mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
nedelja, 07.07.2024 : 02:17:57

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 5  |  Tema: Sibirski husky
Strani: 1 ... 110 111 112 113 114 [115] 116 117 118 119 120 ... 192   Dol
Natisni
Avtor Tema: Sibirski husky  (Prebrano 438233 krat)
0 članov in 4 gostov pregleduje to temo.
/Max/
novinec
*
Sporočil: 22


« Odgovor #1710 : torek, 27.11.2007 : 17:04:13 »

am zanima me kuko ce bi ga npr. peljal zjutraj okoli 5 in sele popoldne okol pol 3, zvecer pa okoli 9 . Bi bilo to zadosti sprehoda ali potrebuje se vec ? In prebral sem, da ga ni dobro tusirati le enkrat letno, kako pa ko pade dez in ga odpeljes ven pa se umaze, kuko pa takrat ?

Lp Smiley
Logiran
ika
odvisnež
*****
Sporočil: 644


« Odgovor #1711 : torek, 27.11.2007 : 18:42:15 »

če so sprehodi dost dolgi, potem ni problema.midva s sky-jom sma imela navado,poleg 2-3 sprehodov sma šla 1x na dan na rolarje in me je on vlekel.je bila turca za cca  20 min, pa se je čist zmuču.pozimi me ja pa na sankih vlekel (seveda po hribu navzdol) in je mel vedno navado tak divjat da te je razmetal na polno pol je pa skaku po men.
glede tuširanja te ne razumem čisto. psa pač kopaš po potrebi. sky je na začetku zelo rad skakal v gnojne jame, tako da je bilo kopanje kar pogosto, čeprav vodo sovraži.si drugač sam tačke mal pomoči.drugače so pa to ful čisti psi, tud kar se opravljanja potrebe tiče. moj je bil vedno zunaj,pa je vedno potrpel da sva šla na sprehod, če je bila pa že res taka nuja, pa je potrebo opravil tam, kjer noben ne hodi.ko sem se preslila k fantu v stanovanje, me je pa najbolj skrbelo,ker ni bil nikoli navajen na sobno čistočo.in sem bila kar presenečena, da ni bilo čibenih težav.sto no
Logiran
satin
rad pišem
****
Sporočil: 380


« Odgovor #1712 : torek, 27.11.2007 : 22:02:29 »

Max huskya ni dobor prevečkrat kopati zaradi tega ker mu s tem uničuješ posebo maščobo ki dlaki pomaga da je ne premoči in ji pomaga vdrževati toploto. Wink Huskya je nekje najbolje umiti 1x do 2x letno, razen če je močno umazan, drugače pa je tudi njihova dlaka tako nezahtevna za vzdrževanje, tako da jih več kot toliko sploh ni treba Wink
Logiran
Alba
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.517


« Odgovor #1713 : sreda, 28.11.2007 : 16:42:28 »

Max pozdravljen, tudi jaz z Albo definitivno pridem v Rateče na Sleddog. No glede na to, da imam starše na Hrušici bi najbrž lahko prišla še prej, ampka dvomim da z Albo.
No jaz bom napisala malo drugače kot moji predhodniki, čeprav se z njimi strinjam.
Alba je moj prvi pes in glede na to, da sem jo dobila staro leto in pol, je bila pot do danes vsaj kar se tiče učenja in podrejanja včasih prekleto težka. No ne si pod tem predstavljati, da so to neki blazno veliki problemi ampak vseeno. Alba je en zelo poseben karakter in je za razliko od velike večine huskyjev nora na hrano. Pojedla bi res vse kar vidi  Grin. Znotraj ograje ali v hiši uboga praktično vse brez najmanjšega problema. ko pa šibneva na sprehod, se mi pa zdi, da ima ona v glavi le eno - vonjave. Če greva peš, prevoha vse krtine, majhne luknice in neprestano išče miške Smiley. Ozira se za mačkami, čeprav tu smo dosegli stopnjo, da če jaz vidim prva mačko in rečem fuj, potem to drži. Če greva pa skolesom pa tako dirka, da ne opazi prav ničesar Smiley.
Glede sprehodov je fino mogoče ne kolikokrat na dan, ampak dolžine sprehodov. Psa lahko pelješ 5 krat na dan za 10 minut, pa mislim, da je za huskyja boljše da greš 2-3 krat na dan na res dolg sprehod, da konec dneva lahko rečeš uf prehodili sva 10 km minimum Smiley. Jaz vem, da je bil zadovoljiv sprehod, ko pride nazaj in se pokne v kočo in malo oddrema.
Največji problem, ki mislim, da ga imajo vsi lastniki huskyjev je, da takoj izkoristi tudi najmanjšo priliko za pobeg. Iz mojih izkušenj po navadi ne gre prav daleč, ampak ujeti jo je pa zelooooooo težko. Brihtni so preveč, namreč iz opazovanja kako jaz odpiram in zapiram vrata v peskaju jih je uspela odpreti in to iz notranje strani, medtem ko je kljuka na zunanji. No rešitev je bila seveda ključavnica.
Kopam jo dvakrat na leto, tudi če pride umazana iz sprehoda, kar ob njenem kopanju lukenj ni redko, se zelo hitro sama očisti.

Je pa ena zelo pozitiva stvar pri njej, da se ko je notri v hiši neizmerno crklja in temu ni konca Smiley.

Pač če si res želiš huskyja premisli ali si pripravljen jo vedno imeti na povodcu na sprehodu, hoditi predvsem veliko po naravi in imeti non stop oči na pecljih ali je kje kak maček, zajec, srna. Vzgoja ne sme temeljiti na nasilju, sem dobila občutek, da se jih da na zelo fin način prenesti okoli.
Logiran
ika
odvisnež
*****
Sporočil: 644


« Odgovor #1714 : sreda, 28.11.2007 : 17:48:40 »

alba tole je pa kot bi brala opis našega. naš tud takoj išče priložnost da zgasne.in se bo znal odpet, dat ovratnco in oprsnico dol, pa če so še ne vem kako pripete.samo da naš ne samo da ga je težko ujeti, ampak se odloči za dooolge sprehode. 1x smo ga iskali kar 5 dni.no to je res že 3 leta nazaj. od takrat je zgasnu samo enkrat.mo fant je ko norec tekel za njim on pa ga je zajebavu. na koncu se je odloču da bo skiznu v blokovsko naselje (1 km v hrib od nas) in moj je ustavu kolega, sta z avtom ko norca hitela na vrh, da ga je potem prestregu.če ne bi izginil spet bogvekam.Smiley
Logiran
/Max/
novinec
*
Sporočil: 22


« Odgovor #1715 : sreda, 28.11.2007 : 18:13:06 »

Ja sj je res fajn sam k mam jst en velk problem :)zivim v stanovanju ce pa to hoces ga je pa treba ze od mjhnga navadt usaj jst mislm tko Smiley
Logiran
ika
odvisnež
*****
Sporočil: 644


« Odgovor #1716 : sreda, 28.11.2007 : 19:24:59 »

Mislim, da ga ni problem navadit da je v stanovanju, problem je kako se bojo tvoji starši navadl na to, ko bo dlako menjavu. takrat je pa lahko hudo.jaz sem ga vsak dan krtačila, vsak dan sesala, pa smo imel cel kup dlak vsepovsod.da ne omenjam še sosedi so jih mel v stanovanju...
Logiran
/Max/
novinec
*
Sporočil: 22


« Odgovor #1717 : sreda, 28.11.2007 : 19:49:41 »

Jah sj to je problem Cheesy ( starsi ) velik dela je okrog tega pa se bojijo da bodo oni moral po enem mesecu prevzet vse delo, ker ga nebi potem vracali ali prodajali, zato ker je hudo zate in za psa
Logiran
ika
odvisnež
*****
Sporočil: 644


« Odgovor #1718 : sreda, 28.11.2007 : 21:30:58 »

ja potem je pa na teb da pokažeš da si odgovoren in da boš za njega skrbel. če nisi prepričan v sebe raje počakaj.
Logiran
Alba
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.517


« Odgovor #1719 : sreda, 28.11.2007 : 21:36:09 »

Ja z menjavo dlake je pa res tako, da se je takrat nabere tudi za ene 3 velike vreče  Cheesy Grin, ampak jaz sem se že toliko navadila, da sem prav izurjena vse hitro spucati. Obstajajo posebne grablje oziroma kor neka žagca, s katero se dlaka hitro izčeše ven.
Ja še nekaj Ika sem mogoče pozabila napisat - ko uide in ker ne laja jo je zelo težko locirati, packa mala se pa še skrije in potuhne, ko te sliši v bližini.
Logiran
ika
odvisnež
*****
Sporočil: 644


« Odgovor #1720 : sreda, 28.11.2007 : 22:42:27 »

no to pa nisem vedla da obstajajo te grabljice.letos je bil namrec prvič v stanovanju in je bilo res hudo. bom vedela za naprej.
glede pobegov so pa očitno vsi isti.če ne, ne bi bili husky-ji.
Logiran
ika
odvisnež
*****
Sporočil: 644


« Odgovor #1721 : sreda, 28.11.2007 : 22:43:33 »

neki me še zanima. aje pri nas tudi kakšen predstavnik aljaških husky-jev, ker do sedaj še nisem zasledila nobenega.
Logiran
satin
rad pišem
****
Sporočil: 380


« Odgovor #1722 : četrtek, 29.11.2007 : 10:55:14 »

Ika mislim da na forumu ne sodeluje noben, tekmujejo pa že z njimi tudi pri nas Wink Mislim da so AH bolj v rokah ljudi ki tekmujejo v vleki sani Wink Tak da februarja v Kransko pa jih boš videla Wink

Ah tisto s pobegi smo tudi mi dali skozi, vendar mu je to uspelo samo parkrat, jaz sem skoraj živčnega fasa on se mi pa mirno primaje dam ob 4h zjutraj in se zadovoljno poči na svojo dekico v pesjaku in lepo zapanča, jaz sem pa še 2 dni naokol vsa zabuhla letala Angry Cheesy Uh da ne omenjamo lovilne taktike grrrr Cheesy, ampak dobro ga je sčasoma potem minilo, zdaj že lahko zelo zelo previdno rečem da je pri svojih 9 letih celo začel prihajati k pameti Grin Cheesy Edino lovska strast ga pa še ni minila Angry Cheesy Ampak ko jih 1x imaš te kar potegnejo in zlezejo globoko pod kožo Cheesy Grin
Logiran
ika
odvisnež
*****
Sporočil: 644


« Odgovor #1723 : četrtek, 29.11.2007 : 10:59:17 »

kdaj pa je v kranjski februarja?še ni določen datum? da si jaz to zapišem, pa da naredmo en izlet.sem že večkrat hotla it
Logiran
satin
rad pišem
****
Sporočil: 380


« Odgovor #1724 : četrtek, 29.11.2007 : 11:07:06 »

Bom preverla če je že kje napisam datum, pa ga dopišem, je pa ponavadi v drugi polovici februarja
Logiran
Strani: 1 ... 110 111 112 113 114 [115] 116 117 118 119 120 ... 192   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 5  |  Tema: Sibirski husky
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines