mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sreda, 25.09.2024 : 14:43:37

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 5  |  Tema: Sibirski husky
Strani: 1 ... 177 178 179 180 181 [182] 183 184 185 186 187 ... 192   Dol
Natisni
Avtor Tema: Sibirski husky  (Prebrano 447821 krat)
0 članov in 6 gostov pregleduje to temo.
lela.
novinec
*
Sporočil: 3


WWW
« Odgovor #2715 : četrtek, 07.10.2010 : 13:42:16 »

Pozdravljeni!

Pred 5 dnevi sem postala lastnica sibirskega haskija z imenom Misty Smiley
Zanima me kolikšno kolčino hrane naj bi ji morala dajati, saj nisem prepričana da ravnam prav.
Stara je mesec in 17 dni za jest pa dobi 4x na dan.

Prosim vas, če mi lahko katera pove vsaj približno koliko g naj bi ji dajala v vsakem obroku.
Aja še to je zelo živahna, teče kot nora pa čeprav je še tako majhna Cheesy
Logiran
branka
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 8.174


« Odgovor #2716 : četrtek, 07.10.2010 : 14:02:25 »

Kaj pa vzreditelj, ne morete njega vprašati ?  Smiley On bi še najbolje vedel. A Misty ima rodovnik ?
Logiran
Zoia
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 717


« Odgovor #2717 : četrtek, 07.10.2010 : 14:05:16 »

Vzrediteli oddajajo pse ob dovoljeni starosti.
Logiran
branka
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 8.174


« Odgovor #2718 : četrtek, 07.10.2010 : 14:19:26 »

 Afro

lela., kje si sedaj ?  Smiley
Logiran
lela.
novinec
*
Sporočil: 3


WWW
« Odgovor #2719 : četrtek, 07.10.2010 : 14:27:55 »

Evo me Smiley
Misty nima rodovnika in vzrediteljica jo je hranila z nekvalitetno hrano, saj ko sem jo dobila je imela zelo napet trebušček in drisko Sad
Bila je na pregledu in psička je zdrava Smiley
Logiran
branka
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 8.174


« Odgovor #2720 : četrtek, 07.10.2010 : 14:39:58 »

 Smiley super, da je psička zdrava. Veš, potem ni husky, ampak je mešanec podoben husky-ju.

Jaz osebno sem vedno hranila svojega psa po "občutku", tako da ti ne znam svetovati. Se bo pa kdo drug našel.  Wink

Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.405


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #2721 : četrtek, 07.10.2010 : 14:46:36 »

Pravilnik o zaščiti hišnih živali

27. člen
(mladiči)
Mladičev ni dovoljeno odvzeti od psice pred dopolnjenim osmim tednom starosti.


Obe sta zreli za prijavo. Steparka in ti. Vsekakor ni mogoce pod nikakrsnimi pogoji govoriti o vzreji ali vzrediteljih.

Pojdi v specializirano trgovino za hišne živali in kupi hrano za mladiča. Na vreči bo napisano, koliko hrane na dan je treba dati toliko staremu psu s takšno težo, kot je tvoj. Količino razdeliš na 4 dele in mu daš v štirih obrokih.

Logiran

lela.
novinec
*
Sporočil: 3


WWW
« Odgovor #2722 : četrtek, 07.10.2010 : 15:00:48 »

Starša sta oba haskija ampak to me ni zanimalo.

Jaz sem samo hotela vprašati za mnenja drugih, že ki je tako mlada in da ji bom omogočila pravilno rast ne pa da me bo nedko takoj napadel Sad

Hrano sem že kupila v specializirani trgovini za živali in sem že prebrala količino in vse, hotela sem se samo prepričati ali je prav.
Logiran
miskica
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.338


« Odgovor #2723 : četrtek, 07.10.2010 : 15:02:54 »

Če je še tako mlada, ji nabavi hrano za najmlajše mladiče. (nimajo vse znamke)
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.405


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #2724 : četrtek, 07.10.2010 : 15:17:03 »

Nasi komentarji nimajo nic skupnega z napadanjem ali celo s kaksnim huskyjem, temvec izkljucno z nemarnim odnosom do mame psice in do mladica (verjetno vseh mladicev), ki je bil prezgodaj vzet iz legla. Nikoli nam ni treba napisat nicesar o prijavah ali nemarnostih, ko se oglasijo ljudje, ki vzamejo mladica pri ustrezni starosti, torej pri 8 tednih in od odgovornih skrbnikov psice. Tako pa ... vzames 6 tednov starega psa in pricakujes, da ti ne bo nihce tega napisal? Hja, skoda, da kazes prizadetost ze sedaj, ko imas psa komaj kaksen dan. Kaj vse bo se slo narobe do njegovih 15 let starosti ... Ali pa mislis, da so ok nasveti samo taki, ko ti kdo napise, kako krasno si naredila, da si vzela psa ...
Logiran

Pepsi
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.033



« Odgovor #2725 : četrtek, 07.10.2010 : 16:09:24 »

Zdaj pač je, kar je.   Sad
Upam, da si kupila pravo hrano - res kvalitetno in res za mladiče, ter da boš upoštevala navodila in nasvete veterinarja. Upam tudi, da si bila na dobri veterinarski kliniki, kjer te niso odpravili v 5 minutah in kjer so te mogoče tudi malo ošteli, ker si vzela tako mlado psičko?  Sad Angry  Upam še, da so jo res dobro pregledali; vzeli tudi vzorec blata in krvi ter mogoče tudi urina;  "napet trebušček"  pregledali z ultrazvokom itd.? Vse te stvari stanejo kar nekaj denarja.
Želim ti, da bi bilo s psičko vse v redu in da ne bosta zdaj obe celo vrsto let plačevali za tvojo neumnost, kar pa se ti prav lahko zgodi.  "Vzrediteljico" - ki to nikakor ni - pa PROSIM, prijavi. Če si v stiku še s kom, ki je prav tako od nje vzel premladega mladiča, hranjenega z nekvalitetno hrano in bogve v kakšnem stanju, pa obvesti tudi njih in jih prav tako poskusi prepričati v prijavo.

Upam, da se boš iz tega kaj naučila in da se zgodba ne bo žalostno končala.
Logiran

A home without a dog is just a house.
(Anonymous)
Alba
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.517


« Odgovor #2726 : torek, 12.10.2010 : 09:33:55 »

Zelo me žalosti, ko vidim, da se s huskyji še vedno takole deala Sad. Upam, da bo s psičko minimalno problemov, mislim na zdravstvene. apet trebušček je lahko tudi znak, da psička ni razglistena. In glede na to, da jo je hranila z nekvalitetno hrano, se ne bi čudila, da ni bila razglistena. Vsekakor bi razmislila o prijavi gospe. Tako se enostavno ne dela. In da potem še zaračuna za takega psa, res žalostno.
Logiran
biba711
novinec
*
Sporočil: 1


WWW
« Odgovor #2727 : petek, 07.01.2011 : 15:53:57 »

Pozdravljeni!
Tudi sama sem pred dvema mesecema postala ponosna lastnica sibirskega huskeya, ki so ga lastniki spustili na cesto, da bi se ga znebili. Seveda je po posredovanju bilo ugotovljeno, da je kuža čipiran, vendar so lastniki rekli, da ga ne želijo več imeti in da ga bodo dali v zavetišče. Tako je postal moj. Aprila bo star 4 leta, je socializiran in je opravil malo šolo. Zna veliko reči in je tipičen primerek radovednega huskeya. Tekel bi v nedogled, če zavonja kakšno divjad bi absolutno tekel za njo edino čeasr ne preganja so muce s katerimi skupaj  celo spi.  Dejansko ga še spoznavam, saj sicer vem ogromno stvari o tej pasmi toda vsak kuža je individualna pojava zase. Zelo malo in zelo kultivirano je, obožuje kakšne koščice za brušenje zob in tudi on se igra s povodcem v ustih. Počasi je pokazal svojo dominanco nad psom, katerega se je pred dvema meseca še podrejal, vendar sta vseeno prijatelja.Je popolnoma neagresiven in dovoli da z njim počneš karkoli (česanje repa mu ni najbolj všeč ampak gre).

Trenutno uživava v snegu, spomladi začneva kolesarit, tako da bo lahko več tekel. Zdaj trenutno opraviva dnevno vsaj 4 km dolg sprehod in moram reči da je to pravi raziskovalni podvig.
Če imate kakšne nasvete se priporočam...

lp
Logiran
Stella*
novinec
*
Sporočil: 1


WWW
« Odgovor #2728 : ponedeljek, 17.01.2011 : 01:10:09 »

Pozdravljeni tudi od mene! Smiley

Tudi jaz sem ponosna lastnica sibirskega huskya in sicer psičkepo imenu Stella. Pred par dnevi je dopolnila 10 mesecev. Tudi moja psička zelo malo je. Dajam ji vse mogoče jedi. Briketov že imam vseh okusov in vseh znamk pa nobenih noče jesti, razen če jo hranim po roki in si med prste skrijem priboljšek, da ko poje vse z roke ga dobi. Konzerve pa se tak niti pipnene nena. Glede tekanja pa imamo mi zelo veliko dvorišče po katerem cel dan teka. Trenutno je tudi polno lukenj, saj ko kje kaj zavoha je takoj takšna luknja, da gre s celo glavo v njo Cheesy.
Sprehodi pa so seveda vsako večer, zdaj pozimi peš, drugače pa z rolerji. Moram pa še povedati, da imamo še doma dve psički mešanki in se z njima ne razume najbolje. En dan so si dobre in se igrajo skupaj, drugi dan pa jih že meče po tleh in jih grize. Starejšo psičko (13 let) je vgriznala že do krvi. Tako, da jih moramo imeti sedaj ločene.
Prosila bi če mi lahko kdo pri tem pomaga, kako jo naučiti, da to ni prav.

Lepo se imejte.

Čaoo
Logiran
Jancha87
gost
« Odgovor #2729 : sreda, 09.02.2011 : 14:10:10 »

Živjo!
Sem še kar precej novopečena lastnica sibirskega huskyja z imenom Lang. 28. februarja bo dopolnil 10 mesecev. Kar se tiče hrane...najraje ima domačo hrano, brikete pa bolj malo.  kar se tiče konzerv je tiste najcenejše sparove, ampk so ponavadi zmešane z kruhom, ali domačim mesom, ker same kupljene pasje hrane ne je. Sprehajamo se vsak dan po 2x najmanj eno uro in večino časa je bil spuščen, ni bilo problemov, sedaj ko se pa gonijo drugi psi in jih je povno spuščenih pa nas skrbi da bo zagledal drugega psa in šel za njim...kar se nam je že enkrat zgodilo. Sicer živimo na vasi in je veliko travnikov, vendar pa so vseeno vmes ceste in skrb da bi ga povozil avto ostaja, zato ga raje držimo bolj privezanega. Nekako upam da kmalu ne bo več toliko psov begalo samih okoli po vasi, kajti žal mi je Langa na vrvici, ker sam ne uide nikamor. Potrebovala pa bi nasvet kako ga ovaditi toliko grizti. V pasji šoli so mi rekli da bo pri 9h mesecih to že moral končati, vendar Lang še vedno neukrotljivo grize in beseda ne nikakor ne zaleže. Edina stvar, ki ima malo učinka je s časopisom po nosu, vendar mi ga je žal in bi rada izvedela za kako drugo bolj nežno metodo. Drugače pa na prvih straneh tegale foruma o huskyjih sem zasledila da se huskyja najhitreje pomiri če ga položimo na hrbet. Sama sem prešibka in tega nisem zmožna, ker je zelo močan, fantu pa uspe ampk ko je enkrat na hrbtu se psu še bolj zmeša. in ni važno koliko časa ga drži tako, ko ga enkrat spusti začne še bolj skakat in grizt. Lepo bi prosila za kak koristen nasvet kako ga krotit.

Stella* ste jih od majhnega meli skupaj? Kajti pri nas imamo tudi še enega psa...precej manjšega in starejšega. Vendar je Langu že prvi dan dal vedeti kdo je šefe. In se Lang niti enkrat ni upal spustit v njega, pa čeprav je 24kg težji in precej večji. Nasploh je dobil neko spoštovanje do manjših psov. Na večje skoči, v igri seveda, jih ne poškoduje, manjše pa samo voha in ko mali pes zarenčni drži distanco pa naj bo to naš, ali katerikoli drugi. Sta večje rasti drugi dve psički?

Lp
Logiran
Strani: 1 ... 177 178 179 180 181 [182] 183 184 185 186 187 ... 192   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 5  |  Tema: Sibirski husky
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines