mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
nedelja, 30.06.2024 : 20:38:40

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 5  |  Tema: Sibirski husky
Strani: 1 ... 147 148 149 150 151 [152] 153 154 155 156 157 ... 192   Dol
Natisni
Avtor Tema: Sibirski husky  (Prebrano 437525 krat)
0 članov in 4 gostov pregleduje to temo.
ka ty a
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.919


« Odgovor #2265 : torek, 07.04.2009 : 20:35:45 »

Čudovita je! Kiss
Logiran
*marjetka*
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 80


WWW
« Odgovor #2266 : nedelja, 12.04.2009 : 19:10:15 »

Živjo!
Čisto nenapovedano smo tudi pri nas dobili, približno leto dni ali malo manj staro, mix-husky psičko. Pred slabim mesecem se je zatekla k nam, vsa preplašena, boječa ljudi in po vseh znakih sodeč tudi trpinčena. Stari lastnik se ni našel (verjetno je sploh ne pogreša ali pa jo je načrto zavrgel), v zavetišče je pa nismo želeli dati (veljalo naj bi za enega izmed slabših). Tako smo jo imeli pri nas, ker se kar razume z našim 14-letnim mešančkom (ona je igriva, kar njemu pogosto ni všeč - je že upokojenček). Skoraj en teden sem rabila, da se mi je pustila pobožati. Sproščena je le do redkih ljudi izven naše družine, ravno tako se še zmeraj boji neznanih predmetov, predvsem pa palic. Boga reva, kaj je morali dati skozi Lips Sealed Ker nimam niti malo pojma o huskyih (razen kar sem v tem času prebirala), bi vas prosila za nekaj nasvetov. Zdaj so na vrsti veterinarske stvari, s sterilizicajo vred, pa mala šola in tako naprej.
Predvsem me pa zanima, kakšne ovratnice, oprsnice in povodci so najbolj primerne za huskije - za zdaj ima eno začasno ovratnico, pa še s to je bil problem, ker enostavno ni bila navajena nanjo in sem rabila okoli 3 tedne, da mi jo je pustila nadeti. Pomoje, sploh nikoli ni imela ovratnice. Zaenkrat jo hranim z Almo nature in Pro plan briketi. So kateri še posebej priporočljivi za ta pasmo (no, čeprav je mešanka) in ali so za to starost že primerni "adult"? No, kakršen koli nasvet bi mi prišel zelo prav, ker ji želim le najboljše.

Je pa psička z zelo nežnim karakterjem in sem vesela, da je z vsakim dnem bolj sproščena. Našo družino je vzela že čisto za svojo Smiley
Logiran
*marjetka*
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 80


WWW
« Odgovor #2267 : nedelja, 12.04.2009 : 19:22:11 »

Aja, še to naj povem, da ne bo nesporazuma zakaj vse to sprašujem po enem mesecu. Najprej je sploh nismo imeli namena obdržati, ampak ji poiskati nov dom. Včeraj smo se pa odločili, da jo obdržimo in ji prihranimo dodaten stres. Imamo jo radi in ona nas, primerne pogoje zanjo tudi, smo bolj aktivna družina tako da bo veliko gibanja... enostavno nismo imeli več kaj razmišljat. Wink
Logiran
Alba
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.517


« Odgovor #2268 : ponedeljek, 13.04.2009 : 20:50:53 »

Priporočam samo uporabo oprsnice - te se dobijo v vseh malo bolj založenih trgovinah. Jaz vzamem kar ta veliko, ker so ti psi zelo močni. Trenutno največ uporabljava Rogs fro dogs oprsnico, ima pa tudi drugi dve. Priporočam tudi uporabo fleksija - midve imava 8m dolgega in ne tistega, ki ima ven samo štrik.
Glede hrane bi vam svetovala, da kar hranite z adult, vendar po sterilizaciji ne imejte hrane za aktovne pse, ampak običajno. Tudi približnbo 1/3 manj ji dajajte kot ji dajete sedaj.

Če boste z njo telki ali kolesarili je fina zadeva opsrnica od gospe Šeruga - tista oprsnica, ki gre preko celega hrbta in pa kak elastičen povodec za tek in kolesarjenje.

Me veseli, da ste se jo odločili obdržati. Ali hodi poleg, ali uide, kot jo znajo huskyji?
Logiran
*marjetka*
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 80


WWW
« Odgovor #2269 : torek, 14.04.2009 : 11:39:52 »

Hvala za nasvete!
Da bo imela samo oprsnico sem tudi jaz razmišljala. Ovratnico bi imela samo toliko časa, dokler se na oprsnico ne bi navadila in mi jo pustila nadeti. Kot sem že omenila, sem več kot 3 tedne rabila, da sem ji sploh nataknila ovratnico na klipsno. Je čisto nezaupljiva, če imaš v rokah nekaj njej neznanega in se izmika. Že samo spoznavanje ovratnice in fleksija je trajalo toliko časa in postopoma, sploh ne upam pomisliti koliko bo potrebno za oprsnico.
Tudi mi imamo 8 metrski fleksi, lepo hodi zraven, nič ne vleče. Če greva same, hodi poleg, če nas gre več se pa kar vrti okoli vsakega, ker je treba konstantno lizat roke in se nastavljat čohanju. Tudi če jo npr. na kakšnem dvorišču kaj zanima in bi šla pogledat, jo pokličem ali zažvižgam in obrne. Mi ni treba nič zategovat fleksija ali jo povleči. Na začetku, ko nam še ni zaupala in se nas je nekako še izogibala, se nam je vseeno pridružila na sprehodu (neodvezana) in ni nikoli nikamor šla po svoje ali pobegnila. Sledila nam je tja kamor smo šli, mogoče predvsem zaradi našega psa. Na srečo je podeželjsko okolje, brez tujih ljudi (ostali prebivalci so jo spoznali že, ko je izgubljena begala sem in tja), brez prometnih cest, tako da smo imeli srečo zaradi neprivezanosti. Ampak saj nam drugega ni preostalo.

Imaš kakšen nasvet, kako ji predstaviti avto oz. vožnjo z njim? Se ga izogiba in ji še na misel ne pade, da bi sploh blizu prišla, kaj šele vanj. Ker, dokler avta ne osvojimo, je še k veterinarju ne moremo peljati.

Je pa zelo neješča. Za pasje piškote bi naredila vse, briketi jo pa kaj preveč ne zanimajo. Sem probala tudi z Almo nature in a/d  konzervami, pa je samo smrček vihala. Obroka nikoli ne poje celega. Ko sem gledala slike vaših huskijev v tej temi, so se mi vsi zdeli precej večji in težji od nje. Spodaj so njene slike in bi prosila za mnenje (je normalne postave? bo še zrasla?). Hvala! Smiley

http://www.shrani.si/f/I/Go/1KHrNOYO/1003890.jpg
http://www.shrani.si/f/40/zL/2LsB7us7/1003901.jpg
http://www.shrani.si/f/N/48/3hatIYtL/1003912.jpg
Logiran
Alba
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.517


« Odgovor #2270 : sreda, 15.04.2009 : 08:21:27 »

O kaka lepotička je  Kiss. Težko sicer sodim po slikah, ampka meni se zdi čisto vredu velikosti, je pa res, da je vprašanje s čim je mešana. Koliko kg pa ima?

Glede hrane, veliko huskyjev je neješčih. Alba ima tudi prijatelja huskya Kana, ki je izredno neješč. Sem pa ugotovila, če se pazi pri meni in vidi Albo jest, potem tudi on ob mojem prigovarjanju in čohanju poje vse. Ste poskusili hraniti preko roke? Res da je to potuha, ampak jo lahko na primer če vadite kaj ali se učite poslušnosti preko nagrajevanja, spravite vanjo kar veliko količino hrane. drugače pa se jaz ne bi sekirala. Nastavila bi ji hrano, kar poje poje, ostalo umakniti do naslednjega obroka.

Glede avta - jaz nimam problemov, ker takoj skoči v prtljažnik. Morda jo sami dajte v avto in se peljite na kak lep izlet in počasi bo dojela, da je avto ena super zadeva, ker pripelje na lepe kraje. Glede veterinarja - lahko ga tudi na dom pokličete v končni fazi.

Glede oprsnice - tudi alba se je boji in imam probleme, ko ji jo dajem gor. pa ne vem od kod ta strah. ovratnice se ne boji. Morda je imela z ovratnico slabe izkušnje.
Logiran
*marjetka*
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 80


WWW
« Odgovor #2271 : sreda, 15.04.2009 : 20:55:17 »

Danes sva osvojili oprsnico Cheesy Sem tok vesela, da sploh ne morem povedati. Ugotovila sem, da ko se uleže na hrbet in pričakuje čohljanje, ji lahko delam skoraj karkoli... krtačim, klope ven pobiram, oprsnico ali ovratnico gor dajem itd. Skratka, super!! Če je pa v kakšnem drugačnem položaju, pa nimam šans, da ji sploh blizu pridem s kakšno stvarjo. Zdaj bo pa na vrsti avto - bom upoštevala tvoj nasvet, ravno tako pri hranjenju.

Glede teže ti težko povem, ampak okvirno bi ji dala okoli 17-20kg. Pojma nimam. Nisem nikoli imela tako velika psa, tako da težko na oko ocenim. Mogoče ti spodnja slika kaj več pove, ko je zraven mačka (opomba: je prostoživeči divjak, kastriran, cepljen in ga hranimo), s katerim sta že prijatelja.
Logiran
TalQec
otrok do 14 let
*
Sporočil: 1.018


« Odgovor #2272 : sreda, 15.04.2009 : 21:07:24 »

Luškana je! Lepo je brat vesele novice Cheesy !
Logiran
Alba
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.517


« Odgovor #2273 : sreda, 15.04.2009 : 21:35:57 »

No je kar podobne velikosti kot naši huskyiji. Me pa čudi, da se razume z muckom, ker naša bi ga takoj pomalčala. No ne dobesedno, ampak jih resnično ne preneša.
Logiran
*marjetka*
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 80


WWW
« Odgovor #2274 : sreda, 15.04.2009 : 22:13:28 »

Potem pa super, me je res skrbelo, da bi bila presuha. Kot sem že rekla, kar se huskyjev tiče sem totalni laik.
Ja, maček je prve dni bežal pred njo in ona za njim, ampak bolj iz radovednosti in igre. Potem sta pa kar naenkrat postala prijatelja in se igrata - lovita, skačeta en okoli drugega, ležita skupaj. Ju je prav lepo gledati. Kot sem že omenila, je ena taka nežna psička, prijazna do psov, mačkov, ptičev, ovc. Edino ljudi se poskuša izogibati, sklepam da iz kakšnih preteklih izkušenj.

TalQec , hvala Smiley
Logiran
Alba
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.517


« Odgovor #2275 : četrtek, 16.04.2009 : 08:50:05 »

ja seveda, čeprav huskyji načeloma niti ne kažejo interesa za nepoznane ljudi. Počasi in vztrajno bo izgubila tudi ta strah. samo, da je sedaj v dobrem domu. To je vse kar je pomembno Smiley.
Logiran
ka ty a
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.919


« Odgovor #2276 : četrtek, 16.04.2009 : 09:16:50 »

*marjetka* krasna psička je! Kiss

 Kako pa ste jo poimenovali?(sem mogoče spregledala).
Logiran
*marjetka*
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 80


WWW
« Odgovor #2277 : četrtek, 16.04.2009 : 10:33:18 »

ka ty a , hvala. Ime ji je Rozi Grin Jaz sem vedno govorila, če bom imela kdaj psičko, ji bo ime Nessa. In nje nisem želela tako poimenovati, ker sem bila prepričana, da ne bo ostala pri nas. In ker smo jo mogli nekako klicati, je zaradi roza kože nad smrčkom, dobila tako ime. Itak smo rekli, da bo v novem domu dobila drugega. In zdaj, ko je ostala pri nas je tudi ime obdržala, ker se odziva nanj, tudi ostali jo poznajo pod tem imenom, pa navadili smo se. Je pa za mnoge rahlo čudno.

Ta vikend, če bo vreme, jo peljem na sneg. Bo prav prijeten sprehod - ena ura hoje strmo v hrib, da prideva na 1500m in potem uživancija na snegu. No, vsaj upam, da ji bo všeč Smiley

Pa še rada bi se zahvalila "sožverci" Slavici oz. na forumu bolj znani kot uporabnici zmago, za vse nasvete, prenašanje mojih klicev in posojanje opreme. Punce, resnično je zlata oseba Kiss
Logiran
Alba
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.517


« Odgovor #2278 : četrtek, 16.04.2009 : 10:41:44 »

O poznamo Zmagico in vemo, da ni od muh Wink.
Verjetno bo zelouživala, kot vsi polarčki, ki sem ji utrga, ko gre sneg.
Logiran
aska2005
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.672


« Odgovor #2279 : četrtek, 16.04.2009 : 13:02:17 »

*marjetka*, Rozi je ful luštkana Cheesy Sem vesela, da ste jo potem le pri vas obdržali in da je tako dobila krasen dom. Uživajte čez vikend z njo na snegu in ne pozabite fotiča doma Wink Slikce so vedno zelo dobrodošle Smiley.
Logiran
Strani: 1 ... 147 148 149 150 151 [152] 153 154 155 156 157 ... 192   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 5  |  Tema: Sibirski husky
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines