toy, nisem imela težav s privajanjem na pesjak, že prvo noč je mirno prespal. Taktika je naslednja: počakaš, da je zelo zaspan, npr. lahko zaspi pri tebi v hiši ali pred hišo, potem pa ga odneseš v pesjak. takrat se nič ne upira in tudi takoj zaspi nazaj- v pesjaku seveda. Sicer včasih še malce tuli v pesjaku, če je zaprt podnevi, pa še to le takrat, ko nas vidi, da se sprehajamo po dvorišču, kar je zelo redko, saj je čez dan večinoma z nami.

Pozdravček vsem, Annie
Logiran
nebivedu
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 205


« Odgovor #211 : sobota, 27.08.2005 : 09:55:21 »

no pa je preživel svojo prvo noč v pesjaku. čeprav je skoraj celo noč tulil se mu nisem pustila! opazila sem samo da je imelo kar nekaj sosedov prižgano luč okoli 3. zjutraj Grin
ali bi jaz mojega kana že lahko umila s šamponom? kmalu bo star 3 mesce?
lp

Jst ga nebi pral, samo se je čisto sam. Bili smo na izviru kamniške bistrice in se je zagledal iz skale 1 meter nad vodno gladino v svojo podobo v vodi, kar naenkrat pa mu je spodrsnilo in je padel v vodo. V vodi sem ga prijel in ga zavil v svojo majico, odnesel do avta in ga tam zavil v termo velur, da se je posušil. To je bilo prvo kopanje malega psička - in naučil se je plavat(sej to je znal že skos). Pa smo šli takoj naslednji dan do vode, da bi vidl, če se je je začel bati - in je spet urno zacapljal vanjo do trebuščka, tko da vode se ni ustrašil. 
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #212 : sobota, 27.08.2005 : 13:04:46 »

Meni se je pred leti zgodilo nekaj podobnega ravno tam., psica je zagledala vodo pod mostom, pa kar bumf v vodo, ker ji je bilo vroče. Potem je bila pa očitno strašno presenečena, ker je bila voda tako grozljivo mrzla, zlezla je na eno skalco sredi vode in kar nekajkrat je pomočila notri taco pa se premislila, no nazadnje je pa vendarle  morala ven priplavati lepo sama.Posušila se je kar med sprehodom, vode se zaradi tega tudi ni bala, je pa naslednjič raje prej poskusila, kako mrzla je.
Logiran
York
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 143


WWW
« Odgovor #213 : sreda, 07.09.2005 : 17:13:57 »

Tudi naš 3-mesečni mladič je že bil skopan (dvakrat) ker pač ni bilo drugega izhoda. Enkrat se je povaljal v khm....gnoju! In kaj drugega kot pod tuš. Drugič pa je "pomagal" barvati svoje novo domovanje (pesjak) in dobil je kar nekaj zelenih pramenov, ki pa kljub kopanju niso šli stran in ima še sedaj eno uho zeleno!  Cheesy
Logiran
Sammy
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.634


« Odgovor #214 : sreda, 07.09.2005 : 20:20:04 »

York, pa saj bo tista zelena dlaka enkrat že odpadla Wink Grin .

Drugače pa imam jaz strahopetneža, ki ne upa skočit v vodo, ker ne ve, kako je globoka (upošteva načelo: ne skači v vodo, če nisi prepričan o njeni globini Grin ). Tak da gre v vodo samo potem, če se globina začne od 0.
Logiran
Bela01
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 706


« Odgovor #215 : sreda, 07.09.2005 : 20:49:54 »

Sammy: pol si pa lahko z Belo podata tačke Wink. Namreč ona gre v vodo samo tam kjer je za dojenčke. npr. na morju si ni upala skočit z ene 20cm visoke skale v vodo. Šla je samo tam kjer je bilo čisto ravno in se lepo počasi noter spuščalo. plavat pa ne gre nikoli. Je samo enkrat in to na morju, ko smo bili mi noter v vodi ona pa je živčkala zunaj. na koncu se je le opogumla in na hitro priplavala do nas pa takoj nazaj do obale  Roll Eyes. Rada se pa namaka ali pa teka po potoku (nizkem, po takem do njenih kolen). Vedno pa gre najdlje v vodo, da ima vodo nekje do ramen mogoče še malo čez. V glavnem da ima podn.
Logiran
York
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 143


WWW
« Odgovor #216 : sreda, 07.09.2005 : 22:58:33 »

Ja Sammy ta dlaka bi že odpadla če bi bila kjerkoli drugje kot na ušesu  Wink Tako ima pa pobarvano eno uho! Še bolj smešen pa je bil ko je imel eno uho dvignjeno in pobarvano eno pa spuščeno  Grin Imam kar nekaj slikc noviih jih bom s časom prlepla gor boš vidla kako je moderen z zelenimi pramenčki! No sam s časom bo mende tud z ušes dlaka kej odpadla  Roll Eyes
Logiran
nebivedu
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 205


« Odgovor #217 : četrtek, 08.09.2005 : 07:41:31 »

No pr nas smo pa odkril, da je pravi ljubitelj vode - pri 2h mesecih in pol on že skače po vseh lužah, ki jih vidi in najraje gre v lužo, ki mu je globoka do trebuščka, potem pa šprint ven, da vse opmoči naokoli.
V nedeljo če bo lepo vreme pa bo treba it do kakega izvira - po možnosti do izvira kamniške bistrice.
Logiran
Sammy
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.634


« Odgovor #218 : četrtek, 08.09.2005 : 15:29:09 »

Bela01: Sammy upa samo do globine, kjer je meni voda do popka Grin pa še to, če ga s cvilečim navdušenim glasom vabim  Roll Eyes ampak potem se pa na hitro obrne pa nazaj na obalo ...

York, ne sekiraj se! dlaka se menjava po celem telesu.

nebivedu, ko je bil Sammy še mlajši je grozno rad skakal po nalivih (dežja) po lužah in bil do trebuha blaten. ampak jaz seveda nisem bla nad tem navdušena in na srečo se je tega odvadil (ko se je tudi drugače zresnil).
Logiran
shivas
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 157


« Odgovor #219 : četrtek, 08.09.2005 : 21:35:42 »

živjo! a vi ste oz. boste dali svoje mladičke v malo šolo? vse pse ki smo jih imeli do sedaj smo jih začeli šolati tam nekje okoli 6 mescev... pa je bilo kar uspešno Smiley tako da ne vem, časa mi malo primankuje, ker se mi je šola že začela.
Logiran
nebivedu
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 205


« Odgovor #220 : petek, 09.09.2005 : 08:42:17 »

Naš je šele 2 meseca in pol pa ga ne vzamejo v malo šolo - šele po tretjem mesecu, drugače pa razume že čisto normalno na sedi(tudi v gruči drugih psov - pri veterinarju) in lezi, pa na prinesi že razume in prinaša žogico nazaj. Na vsak NE! čisto dobro razume in spusti tisto stvar, če jo ima v gobcu(tudi ko zunaj na travniku kaj najde) in celo ko šele hoče v nekaj ugrizniti razume na NE! in se obrne stran. Strašansko rad pa grize po nogah in rokah in zelo rad se crklja pa skače na kavč gor in dol, sploh če se začneš dret da tega ne sme(uboga povsod razen na kavču).
Logiran
AndrejZ
še malo sramežljiv
**
Spol: Moški
Sporočil: 63


WWW
« Odgovor #221 : torek, 13.09.2005 : 08:39:47 »

Zdravo,

Jaz sem z mojim Aikom končal malo šolo, začetni tečaj in opravil izpit po A kategoriji. Moram vam povedati da mi ni žal niti tolarja ki sem ga vložil v šolanje psa. Sedaj bova začela z pripravami na izpit BBH tako da bi lahko jeseni z malo sreče naredila ta izpit. Po mojih izkušnjah je šolaje psa zelo dobro sej se tako pes kot lastnik ogromno naučita. Pes se civilizira ter nauči osnovne poslušnost, lastik pa se nauči kako je potrebno vzgajati psa sej je le to popolnoma odvisno od same pasme psa.

Lep pozdrav.
Logiran
nebivedu
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 205


« Odgovor #222 : sreda, 14.09.2005 : 08:35:49 »

Jst ga pa sedaj učim, da nazaj pride, ko ga spustim na travnik. Včasih ga je treba mal podkupit s kakim briketom, pa prileti nazaj zlo hitr. Razume definitivno vse, vprašanje pa je kok se mu da narest kakšno stvar - ponavadi kr proba ignorirat, samo mu takoj prileti majhen briket v glavo, pa si premisli.
Logiran
York
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 143


WWW
« Odgovor #223 : sreda, 14.09.2005 : 20:55:52 »

Nebivedu, na brikete ti hmal ne bo več pršibu nazaj, k bo ugotovu da jih pač itak dobi. Če ne prec pa po sprehodu. In to polno skledo!  Wink Pes ima brikete za hrano in ne kot nagrado. Nagrada more bit nekej kar ne je za obrok:koščki sirčka, hrenovke, salame, lahko tudi sadja, čeprav ni ravno primerno za nosit v žepu. Probej. More pa obvezno za vsako opravljeno nalogo dobit nagrado. Najbolje in največkrat hrano, če ne pa igračo oziroma igro s tabo. To je blo prvo kar nas je inštruktor navadu v mali šoli.  Smiley
Logiran
nebivedu
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 205


« Odgovor #224 : četrtek, 15.09.2005 : 08:55:33 »

Imam dvoje brikete - eni so majhni in jih ima za vsak obrok(kadar jih sploh hoče jest, ker velik rajš je hrano ki jo jemo mi(jota, polenta z mlekom, filane paprike, sarme, žgance pa zelje in podobno, če verjamete ali ne je pojedel komplet svojo skledo polno segedina(pa je bil kr dost kisel) pa potem takoj skledo še enkrat prinesel da se mu še naloži), drugi briketi so pa eni mal večji v katerih je notri en preliv, tako da jih ima zelo rad, dobi jih pa samo kot nagrado, zato se takrat kar zelo potrudi.
Logiran
Strani: 1 ... 10 11 12 13 14 [15] 16 17 18 19 20 ... 192   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 5  |  Tema: Sibirski husky
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines