mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
nedelja, 30.06.2024 : 18:51:47

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 5  |  Tema: Sibirski husky
Strani: 1 ... 63 64 65 66 67 [68] 69 70 71 72 73 ... 192   Dol
Natisni
Avtor Tema: Sibirski husky  (Prebrano 437505 krat)
0 članov in 3 gostov pregleduje to temo.
aska2005
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.672


« Odgovor #1005 : sreda, 15.02.2006 : 00:47:32 »

Tud moja ravno ne obožuje,  ko se ji tačke umiva Grin
Logiran
nebivedu
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 205


« Odgovor #1006 : sreda, 15.02.2006 : 08:59:59 »

Zakaj pa tačke umivate??? Sej haskiji so tko kot mački - sami se spucajo v parih minutah. Lepo ga spustiš samo do meje od koder ne sme več, ker je umazan, mu to pokažeš in potem se sam nauči, da se mora spucat. Pri nas se Gal spuca sam v parih minutah, da lahko pride not v stanovanje.
Z drugimi psi se pa Gal lepo uleže na tla in počaka drugega psa, ko ta pride mu pa v gobec skoči in ga začne provocirat pa grizt za žnable.
Logiran
Alba
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.517


« Odgovor #1007 : sreda, 15.02.2006 : 09:26:01 »

Tudi Alba je očitno včlanjena v eno društvo rovokopačev, ker to je včasih pa že prav grozno. Sprednje tace ima prav cele čisto rjave od peska in blata. Vode pa ne obožuje - po lužah ne hodi, v potoke brez prisile ne gre, tudi stuširati jo je težko, ker naredi tako mil obrazek.

Ja velja za 26.2., komaj čakam. Zdej pa samo še vreme.
Logiran
satin
rad pišem
****
Sporočil: 380


« Odgovor #1008 : sreda, 15.02.2006 : 10:39:25 »

"nebivedu: Zakaj pa tačke umivate??? "

Poleti priznam jih ne umivam o, razen v primerih ko je zaradi dežja bolj blatno. Pozimi pa je to priporočljivo, glede na to da so ceste zaradi zmrzali posute s soljo, ki pa ni ravno najboljša stvar za tačke oz. blazinice naših ljubljenčkov Undecided. Čeprav smo pri nas takorekoč bolj na vasi pa se pozimi zgodi da zaradi zmrzali glavno cesto skozi stično posujejo ne samo s peskom temveč tudi s soljo, mnogo ljudi pa s soljo posuje tudi svoja tlakovana ali asfaltirana dvorišča, in če grem v center v trgovino ali pa mogoče le do koga s psom, mu jih moram ob prihodu domov sprati, potem pa jih namažem še s kremco, da slučajno ne bi prišlo do kakšnih razjed...
Alba poznam to in ker so njihove tačke še snežno bele to zgleda še 3x bolj grozno kot v resnici je. Ja ja vlogo največjega reveža znajo odigrati tako mojstorsko da se pred njimi lahko skrijejo celo največji igralci našega časa  Grin
No zdaj spremljamo vreme vsak večer  Wink
Logiran
TSA
rad pišem
****
Spol: Moški
Sporočil: 328


« Odgovor #1009 : sreda, 15.02.2006 : 15:00:31 »

jaz sibu obrišem tace z mokro krpo prav zaradi soli ker drugače lahko pride do hudih ranic... Hehe jaz bom zdaj vsak dan gledu vreme samo da bo lepo vreme  Grin
Logiran
aska2005
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.672


« Odgovor #1010 : sreda, 15.02.2006 : 20:36:51 »

Nebivedu: ja ravno zaradi teh razlogov, ki so jih že satin, Alba in Sib napisali.  Škoda, da zaradi soli pes trpi, ki jim blazinice sisto razžre, če jih ne speres, tega pa si ne želim, še manj pa Aska Grin 
Logiran
Alba
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.517


« Odgovor #1011 : sreda, 15.02.2006 : 21:56:00 »

Jup pucat je treba, pa še umazanije ni po stanovanju SmileySmiley.
Logiran
nebivedu
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 205


« Odgovor #1012 : četrtek, 16.02.2006 : 09:37:28 »

Ja res je tudi, da jst Gala odpeljem do snega(offroad užitki), tko da po soli on ne hodi. Ponavadi na kake velikanske travnike s kakim potokom ob strani zapeljem na sredino, da splašim še srne in zajce, tako da Gal nima česa za lovit in ne gleda živali, ampak se igra.  Ko pa prideva na sneg ga pa spustim in tam se potem loviva po travniku. Ko pa je dosti, greva do potočka, kjer sam skoči vanj, pa si s tem spuca tačke, potem pa v avto in se po soli odpeljeva domov. Tak da Gal nima nobenih stikov s soljo, blaten je pa večkrat, ker naredi velikanski krater vedno na vsakem travniku. Ampak tudi, če bi blato nesel s seboj v avto, je do doma že čist, zadnji sedeži se pa posušijo in jih lepo posesam in na koncu skrtačim, tko da se ne sekiram zaradi umazanega avtomobila. Tut če je cel avto blaten ni problemov, sej ga doma spucaš.
Logiran
satin
rad pišem
****
Sporočil: 380


« Odgovor #1013 : četrtek, 16.02.2006 : 11:34:07 »

Ja sej se mi tud ogibamo ceste, mamo blizu lepo sprehajalno pot z obilico travnikov, vendar se ji čisto oz. vedno ne da ogniti. Ampak jaz nimam tvoje sreče glede umivanja v potoku, res da ga ni na tej strani kjer midva hodiva, vendar tud v primeru da bi bil moj ne bi stopil not, še poleti ga komaj nahecamo Smiley. Leto dve nazaj mu je s pomočjo sosedovega potepuha uspelo da se mi je strgal iz rok Angry, sta letela na drugo stran jaz za njima, in če ne bi bili tistega potoka (k sreči ni bilo v bližini nobene brvi Roll Eyes) ga najbrž ne bi tako hitro ujela, sosedov čez naš pa je mencal in se sprehajal gor in dol, da bi našel pot čez Roll Eyes, pa potoček še visok ni bil zaradi suše. Včasih kar prav pride da ne mara vode Grin Sicer pa ali prideš drug vikend na srečanje?

Zanima me pa še nekaj drugega, moj Lars ima take krempeljce ko da bi bil mačka, sicer si jih malo sam obrusi, vendar premišljujem če mu jih ne bi malo skrajšala!
Logiran
nebivedu
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 205


« Odgovor #1014 : četrtek, 16.02.2006 : 11:40:46 »

Kremplje si pes brusi na peščeni ali asfaltni podlagi. Zdej pozimi sicer manj, vendar pri nas je terasa betonska in ker se rad lovi s svojimi igračami si delno zbrusi kremplje. Poleti pa makadam in asfalt, pa nima ostrih krempljev.

Pr meni je pa tko da ko se on spomni laufa po vodi in tut plava. Prvič je plaval pri treh mesecih, ko je v kamniško bistrco padu na izviru - voda globoka kak meter ali več in on je lepo not copnu. Priplaval je ven, pa pol ene par tednov ni maral vode - ampak takoj po je mal prebolel strah je spet capljal po vodi.

Je pa zanimivo da sem prejšnjega psa(rotweilko) spravol v vodo tako, da sem v potok šel prvo jaz do pasu, ona je pa potem plavala zraven mene in okol mene in tko smo potem po vodi vsakič prehodil kake 2 kilometra. Pes je bič čist zmatran od tega, ampak je užival. Tega še nisem do tega pripravil, ker še ni blo tok toplo, da bi jst zraven hodil po vodi, bomo pa sprobal takoj, ko se bo dalo.

Naslednjo soboto se bom potrudil da pridem, vendar ne vem kako bo s faxom, delam ga ob delu in imam v sobotah zjuraj predavanja v mariboru - nazaj pridem okoli 15h, razen, če bomo ta vikend zaključili z vajami, potem pa ne bo problema.
Logiran
Alba
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.517


« Odgovor #1015 : četrtek, 16.02.2006 : 11:54:09 »

Alba ima tako lepo zbrušene krmplje, nikoli jih ne ščipamo, zbrusi si jih s tekom po asfaltu. Če ima Lars bele mu jih brez problema postriži.
Logiran
satin
rad pišem
****
Sporočil: 380


« Odgovor #1016 : četrtek, 16.02.2006 : 12:04:38 »

Sej mogoče se samo meni tak zdi, vendar me je zadnjič pri igri po nesreči popraskal pa ni bilo ravno prijetno. Lahko da je to trenutno zaradi tega ker smo bolj na snegu in se asfalta izogibamo zaradi soli, bomo videli če bo na pomlad kaj bolje, ko bomo začeli počasi s kolesom mal vandrat okoli.
Kako pa je z vašimi rovokopači na domačem vrtu, mi mamo srečo da ga to početje več ali manj zanima samo na travnikih, no sicer ko na naši domači trati zavoha krta se sicer spravi na krtino, vendar pa na mamin ponos  (zelenjavni vrt) ne hodi, če pa že gre se strogo drži betoniranega dela ali pa prehodov med gredicami. Sicer je lani nekaj probal ker je zgleda eno žvalco zavohal, sam sta z mamo takoj mela šolo, ker pa je ona šef jo je treba ubogat Wink
Logiran
Alba
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.517


« Odgovor #1017 : četrtek, 16.02.2006 : 12:28:23 »

Ha totalni raztur bi se lahko reklo. Luknja pri luknji SmileySmiley.
Logiran
nebivedu
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 205


« Odgovor #1018 : četrtek, 16.02.2006 : 12:52:44 »

Pr nas je dobil napol gnilo hruško v glavo, ko je začel kopat med gredicami - od takrat naprej na gredice ne gre več, na "travi" okol gredic pa so same luknje.
Logiran
satin
rad pišem
****
Sporočil: 380


« Odgovor #1019 : četrtek, 16.02.2006 : 21:45:01 »

Spet sem si ogledovala Westminister show in si želela da bi bila tam, mislim vsa ta lepota na enem mestu Shocked, pa kako je vse skupaj organizirano od razstavnega prostora do samih razstavljalcev psov, sicer nekaj malega od tega vidiš tudi pri nas samo veliko jih še vedno razstavlja oblečeni po "domače". Še sodnica je bila zanimiva v tistih malo prekratkih hlačah, kot da bi v vodi stala ko jih je kupovala Wink
Še najbolj pa sem se načudila tisti potrpežljivosti, ki so jo imeli psi, namreč to mi je dalo vedeti da moj Lars tega ne bi zdržal, on ma itak mevljo v riti in ne more biti pri miru niti 5 min Grin in če se slučajno kje malo predolgo zagovorim dobim kmalu opozorilo (nežen uščip v ...) da že predolgo stojimo na enem mestu Grin
Pri tem pa sem seveda za hec 2x izpolnila tisti test kao katera pasma ti je pisana na kožo in obakrat je bil odgovor Sibirsky Husky in to kljub temu da sem prepričana da sem odgovarjala vsakič drugače. Mi je šlo kar na smeh kot da bi vedeli da ga že imam doma, sicer pa sva si z Larsem karakterno kar malo podobna oba sva malo samosvoja zato se tako dobro tudi ujameva Grin Cheesy Roll Eyes
Logiran
Strani: 1 ... 63 64 65 66 67 [68] 69 70 71 72 73 ... 192   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 5  |  Tema: Sibirski husky
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines