mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
nedelja, 29.09.2024 : 23:25:16

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 1  |  Tema: Schipperke - čvek
Strani: 1 ... 76 77 78 79 80 [81] 82 83 84 85 86 ... 241   Dol
Natisni
Avtor Tema: Schipperke - čvek  (Prebrano 362612 krat)
0 članov in 7 gostov pregleduje to temo.
ARIEB
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.110


« Odgovor #1200 : ponedeljek, 15.08.2005 : 20:02:39 »

He, he Ory, tako ti je to! Sem se kar malo nasmejala, ko sem brala... in peljem malega... in nahranim malega... se igram z malim... No, same lepe stvari. A pobiranja kakcov po stanovanju ni? Pa brisanja lulanja? Pa ... Ne sekirat, še prehitro bo minilo in z lepimi spomini se boš spominjala... Cheesy
Citat
To samo zato, da boste imeli boljši občutek kako brezskrbni so vaši dnevi
... in res se takrat zdi kar brezupno Sad Shocked Roll Eyes Wink

A ti prideš v Trbovlje? A boš pripeljala tamalega pokazat? Ali pri 4 mesecih že kar na razstavo? Ko bo lepo vreme, in boš kaj na našem koncu - pridi, se bodo (se bosta, Ira ni za te štose, Bon pa z veseljem vsakega sprejme, mali dobrovoljček) igrali na travniku.

Sedaj smo začeli z agilitiyem, superca. Lani smo samo ovire (nekatere) spoznavali, sedaj pa že delamo kombinacije. Bon (se mi zdi) ful dobro dela, samo jaz se zapletam Angry Je rekla tovršica (seveda v šali) da gremo na božično tekmo v Prestranek. A Bagi ti greš tekmovat? Mi bi te prišli gledat Wink

Bis se je pa res izgubil na relaciji Portorož - Kras - Vojnik.... in "bog si ga vedi" še kje Grin
Logiran
Ory
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.750


« Odgovor #1201 : ponedeljek, 15.08.2005 : 22:09:12 »

ARIEB, kakcov ne pobiram, lulanje brišem samo v ekstremnih primerih, ker je gospa vzrediteljica poskrbela za zgodnje "izobraževanje" o straniščnih zadevah  Kiss. Ko ga tišči, se postavi pred vrata in me gleda. Skratka, priden dečko.

Citat
A ti prideš v Trbovlje? A boš pripeljala tamalega pokazat? Ali pri 4 mesecih že kar na razstavo?
V Trbovlje verjetno pridem, definitivno zgolj kot opazovalka, da se spet malo naslajam nad "mojimi" (upam da kmalu  Smiley črnuhci  Roll Eyes. Če bom malega prinesla je pa odvisno od tega kakšna pravila imajo tam glede psov obiskovalcev. Cepljenja ima vse, tako da glede tega ne bi smel biti problem. Prinesla bi ga predvsem zato, ker je v nekem hecnem obdobju, ko se boji vsega - predvsem psov. In to bi bila krasna priložnost, da se s svojimi strahovi sooči  Cheesy (spet preveč psihološko filozofiram  Roll Eyes).

Biscuit, upam da si posnela polno počitniških slikic Biskota!!

lp
Logiran
Ory
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.750


« Odgovor #1202 : sreda, 17.08.2005 : 14:53:37 »

ARIEB čisto mimogrede...... ali je tole psarna s katere prihaja Giove?  Smiley
http://www.allevamentovalmetauro.biz/html/schipperkee.html

Pa nisem nikjer zasledila (sigurno kje piše) kje se nahajajo  Huh...... Drugače pa vidim, da je njihovo življenje popolnoma predano psom. In jaz se pritožujem, ker imam trenutno z dvema polno dela  Roll Eyes (ne, saj se hecam, mi čisto paše  Tongue).

lp
Logiran
ARIEB
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.110


« Odgovor #1203 : sreda, 17.08.2005 : 19:25:52 »

Citat
ali je tole psarna s katere prihaja Giove?
Yeeeesss, to je ta ga Angela, izredno prijetna "šijora" iz FANO-ja (med Riminijem in Ancono)
Citat
vidim, da je njihovo življenje popolnoma predano psom
Res je, oni so "pravi" vzreditelji (pa ne v negativnem, imajo dobre pse, tudi druge, a popolnoma brez čustev, čeprav veliko ljubezni... ah, saj ne vem kako naj zapišem, no, vzreditelji pač..)
Citat
In jaz se pritožujem, ker imam trenutno z dvema polno dela
... in ga sigurno tudi imaš Ory, ker oni ne delajo tako...
 
Če želiš njihovo "kri" - pridi na eno bližnji IT razstavo, boš videla še enega lepega samčka Giotto in krasno malo punčko (še ne vem, kakšna je sedaj, ker sem jo nazadnje videla pri še ne 6-ih mesecih v Ferrari - sedaj jo pričakujem v Sacile v nedeljo).
Logiran
Ory
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.750


« Odgovor #1204 : sreda, 17.08.2005 : 19:42:42 »

Citat
izredno prijetna "šijora"
Grin To je pa meni najboljša beseda, ki jo primorci tako radi uporabljate  Wink.....
Verjamem, da je gospa dobra vzrediteljica in popolnoma razumem, kaj si mislila z opisom "veliko ljubezni, a brez čustev". Ima pa predvsem malo večje Schipperke, kajne? Tista madžarska gospa ima namreč manjše. Na tejle italijanski strani sem zasledila (kolikor moja srednješolska italjanščina pomaga), da opisuje tri velikostne razrede Schipperk  Shocked
Citat
Tre sono le taglie di questa razza: grande di 5-9 chilogrammi, media di 3-5 chilogrammi e nana di meno di 3 chilogrammi.
No, vsak dan zvemo kaj novega  Wink.......

Bi pa prav rada ob priložnosti srečala še kakšnega predstavnika omenjene psarne....... Giove s svojim karakterjem mi je namreč sedel v srce  Kiss.....

lp
Logiran
ARIEB
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.110


« Odgovor #1205 : sreda, 17.08.2005 : 20:23:30 »

Ja, nekateri viri res pišejo o "nani" (tj. po slovensko palček) dimenziji... A jaz jih nisem srečala, tudi ne človeka, ki bi jo srečal. Še tiste lažje od 5 kg zelo poredko (a veš, da je Ira sedaj prišla spet na svojo težo).
Šjora je sedaj malo "prešaltala" na lažjo varianto, je nabavila nekaj v FR (zelo zadovoljna), eno/enega iz B (ni zadovoljna) in dva iz H (ni zadovoljna).

Gemma (mama od te male MaryAn, ki jo bomo videli, sedaj bo iemla okrog 9 mesecev) ni ravno velika, je pa lepa. Ti bom poročala o MaryAn.

Pa ne da se hvalim, ampak Bon je tudi zelo simpatičen po karakterju (da o Brijošu ne govorim) - verjetno ni toliko od "linije" odvisno, kot od drugega...
Logiran
kaja
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.951


Če ni ves moker in slinast ni pravi poljub! Wuf


« Odgovor #1206 : sreda, 17.08.2005 : 20:48:42 »

Citat
Še tiste lažje od 5 kg zelo poredko (a veš, da je Ira sedaj prišla spet na svojo težo).

Bo treba veckrat Bagi prit pogledat. Wink
Logiran

Ory
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.750


« Odgovor #1207 : sreda, 17.08.2005 : 21:52:15 »

Citat
Pa ne da se hvalim, ampak Bon je tudi zelo simpatičen po karakterju (da o Brijošu ne govorim) - verjetno ni toliko od "linije" odvisno, kot od drugega...
Ha, ha absolutno so Irini otročki tudi pravi srčki.  Smiley Vsak nekaj posebnega. Z Biskvitkom sva midva itak prijatelja  Wink. Z Bonom pa na žalost še nisva imela priložnosti vzpostavit zelo osebnega kontakta, ampak verjamem, da bo v prihodnosti tudi on odkril da ne grizem  Wink. Glede Giove-ja  je pa takole....videla sem ga prvič in edinkrat in očitno je imel zelo dober dan, ker mi je pustil da izživim svojo željo po čohanju črnega kožuščka........ zato mi je ostal v zelo lepem spominu  Smiley. Je pravi "dec".....

Citat
je nabavila nekaj v FR (zelo zadovoljna), eno/enega iz B (ni zadovoljna) in dva iz H (ni zadovoljna).
Aha, zakaj pa z belgijskimi in madžarskimi ni zadovoljna?  Huh Ima kakšen poseben razlog?..... izgled ali kaj bolj resnega?
Uff, spet težim  Roll Eyes. Se zapičim v neko zadevo in ne znam nehat  Grin.......

Citat
Bo treba veckrat Bagi prit pogledat.
Ja Bagica je kar majna zverinica. Če se prav spomnim je okoli 4,5kg....... a ne?
Ampak "meno di 3 chilogrammi" si pa res ne predstavljam......

lp
Logiran
ARIEB
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.110


« Odgovor #1208 : četrtek, 18.08.2005 : 13:43:00 »

Citat
Aha, zakaj pa z belgijskimi in madžarskimi ni zadovoljna?
A ti veš, da mi je vse povedala, ampak ona takoooo hiti govoriti, da potem včasih le na pol razumem Angry. Vsekakor ji pri B manjkata tista dva zobka, ki bi jih kot ovčarji morali imeti, spodaj. Pri H pa je menda ... ne, ne vem točno. Bo prilika in jo bom vprašala.
Nič ne težiš, saj veš da jaz rada pišem Grin

Ja, ja Kaja... ona je res ena redkih... samo, saj skoraj nikjer nimajo nič ločeno.. Meni je fajn, ker je teža 5 kg, da lahko vsakega pod eno roko zagrabim, težjega bi težko... Wink
Pri nas ima sedaj Ira 5 kg, Bon pa jih bo tudi kmalu - sedaj je malo shujšal (agility, a, Aleš Wink).
Logiran
ARIEB
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.110


« Odgovor #1209 : petek, 19.08.2005 : 16:36:24 »

Kaja, kako gre Bagi slalom (a gre kar sama, ali moraš mahat s sirom v roki da ti je, kot ventilatorju, prav nerodno Undecided) in gugalnica (sama dol, brez da primeš dilo? in ko naredi "buuuummm"?) Wink
Logiran
Ory
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.750


« Odgovor #1210 : petek, 19.08.2005 : 16:55:31 »

ARIEB, vidim da imaš normalne začetniške "probleme"  Grin. Vsi smo s salamico mahali pred nosom in 100krat, ne 200krat ponovili slalom. Najprej 3 zavoje, potem pa vedno več....... Pravzaprav Ory ni zadeve marala vse tja do prve tekme. Pa ne, da ne bi razumela koncepta. Enostavno se ji je zdelo zamudno vijugati levo in desno, če pa lahko lepo naravnost odteče  Smiley Huh........ no potem pa je prišla prva tekma in punca je tako lepo odvijugala, da nisem verjela, da je to isti pes. Wink
Gugalnica je pa še ena stvar, ki jo psi ponavadi ne marajo. Pravzaprav se je bojijo..... no na srečo z Ory nisem imela pri tej oviri nobenega problema, ker je že prvič z veseljem splezala gor in se ni niti malo ustrašila, ko je zadeva padla dol. Nekateri imajo pa velik strah še zelo dolgo časa......

Kako pa vama gre??

lp
Logiran
kaja
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.951


Če ni ves moker in slinast ni pravi poljub! Wuf


« Odgovor #1211 : petek, 19.08.2005 : 20:26:25 »

Mislim, da bi to morala vprasat Alesa. Ves, on je zdaj "sef". Jaz pa samo tista spremljevalka, ki vzdihuje s tribune in caka na novega psa. Saj smo preizkusili Kajo, vendar ona raje lajajoc spremlja vse ostale pse, kot pa, da bi kaksno oviro preskocila.  Huh Na zalost imamo pri nas enega prestarega, enega prenerodnega in enega napol slepega psa. Grin Potencialni tekmovalci v agilityju, kajne? Wink Grin

Nazadnje, ko sem videla Bagi laufat, je slalom delala sama. Nagradico je pa seveda dobila na koncu. Ni pa ravno pametno med slalomom mahati s salamo naokoli, ker potem samo roko gleda, nas neumne ljudi, ki laufamo zraven pa skoraj v krizu uscipne.  Grin

Takole Kaja dela agility....
http://baguette.moj-album.com/album/585384/?os=912000

tako pa Bagi
http://baguette.moj-album.com/album/585384/?os=911997
Logiran

ARIEB
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.110


« Odgovor #1212 : sobota, 20.08.2005 : 10:27:14 »

Kaja, vidim, da imate zeloooo lepo vadbišče! Rezime Bagi-Bon ob slikicah (sicer nekatere so junijskega datuma): tunel ni problem obema, gugalnica pa za hranco pri obeh... Moram tudi jaz dobit fotografa Wink

Ory, kako nam gre? Meni se zdi da super Grin No, mi nimamo še daljinskih ovir, ohlapnega tunela in viadukta - tako tega nismo delali; drugače pa skoki, most, guma, palisada, tunel - BP, slalom in gugalnica - "komsi-komsa", kombinacije par ovir - BP (če se jaz ne zapletem Angry)...

Citat
Vsi smo s salamico mahali pred nosom

Sem prebrala "slamico" in sem se že veselila, da mi boš povedala, katera je ta čudežna slamica... potem pa ugotovim, da ni nič novega Sad.
Citat
Nazadnje, ko sem videla Bagi laufat, je slalom delala sama.
Samo do tega jo je sigurno pripeljala hranca. Bravo, komaj čakam, da jo tudi jaz vidim Kiss

Kaja, na ZS mi prosim napiši, kako in kam v nedeljo za parkiranje Huh
Logiran
biscuit
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.179


« Odgovor #1213 : sobota, 20.08.2005 : 18:52:17 »

Po zeloooooo dolgem času s5 DOBER DAN Wink
Kako ste kaj?! Iz komentarjev sem razbrala ,da Ory uživa s čivavico,Arieb leti na agilityju in po razstavah,Kaja pa je vedno leteča Wink

Bis se je imel zelooo fajn na štajerskem,kot tudi jaz na krasu Wink
Žal slikic ni nič Undecided
Logiran
ARIEB
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.110


« Odgovor #1214 : sobota, 20.08.2005 : 23:28:59 »

Oooo, dobrodošel Biscuit Grin. Smo se že dolgo spraševali. "Kje Nika se potika Wink?" Ostali in Bis na Štajersem, ti pa na Krasu Shocked Le kaj (kdo) je tam takooo mamljivega Cheesy.

Kaja, a Bagi dela z ovratnico (na slikah jo ima)? Pazi da ne bo kazenskih točk, oz, je to akr diskvalifikacija sram
Logiran
Strani: 1 ... 76 77 78 79 80 [81] 82 83 84 85 86 ... 241   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 1  |  Tema: Schipperke - čvek
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines