mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sreda, 14.08.2024 : 17:27:22

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 1  |  Tema: Schipperke - čvek
Strani: 1 ... 199 200 201 202 203 [204] 205 206 207 208 209 ... 241   Dol
Natisni
Avtor Tema: Schipperke - čvek  (Prebrano 356268 krat)
0 članov in 9 gostov pregleduje to temo.
Simon_in_Bay
odvisnež
*****
Spol: Moški
Sporočil: 662


« Odgovor #3045 : sreda, 13.02.2008 : 09:17:28 »

Mi smo tudi dobili včeraj vse potrebno (vsaj mislim, itak ne vem kaj vse sem dobil). Schiperke so v četrtek že? Sem mislil, da se bomo vseeno videli gor, pa očitno ne bo nič, razen če boste ostali do sobote  Smiley, mi načrtujemo v četrtek štart iz Kopra, tako da bomo po poti navijali za vas.

Ory, poimenskega seznama ni, samo koliko psov je fizično prijavljenih in koliko psov bodo morali oceniti, ker se en pes lahko prijavi v dva razreda. Nekaj postov višje je Nadja prilepila link.

Samo za zanimivost, čeprav ne spada v to temo: prijavljenih borderjev je (fizično) 422, od tega 215 samic  Shocked
Logiran
ARIEB
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.110


« Odgovor #3046 : sreda, 13.02.2008 : 19:37:36 »

Bina
Citat
11.2. pravi datum
He, he, ko sem si hotela v mojem koledarčku popravit, sem ugotovila, da imam pravilno napisano, le ko sem voščila sem en dan "zabluzila" Huh
 
Kaja
Citat
V Parizu sem bila, pa se ne spomnim koliko hal je bilo.
Ogromno, čeprav se je meni zdelo še več v Milanu. A smo bili takoj na vrsti, Ira je sicer prav do konca v ring hodila (ker je bila poleg EP na koncu še 2. v pasmi), a smo vseeno vše štante pogledali Wink Tu je verjetno vse v "mega" obliki Undecided
Citat
Midva priletiva v London 5.3. in greva se isti dan v Birmingham

Citat
Ti povem letos, ko bova prisla z avtom.
A torej potem v Londonu vzameta ren-a-car, ali kako? Mene je že sedaj groza leve strani, pa krožišča, vse kontra, pa še takoooo velik avto Shocked

Ory
Citat
saj bo tudi moja vzrediteljica tam, pa njena mama, njen partner in njena pred kratkim rojena hcerkica
A vzrediteljica "tvojih" šiperk? Glede šiperk ti je že Simon odgovoril, je samo število. Sedaj ko tako spremljap šiperke, pa njihovo ocenjevanje, a je moj "stereotip" o GB šiperkah pravilen - velike, robustne, zelo močne, zelo odlakane... A je sploh kakšna taka kot sta naša?

Simon
Citat
Mi smo tudi dobili včeraj vse potrebno (vsaj mislim, itak ne vem kaj vse sem dobil).
Ohhh, Simon, kako sva si podobna. Pa res ne vem, ali nas imajo za tako butaste, ali je res to taka razstava, da se jo moramo vsi bati? Saj ne more biti tako različno, kot na kakšni drugi razstavi... ali pač Huh Da je ogromno psov ene pasme, ok, to je seveda drugače. A kaj bi bilo še tako special Shocked
Logiran
Simon_in_Bay
odvisnež
*****
Spol: Moški
Sporočil: 662


« Odgovor #3047 : sreda, 13.02.2008 : 21:20:53 »

Nadja,
ta razstava je definitivno drugačna kot so naše, mislim, da je ne moreš primerjat.

Ory,
veljajo tam kakšna drugačna pravila razstavljanja kot pri nas? Kako je s hrano v ringu?
Logiran
kaja
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.951


Če ni ves moker in slinast ni pravi poljub! Wuf


« Odgovor #3048 : sreda, 13.02.2008 : 21:29:25 »

Ja, vzela bova rent a car. Kako bo pa z voznjo po levi strani? Hm, nimam pojma. Grin Grin Grin Pocasi, pa ziher. Wink

Taksne so siperkice gor. Sploh tale rjava mi je bila luskana.

http://baguette.moj-album.com/slike/54923/aTpMrc5WuLeZJ6hu.v.jpg
Logiran

Ory
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.750


« Odgovor #3049 : sreda, 13.02.2008 : 22:55:21 »

Ja Arieb, moja bodoca vzrediteljica  Wink ... ona ima razlicne tipe Schipperk. Prvo leglo, ki je bilo zame neuspesno (ni namrec bilo samicke zame), je bila tista bolj velikega tipa. Drugo leglo, ki ga je imela konec 2007 pa je bilo od njene majhne psicke, ki nima dosti vec kot 5kg. Je pa res tako kot si ugotovila, kar veliko bolj odlakana kot sem jih navajena. Ze mladici (vsaj kolikor sem videla slike) so pravi medvedi! Se mi zdi tvoj Briosh se najbolj jim podoben.

Kaja, ne se obremenjevat z voznjo po napacni strani ceste  Wink..... jaz sem rabila natancno 10 minut, da sem se navadila. Problem so samo krozisca  Grin.
Luskana je tale zlata Schipperka. Baje jih je kar nekaj v ringu, samo jaz jih v zivljenju se nisem videla. Verjetno bi se morala navadit na izgled.

Simon, glede hrane v ringu pa res ne vem.  Sad Mislim, da se pojavlja tudi to, samo po moje so na champ razstavah malo bolj strogi.

lp
Logiran
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #3050 : sreda, 13.02.2008 : 23:40:58 »

Glede hrane na Cruftsu - če se ne motim ena od handlerk na fotografiji drži vrečko s priboljški Wink
Logiran
ARIEB
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.110


« Odgovor #3051 : četrtek, 14.02.2008 : 11:56:03 »

Ha, ha Kalsang, imaš pa dar opažanja Wink Ampak... morda so jo potem diskvalificirali Grin
Simon, vsekakor vem, da se ne more primerjet z ničemer, ampak mislim, da samo po obiskanosti, pa še morda, da enega psa lahko prijaviš v dve klasi. Drugače pa ne vidim razlike (psa pripelješ, ga najbolje kot je možno predstaviš, in greš...) ali pač, kot sem napisala, so razlike. Ko sem brala pravila (in nič razumela Undecided) je bilo tam "svašta" pisanega - o boxi, o preparatih, o kričanju, o dovodu psa, ... Je razlika dan - noč. Ali pa so pravila pisana za tako "glupe", ki naj bi imeli vse napisano. Ne vem, jaz sem veliko razstavljala, a ta se mi zdi tak baw-baw, da je groza. In ne vem, ali smo si mi ustvarili tako "famo", ali je res baw-bawww sram

Ory ali Kaja, jaz vem, da je ena od vaju dala nek link, ko sem si prav odlegala sojenje šiperk na mizi, pa laufanje... Ali pa mi je bil poslan filmček. To je bilo zihr lani, po Cruftsu 2007. Daj, pls, preverita malo to Wink

Ory, "iz tvojih ust v božja ušesa" glede vožnje. Tebi se danes verjetno zdi, da si rabila 10 min, kdo ve, kako je bilo pa v resnici. Jaz se tudi tega takoooo bojim Undecided

Kaja, ajoj, ko vidim te male "omarice"... naši pa taki drobčkani kužki...
Logiran
kaja
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.951


Če ni ves moker in slinast ni pravi poljub! Wuf


« Odgovor #3052 : četrtek, 14.02.2008 : 22:06:57 »

Ory, sem prenesla tvoje besede Alesu. On bo namrec vozil...jaz se dolocenim avanturam raje izognem. Grin
Rjavih siperkic je bilo kar nekaj in meni so bile zelo vsec. Smiley Celo toliko, da ce bi se jih dalo pri nas razstavljat (in bi se ponovno odlocala za siperkico) bi hotela rjavo. Smiley

Arieb, vem, da si me ze enkrat sprasevala za te filme, ampak jaz zal ne vem kateri bi to bili. Undecided Sem gledala po arhivu pa nic ne najdem. Sicer si pa itak profi, no! Grin Cheesy Wink Wink
Logiran

Ory
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.750


« Odgovor #3053 : petek, 15.02.2008 : 16:36:19 »

Citat
Ory, "iz tvojih ust v božja ušesa" glede vožnje. Tebi se danes verjetno zdi, da si rabila 10 min, kdo ve, kako je bilo pa v resnici. Jaz se tudi tega takoooo bojim
Ves Arieb, jaz sem bolj mislila na Kajo ki bo najela angleski avto....... to namrec ni problem. Kar pa se tice evropskih avtomobilov na otoku je pa druga zgodba. To pa ne vem, ce bi jaz znala, ker je voziti na zunanji strani ceste popolnoma drugace. Predstavljaj si namrec da prehitevas ali pa da zavijas v desno (pri nas na levo), ko moras gledati nasproti vozeci promet in ga ne vidis.  Huh

Citat
Ory ali Kaja, jaz vem, da je ena od vaju dala nek link, ko sem si prav odlegala sojenje šiperk na mizi, pa laufanje... Ali pa mi je bil poslan filmček. To je bilo zihr lani, po Cruftsu 2007. Daj, pls, preverita malo to
To pa ni bil Crufts  Wink. Crufts objavlja samo slike, ne pa posnetke na internetu. Filmcke, ki si jih takrat videla sem jaz nasla na Westminster dog show.

Citat
Rjavih siperkic je bilo kar nekaj in meni so bile zelo vsec.  Celo toliko, da ce bi se jih dalo pri nas razstavljat (in bi se ponovno odlocala za siperkico) bi hotela rjavo.
Saj so kar zanimive. Ce prav pomislim, bi sel krem mladic  prav fino k Billiju  Wink ..... bi imela samo en tip dlake na sedezni garnituri. Zdaj namrec ne vem ali naj kupim krem ali crno kavc!!!  Grin

lp
Logiran
ARIEB
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.110


« Odgovor #3054 : petek, 15.02.2008 : 17:24:11 »

Ajej, sedaj sem spet vsa "out" glede vožnje... no, Branko je rekem, da naravnost ni problem, ne po angleško ne po naše... ostale vožnje se bomo pa res izogibali, imeli pa bomo to prednost, ker bomo veliki Grin Grin Grin. Smo si pa vzeli en dan za vožnjo s trajektom, pa od morja do Birminghama (tam bomo šli, upam, rezervirali še nismo nič, v camp v Wythall-u, i je odprt celo leto in je baje niti 20 km oddaljen od NECa. Poznaš?

Torej so filmčki od WDS - pa imaš še povezavo kje v glavi?

Milijon procentov prisegam na črne šiperke, seveda so tudi blonde lepe, a so blonde, jaz imam rada črne hudičke, diamantke ali sladkorčke Wink
Logiran
Ory
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.750


« Odgovor #3055 : sobota, 16.02.2008 : 14:14:45 »

http://www.westminsterkennelclub.org/2006/video/breed/index.html   Evo Arieb, mislim da je to to.  Smiley
Logiran
ARIEB
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.110


« Odgovor #3056 : sobota, 16.02.2008 : 17:37:02 »

Ja, Ory, to je to... Ajoj, sedaj že 2 uri sedim in gledam filmčke, 2007, pa 2006... Pa ne morem verjeti. To je res elitna razstava, ali so pa povsod tako vzgojeni psi in vodniki? Nekaj opažanj amaterke Nadije, ki sploh ne ve, kaj gre delat v Anglijo sram

1. Vsi ti psi so tako vzgojeni, stojijo na mizi kot vklesani, tečejo kot "po špagci", stojijo in postavijo se kot kipi, kažejo zobe praktično na ukaz.. Niti enega med vsemi ni, ki bi "norce" zganjal, lajal, ne hotel pokazat zob iz prve, se ne pustil niti malo namestiti...  Undecided

2. Čisto vse ženske so v krilu. Zakaj Shocked

3. Niti enega v vseh letih ni z repom Sad

4. Vsi so zelo veliki in močni. Jaz se sprašujem, ali sploh imam šiperko Grin Niti ene niti podobne nisem opazila Cry

5. Ali na Cruftsu dobimo kakšne ocenjevalne liste Huh

Aja, v vsej tej "grizi" sem se ti pozabila zahvalit za povezavo. Gotovo si jo bom te dni še nekjakrat pogledala... in se sama nad sabo zgražala, zakaj sem prijavila. Ni kaj, vemo da sta dva tipa šiperk, ameriški in evropski, v Angliji izgleda prevladuje ameriški.

Ampak, meni so moji NAJLEPŠI  Cheesy
Logiran
Barbka
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.360


Seta del Oro: pametna lepota


WWW
« Odgovor #3057 : sobota, 16.02.2008 : 17:38:53 »

ARIEB - mi smo včeraj rezervirali hotel . Glej, da boš tam, da bomo lahko navijali!  Grin  Cheesy
Logiran

La vita e bella. Včasih si pes, včasih si kandelaber...
ARIEB
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.110


« Odgovor #3058 : sobota, 16.02.2008 : 17:41:07 »

Bomo, bomo... Izgleda, da sva istočasno pisali... Telepatija Wink Daj še ti kaj napiši, kar bi nam prav prišlo, saj smo čisto "out" Grin Grin Grin, prestrašeni in pokakani Grin
Logiran
Simon_in_Bay
odvisnež
*****
Spol: Moški
Sporočil: 662


« Odgovor #3059 : sobota, 16.02.2008 : 21:11:49 »

Nadja, kar se avta tiče ni tak problem, se kar hitro navadiš. Jaz z angleškimi avti po naših cestah (luških) nisem imel preveč težav, razen da sem se nekajkrat vsedel na sovoznikov sedež, pa ni bilo volana  Roll Eyes edino malo več previdnosti je treba.

Mi smo tudi dobili potrditev rezervacije hotela, tako da sva se z Manjo odločila, da greva, če bo šla Bay še vedno nismo čisto odločeni, odločitev bo padla zadnje dni.

Mogoče pa so na filmu samo najboljši, handlerji, kar ne pomeni da so psi dobri  Wink Če bodo kaj takega ušpičili se jih bo sodnik sigurno zapomnil, kar je v masi psov zelo pomembno  Cheesy

Se vidimo jutri v Logatcu?
Logiran
Strani: 1 ... 199 200 201 202 203 [204] 205 206 207 208 209 ... 241   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 1  |  Tema: Schipperke - čvek
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines