mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 05.07.2024 : 00:48:50

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 1  |  Tema: Schipperke - čvek
Strani: 1 ... 27 28 29 30 31 [32] 33 34 35 36 37 ... 241   Dol
Natisni
Avtor Tema: Schipperke - čvek  (Prebrano 353102 krat)
0 članov in 8 gostov pregleduje to temo.
biscuit
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.179


« Odgovor #465 : četrtek, 24.02.2005 : 15:04:39 »

Ooooo,koga se vidi na foromu Grin!!
Kako smo?? Lahko pridemo kaj na obisk(sprašujem v Bisovem imenu Cheesy)!!
Za Iro se tudi jaz strinjam s Kajo,kar pogumno Cheesy
Logiran
kaja
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.951


Če ni ves moker in slinast ni pravi poljub! Wuf


« Odgovor #466 : četrtek, 24.02.2005 : 17:03:03 »

Citat
Preselili smo se do konca v tej meri, da od 10.02. spimo na novem in gremo na staro le po kakšno nepomembno stvar (ker je v prvi »rundi« nismo rabili bi bila verjetno čisto primerna za odpad).

Haha, torej se se vedno niste cisto preselili! Grin

Citat
Zakaj Bagi ne bo razstavljala v Vrtojbi? A misliš, da bi Zidarja pojedla? Ja pa naj se kar navadi (mislim Bagi razstavljat, ne Zidarja grist), do Tullna je potem še čisto malo. A ZG si kaj prijavila (jaz samo nedeljo Bona)? Za Vrtojbo jo pa prijavi v vmesne!

Ce Zidarja ni pojedla na izpitu, ga tudi na razstavi ne bi! Wink Sem se pa odlocila, da gre na naslednjo razstavo sele v Hrusico, ker je zunaj (razen, ce je prej kaksna zunaj...mogoce na Hrvaskem). Te zaprte dvorane so mi cisto mimo, sploh, ker nikjer ne mores psa sprehodit. Bagi pa je (skupaj z mano) tako nesrecna, ce mora biti ves cas na miru. Nic cudnega, da ji ne disi, da bi sla v ring! Sad Mi bomo raje ob prvem lepem vremenu sli na agility, pa bomo vsi skupaj najbolj zadovoljni!lp
Logiran

Ory
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.750


« Odgovor #467 : četrtek, 24.02.2005 : 17:03:52 »

Glede na to da imam od pred kratkim tudi stanovanjce v Šempetru, bom verjetno prišla v Vrtojbo v soboto in nedeljo...... kdaj boste pa vi? Če se ne motim je nekje v Aprilu, a ne?
Še eno vprašanje za Arieb...... ko ste imeli Irino leglo, koliko je bilo kaj povpraševanja po mladičih (opazila sem namreč, da je bil oddan tudi oglas na Mojpes.net)? Je bilo zanimanje veliko? Škoda se mi namreč zdi, da se več ljudi ne odloča za pasmo...... tudi v vaši temi se bolj ali manj "vrtimo" isti ljudje Sad (saj ne, da mi vaša družba ne bi bila izredno simpatična  Cheesy).
Arieb, pa vso srečo pri veterinarju!! Stran o madžarskih rejcih sem si ogledala in kužki so srčkani (popolnoma sem se raznežla ob njihovi Vitamine de la Cite des Remes)....ali se mi samo zdi, ali je en mladiček rjave barve?? Shocked Pa spadajo v isto kategorijo (po velikosti) kot vaši?
No pa sem spet napisala roman  Grin.

Lep pozdrav s sončne Lj!
Logiran
kaja
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.951


Če ni ves moker in slinast ni pravi poljub! Wuf


« Odgovor #468 : četrtek, 24.02.2005 : 17:07:45 »

Sem vedela, da sem nekaj pozabila.....ves nam je bilo dosti lazje, ker so nas postavili pred dejstvo; ali sterilizacija ali  Lips Sealed Nam je bilo pa tezje zato, ker Kaja se nikoli ni bila pod narkozo in nisem vedela kako bo to vplivalo nanjo. Se dobro, da je za svoja leta v res dobri kondiciji tako, da vecjih tezav ni bilo. Upam, da sem ji podaljsala zivljenje za se kaksno leto! Cheesy

Hvala za povabilo...se bomo odzvali enkrat spomladi! Cheesy Upam, da bo takrat prisla tudi Nika z Bisom! Saj bos Nika, kajne? lp
Logiran

ARIEB
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.110


« Odgovor #469 : četrtek, 24.02.2005 : 18:06:51 »

Neeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee, Ory, sem napisala cel roman in šla gledat, kje je rjava šiperka in se mi je izbrisalooooooooooooooooooooooooooooooooooo
Logiran
Ory
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.750


« Odgovor #470 : četrtek, 24.02.2005 : 20:06:53 »

Ha, ha Arieb se zgodi tudi najboljšim  Wink. Nič skrbet, saj bo jutri spet en dan in nova energija za pisanje  Smiley. Tudi meni se je zbrisal že kakšen roman  Angry.
Tisto rjavo kar sem videla pa je mogoče samo igra svetlobe.

lp
Logiran
biscuit
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.179


« Odgovor #471 : četrtek, 24.02.2005 : 20:51:04 »

Kaja,seveda bomo tudi mi prišli samo moramo prvo dobit povabilo Grin
Ory,bom probala jaz malo razložit kar je hotela Arieb Cheesy!!
Se zgodi da je v leglu tudi rjava šiperka(seveda ker rjava barva ni predpisana v standratu,je ta šiperka brez rodovnika),se je že zgodilo da se je skotila črna šiperka z belimi lisami.
Kakor je meni Arieb povedala,je bilo veliko zanimanja za lego,no vsak je hotel mladička ampak ko so zvedli za ceno so si vsi premislili Undecided!! Ampak jaz mislim,da tisti ki ima namen kupiti psa pasme šiperka mu cena ni pomembna,ker že ko vidiš te kepice se zaljubiš v njih in pol če si jo res želiš ti cena ni pomembna Grin
Ne,Arieb?? Sem prav razložila...če ne me kar popravi Grin
Logiran
biscuit
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.179


« Odgovor #472 : četrtek, 24.02.2005 : 20:54:20 »

Arieb,kam si prijavila Bona v Vrtojbi? Grin
Logiran
kaja
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.951


Če ni ves moker in slinast ni pravi poljub! Wuf


« Odgovor #473 : četrtek, 24.02.2005 : 22:00:26 »

Tudi jaz sem pravkar napisala post, pa ga je zbrisalo! Cry

Nika, samo na hitro, da te popravim. Rjava siperka prav tako dobi rodovnik, le da se vanj takoj vpise vzrejna prepoved. Sta pa rjava in krem barva pri tej pasmi dovoljeni v UK, Avstraliji, Novi Zelandiji in Juzni Afriki. FCI in AKC pa dovoljujeta le crne!

Takrat ko je Ira imela leglo so vsi hoteli imeti samicko (naso Bagi). Dobil pa jo je najboljsi ponudnik (pa ne cenovno! Grin Grin Grin). lp
Logiran

biscuit
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.179


« Odgovor #474 : petek, 25.02.2005 : 09:11:32 »

Hvala,Kaja da si me popravila,veš jaz sem vedla za rjavo in krem šiperko,nisem pa vedela da vseno dobijo rodovnik!!
No,zdej ko si me ti popravila vem nekaj več Grin
Logiran
Ory
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.750


« Odgovor #475 : petek, 25.02.2005 : 10:02:00 »

Pomota.....šele sedaj vidm, da je rjav kužek pravzaprav Tervueren. Schipperke mladička sta v košarici  Smiley. Preveč na hitro sem pogledala in sem spregledala dejstvo, da imajo objavljene slikice vseh svojih mladičkov (Groenedael, Schipperke in Tervueren).

lp
Logiran
biscuit
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.179


« Odgovor #476 : petek, 25.02.2005 : 13:46:17 »

Ory,nič hudeha!! Na tvoj račun sem zvedla nekaj novega o rjavih šiperkah Grin
Logiran
ARIEB
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.110


« Odgovor #477 : petek, 25.02.2005 : 18:22:24 »

Oh, Ory, kako prav imaš – nov dan, nova energija (samo časa mi je škoda!). Nekaj sta že odgovorili Kaja in Bis, pa še jaz kaj dodam..  Wink

Glede povpraševanja  Grin:
Interes je bil zelo velik – je bila Kaja, in Kaja, pa Tanja, in Biscuit, in Nika, pa spet Kaja, pa oče od Nike, njeni stari starši, potem Aleš, in Nikina mama, Branko, Nadija, in Sebastjan, pa Arieb,  na Nadjina mama, in Ira, pa še Beira….
No sedaj pa zares: Mi smo imeli »smolo« ker je bila samo ena samička in trije fantje, povpraševanje pa zelo veliko ravno in izključno za samičkami (v Slo in iz IT), iz Belgije pa za oba splola, samo je bil problem daljava (mi nismo želeli voziti jih v B, sploh pa sem želela da ostanejo v Slo – no, Brioche je izjemoma lahko šel takooo daleč). Pa verjetno tudi ne bi bil problem jih oddati malo kasneje (zagotovo jan 04 na CACIB Vrtojba, če bi se prodajalo kot v trgovini, bi šli trije, štirje; na CAC Grosuplje pa zagotovo Bon – pa so me potem obvestili, da so vzeli malega špica) samo jaz sem se tako navezala npr. na Bisa, ki je šel zadnji, da smo doma sprejeli odločitev, da v kolikor se zanj ne odločijo do »takratintakrat« (so ga dolgo opazovali in se res lepo pripravili na novega družinskega člana) ga ne oddamo!
Je pa zanimivo, da na »ulici« je pasma (posebej sedaj z repkom) zelo dopadljiva in interesantna, in zainteresiranim vedno povem, da naj prespijo in v koliko se odločijo, jim bom po svojih močeh pomagala do njih (saj vedno vem za kakšnega mladička, ki je prost…), pa je verjetno potem bolj enostavno se odločiti za čivavo, maltežana, kodra… ne glede na ceno. Nika, cena psa pri nakupu predstavlja samo garancijo o resnosti namere: imeti psa z vsemi stroški, ki sledijo v vseh letih njihovega življenja! Ni »biznisa« s tremi oddanimi (prodanimi) mladički, to naj ve vsak, ki se morebiti odloči za eno leglo Cry.

O rjavi, svetli barvi  Huh
Kaja je že vse napisala, jaz dodam še to: lahko se zgodi, da je mladiček črn in se potem kasneje pojavi rjava barva (v lisah, bolj temno rjava), ki pa ob naslednji golitvi izgine in je kuža ponovno črn. Zakaj je tako, zaenkrat še ne vem. Na strani od Ildiko pa nisem zasledila rjavega. Aja, saj ste razčistili.

Povabilo  Kiss
Povabilo na »piknik« v lepem vremenu in divjanje na vrtu velja, ampak velja tudi za Ory!!! Bomo, bomo se uskladil in dogovorili, sploh pa se ni potrebno kaj dosti menit, vedno ste dobrodošli (predlagam ob lepem vremenu, da nam bo zunaj prijetneje), samo pokličite, če smo doma »nej blema«.

Vrtojba  Cheesy:
Biscuit, nič še nisem prijavila (moja slaba lastnost, predvsem zaradi »denarnice« je vedno ta, da kljub temu da sem sigurna da bom na neko razstavo šla, me čas prehiti in potem moram plačat višjo tarifo, fuj) za Vrtojbo. Vendar sedaj do sept. 05, kot sem ti že povedala, se lahko dogovoriva da vsaj medve nisva v istih razredih (saj potem kdo zmaga sploh ni važno, pomembno je, da nam je fino, da se družimo) – torej, če ti greš mi samo povej, kam ga boš prijavila, jaz ga bom kontra. A ti si že tako pridna in si prijavila?
Kaja, a si ugotovila da Bagi notranje razstave ne ležijo? Veš, poznam skrbnike, ki se odločajo izključno za notranje in take, ki se odločajo samo za zunanje ker notranjih ne prenesejo. Pri Iri ni razlik, pri Bonu zaenkrat tudi nisem opazila – želim pa ga navadit na oboje. Meni osebno so zunanje in ob lepem vremenu nepozabne, lepe in čudovite…

Še nekaj osebnega  Shocked Lips Sealed Undecided Cry:
Dogovorili smo termin naše »težko pričakovane« operacije (jooojjj, kako si želim da bo enkrat konec s tem…), grozno, me je že strah in imam kar cmok v grlu, sploh ne vem, kako bom prestala in prenesla tistega dne; neizmerno me je strah in se bojim in se mi smili… Petek, 11.03. ob 8.00 uri! Prosim vsi držite pesti, tačke in vse ostale ekstremitete! Plošcico iz nogice bo odstranil prof. Zorko, steriliziral pa prof. Butinar.
Pri nas je sterilizacija tudi potrebna in nujna – sladkor se ji po vsaki gonitvi poveča in je že kar nekaj časa nad normalo (ni še bolezensko, a če tega ne bi storili, lahko preide); to smo mislili že storili, a je žal vmes prišla poškodba in smo morali najprej to sanirati – sedaj pa sm ona zadnji kontroli v decembru dogovorili, da ne glede na »stanje« ploščice je to pred naslednjo gonitvijo potrebno storiti!
Kaja, kje ste opravili sterilizacijo? Kdo? Kdaj je ni več bolelo? Ste imeli šive za vzeti stran? Je lulala, je kakala, je jedla….. Napiši PLS kar na PM, doma je po novem priključen tlf. in s tem e-pošta dela!

Izven konteksta (ker sem že na liniji) :
Kaja, dobila sem sporočilo DPMŽ (prim. Blair, King, Punči)… Doma imam dve novi ovratnici proti bolham, ki sta jih Bon in Ira v Bosni dobili poleg pokala v BIS programu. Sta veliki, naši jih ne nosijo. Ali jih pošljem tebi, pa jih potem posreduješ ali direktno tja (samo naslov mi moraš povedat v obeh primerih, na PM).

Je roman, a? Če sem kateri kaj pozabila napisat, me kar »okrcajte«!  Angry


Logiran
kaja
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.951


Če ni ves moker in slinast ni pravi poljub! Wuf


« Odgovor #478 : petek, 25.02.2005 : 18:52:43 »

Oj arieb! Mislim, da si pozabila omenit Kajo...ona si je najbolj zelela novega clana! Grin Grin Wink Pa Don tudi...ves kako ima rad malo bagico in kako je potrpezljiv, ko ga ona po vsakem sprehodu odzene v pesjak! Grin

Bagi je ful nesrecna, ko mora biti v hrupnih dvoranah, kjer je polno ljudi, ki se rinejo in guzvajo do onemoglosti. Se popolnoma spremeni, to sploh ni ona! Sad Tako da zaenkrat se jih bomo izogibali, razen kaksne izjeme.

Ostalo napisem cez eno uro...gremo zdajle malo na sneg preden ga vsega pobere...lp
Logiran

biscuit
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.179


« Odgovor #479 : petek, 25.02.2005 : 20:22:15 »

Arieb,jaz nisem mislila da je z mladički biznis,sem samo hotela napisati to kar si potem ti...očitni mi ni ratalo Cheesy

Prijavnico za Vrtojbo bom poslala nasledni teden,imam že vse pripravljeno samo pošljem Grin!! Sem pa Bisa prijavila med vmesne!! Tako,da bo Bon pol med zreli ne?

Za Irico bomo vsi skrbniki šiperk in drugih psov držali pesti,naši prijatelji pa tačke Cheesy!! Samo mirno pa bo vse vredu

Hvala,za povabilo!! Več informacij pa še dobimo,ne?
Logiran
Strani: 1 ... 27 28 29 30 31 [32] 33 34 35 36 37 ... 241   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 1  |  Tema: Schipperke - čvek
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines